Strzelanie w domu

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 39
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 15:44
Moja broń:

Post autor: Sebastian »

Widze ze nie rozumiesz iz MY osoby lubiace strzelac z CP nie interpretujemy wolnosci jako anarchii i braku zdrowego rozsadku.Nie myslimy jak ty i nie chcemy aby nas identyfikowano z takimi postawami jakie prezentujesz.Twoje zacietrzewienie pokazuje jak bardzo nie rozumiesz naszych intencji.
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

adamco pisze:....
nikomu krzywdy nie robie ani nawet szans nie ma aby mi ktoś pod lufe wszedł w piwnicy
ps kombinuję jeszcze z wyciagiem 'spalin' i będzie a testowana strzelnica 8-)
Ale ja nie przypuszczam nawet żebyś miał kogoś uszkodzić w jakikolwiek sposób. Co najwyżej Ty dostaniesz rykoszetem.
Chodzi o poszanowanie prawa. I samoograniczanie, pokazanie że potrafimy posiadać broń bez proszenia się o małą czerwoną książeczkę. Nic więcej ani nic mniej. Na strzelnicach sami siebie pilnujemy. Sami przestrzegamy zasad. I to jest największe zwycięstwo cp. I dlatego nie ma we mnie zgody na tak brutalne łamanie prawa.

Z dymem będzie gorzej. Dlaczego nie chcą cp na zamkniętych strzelnicach? :-)
adamco
Posty: 10
Rejestracja: pn 18.sie.2008 - 23:22
Moja broń:

Post autor: adamco »

nie chca bo po 'kolega' z cp bardzo uciążliwy jest dla innych użytkowników a w dodatku zawsze na takiej jest w mniejszości to dlaczego mniejszość ma utrudniać korzystanie większości...
a wiadomo jak w tej Polszcze są mniejszości traktowane i na strzelnicach też nie ma wyjątku...
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 39
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 15:44
Moja broń:

Post autor: Sebastian »

Kilka strzalow z rewolweru potrafi skutecznie zalatwic kazdy wyciag.Taka jest prawda.Nikt cie nie powstrzyma od tego co chcesz robic we wlasnej piwnicy wiec pozostaje zyczyc szczescia.
Mazi
Posty: 64
Rejestracja: wt 17.paź.2006 - 12:51
Lokalizacja: Sławków / Opole / Londyn
Moja broń: brak

Post autor: Mazi »

adamco pisze:a dużo z tych co tu jest i posiada broń CP zaopatruje się w kawior poza 'praworzadnością' i to juz wg Ciebie pewnie nie jest aż takie jej łamanie
A jak jest praworządność do zakupu proszku w tym kraju?
Bo z tego co ja widzę to prawo nie jest przestrzegane przez tych którzy powinni go właśnie strzec.

Wszyscy dobrze wiemy że wg ustawy możemy zakupić proch, tylko jakieś pierdoły coś wymyślają.
A jeśli ktoś sprzedaje CP na jakiekolwiek pozwolenie na broń to on łamie prawo.

A co do strzelania w piwnicy nawet najlepiej zabezpieczonej, to nie zgadzam się również z tobą.
Jeśli zostaniesz trafiony z własnej broni w tej piwnicy to co zrobią ci którzy chcą zakazać używania CP.
Na całą polskę będzie że trenowałeś lub coś podobnego robiłeś i to z broni na którą nie posiadałeś zezwolenia. Czyli jakiś kolejny gangster.
I sądzisz ,że jak tyle osób w polsce chce strzelać a nie może otrzymać tej czerwonej książeczki ,to będzie zadowolone z takiego obrotu sprawy?

Jeśli ty zostaniesz zatrzymany, i podobni tobie ludzie. To ONI będą mieli już jakieś podstawy.
Jak wiesz posiadanie CP jest możliwe od 4 lat. Wielu jeśli nie wszyscy chcą zmany ustawy na taki aby mogli posiadać jeszcze bardziej współczesną broń, a nie jej zakazania.
Więc jeśli nie chcesz myśleć o swoim zdrowiu to chociaż pomyśl o nas wszystkich którzy dalej b y chcieli strzelać.
Jimmy
Posty: 2
Rejestracja: wt 19.sie.2008 - 15:36
Moja broń:

Więcej zdrowego rozsądku i tolerancji !

Post autor: Jimmy »

Na jednym biegunie - polityczna poprawność. Wyprasowana jak garnitur Ziobry i wyprana jak mózg brytyjskiego "obrońcy zwierząt"

Na drugim byłaby skrajna lekkomyślność (np. strzelanko z Colta na placu zabaw albo w piaskownicy do babek piaskowych). Byłaby. Ale jej nie ma.

Przed chwilą przeczytałem Ustawę o Broni i Amunicji (całą). Tak z ciekawości, żeby wiedzieć na czym stoję.

I tak po pierwsze: Ustawa karze za lekkomyślne traktowanie broni, narażające na niebezpieczeństwo osoby TRZECIE. NIE PIERWSZE (czyli nie strzelca). Jeśli ktoś palnie sobie w łeb z Colta, to możliwości jego ukarania za "spowodowanie zagrożenia życia (własnego)" będą, prawdę mówiąc, poza możliwościami ustawodawcy.

Po drugie: też uważam, że to, co ktoś robi z własną giwerą w swojej własnej piwnicy jest jego osobistą sprawą, jeśli tylko spełnia wymagania klauzuli o nienarażaniu osób TRZECICH. Jestem człowiekiem uczciwym i bardzo zasadniczym w kwestiach etycznych, ale stanowczo uważam, że zagadnienie typu "strzelanie w domu" jest poza osądem etycznym w przypadku gdy nikogo innego w tym domu nie ma.

Do tych, którzy rozumieją prawo dosłownie, a nie jako coś, co stworzono po to, aby skodyfikować etykę i ułatwić życie ludziom uczciwym - a także do tych, którzy trzęsą portkami przed kłamliwymi dziennikarzami i głupimi politykami, zamiast raczej wziąć ich na celowniki - apeluję:

DAJCIE SE LUZ

I pamiętajcie, że to jest Hyde Park, a nie akademia szkolna z okazji rocznicy rewolucji październikowej. Więcej zdrowego rozsądku i więcej tolerancji....

Pozdrawiam:-)

J.
Bamboszek
Posty: 20
Rejestracja: ndz 20.lip.2008 - 01:05
Moja broń:

Post autor: Bamboszek »

Przepis to przepis mówi tylko na strzelnicy to tylko na strzelnicy a to co zrobisz to Twoja tylko sprawa. Pytanie moje czemu doszukujesz sie logiki w prawie!? Prawo NIGDY nie bylo, nie jest i nie bedzie logiczne
ani inteligentne przynajmniej w Polsce. Było głupie, jest głupie i bedzie głupie. Nie mozesz według prawa wogóle strzelac z broni CP bo prawo nie przewidzialo wyłaczenia prochu czarnego z materiałów wybuchowych i mozesz tylko w razie złapania modlic sie o inteligentnego sędziego który nie wsadzi Cie na 8 lat za posiadanie materiałów wybuchowych
gambit88
Posty: 3
Rejestracja: śr 05.sie.2009 - 22:41
Moja broń:

Post autor: gambit88 »

To oburzające!!! Strzelanie z LEGALNEJ broni na WŁASNEJ posesji z zachowaniem WSZELKICH środków ostrożności... Pominąwszy to, że z całkiem legalnego łuku sportowego, noża kuchennego, żyletki, drewnianej pałki, lub choćby zwykłego długopisu koloru niebieskiego, można zrobić więcej szkody niż z broni CP (jeśli tylko się zechce...). Kurde, jakby dłużej pomyśleć to nawet kierując samochodem osobowym albo chociażby nawet rowerem można spowodować znaczne niebezpieczeństwo dla osoby trzeciej... Ludzie nie dajmy się zwariować!!! Niedługo na wszystko co jest ostrzejsze i bardziej niebezpieczne niż długo nie ścinane paznokcie, będzie trzeba mieć pozwolenie i określone specjalne warunki ich używania.... Nie mam jeszcze broni CP. Dopiero mam zamiar kupić. Ale stanowczo twierdzę, że ci co zechcą i tak złamią prawo i użyją broni w sposób niedozwolony (nawet tej nielegalnej...) i "dotkliwie skrzywdzą osobę trzecią", ale to można bez większego problemu osiągnąć nawet wymienionymi przeze mnie wcześniej sprzętami (łącznie z paznokciami)... Więc jeszcze raz apeluje: nie dajmy się zwariować....
Jeger
Posty: 25
Rejestracja: czw 17.maja.2007 - 22:22
Moja broń:

Strzelanie poza strzelnica

Post autor: Jeger »

A jak zachowasz "wszelkie srodki ostroznosci" na "wlasnej posesji"? Wlasnie po to jest przepis o uzywaniu broni tylko na strzelnicy, zeby sie ktos coraz dalej nie posuwal i sam nie ocenial co jest bezpieczne a co nie. Przed chwila bylismy "w piwnicy" teraz juz "na posesji" a potem okaze sie ze "moja ulica" tez jest dobrze zabezpieczona bo krzyknalem do sasiadow zeby sie pochowali i wywiesilem czerwona choragiewke. Dlatego broni uzywa sie na obiektach atestowanych, a nie takich gdzie gospodarzowi "sie wydaje", ze jest bezpiecznie, bo pojecie bezpieczenstwa jest w Polsce bardzo wzgledne co najlepiej widac po 5 000 ofiar wypadkow drogowych rocznie.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Strzelanie w domu

Post autor: RedGuy »

Panowie, jak pisał mackra jeśli chodzi o CP to według naszego prawa tylko strzelnica. Jeśli ktoś próbuje inaczej to musi się liczyć z grożącym mu paragrafem. Chyba każdy z nas jest dorosły więc niech każdy podejmie decyzję czy opłaca mu się ryzykować. Podejrzewam że "nie wiedziałem" nie jest okolicznością łagodzącą.
Wycior
VIP
Posty: 2066
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Strzelanie w domu

Post autor: Wycior »

Mitek pisze: pn 09.lip.2018 - 15:30 Strzelnica powinny być darmowe to nikt nie walił by w piwnicach i lasach do swinskich ryji.
Też tak uważam, poza tym każdemu dorosłemu powinno się należeć - jak psu zupa - 5000.00 PLN miesięcznej zapomogi. To by mogło ograniczyć drobne złodziejstwo. Dlaczego to forum przyciąga idiotyzm i ignorancję jak kupa muchy?
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Strzelanie w domu

Post autor: Marek »

5000.00 PLN miesięcznej zapomog
Wycior na prezydenta !
Jednak ostrzegam pomimo tych 5k gównozjady dalej będą bez pieniędzy.
Jak widzisz z tego tematu przez 10 lat nic się nie zminilo. Średnie nasączone społeczeństwa chorobami psychicznymi jest na stałym poziomie.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Strzelanie w domu

Post autor: RedGuy »

Marek pisze: pn 09.lip.2018 - 17:41
5000.00 PLN miesięcznej zapomog
Wycior na prezydenta !
Jednak ostrzegam pomimo tych 5k gównozjady dalej będą bez pieniędzy.
Jak widzisz z tego tematu przez 10 lat nic się nie zminilo. Średnie nasączone społeczeństwa chorobami psychicznymi jest na stałym poziomie.
Może to nie choroba psychiczna tylko świadomość społeczeństwa w naszym kraju. Może zamiast edukować na temat przyrostu naturalnego Australii czy innych mało ważnych głupot wystarczyłoby coś w rodzaju przysposobienia obronnego gdzie można by w szkole poznać podstawy posiadania broni palnej. Puki co jesteśmy społeczeństwem słabo wykształconym w posługiwaniu się bronią wiec nie ma się co dziwić że padają tak dziwne pytania. Jeśli coś w naszym kraju jest dozwolone to od razu obywatel myśli że może z tym zrobić wszystko. Z drugiej strony dobrze że pytanie padło bo każdy nieprzemyślany ruch może zrobić krzywdę nie tylko leśnemu czy piwnicznemu strzelcowi lecz wszystkim posiadaczom, że nie wspomnę o przypadkowych ofiarach.
Wycior
VIP
Posty: 2066
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Strzelanie w domu

Post autor: Wycior »

@RedGuy, w tym coś jest. Moje pokolenie w większości przeszło przez wojsko - przez służbę zasadniczą, SOR czy SPR. Ci ludzie trzymali kiedyś prawdziwą broń w ręku i teraz mają do niej normalny stosunek, ani jej nie fetyszyzują, ani nie czują do niej wstrętu. Młodsi (i młodsze) wiedzę o broni czerpią z brukowców, telewizji (dla idiotów), westernów i filmów typu Dirty Harry.
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Strzelanie w domu

Post autor: Ptaku_1 »

Przepraszam ale proszę nie mieszać do tego Harry Callahan-a młodsi go nie kojarzą a on oraz Paul Kersey i detektyw Shaft to jak dla mnie ikony filmu sensacyjnego o których pokolenie lat 90 nie ma pojęcia :piwo:

Sorry za off top
ODPOWIEDZ