Buldog

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Benek
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr 23.gru.2020 - 03:01
Moja broń: brak

Buldog

Post autor: Benek »

Witam Remika już mam jeszcze rusznikarz do skrócenia lufy a rękojeść zrobię sam na okładkach róg bawoła błotnego polerowany . I tu pytanie do bardziej obrytych w prawie jak ja . Czy takie maleństwo można nosić naładowane w celu bezpieczeństwa czyli krótko samoobrony . Napewno zabiorę go w Bieszczady tam bywa różnie z misiami i wilkami a zapuszczam się w las . A jak to wygląda w mieście ? Pozdrawiam
escobar
Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Buldog

Post autor: escobar »

W Bieszczady to zabierz porządne buty a nie broń po (1) nie skręcisz kostki po (2) nie poślizgniesz się po (3) będzie ci lepiej spier.... przed misiem bo jak misia zastrzelisz albo wilka to słabo cię widzę .
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Buldog

Post autor: jedna_brew »

noszenie dowolnej broni w Polsce poza bronią na pozwolenie do obrony osobistej jest prawnie dość ryzykowne. nie ma żadnego przepisu zabraniającego noszenie broni po lesie (za wyjątkiem broni na pozwolenie kolekcjonerskie bez odpowiedniego wpisu pana komendanta) i moim zdaniem z prawnego punktu widzenia nie ma nic przeciwko aby czarnoprochowca załadować i nosić w kaburze w sposób ukryty. co do skuteczności przeciwko misiom, to praktycznie żaden pistolet nie będzie skuteczny, takiej broni można użyć co najwyżej jako odstraszacz. co do wilków i dzikich psów to jak najbardziej tak no ale tutaj wkraczamy na teren prawa ochrony zwierząt, tu też można beknąć.

jeśli chodzi o miasto to zdecydowanie odradzam, lepiej do samoobrony kupić sobie gaz pieprzowy i nóż. nasze prawo bardzo mocno ogranicza możliwość noszenia broni "po mieście", np. w komunikacji miejskiej można przewozić broń rozładowaną bez nabojów w magazynkach (za wyjątkiem pozwolenia do ochrony osobistej) co czyni broń rozdzielnego ładowania nieużyteczną, przynajmniej jeśli chce się być zgodnym z literą prawa.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Buldog

Post autor: Wycior »

Benek pisze: śr 16.cze.2021 - 10:41 [...] nosić naładowane w celu bezpieczeństwa czyli krótko samoobrony. Napewno zabiorę go w Bieszczady tam bywa różnie z misiami i wilkami a zapuszczam się w las .
Z całym szacunkiem, ale poziom idiotyzmu tego posta jest taki że nie mam zamiaru silić się na ugrzeczniony ton. Jeżeli widzę oszołoma to nie będę go dla świętego spokoju nazywał światłym człowiekiem który tylko minimalnie i nie na pewno odbiega od rozsądnej normy. Czy są jeszcze tacy którzy pamiętają czemu to forum kiedyś miało służyć? Tak, możecie to nazwać nietolerancją i hejtem.
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Buldog

Post autor: KUKUŁKA »

Oj , Wycior - Stronka dla hobbystów dawnej broni- ale zawsze byli tacy , by ją użyć do swoich wydumanych celów. I nie pisz jaki jesteś nietolerancyjny bo posty będziesz musiał pisać klęcząc przed laptopem na jednym kolanie ;)
Benek
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr 23.gru.2020 - 03:01
Moja broń: brak

Re: Buldog

Post autor: Benek »

Wycior ja tylko zapytałem a nazywanie mnie idiotą to przegięcie które świadczy o twojej inteligencji i chamstwie ale i takich trzeba tolerować nawet jak przypominają barana
eskie
Posty: 24
Rejestracja: wt 01.cze.2021 - 09:36
Moja broń: brak

Re: Buldog

Post autor: eskie »

Tak broń czarnoprochowa może służyć do samoobrony. Pytanie było czysto techniczne, a nie o ocenę prawno-moralną takiego działania.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Buldog

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Ale dyskusje o użyciu broni czarno-prochowej do samoobrony nie są korzystne dla reputacji naszego sportu i dlatego nie chętnie widziane na forum.
Kto się boi ´misi´ w lesie, ten może niech zostanie lepiej w domu.
Ale przynajmniej strzelanie do niedźwiedzia ze skróconego Remingtona by się skończyło tym, że ta osoba po takim spotkaniu by już tego typu pytań nie zadawała. Chodziarz by mi było bardzo szkoda wystraszonego ´misia´.
eskie
Posty: 24
Rejestracja: wt 01.cze.2021 - 09:36
Moja broń: brak

Re: Buldog

Post autor: eskie »

Chłopiec z Chyloni pisze: czw 17.cze.2021 - 08:56 Ale dyskusje o użyciu broni czarno-prochowej do samoobrony nie są korzystne dla reputacji naszego sportu
ale "broń", jak sama nazwa wskazuje, służy do obrony. Nie rozumiem tej autocenzury. To tak jakby rozmawiać o nożach sprężynowych tylko w kontekście gry w pikuty.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Buldog

Post autor: mar_kow »

Wycior pisze: śr 16.cze.2021 - 16:52 [...]
Z całym szacunkiem, ale poziom idiotyzmu tego posta jest taki że nie mam zamiaru silić się na ugrzeczniony ton. [...]
Popieram niegrzeczny ton Kolegi - poziom debilizmu sięga dna... Tyle już na ten temat napisano na Forum że nie chce mi się nawet tego ponownie komentować...
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Buldog

Post autor: Arab »

Jedyny komentarz jaki mi się nasuwa na ten post BENKA to: "Brak komentarza " :;
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Buldog

Post autor: yeradun »

mar_kow pisze: czw 17.cze.2021 - 09:46
Wycior pisze: śr 16.cze.2021 - 16:52 [...]
Z całym szacunkiem, ale poziom idiotyzmu tego posta jest taki że nie mam zamiaru silić się na ugrzeczniony ton. [...]
Popieram niegrzeczny ton Kolegi - poziom debilizmu sięga dna... Tyle już na ten temat napisano na Forum że nie chce mi się nawet tego ponownie komentować...
Nieprawda, pytania nigdy nie są głupie. Mogą świadczyć tylko o niewiedzy pytającego. A ponieważ są zadane w dziale "Prawo i bezpieczeństwo" są jak najbardziej zasadne i nikogo nie upoważniają do obrażania pytającego. Wyjątkowo głupie, aroganckie i nic nie wnoszące, to są odpowiedzi kolegów Wycior i mar_kow.
Co napisawszy, mogę tylko dodać jedno zdanie do opinii pozostałych kolegów - Benek daruj sobie koncepcje obronne czarnoprochowca, bo wpędzisz się tylko w kłopoty.
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Buldog

Post autor: PosiadaczProcy »

escobar pisze: śr 16.cze.2021 - 13:02 W Bieszczady to zabierz porządne buty a nie broń po (1) nie skręcisz kostki po (2) nie poślizgniesz się po (3) będzie ci lepiej spier.... przed misiem bo jak misia zastrzelisz albo wilka to słabo cię widzę .
Jeśli już chodzi o skuteczność takiego strzału to prędzej go postrzeli i rozjuszy a na drzewo to i miś, choć ranny, w ramach reakcji i dokończenia akcji, wlezie... :oczy: Aha - nie chwal się okładzinami z rogu bawołu błotnego bo nie wiadomo (a może akurat w Twoim przypadku tak nie jest więc Ciebie to pisanie nie dotyczy) że to gatunek objęty jakimiś tam obwarowaniami ONZ czy UE vide ciosy słonia, jakieś muszle, skórki cocodrilla czy "róg" nosorożca, i będziesz miał problem... :-(
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Buldog

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Już nawet nie mówiąc o tym że oskarżenie o kłusownictwo jest komuś kto z bronią palną po lesie łazi, prawie że pewne.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Buldog

Post autor: mar_kow »

yeradun pisze: pt 18.cze.2021 - 11:44 [...]Nieprawda, pytania nigdy nie są głupie. Mogą świadczyć tylko o niewiedzy pytającego. [...]
Benek pisze: śr 16.cze.2021 - 10:41 [...] I tu pytanie do bardziej obrytych w prawie jak ja . Czy takie maleństwo można nosić naładowane w celu bezpieczeństwa czyli krótko samoobrony . Napewno zabiorę go w Bieszczady tam bywa różnie z misiami i wilkami a zapuszczam się w las . [...]
Trzeba być naprawdę mocno "obrytym" żeby nie wiedzieć o podstawowych sprawach. Chyba że pytający ma 6 lat i broń leży załadowana w otwartej szafie bo tatuś debil zostawił. A już takie stwierdzenia padały na tym Forum...
Tłumaczenie komuś kto ma w założeniu co najmniej 18 lat i ma prawo posiadania samodzielnie broni czarnoprochowej (poniżej odpowiadają rodzice) że nie strzela się do zwierząt to jest trochę żenujące...
Benek pisze: śr 16.cze.2021 - 10:41 A jak to wygląda w mieście ? Pozdrawiam
I to też nie jest głupie pytanie ??
- a w mieście można strzelać do wszystkiego co próbuje nas zaatakować... :kastro:
ODPOWIEDZ