Kolejny debil

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Kolejny debil

Post autor: jedna_brew »

slaw29 pisze: ndz 28.lut.2021 - 21:02 Bezradność i brak zdecydowania tych młodych " Policjantów " przeraża . Strzelają jak praktycznie w małym odchyleniu kątowym na lini strzału są ludzie . Rykoszet i doszło by do tragedii . Mam wrażenie że ten postronny krzyczący celuj w opony lepiej by sobie z tą Kobietą w samochodzie poradził .
akurat myśląc debile miałem na myśli min. tego co się darł "w łopony szczelaj" bo nawet na czterech flakach i tak by dała rade wjechać w tą stację a potem uciec. drugi darł się zeby nie trafić w dystrybutor - każdy "mondry" jak samemu nie musi pociągnąć za spust.

tutaj ludzie powinni wiedzieć że trafić w "łopone" kiedy samochód jest w ruchu, na około jest pełno gapiów i "doradcóf" a cała akcja dzieje się na stacji benzynowej jest bardzo trudne i niesie ze sobą ogromne ryzyko że rykoszet trafi kogoś postronnego - a potem prokurator, media i cały ten cyrk. moim zdaniem policja nie powinna oddać żadnego strzału tylko użyć własnego radiowozu i przyblokować kobiete, nawet kosztem staranowania jej samochodu i to tutaj wychodzą braki w wyszkoleniu, czy może w zdecydowaniu jaką akcję podjąć.

wracając do tematu wątku: jak widać żadne badania i pozwolenia nie zagwarantują że człowiek będzie się zachowywał racjonalnie i zgodnie z prawem.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Kolejny debil

Post autor: Marek »

Czyli w Twojej ocenie postąpili prawidłowo :shock:
Nie ryzykowali, odczekali, przypuszczalnie wiedząc, że przestępca sam się zgłosi na komisariat.
Jak w pięciu zbirów kopie jednego leżącego na ulicy to dokładnie tak reagują przechodnie, nie zaryzykują.
Jak jeszcze znieczulicę można zrozumieć, to nie bardzo takie nowe podejście do sprawy nieudolnych służb.
Najlepiej niech ucieknie z miejsca przestępstwa, jak poczekamy to jest pewne, że spotka go kiedyś nawet kara śmierci, jednych za rok innych za 30 lat ale smierć jest pewna.
Nie ryzykować :oczy:

Raczej jednak chodzili o ten straszny ... instrybutor. :lol:
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Kolejny debil

Post autor: jedna_brew »

Marek pisze: pn 01.mar.2021 - 07:24 Czyli w Twojej ocenie postąpili prawidłowo :shock:
skąd ten wniosek, skoro wyraźnie napisałem że zamiast strzelać w "łopony" na stacji pełnej gapiów powinni użyć własnego radiowozu do przyblokowania tej kobiety???????? :shock:
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Kolejny debil

Post autor: Marek »

Też mogli, ale jak widać na filmie sytuacja jest dynamiczna, ten zaparkowany radiowóz stał z tylu bo raczej tam się zdarzenie rozpoczęło, a potem to już chaotyczne, nieporadne bieganie. Wrócić się do radiowozu raczej by nie zdążyli. To co pokazali to kompletny brak profesjonalizmu. Strach ich sparaliżował i nie pozwolił podjąć właściwej decyzji. Dla mnie tragedia.
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Kolejny debil

Post autor: Slonik »

jedna_brew pisze: pt 19.lut.2021 - 23:06
Slonik pisze: pt 19.lut.2021 - 20:15 Porządny człowiek nie strzela innym w okna i nie lata z naładowaną bronią CP ani po mieście, ani nawet po własnym domu, jak wspomniani w artykułach posiadacze i krótkotrwali zaborcy rewolwerów marki Pietta chyba. Tylko debil może mieć problem ze zrozumieniem tego, ale nawet w przypadku debila należy nie zaprzestawać edukacji - póki istnieje cień szansy. Miłego wieczoru.
kolego słonik, co kwestia odpowiedzialności ma wspólnego z marką producenta broni????
Wróć kilka stron wcześniej, znajdź linki do artykułów i sprawdź, jakiej to markowej broni użyli owi „strzelcy”, zapewne obrońcy miru domowego itp. itd.
janek
Posty: 5
Rejestracja: pn 18.sty.2021 - 15:40
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: janek »

Slonik pisze: pn 01.mar.2021 - 11:51
jedna_brew pisze: pt 19.lut.2021 - 23:06
Slonik pisze: pt 19.lut.2021 - 20:15 Porządny człowiek nie strzela innym w okna i nie lata z naładowaną bronią CP ani po mieście, ani nawet po własnym domu, jak wspomniani w artykułach posiadacze i krótkotrwali zaborcy rewolwerów marki Pietta chyba. Tylko debil może mieć problem ze zrozumieniem tego, ale nawet w przypadku debila należy nie zaprzestawać edukacji - póki istnieje cień szansy. Miłego wieczoru.
kolego słonik, co kwestia odpowiedzialności ma wspólnego z marką producenta broni????
Wróć kilka stron wcześniej, znajdź linki do artykułów i sprawdź, jakiej to markowej broni użyli owi „strzelcy”, zapewne obrońcy miru domowego itp. itd.
Co to za różnica jakiej broni użyli uberti czy pietta tak samo mogą zrobić krzywdę w rękach nieodpowiedzialnej osoby
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Kolejny debil

Post autor: Slonik »

Prawo zostało złagodzone, by ułatwić funkcjonowanie bractwo kurkowym i grupom rekonstrukcyjnym - nie po to, by osoby kompletnie nieodpowiedzialne mogły tanio zaopatrzyć się w broń i strzelać w okna lub korzystać z niej do obrony osobistej (strzelanina z ubiegłego roku).
Możecie pisać ile chcecie o prawach, które wydaje się wam, że powinny wam przysługiwać, ale w praktyce prawo stanowi kto inny - garstka faktycznych amatorów strzelectwa CP nie liczy się w praktyce, natomiast przypadki opisane w artykułach psują opinię nawet tej garstce.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Kolejny debil

Post autor: yeradun »

O cho,
Słonik - reaktywacja
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Kolejny debil

Post autor: jedna_brew »

Slonik pisze: pn 01.mar.2021 - 11:51 Wróć kilka stron wcześniej, znajdź linki do artykułów i sprawdź, jakiej to markowej broni użyli owi „strzelcy”, zapewne obrońcy miru domowego itp. itd.
niech zgadne (bo żaden artykuł, który czytałem nie podawał producenta) - pewnie z Pedersoli.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: slaw29 »

Slonik pisze: pn 01.mar.2021 - 14:36
Możecie pisać ile chcecie o prawach, które wydaje się wam, że powinny wam przysługiwać, ale w praktyce prawo stanowi kto inny - garstka faktycznych amatorów strzelectwa CP nie liczy się w praktyce, natomiast przypadki opisane w artykułach psują opinię nawet tej garstce.
I tu się zgadzam z kolegą. Problemem jest ze te osoby które traktują tą piękną pasję jako substytut broni do obrony , bardzo często nie zdją sobie sprawy z grożących im paragrafów. A te są dokładnie tak surowe jak w przypadku broni ostrej.
Lepiej więc potencjalnego agresora potraktować solidnym kijem , jak pomachać mu rewolwerem CP.
Machanie CP jest traktowane tak samo jak machanie kałachem czy innym pistoletem centralnego zapłonu.
Nie oszukujmy się posiadanie CP w innym przypadku jak pasja strzelecka , to proszenie się o duże kłopoty. I to na prawdę duże.
Potrzebujesz środka do obrony miru domowego - kup sobie wielką siekierę.
Siekiera lepiej przestraszy agresora jak rewolwer CP.
Przed sądem , też lepiej się tłumaczy z ewentuanego użycia siekiery jak broni CP.
A przysłowie " lepiej żeby Cię 6 sądziło , jak 4 niosło "..... to nie dokońca w naszych realiach jest dobre .
Jedynym pasującym przysłowiem w dzisiejszych realiach jest 13 chwyt karate.
Nogi za pas i spier.......dalać .
Najmniejsze kłopoty to wróży.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

slaw29 pisze: wt 02.mar.2021 - 14:53 [...]I tu się zgadzam z kolegą. Problemem jest ze te osoby które traktują tą piękną pasję jako substytut broni do obrony , bardzo często nie zdją sobie sprawy z grożących im paragrafów. [...]
Dokładnie, każdy i tak ma swoją rację i dopóki nie zderzy się z tymi paragrafami to udaje chojraka... Poza tym nie życzę nikomu strzelać i później z racji obowiązkowego udzielenia pierwszej pomocy opatrywać np. postrzał brzuszny. Nie stanowi to budującego widoku i zapachu - krew z zawartością trzewi...
Za nie udzielenie pierwszej pomocy to kolejny paragraf...
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Kolejny debil

Post autor: Slonik »

Cieszę się, że mozolnie, powoli, lecz jednak dochodzimy do porozumienia. Moim zamiarem nie była stygmatyzacja posiadaczy broni produkcji Pietty (choć nie lubię tego producenta ze względu na bardzo lekkie podejście do kwestii replik). Uważam wręcz, że modele Pietty od około 2019 roku są wykonane z lepszych materiałów niż te z Uberti (choć nie oznacza to, że są lepiej wykonane/wykończone). Niestety, w ostatnich latach modele Pietty, a szczególnie repliki Remingtona, były często nabywane przez osoby, które z naszym hobby nie mają wiele wspólnego - bo były najtańsze na rynku. Może trochę zbyt ostro uderzyłem w miłośników Pietty - przepraszam. Na usprawiedliwienie - wynikało to z tego, że mam poważne obawy co do możliwości kontynuacji uprawiania naszego hobby w Polsce i każdy ujawniony przypadek głupoty wzmaga moje obawy.
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Kolejny debil

Post autor: Slonik »

jedna_brew pisze: pn 01.mar.2021 - 22:49niech zgadne (bo żaden artykuł, który czytałem nie podawał producenta) - pewnie z Pedersoli.
Za to fotki były.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: slaw29 »

Slonik pisze: wt 02.mar.2021 - 19:16 Cieszę się, że mozolnie .....
Apropo - ostatnie zawody Rewolwerowe wygrała Pietta z przeceny . Nikt rewolweru nie chciał i był 2 razy przeceniony. Na zawodach 1 miejsce.
Pietta wygrała z super hiper rewolwerami góró.
Słonik czasami to co kiepsko wygląda strzela zajebiscie.
Oczywiście pomijam konstrukcje typu Pismeiker :lol: , deringer , czy inne buldogi :-D . Te na 25 metrach z góry skazane na klęskę na tarczy w porównaniu do Remika z długą lufą .
mar_kow pisze: wt 02.mar.2021 - 19:16 Nie stanowi to budującego widoku i zapachu - krew z zawartością trzewi...
Zatykanie dziury w płucach workiem foliowym też chyba przyjemne nie jest.
Lepiej może spieprzać i unikać konfrontacji. Chodzenie z CP i wyciągane w celu jakiegokolwiek użycia jest z góry porażką pod każdym względem i w każdej sytuacji.
Nawet zwykłe pomachanie komuś przed nosem , to najczęściej kilka lat sądów . Oddanie strzału jakiegokolwiek poza strzelnicą , to już tragedia dla strzelającego.
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Kolejny debil

Post autor: Slonik »

Podejrzewam, że w przypadku tej zwycięskiej Pietty ważniejszy był ten element od strony kurka, bo to od jego umiejętności przygotowania broni i zdolności strzeleckich zależy sukces 😉 Gratuluję 👍🏻
ODPOWIEDZ