Strzelanie w domu

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Strzelanie w domu

Post autor: Marek »

Idiota który w piwnicy rozbiera piłą do metalu wykopane pociski armatnie też nie ma świadomość ?
Należy go szkolić ?
To może żeby fiuta nie walił młotkiem tez warto powiedzieć i nie pchał go do kontaktu.
Brednie, jak ktoś ma iloraz inteligencji jak chomik, to powinien mieć ograniczony dostęp do rzeczy niebezpiecznych bo jednak sobie i innym może krzywdę zrobić, brak wyobraźni.
Jak w powyższym temacie widać takich "chomików" z 14 greinami mózgu nie brakuje i co jakiś czas wychodzą ze swoich nor, czy to 10 lat temu czy teraz.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Strzelanie w domu

Post autor: Willie357 »

Marku, zwracam Ci uwagę, że bezpodstawnie i bez powodów obrażasz chomiki
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Strzelanie w domu

Post autor: Marek »

Przepraszam wszystkie chomiki.
Jak się to czyta to są szczytem piramidy.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Strzelanie w domu

Post autor: RedGuy »

Marek pisze: pn 09.lip.2018 - 20:18
Brednie, jak ktoś ma iloraz inteligencji jak chomik, to powinien mieć ograniczony dostęp do rzeczy niebezpiecznych bo jednak sobie i innym może krzywdę zrobić, brak wyobraźni.
Jak w powyższym temacie widać takich "chomików" z 14 greinami mózgu nie brakuje i co jakiś czas wychodzą ze swoich nor, czy to 10 lat temu czy teraz.
Jak proponujesz odsiewać chomiki? Wszelkiego rodzaju badania i egzaminy? Ile osób zdaje pomyślnie egzaminy, przechodzi testy psychologiczne i potem jeździ po pijaku pojazdami, lub nagminnie łamie przepisy narażając innych na niebezpieczeństwo? Ile osób ma w domach noże siekiery i inne narzędzia którymi skutecznie można uszkodzić czyjeś ciało? Wszędzie trafi się czub i tego nie zmienisz. Nie oznacza to że każdy kto zada pytanie czasem niezbyt mądre zaraz jest psycholem. Jedyna prawidłowa odpowiedź na pytanie już padła i ubliżanie innym niczego tu nie zmieni. Co najwyżej można dodać:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 0549Lj.pdf
Podpowiem - strona 47 rozdział 4 "STRZELNICE", strona 48 rozdział 5 "PRZEPISY KARNE".
Wycior
VIP
Posty: 2066
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Strzelanie w domu

Post autor: Wycior »

@RedGuy, spróbuj zgadnąć, jaki procent posiadaczy czarnoprochowców czytał tę ustawę? Po prostu przeczytał, nie mówię nawet o pełnym zrozumieniu? O przepisach towarzyszących w ogóle boję się wspomnieć. Nie trzeba być psycholem w sensie medycznym, wystarczy być zadufanym w sobie, aroganckim, lekkomyślnym pajacem. Te właśnie cechy czynią "miszcza", a do "miszcza" nie dociera że przy prawdziwej broni nie ma 10 żyć i przycisku Reset. "Miszcz" wie lepiej bo jemu przecież nic przytrafić się nie może. Choroba psychiczna to nie jest, ale pewne mentalne upośledzenie chyba tak.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Strzelanie w domu

Post autor: RedGuy »

Ale ja jestem za tym żeby surowo karać za takie nieodpowiedzialne zachowanie jak strzały w niedozwolonych miejscach. Zmusi innych do zainteresowania się przepisami dotyczącymi posiadania i używania broni. A cóż da wymyślanie początkujących? Co najwyżej taki efekt że nie będą w ogóle czytać żadnych wiadomości związanych z tematem, nawet tych na forum a wiedzę będą czerpać z filmów z internetu. Nieznajomość prawa nie jest okolicznością łagodzącą. Jeśli ktoś kupuje sobie taką zabawkę musi wiedzieć że wiąże się z tym duża odpowiedzialność. Już pisałem że wraz ze sprzedawanym sprzętem powinna być dołączona chociaż ulotka z fragmentami ustawy i przepisów karnych czego kategorycznie nie wolno oraz co i za co grozi. Dla was to zwykły bełkot ale ktoś rozpoczynający przygodę z CP dostając do ręki taką ulotkę powinien ogarnąć że to nie zabawka, a pierdoły z neta że można nosić i strzelać jak z procy to brednie na resorach.
Wycior
VIP
Posty: 2066
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Strzelanie w domu

Post autor: Wycior »

RedGuy pisze: pn 09.lip.2018 - 21:41 Jeśli ktoś kupuje sobie taką zabawkę musi wiedzieć że wiąże się z tym duża odpowiedzialność.
Napisałbym tak: Jeśli ktoś zamierza kupić sobie taką zabawkę musi wiedzieć że wiąże się z tym duża odpowiedzialność. Siadając do zakupionego auta też nie dostaje się na drogę kodeksu drogowego do poczytania - trzeba go wykuć wcześniej. Kierowcy czasem naruszają przepisy ale nim po raz pierwszy siądą za kierownicą wiedzą już co to znak stopu i że nie jest dobrze przejechać pieszego na pasach. IMHO jeżeli ktoś kupuje broń CP "na pałę", nie czując wcześniej potrzeby poznania zasad jej użytkowania, to na posiadacza broni średnio się nadaje. W efekcie mamy frustratów obrażonych na nieludzkie prawo, zakazujące strzelać we własnej piwnicy i za własnym domem, oraz oburzonych na durne strzelnice, wymagające bezsensownych głupot, np. przestrzegania regulaminu. Skoro już sobie taką zabaweczkę CP kupiłem to coś mi się musi od życia należeć, no nie? Jak miałem pistolecik na CO2 to przecież też szczelałem do puszek (po piwie) gdzie i jak chciałem!
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Strzelanie w domu

Post autor: RedGuy »

Posiadanie samochodu nie wymusza znania przepisów ruchu drogowego. Podobnie jest z bronią CP, można sobie kupić, glancować, składać i rozkładać. Jednak by używać zgodnie z przeznaczeniem potrzebna jest już odpowiednia wiedza.
Moim zdaniem ludzie zadający takie pytania jakie padło tutaj nie są głupkami czy psycholami. Bardziej pasuje mi do tego polskie cwaniactwo czyli "jak nikt nie widzi to można". Jeśli znajdzie się kilku takich to cytując innego psychopatę "kłam­stwo pow­tarza­ne ty­siąc ra­zy sta­je się prawdą" może wprowadzić w błąd ludzi którzy kupili broń CP w uczciwych zamiarach. W dzisiejszych czasach wiadomości docierają do nas najszybciej z internetu więc skąd nowy strzelec CP weźmie potrzebne podstawy? Jeśli ze sztuką broni dostał by podstawy w "pigułce" dosłownie kilka zdań zapewne zarysowałoby to w jego świadomości jak sprawa wygląda że broń CP to nie korkowiec i obowiązują jakieś reguły, a przynajmniej dałoby mu do myślenia.
Wycior
VIP
Posty: 2066
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Strzelanie w domu

Post autor: Wycior »

@RedGuy - mamy zbliżone poglądy ale różne nastawienia. Załóżmy że kupujący broń nad kominek są poza polem widzenia - interesują nas ci co chcą strzelać. Broń palna - jakakolwiek - nie jest ani dla osób o obniżonym IQ, ani dla takich co nie potrafią w Internecie czy innych mediach odfiltrować prawdy od pierdół. Chcąc zostać strzelcem trzeba się zdobyć na wysiłek i pozyskać podstawową wiedzę - w interesie własnym i bliźnich. Czy cwaniaczka na to stać? Cwaniactwo jest dla mnie właśnie mentalnym defektem, w codziennym życiu irytujacym ale w kontakcie z bronią niebezpiecznym. Broszura nie zaszkodzi ale najbardziej pomoże tym którzy w zasadzie pomocy nie potrzebują. Mogę do znudzenia odpowiadać na elementarne pytania z dziedziny obsługi czy historii broni. Nie mam jednak ochoty przekonywać że z broni CP można zabić siebie i innych oraz że trzeba przestrzegać prawa, akceptować obowiązujące reguły i zasady bezpieczeństwa. Takie nastawienie IMHO powinno być przepustką na to forum.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1059
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Strzelanie w domu

Post autor: mar_kow »

Wycior pisze: wt 10.lip.2018 - 20:25 [...] Mogę do znudzenia odpowiadać na elementarne pytania z dziedziny obsługi czy historii broni. Nie mam jednak ochoty przekonywać że z broni CP można zabić siebie i innych oraz że trzeba przestrzegać prawa, akceptować obowiązujące reguły i zasady bezpieczeństwa. Takie nastawienie IMHO powinno być przepustką na to forum.
Nic dodać, nic ująć...
Nawet jak do broni będzie dołączona broszura z zasadami użycia i paragrafami to nie spowoduje u idioty wzrostu poziomu inteligencji niestety... Do tego trzeba dorzucić odsetek tych którzy "myślą inaczej" ale się tym nie chwalą... :;
ODPOWIEDZ