Przechowywanie broni CP

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
cepek
Posty: 15
Rejestracja: ndz 15.mar.2020 - 21:21
Moja broń: Silne ciało i silna wola

Re: Przechowywanie broni CP

Post autor: cepek »

Chyba tak... Ale niewiele sobie robią z tego, że wiedzą. Bo sami ustalają zasady :)

Może się to zmieni... widzę światełko w tunelu.. niemniej, czas pokaże.

Ale my tu o broni, a nie jakiś politycznych pomyjach! :)
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Przechowywanie broni CP

Post autor: Marek »

To światełko w tunelu to lokomotywa.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Przechowywanie broni CP

Post autor: mar_kow »

cepek pisze: wt 17.mar.2020 - 21:08 [...]
Kolego jedna_brew - zaciekawiłeś mnie tym tematem przechowywania patronów w pokoju. Czy jeszcze w jakiś sposób były one "ukryte" - tj w jakimś pudełku np do cygar czy drewnie? Albo w w/W folii? Daj znać![...]
Jeżeli masz 200% pewność że nikt niepowołany nie przejmie ich i z czystej ciekawości nie użyje w nieodpowiedni sposób to możesz je sobie trzymać na stole - prawnie nie jest to zabronione. Natomiast jeżeli podczas Twojej nieobecności nie masz pewności że nie przyjadą dzieci, wnuki, sąsiadka z dzieciakami do żony/kochanki, żona nie wrzuci ich do pieca, kot nie zrzuci na pracujący opiekacz, dziadek nie użyje do rozpalania kominka - to na Twoim miejscu zamknąłbym przed osobami postronnymi. Nieodpowiedzialne jest trzymanie załadowanej broni w zwykłej szafie, pozostawianie broni z akcesoriami nie zamknięte.

W sytuacjach nadzwyczajnych kiedy destrukcja więzi społecznych spowoduje bezpośrednie zagrożenie życia, braku nadzoru policji i wojska wtedy na pewno zmieni się podejście wszystkich do broni. Wszystko oczywiście w otoczce bezpiecznego użycia i przechowywania.

Będąc w Afganistanie podczas patrolu bojowego z bazy wyjeżdżałem wprowadzając nabój do komory nabojowej broni długiej i krótkiej (oczywiście zabezpieczając) co w naszych codziennych warunkach jest nie do pomyślenia...
alterjorge

Re: Przechowywanie broni CP

Post autor: alterjorge »

Jako coś tam wiedzący o cygarach od razu odradzam przechowywanie patronów w pudełku do cygar :-)))). Pudełko do cygar to humidor, a tam porządny aficionado najbardziej pilnuje wilgotności, ma być 65-70 % dla hawan, dla reszty świata ciut wyżej nie zaszkodzi.
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Przechowywanie broni CP

Post autor: jedna_brew »

cepek pisze: wt 17.mar.2020 - 21:08
Kolego jedna_brew - zaciekawiłeś mnie tym tematem przechowywania patronów w pokoju. Czy jeszcze w jakiś sposób były one "ukryte" - tj w jakimś pudełku np do cygar czy drewnie? Albo w w/W folii? Daj znać!
gotowe gilzy (patrony) trzymam w plastikowej kratce po nabojach 9mm, a kratkę trzymam po prostu w zamykanym pudełku które w sam raz nadaje się do schowania gdzieś do szafy, poza widokiem osób postronnych. najważniejsze aby pomieszczenie nie było zawilgocone, ja trzymam je po prostu w pokoju w szafie, nie mam osobnego pomieszczenia na przetrzymywanie prochu i broni :)
ODPOWIEDZ