Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: stangret »

Wnoszę, że Kol. Alterjorge zawodowo wywodzi się albo z rodziny urzędniczej albo nauczycielskiej. Jedynie w tych dwóch grupach występuje skrzywione zamiłowanie do komplikowania rzeczy prostych I formalizowania wszystkiego co się da. Prostowanie bananów, wielkość płomienia świecy, ilość wody w spłuczce już widzieliśmy 8-) :lol:
Mądre to, że aż boli :-D
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: wyrzucony »

No cóż jak widzę strach przed zmianami zalał oczy Czarnowidza ciemną stroną ostrego cienia mgły a niektórym przypomniał świat uznaniowości komuny i kolesiostwa współczesnych "elyt".
Byłoby nie było ale gmeranie przy ubojce przez urzędasów w niebieskich mundurkach zawsze będzie oznaczało zaostrzenie przepisów bo kasta urzędnicza tak po prostu ma :(
Z drugiej strony wielki mit o pseudo refolferowcach powielany przez takich jak Burak i inni napędza uzasadnianie zamordyzmu. Fakty są jednak zgoła inne. Statystyka jest trudna do zdobycia bo "niebieskie mundurki" nie chcą się pochwalić znikomym zagrożeniem społecznym strzelców czarnoprochowych, ot rocznie parę przypadków kryminalnych i samobójstw co jest w porównaniu z np. wypadkami z bronią na policji wręcz niezauważalne.
Jednak słusznie trzeba bić na alarm by "niebieskim mundurkom" uświadomić, że trochę nas jest a wybory blisko tak jak było ostatnio aż ich sam ich Minister musiał powstrzymywać. Niestety kolejne wybory dopiero za 3,5 roku to urzędasy będą miały dużo czasu na brużdżenie.

Jest jednak proza dnia codziennego i nasze spotkania z tymi "refolferowcami" wyuczonymi na yt przez takich Buraków. Prowadząc Sekcję Czarnoprochową w Jaworznie często mam z nimi do czynienia i są to tacy sami pasjonaci jak my tylko w większości niedouczeni. Tymi się trzeba normalnie zająć opowiedzieć o zasadach bezpieczeństwa, pokazać to i owo i pokazać im jak fajne jest strzelectwo :D
Kilku z nich już zostało w naszym Klubie i są Rewolwerowcami i nawet jednego z sharpsem mam :D
Oby ich jak najwięcej trafiało na strzelnicę i uczyło się praktycznie strzelania a nie przechowywania załadowanej broni w domu.

Też nie dziwię się postawie Jorga by jakoś znormalizować świat youtubowych strzelców bo każdy chce ze strzelnicy wrócić cały w jednym kawałku.
To jest jednak trudne bo znowu "niebieskie mundurki" wykorzystają każdy pretekst do zamordyzmu :(
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: roundball »

Ponad połowa popularności CP jest spowodowana tylko i wyłącznie tym że jest dostępna bez formalnych cyrków !

Wróciłaby do elity (pasjonatów) gdyby dostęp do współczesnej bron typu dubeltówka czy karabinek .22 był choćby na rejestracje jak chce dyrektywa eurokołchozowa !

Broń historyczna powinna być dla elity ale na takiej samej zasadzie jak dla elity jest stare BMW czy zabytkowa Warszawa a dla reszty jest Golf czy Panda.... jest !!

...........w polin dla reszt jest pistolet na kulki i proca bo wiatrówki za chwilę nie będą, przez takie podejscie jak mają tu niektórzy
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: RedGuy »

alterjorge pisze: ndz 31.maja.2020 - 16:56 ... Porządek musi być. Nie byłoby problemu, gdyby nie nagły wysyp " leworwerowców" na różnych yutubach i fejsach. Nie wiem dlaczego strzelcy sportowi czy historyczni mają narzekać, przecież pozwolenie nie jest trudno uzyskać, EKB to po prostu formalność, ale nie, trzeba i to omijać i kombinować. Temu jestem przeciwny. A potem mamy np. zalew jęków na forum o proch.
Kol. stangret, widział Kol film " Pingwiny z Madagaskaru 2" ?
Z czym chcesz zrobić porządek i cóż ci przeszkadzają filmy na YT? Człowiek jest ponoć istotą wolną i ma prawo nagrywać głupoty. Każdy jest obdarzony rozumem (co prawda niekoniecznie idealnym) i ma samemu ocenić co dla niego dobre by odcedzić internetowe brednie. Jeśli któryś łamie prawo to powinien być ukarany i tyle. EKB nie jest wymagane i to żadna kombinacja - takie jest prawo. Jakoś brak obowiązku nie spowodował porachunków gangów czarnoprochowych :-) Rozumiem gdy trafiają się asy próbujące przerabiać repliki rozdzielne na scalaki - kombinacja jak najbardziej śmierdząca kratą ale tu? Przeszkadzają ci wpisy o proch to nie czytaj. Jeśli piszą nie na temat czy niezgodnie z regulaminem to od tego są osoby kompetentne by takich delikwentów "naprostować". Poza tym cóż takiego daje ci EKB, +5 do szacunu? Mentalną wyższość nad nie posiadającymi? Przecież nie ma to wpływu ani na wiedzę ani na umiejętność posługiwania. Nie bądź psem ogrodnika ;) .
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: KUKUŁKA »

Pisowskie aparatczyki nie chcą się wychylać bo Prezes nie lubi broni. Kolorowo -zielone świrusy nie poprą nas bo nas nienawidzą. Czyli wychodzi na to, co by się strzelcom nie stało, nikomu nie będzie żal.
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: stangret »

KUKUŁKA pisze: ndz 31.maja.2020 - 21:07 Przyjacielu- jaką masz receptę na proponowane zmiany w prawie?
Jeno w jedności siła, w jedności przyjacielu ;)
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 803
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Czarnowidz »

Derek pisze: ndz 31.maja.2020 - 19:03 Jest jednak proza dnia codziennego i nasze spotkania z tymi "refolferowcami" wyuczonymi na yt przez takich Buraków. Prowadząc Sekcję Czarnoprochową w Jaworznie często mam z nimi do czynienia i są to tacy sami pasjonaci jak my tylko w większości niedouczeni. Tymi się trzeba normalnie zająć opowiedzieć o zasadach bezpieczeństwa, pokazać to i owo i pokazać im jak fajne jest strzelectwo :D
Kilku z nich już zostało w naszym Klubie i są Rewolwerowcami i nawet jednego z sharpsem mam :D
Oby ich jak najwięcej trafiało na strzelnicę i uczyło się praktycznie strzelania a nie przechowywania załadowanej broni w domu.

I taka postawa to miód na moje serce! :ok:
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 803
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Czarnowidz »

Panowie strzelcy są nie specjalnie lubiani w społeczeństwie ale każdy lubi rekonstruktorów historycznych. Wykożystajmy to!
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: KUKUŁKA »

Czarnowidz- jak Pis doszedł do władzy -ile to było pieprzenia-a to strzelectwo , strzelnice- Warzecha w Tylewizji z Ogórkową pieprzyli jakie to patriotyczne hobby . I co ? I gówno. Jednak trzeba motłoch trzymać za mordę co by się rozmaite plusy nie znudziły. Amatorzy ośmiorniczek już całkiem ten temat mają w dupie - No, chyba że im podniesie wysokość słupków w wyborach...
No, nie jest hobby bezkolizyjne jak sport, zbieranie opakowań po jogurtach , golf lub masturbacja - jego uprawianie jest uzależnione od przedstawicieli w Sejmie i nastrojów społecznych -a sam dźwięk słowa "BROŃ " wywołuje napięcie...
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: KUKUŁKA »

Biorąc pod uwagę ilość broni CP jaką zakupili Polacy pociągnięcie jej pod pozwolenia da szerokie pole do osiągania sukcesów w ściganiu "przestępców" i da nowe tematy do programu "Alarm" . Jesli ostatnie takie działania próbowali podjąć w100 rocznicę Odzyskania Niepodległości - to pokazuje ich podejście do sprawy.Ciekawe czy łaskawie ogłoszą czasową amnestię dla osób które oddadzą ukrywaną, niezarejestrowaną broń :-)
Magua
Stary bywalec
Posty: 540
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Magua »

chciałem tylkozauważyć, że Warzeccha dalej mówi to samo, tylko już nie w pisowskiej telewizji...
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: PosiadaczProcy »

RedGuy pisze: ndz 31.maja.2020 - 20:02 (...) Poza tym cóż takiego daje ci EKB, +5 do szacunu? Mentalną wyższość nad nie posiadającymi? Przecież nie ma to wpływu ani na wiedzę ani na umiejętność posługiwania. Nie bądź psem ogrodnika ;) .
EKB daje m.in. 100% pewność znalezienia się w policyjnych rejestrach posiadaczy broni CP - ot tak na "wsiakij wojennyj słuczaj" spalinami chanukowych świec przesiąknięta WADZA listy proskrypcyjne musi mieć najświeższe/najbliższe rzeczywistemu stanowi posiadania przez Suwerena broni CP w k'Raju dla oliwkowych spacerowiczów z pewnego kraiku w Kolastynie paradujących wycieczkowo po "jeszcze naszych ulicach" z UZI pod pachami czy też regulujących ruch tubylczy na k'Rajowych lotniskach z M16 w rękach... ;( ;( ;( Na dowód że niczego nie zmyśliłem i nikogo z n/w nie obraziłem (b. czułe une so na wszelkie wyrazy Prawdy odkąd ustawowo nazwane zostały... mową nienawiści!!) - linki: https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... xrQYnr5EUW
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... GrghT9s4mH
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: PosiadaczProcy »

Roland pisze: ndz 31.maja.2020 - 11:20 To bylo przewidywalne od lat. Nie byloby problemu gdyby bron czarnoprochowa byla uzytkowana tylko przez pasjonatow broni historycznej. Ale niestety spora czesc spoleczenstwa zaczela CP traktowac jako zamiennik broni wspolczesnej - i to byl tak naprawde poczatek konca swobodnego dostepu. Teraz pasjonaci beda musieli cierpiec przez "wolnosciowcow" i tych wszystkich co kupowali inoxy za 5k do obrony osobistej przed zombie.

Zmiany sa nieuniknione, a bron czarnoprochowa powinna wrocic tam gdzie jej miejsce - do pasjonatow broni historycznej. Osobiscie podoba mi sie model niemiecki - potrzebne jest pozwolenie na czarny proch - a zeby je uzyskac - trzeba byc m.in. czlonkiem w towarzystwie strzeleckim o charakterze historycznym. Wiekszosc fanow brzydkiego buraka juz by sie nie zalapala...

Ja spie spokojnie. Papiery sie zrobi. Trzeba bedzie rejstrowac, coz - zarejestruje. A "wolnosciowcy" niech robia pozwolenia albo - skoro uwazaja ze istnieje potrzeba trzymania w domu nabitego "remika" - niech lepiej przestana wychodzic z domow. Zrobia nam wszystkim przysluge.

Takie jest moje zdanie.
W Twoim w temacie CP dokonanym coming out'cie brzmi mi pełną nutą coś, co my, wolnościowcy od zawsze nazywamy kunktatorstwem, oportunizmem i - w skrajnym przypadku obywatela przyciśniętego przez WADZĘ do legislacyjnego muru - uniżonym w pozycji grzybiarza kolaboranctwem. Oddaje też timbre tego, co znamy z powiedzenia "moja chata z kraja" - obyś się nie zdziwił kiedy i po ciebie-patologicznie zapobiegliwie wyposażonemu we wszelakie papiery - w końcu przyjdą, i wczesnym rankiem/późną nocą kolbami ci w drzwi, i oby nie tylko w drzwi ale po ...ju i po całym ciele, załomocą... Kiepskie widzę masz zdanie o "wolnościowcach" - czyżbyś był w linii prostej potomkiem tych dla których po '45 wszelkie wolności, z wolnościowcami na czele, jednoznacznie śmierdziały UB'eckimi lochami i jeśli już widzieli "wolność i wolnościowców" w Polsce Ludowej - to wyłącznie jako lokatorów słynnej "łączki"? Roland - choć kojarzy się z Poland - mnie się, szczególnie po twoim coming out'cie, z jakąś inną denominacją - z której uścisku chcieliśmy się otrząsnąć w '68 - kojarzy... :; :; Ps. - wydrukuj i powieś sobie nad łóżkiem pro memoriam ad maiorem Dei gloriam:
Kiedy naziści przyszli po komunistów, milczałem,
nie byłem komunistą.
Kiedy zamknęli socjaldemokratów, milczałem,
nie byłem socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem,
nie byłem związkowcem.
Kiedy przyszli po Żydów, milczałem,
nie byłem Żydem.
Kiedy przyszli po mnie, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować".
- k.cytatu.
Ps.2 - ciąg dalszy powyższego na dzień dzisiejszy wygląda z twojej perspektywy tak:

kiedy przyszli po wolnościowców-czarnoprochowców milczałem i w duchu się cieszyłem -
nie byłem przecież wolnościowcem!
Kiedy w końcu przyszli po mnie-pasjonata czarnoprochowej broni historycznej -
- nie było już nikogo kto mógłby zaprotestować.

Napisz nam w którym miejscu wyższej wymienionych "milczących" odnalazłeś siebie a powiem ci kim w Czarnoprochowym Towarzystwie Ludzi Wolnych jesteś - jeśli w ogóle - a ja ci napiszę w którym być powinieneś... :-x :-x
https://pl.wikipedia.org/wiki/Martin_Niem%C3%B6ller
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: PosiadaczProcy »

KUKUŁKA pisze: ndz 31.maja.2020 - 21:07 Pisowskie aparatczyki nie chcą się wychylać bo Prezes nie lubi broni. Kolorowo -zielone świrusy nie poprą nas bo nas nienawidzą. Czyli wychodzi na to, co by się strzelcom nie stało, nikomu nie będzie żal.
Nie wiem skąd wywiodłeś wytłuszczone w twoim tekście mniemanie ale jak dziś pamiętam słynny "mały pistolecik" którym Jarozbaw zaraz po wzięciu WADZY przez opozycję w windzie chwalił się komuś tam mimochodem powiadając że "zastrzelić ciebie to dla mnie jak splunąć" czy coś w tym rodzaju...
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: KUKUŁKA »

Nie, nie :-) Kaczyński nie lubi broni- ale w rękach Polaków
https://trybun.org.pl/2017/01/17/prezes ... lii-nitek/
ODPOWIEDZ