konwersja rewolweru cp na scaloną

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
LongTom
Posty: 53
Rejestracja: śr 19.gru.2018 - 20:36
Moja broń: głównie colty...

konwersja rewolweru cp na scaloną

Post autor: LongTom »

Saguaro arms opublikował taki film reklamujący ich nowy towar tj. zastaw do konwersji Remingtona 1858 na naboje scalone
https://www.youtube.com/watch?v=Q8CljBkPbFA

Czekamy na nieuchronne zmiany przepisów regulujących dostęp do broni w Polsce.
Broniąc CP przed zakusami policji, mswia czy innych hoplofobów między innymi podawaliśmy, że bron CP trudno jest przerobić na broń nabojową, a poza tym nie może strzelać prochem bezdymnym (nitro), bo użyte do produkcji luf materiały na to nie pozwalają
(i magiczny napis Black powder only).
Ten film burzy tą narrację.
Panowie z Ozorkowa na wizji w minutę zmieniają rodzaj broni (z bezpozwoleniowego CP, na pozwoleniowy centralnego zapłonu) i bez mrugnięcia okiem omawiają, że można z takiej broni strzelać nabojami z prochem bezdymnym.
Teraz każdy hoplofob uzasadniając wprowadzenie pozwoleń lub rejestracji CP będzie wskazywać na filmik Saguaro.
Awatar użytkownika
krzywooki
Posty: 17
Rejestracja: pn 01.maja.2017 - 19:58
Moja broń:

Re: konwersja rewolweru cp na scaloną

Post autor: krzywooki »

Nie panikujmy, w MSW mają speców od broni i wiedzą doskonale, co i jak z CP można przerobić na nitro. Nie sądzę, by filmik był dla nich jakąś nowością. Moim zdaniem największą przeszkodą dla rządzących, by 'upupić' posiadaczy broni na czarny kawior jest już sama ilość owych posiadaczy, paredziesiąt tysięcy dymiących [a może już ponad sto?] trudno ot tak sobie zrobić w bambuko nie ponosząc przy tym strat, a zyski polityczne z takiego ruchu dosyć nikłe. Raczej sprawdzi się stary sposób naszych polityków na rozwiązywanie problemów - czyli jak coś nas przerasta, nie należy tego ruszać. Mam wrażenie, że tak się zresztą dzieje od dłuższego czasu.
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: konwersja rewolweru cp na scaloną

Post autor: Biker »

100 tys głosów , z czego statystycznie połowa nie chodzi na wybory a połowa popiera obecny rząd. z tej połowy popierającej spora część to twardy elektorat i w sumie uczciwi obywatele broni nie potrzebują. Więc stracą może 10 tys głosów a dbając o bezpieczeństwo zyskają nowych wyborców. Bo po co uczciwemu obywatelowi broń? I to bez rejestracji?!!

Inna sprawa, że ta konwersja to broń na pozwolenie. Nie kupisz samego bębna i "remika" z OLX.
Awatar użytkownika
Nduro
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: śr 07.mar.2018 - 20:51
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Moja broń: .45.54.58

Re: konwersja rewolweru cp na scaloną

Post autor: Nduro »

Na mój chłopski(prosty) rozum. Wymieniając coś tam + bęben to można i walić z remika CP. A dlaczego juz wyjaśniam. Nie robiłem badań ale jak tylko będę u znajomego kiedyś i będzie miał czas to go poproszę by mi sprawdził twardość luf cp/nitro. Według mnie największe siły i obciążenia na siebie bierze bęben który i tak jest wzmocniony podczas detonacji ładunku łuską. Narastające ciśnienie w lufie raczej (?) nie może uszkodzić i jej rozerwać. Parcie by kupować pozwoleniowe remiki z konwersją mają tylko ukrócić nielegal z tym związany. Broń nitro ma być pozwoleniowa i reglamentowana, a przy kilkudziesięciu tysiacach sztukach na rynku samego cp remika 1858 to nie do ogarnięcia przez ustawodawcę. Trzeba by prześledzić fora i rynek USA bo z tego co gdzieś zasłyszałem jest u nich ten patent już od bardzo dawna. Takie o to moje przemyślenia podczas odkażania organizmu łiskaczem
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: konwersja rewolweru cp na scaloną

Post autor: roundball »

Te konwersje są na nabój scalony ale tylko z czarnym prochem !
Jest paru ludzi w PL co takie mają na kwit.
Był temat na "bezowym" na temat konwersji. Trzeba se poszukać.

Żeby rewolwer strzelał nitro, musi mieć ostrzał nitro- cały rewolwer a nie tylko bęben !
Awatar użytkownika
Nduro
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: śr 07.mar.2018 - 20:51
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Moja broń: .45.54.58

Re: konwersja rewolweru cp na scaloną

Post autor: Nduro »

To ja czegoś nie dosłyszałem chyba w tym filmiku że chodzi o scalone CP :-)
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: konwersja rewolweru cp na scaloną

Post autor: raguel »

Bez paniki, zakładając nawet że komuś uda się przemycić z USA bęben konwersyjny na CZ to co zyskuje? Możliwość ładowania amunicją zespoloną ale jak wspominają panowie na filmiku nadal prochem czarnym (albo małymi naważkami nitro). No i co z tego? Amunicji zespolonej elaborowanej prochem czarnym czy każdym innym w PL bez kwitów nie kupisz, możesz ją produkować w domu sam pod warunkiem że masz prasę, łuski, pociski i spłonki, na które uwaga, potrzebne są kwity i koło się zamyka. Zyskujesz niewiele, bo szybkostrzelność zwiększa się minimalnie, to nadal sześciostrzałowy rewolwer, najwyżej nie sieje tak iskrami po twarzy, a kapiszony nie wkręcają się w mechanizm a ryzykujesz 8 lat garowania i utratę drzwi wejściowych do domu. Temat stary jak repliki CP i policja go doskonale zna, a mimo to nikt nie kręci i nie kręcił afery. Równie dobrze można dumać nad nielegalnymi kałaszami z Rosji czy byłej Jugosławii.
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: konwersja rewolweru cp na scaloną

Post autor: roundball »

Podniecacie się pierdołami.
Te bębny istnieją już ze 20 lat na zagranicznych rynkach, a wy myślicie ze jakas nowinka.
Pisałem że parę jest w Polsce. Mnie by było skoda kwitu marnować na to gówno. chyba że jako ciekawostka.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: konwersja rewolweru cp na scaloną

Post autor: zbiho »

roundball pisze: pn 16.mar.2020 - 21:21 Podniecacie się pierdołami.
Te bębny istnieją już ze 20 lat na zagranicznych rynkach,
Mnie się wydaje że nawet ponad 120 lat :-D
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: konwersja rewolweru cp na scaloną

Post autor: Flash »

zbiho pisze: pn 16.mar.2020 - 22:26
roundball pisze: pn 16.mar.2020 - 21:21 Podniecacie się pierdołami.
Te bębny istnieją już ze 20 lat na zagranicznych rynkach,
Mnie się wydaje że nawet ponad 120 lat :-D
nie bez kozery dam 140 lat !
ODPOWIEDZ