Saguaro Arms

Pytania i prośby o opiniowanie sprzedawanych broni czarnoprochowych na aukcjach i ogłoszeniach internetowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Saguaro Arms

Post autor: Zurek »

2 tygodnie temu zamówiłem kleszcze i parę innych rzeczy z saguaro i do tej pory ani nie dostałem zamówienia, ani odpowiedzi. Dzień po złożeniu zamówienia status przeskoczył na pakowanie i tak do dziś stoi w miejscu. Telefonu nikt nie odbiera, na maila nikt nie odpowiada. Trochę żenada taki sklep. Czy ktoś ma jakiś kontakt do nich poza formularzem na stronie sklepu?
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Saguaro Arms

Post autor: FunkyKoval5 »

Urlop...
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Saguaro Arms

Post autor: Zurek »

I tak bez żadnych informacji na stronie? Trochę niepoważne podejście do klienta.
Awatar użytkownika
Leszek.sz.
Posty: 93
Rejestracja: wt 07.cze.2016 - 19:07
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Re: Saguaro Arms

Post autor: Leszek.sz. »

Wisiało info na głównej że urlop i wysyłki będą realizowane po 25.02. Teraz wisi info że masę zamówień spłynęło i muszą to ogarnąć.
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Saguaro Arms

Post autor: Zurek »

Teraz widziałem że jest info o wydłużonym czasie wysyłek, wcześniej info o urlopie nie widziałem.
solo1979

Re: Saguaro Arms

Post autor: solo1979 »

Witam.
Zakupiłem kilka lat temu w Saguaro rewolwer Remington 1858 .44 firmy Pietta.
Jakieś czas temu dokupiłem w innej firmie dodatkowy bębenek. Nie zwróciłem na początku uwagi na pewien "drobiazg".
Wczoraj postanowiłem naładować oba bębenki tą samą ilością prochu, tak więc jak pomyślałem to zrobiłem.
Jakie moje było zdziwienie kiedy do nowego bębenka kule wprasowały się głębiej (te same kule i naważki).
Po lewej bębenek, który przyszedł wraz z rewolwerem Pietta, po prawej nowy, dokupiony.

https://imgur.com/YEYJhKQ

https://imgur.com/N4XfEbS

https://imgur.com/XEoda3g

Dopiero teraz zorientowałem się, że zakupiony rewolwer w Saguaro, Pietta przyszedł wraz z bębenkiem od Uberti.

Wygląda na to, że do bębenków Pietta można wsypać o te kilka grainów więcej prochu.

Podsumowując,
może przez pomyłkę sprzedali mi z innym bębenkiem, ale jednak spodziewałem się profesjonalnego podejścia do tematu.
Bębenka już nie mogę zareklamować bo rewolwer kupiłem kilka lat temu. Oprócz tego nosi normalne ślady użycia.
Po przeczytaniu poprzedniego komentarza, że nie odpowiadają na maile nie ma sensu w ogóle chyba pisać.
Nie zrobię więcej tam zakupów bez względu czy było to celowe działanie czy pomyłka. Obstawiam to pierwsze.
Chciałbym żeby mógł się odnieść do tego postu właściciel firmy Saguaro.
Awatar użytkownika
Leszek.sz.
Posty: 93
Rejestracja: wt 07.cze.2016 - 19:07
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Re: Saguaro Arms

Post autor: Leszek.sz. »

Sprawdż na swoim koncie w sklepie listę zakupów, jak kliknąłeś bęben uberti to możesz mieć pretensje tylko do siebie.
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Saguaro Arms

Post autor: Zurek »

Warto by przeczytać post ze zrozumieniem zanim coś się napisze.
Awatar użytkownika
Leszek.sz.
Posty: 93
Rejestracja: wt 07.cze.2016 - 19:07
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Re: Saguaro Arms

Post autor: Leszek.sz. »

OK, bębenek kupiłeś w innej firmie, to co ma do tego saquaro że zamówiłeś bęben uberti do remingtona Pietty, po kilku latach zorieentowałeś się ze masz dwa różne bębenki?
solo1979

Re: Saguaro Arms

Post autor: solo1979 »

Tak jak napisalem wyzej. Zamowilem remingtona firmy pietta. Zostal sprzedany z bebenkiem ubertii zamiast pietta.
Len
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: śr 12.lip.2017 - 21:35
Moja broń:

Re: Saguaro Arms

Post autor: Len »

Ludzie naprawdę mają problemy z czytaniem :D.
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Saguaro Arms

Post autor: raguel »

A na jakiej podsyawie strwierdziłeś że bęben jest od Uberti? Jest tam jakieś logo uberti, numery inne niż na ramie? Generalnie normalną rzeczą jest, że na przestrzeni lat wytwory nawet tego samego producenta zmieniają tolerancje i wymiary. Chociażby Remingtony w kalibrze .36 - kiedyś wszystkie (euroarms, pietta, uberti) robione były z lufą 6,5", dziś uberti w kalibrze .36 daje lufę 7 3/8".
To miała być nowa pietta, czy też jakaś używana, tuningowana?

Generalnie dziwna sytuacja, zwłaszcza że te bębny mają zazwyczaj inne średnicy i długości i nie są zastępowalne (różnica 3-4 mm w długości). No chyba że rewolwer był tak spierniczony, że sklep na własną rękę podjął się spasowania innego bębna. O_o

Ciężko mi w to uwierzyć...
solo1979

Re: Saguaro Arms

Post autor: solo1979 »

Tak, to jest oryginalna Pietta.
Co do bebenka to na drugim zdjeciu jest widoczne wybite oznaczenie Uberti.
Tu nie chodzi o kwestie wiary, tylko o fakt.
Nie widze sensu w wymyslaniu jakis nie stworzonych histori, tym bardziej, ze jestem czlowiekiem powaznym.

Wysokosci bebenkow sa takie same, (nie mierzylem w prawdzie suwmiarka).


Ps.
Chyba ,ze tak jak piszesz. Po latach zmienili tolerancje i bebenki robia z wieksza komora.
solo1979

Re: Saguaro Arms

Post autor: solo1979 »

viewtopic.php?t=4742

W powyzszym linku jest punch, rozumiem, ze jest typowy dla uberti?
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Saguaro Arms

Post autor: raguel »

Nie, takie same będą na Piettach, to są punce odstrzału "proofhausu" w Gardone dla prochu czarnego (PN). Na twoich zdjęciach jest jeszcze (chyba) punca organizacji CIP zrzeszającej państwa produkujące i atestujące broń Produkty obu marek są przestrzeliwane w Gardone, gdzie nabija się takie same punce odstrzału.
ODPOWIEDZ