Kolejny debil

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Kolejny debil

Post autor: jedna_brew »

mar_kow pisze: pt 19.lut.2021 - 22:07 Ilość debili wpływa wykładniczo na prawdopodobieństwo utraty przywilejów CP...
i tu jest błąd w myśleniu: posiadanie CP to nie przywilej a prawo. generalnie posiadanie broni do obrony tzw. miru domowego, czyli bez prawa do noszenia broni poza wspomnianym mirem powinno być prawem a nie przywilejem.
Nerwus2
Posty: 67
Rejestracja: czw 07.sty.2021 - 10:56
Lokalizacja: łódzkie
Moja broń: Jest moja.

Re: Kolejny debil

Post autor: Nerwus2 »

mar_kow pisze: pt 19.lut.2021 - 23:06 Mam pozwolenie na scalaki ale nie mam EKB i proch kupuję u "pepików" przez pośrednika.
Od lutego u pepików weszło pozwoleniowe posiadanie broni CP. Nie wiem czy studzienka na CP nie została tym samym zasypana dla exporterów.
Awatar użytkownika
cichy
Posty: 49
Rejestracja: czw 02.lis.2017 - 17:25
Lokalizacja: warmińsko-Mazurskie
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: cichy »

Slonik ma chyba jakiś kompleks pietty...
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Kolejny debil

Post autor: Marek »

jedna_brew pisze: pt 19.lut.2021 - 23:09
mar_kow pisze: pt 19.lut.2021 - 22:07 Ilość debili wpływa wykładniczo na prawdopodobieństwo utraty przywilejów CP...
i tu jest błąd w myśleniu: posiadanie CP to nie przywilej a prawo. generalnie posiadanie broni do obrony tzw. miru domowego, czyli bez prawa do noszenia broni poza wspomnianym mirem powinno być prawem a nie przywilejem.
Takim samym prawem jest posiadanie innej broni, idz i kup.
Jeden podpis, jedna ustawa i będzie można napisać że posiadanie łuku to prawo :lol: bo CP zniknie.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

jedna_brew pisze: pt 19.lut.2021 - 23:09 [...]i tu jest błąd w myśleniu: posiadanie CP to nie przywilej a prawo. generalnie posiadanie broni do obrony tzw. miru domowego, czyli bez prawa do noszenia broni poza wspomnianym mirem powinno być prawem a nie przywilejem.
W naszej szarej rzeczywistości przywilej ten nabyliśmy chyba w 2001r dzięki bractwom kurkowym a docelowo w sprawie czarnego prochu Sąd Najwyższy wydał uchwałę 24 lutego 2010 roku, która jednoznacznie uznała czarny proch za część broni, a co za tym idzie, nie jest konieczne posiadanie osobnego zezwolenia.
O prawie w języku prawnym możemy mówić w przypadku gdy od długiego czasu istniał ten stan rzeczy - czyli prawie do posiadania.
My w naszej historii prawie nigdy tego prawa nie posiadaliśmy w pełni...

Nigdzie w żadnych zapisach prawnych nie widnieje że jakakolwiek broń może być użyta do obrony miru domowego. Jedynym wyjątkiem jest posiadanie pozwolenia na broń do ochrony osobistej które jest najtrudniejsze do uzyskania. Jej użycie w świetle prawa jest regulowane bardzo ścisłymi zapisami tak że tak naprawdę - to strach jej użyć...
Użycie jakiejkolwiek broni (w szerokim aspekcie - noża, kamienia, złożonej gazety) jeżeli dojdzie do uszkodzenia ciała z pobytem w szpitalu powyżej 7 dni gwarantuje długoterminowe kłopoty...

Oczywiście wszystko to mieści się to w określeniu - PATOLOGIA PRAWA - ale niestety to jest nasza rzeczywistość...
Nerwus2 pisze: sob 20.lut.2021 - 03:59 [...]Od lutego u pepików weszło pozwoleniowe posiadanie broni CP. Nie wiem czy studzienka na CP nie została tym samym zasypana dla exporterów.
"Sie" wyrobi EKB...

...ale ciekawe że sklep Komandos proch sprzedaje bez problemu z informacją że granicę można przekraczać bez przeszkód... :)
https://www.komandos24.pl/czarny-proch
Ostatnio zmieniony sob 20.lut.2021 - 09:25 przez mar_kow, łącznie zmieniany 2 razy.
Nerwus2
Posty: 67
Rejestracja: czw 07.sty.2021 - 10:56
Lokalizacja: łódzkie
Moja broń: Jest moja.

Re: Kolejny debil

Post autor: Nerwus2 »

W takim razie nic tylko się cieszyć i nie gadać by nie zapeszyć. Ale swoją drogą dziwne. Martwią tylko ceny. Niecałe 2 lata temu można było kupić za 90zł. Przy takiej cenie z "pierwszej ręki" czas zacząć rozważać Złoty Stok.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: slaw29 »

Od lutego u pepików weszło pozwoleniowe posiadanie broni CP. Nie wiem czy studzienka na CP nie została tym samym zasypana dla exporterów.
Tak a kto tak mówi ? ...... chyba tylko ......
Nie słuchaj tych jegomościów , pomyśl sobie swoje.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

https://www.zbrane-dave.cz/katalog-zbra ... revolvery/
"bez Nákupního povolení"
To się prędzej w Polsce stanie bo nie tylko filistrzy sobie tego życzą, ale też cześć strzelców.
A jeżeli chodzi o zabieranie ludziom prawa, to polityków nie trzeba dwa razy prosić.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: slaw29 »

Czesi zawsze mieli inne prawo. Rewolwery już dawno były na pozwolenie, bo lepsze rewolwery są bez pozwolenia i chyba taniej - po co mają przepłacać :lol:
Jak nam tu zrobią drugie Czechy to będziemy się cieszyć .
https://aukro.cz/nemecka-vojenska-puska ... 6983288135
Velmi dobrý sbírkový stav patrný z fotek. Zbraň jednoznačně vyrobená do roku 1890, není potřeba ZP. Originál dobový předmět.
A jak nam tu zrobią drugą Europę z bezpozwoleniowym 1900 rokiem to już nie mam słów. Myślisz że w takiej Francji ktoś się ekscytuje Remingtonem ?
Oni tam nawet nie bardzo wiedzą co to jest Podewils Linder , Lorenz i inne strzeladła . Mają lepsze zabawki i dużo taniej .
https://www.zbrane-dave.cz/products/sha ... edersoli1/
Tato zbraň je volně prodejná od 18let.
A tu następna kontrowersja po wprowadzeniu w Czechach nowego prawa.
Více zde: https://www.zbrane-dave.cz/products/sha ... edersoli1/
Tato zbraň je volně prodejná od 18let.
Sharps Saquaro - Przetłumaczę z czeskiego na nasz . Tata może kupić synowi bez pozwolenia .
Jak widać rzekoma ustawa weszła w Czechach a Saguaro Sharps dalej bez pozwolenia .
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1144
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Kolejny debil

Post autor: zbiho »

Tato zbraň je volně prodejná od 18let.
Sharps Saquaro - Przetłumaczę z czeskiego na nasz . Tata może kupić synowi bez pozwolenia .
Jak widać rzekoma ustawa weszła w Czechach a Saguaro Sharps dalej bez pozwolenia .


Tak to możesz tłumaczyć synowi.
Tę oto broń można kupić bez pozwolenia, powinno być.

Już widzę zacząłeś świętować sobotę. :ops:
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Kolejny debil

Post autor: stangret »

Tak to jest jak się googlowemu tłumaczowi wierzy bez analizy i znajomości podstaw 8)
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: slaw29 »

No nie zrozumieli " przenośni " i mojego genialnego tłumaczenia . Idę ważyć - jutro strzelnica od rana. Na picie brak czasu . Trzeba strzelać ME nie długo :-D
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Kolejny debil

Post autor: jedna_brew »

a tu cała lista debili (polecam obejrzeć filmik, tylko uważać na dzieci w pobliżu):
https://wpolityce.pl/kryminal/541103-ch ... acje-orlen
szok i niedowierzanie - kobieta użyła samochodu jak broni i z rozmysłem wjechała wprost do sklepu na stacji orlen. trzeba wprowadzić prawa jazdy z obowiązkowymi badaniami i egzaminem żeby nigdy nie dopuścić do takich sytuacji! a zaraz, w sumie to tak już jest... zatem więcej badań! ja tu widzę potrzebę obowiązkowego badania przez proktologa, bo psycholog i okulista to za mało! :ok:
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Mnie (zwłaszcza tu w czerwonym Hamburgu) straszą raczej debile z prawem do głosowania na wyborach. Ci ludzie niszczą i kaleczą tysiące żyć.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: slaw29 »

jedna_brew pisze: ndz 28.lut.2021 - 19:00 a tu cała lista debili (polecam obejrzeć filmik, tylko uważać na dzieci w pobliżu):
https://wpolityce.pl/kryminal/541103-ch ... acje-orlen
szok i niedowierzanie - kobieta użyła samochodu jak broni i z rozmysłem wjechała wprost do sklepu na stacji orlen. trzeba wprowadzić prawa jazdy z obowiązkowymi badaniami i egzaminem żeby nigdy nie dopuścić do takich sytuacji! a zaraz, w sumie to tak już jest... zatem więcej badań! ja tu widzę potrzebę obowiązkowego badania przez proktologa, bo psycholog i okulista to za mało! :ok:
Bezradność i brak zdecydowania tych młodych " Policjantów " przeraża . Strzelają jak praktycznie w małym odchyleniu kątowym na lini strzału są ludzie . Rykoszet i doszło by do tragedii . Mam wrażenie że ten postronny krzyczący celuj w opony lepiej by sobie z tą Kobietą w samochodzie poradził . Widać że " Policjantów " prosta akcja obezwładnienia kobiety przerosła. Ta babka w samochodzie różniła się tym od Babci Kasi z protestów - że miała auto i była młodsza.
Cóż poćwiczyli sobie aresztowane babuni a z kobitą w aucie nie mogli poradzić. Co będzie jak tu Ruski Specnaz się pojawi :D ????.
ODPOWIEDZ