Przewóz broni – kontrola policyjna

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

Co do granicy to nie mam wątpliwości, choć czytałem gdzieś, że Czesi się nie czepiają.

Dlatego moje pytanie dotyczy transportu na terenie Polski.
I jeśli mnie SG złapie już w Polsce to przecież nie udowodnią mi (chyba żeby za mną jechali itp.) żadnej "granicy".
A jeśli transport na terenie Polski, to czy 5 kg przewożę przez 450 km czy 0,3 kg 30 km na strzelnicę to już chyba ganz egal?

Bo jeśli przewóz jakiejkolwiek ilości NIE jest legalny to każdy wyjazd na strzelnicę to... :shock: :lol: :lol: :lol:
Co oczywiście nie zdziwiłoby mnie wcale bo głupota to najczęściej spotykana na Wiejskiej cecha... :?
PROTON
Posty: 22
Rejestracja: czw 11.gru.2008 - 07:40
Moja broń:

Post autor: PROTON »

ADR są to głównie wymagania i procedury stosowane przy przewozie towarów i ładunków niebezpiecznych. Dotyczą one przedsiębiorstw związanych z transportem drogowym towarów niebezpiecznych (przewoźnik, firma odbierająca i wysyłająca towary niebezpieczne). Więc nie wiem nad czym się roztrząsacie? Jak nie prowadzisz firmy gdzie nie masz wpisane przewóz towarów niebezpiecznych to nie widzę problemów.
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

Pytam i roztrząsam po to żeby wiedzieć co w razie czego odpowiedzieć jakiemuś dociekliwemu aspirantowi :P

BTW: ostatnio czytałem, że żeby Policja lub inna służba mogła Ci zrewidować auto - musi mieć zgodę sądu lub prokuratora. Czyli problemu de facto nie ma.
Nie wiem jak SG - bo przecież z jakichś powodów krążą przy granicach :?
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Niby do rewizji potrzeba nakazu, ale powiedz to tym, którym AT wywaliło drzwi i przetrząsnęło chatę bo pomylili adres.
W przypadkach gdy zwłoka jest szkodliwa Policjant ma prawo, a nawet obowiązek robić co trzeba bez czekania na kwity. Tak więc: zrewidują jak będzie cień powodu, a Ty masz prawo proch mieć i tym samym się z nim przemieszczać. ADR Cię nie dotyczy, chyba że masz na swoim samochodzie stosowne oznaczenia a wraz z prawem jazdy wozisz koncesję. Jeśli nie to analogicznie jak z paliwem w karnisterku wiezionym by zalać kosiarkę: skontrolują i ... życzą szerokiej drogi.
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

O - dzięki Marku - bardzo konkretna odpowiedź.

Nie jestem typem asekuranta, ale w walizeczce na giwerę mam na wszelki wypadek wydrukowany wyciąg z Ustawy o BiA oraz uchwałę SN o legalności CP :D

Pozdrawiam
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Jestem daleki od huraoptymizmu, ale ADR nie zamierzam robić jadąc na strzelnicę czy po butlę turystyczną z gazem:-)
Jadąc jednak na zakupy - pamiętaj, że celnik może nawet sprawdzić zawartość baku 8-)
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

Teraz to mnie bardzo pocieszyłeś :-(
No cóż - będę liczył na wrodzonego farta :)
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Fart :lol: ja kiedys podałem ustawe a potem tylko tylko zdziwiłem sie uprzejmie że policjant ma luki w wiedzy odnośnie przepisow i poprosilem o podanie ponowne stopnia i nazwiska nadmieniając ze wiem iż nie łamię żadnych przepisow odnośnie posiadania i przenoszenia broni.
Ostatnio zmieniony wt 30.sie.2011 - 07:06 przez R0GNAR, łącznie zmieniany 1 raz.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Zrób sobie EKB i kupuj w kraju.
"Zyskasz" wysoką cene towaru importowanego z Czech czy Szwajcarii i zapłacisz "podatek", ale ucieszysz tych, którzy uważają EKB na CP za największą zdobycz ostatnich lat :-x
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

O nie nie... jestem z gruntu antylegalistą :lol: :lol:

A tak serio to dam się zaewidencjonować jak kupię jakiegoś Derringera za grosze albo coś podobnego 8-)
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Eeeee, moze mądry ten początek nie jest ale tak własnie sie poczułem gdy przeczytałem co napisałes :D Twierdzisz że derringer wymaga rejestracji czy jak to tam zwał ? :D EKB zrobie gdy w PL będe mogł kupic proch tańszy niz u kolegow (czyli nigdy :lol: ). Jakoś tak mam że smycz (obojętnie jaka) dusi mnie niemiłosiernie :lol:
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

Wcale nie twierdzę, że Derringer wymaga rejestracji.
Mam na myśli to że jak jakąś taką pukaweczkę na podkładkę dla celów EKB kupię to wtedy mogę się udać do WPA :lol:

A to w razie gdyby znowu nastała władza ludowa, czwarta RP albo inna apokalipsa i kazali zdawać co się ma (zarejestrowane) 8-)

Pamiętaj, że w naszym cudownym kraju wszystko jest możliwe :P
W eurokołchozie też :?
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

I to jest powodem omijania tych ,,przybytkow" :D nie zdam wtedy nawet złamanego widelca, smar, szmatki, skrzynka i w ,,pewne" miejsce, ot co zrobie. Heh w mojej rodzinie swoja drogą to juz tradycja :lol:
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

Hehe, właśnie :)

Aha: a propos mojego dylematu granicznego: został rozwiązany po jednym telefonie - gość przywiezie mi pędnik na polską stronę 8)
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

No i fajnie :-)
ODPOWIEDZ