Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: PosiadaczProcy »

https://www.youtube.com/watch?v=G-ixQMJ2y-k - byłoby optymalnie gdyby całość poświęcona była "problemowi CP", bez tych godnych RM bogoojczyźnianych komunałków p. Bąkiewicza...ale lepszy rydz niż nic. Wiary nikt nikomu nie zabierze jeśli sam się jej nie pozbędzie-nie straci a broń CP czy wolności obywatelskie - i owszem... :shock: :shock:
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: RedGuy »

Takie coś mi wpadło w przeglądarkę😕
https://strzal.pl/mswia-pracuje-nad-now ... CzVjxb1dTk
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: wyrzucony »

No to jeszcze jeden materiał prostujący tych z TVP czyli kilka słów prawdy od naszego Mistrza Świata
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 803
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Czarnowidz »

No cóż w całej 16letniej historii strzelectwa czarnoprochowego obecny atak na artykuł 11-ty UBiA jest najsilniejszy, najgroźniejszy i najlepiej przygotowany. Do tego dochodzi skrajnie nieprzychylny skład reprezentacji sejmowej. To wszystko sprawia że jeśli się naprawdę nie zmobilizujemy to pożegnamy się z strzelectwem czarnoprochowym w naszym kraju.

Spójżmy prawdzie w oczy, tak źle jeszcze nie było! Tym razem nie ma co liczyć że jakoś się to uda gdzieś na jakieś komisji zablokować. Nocne głosowanie na którym nikt nie będzie pytał o zdanie organizacji pozarządowych i obudzimy się następnego dnia z ręką w nocniku.

Cwaniaczki którym się wydaje że do czasu wejścia w życie nowych przepisów zrobią sobie pozwolenie i będą nietykalni mocno się zdziwią. Jak podaje podlinkowany przez RedGuya artykuł z Strzał.pl nowe przepisy przywracają pełną uznaniowość przy wydawaniu wszystkich rodzajów pozwoleń więc pan komendant oświadczy im że ma w du...ie ich patenty, Uprawnienia instruktorskie, starze, starty i wyniki. Pozwolenia nie da bo nie i nie musi się tłumaczyć!

Ci co już mają pozwolenia też będą mieli problem bo dochodzi w tym projekcie coś czego wcześniej nie było - pełna uznaniowość przy cyklicznych badaniach lekarskich. Wówczas pan komendant może uznać że po badaniach ich wyniki uzasadniają by Panu Kowalskiemu ograniczyć pozwolenie kolekcjonerskie na 50-ąt jednostek do 2-uch jednostek. No bo wiecie, wyniki badań słabe...

Trzeba zewrzeć szyki i zorganizować akcje. Facebook, YouTube, pisanie e-maili do posłów i wizyty w biurach poselskich.

Ludzie od broni nie umieją uprawiać polityki (czyt. nie znają sztuki manipulacji). Przeciwnicy broni mają ją opanowaną do perfekcji. Przeciętnemu Kowalskiemu powszechny dostęp do broni jakiejkolwiek w tym czarnoprochowe kojarzy się źle i tego nie zmienimy ale wszyscy lubią rekonstruktorów historycznych. Od tej pory przestajemy być strzelcami czarnoprochowymi i STAJEMY SIĘ REKONSTRUKTORAMI HISTORYCZNYMI!

Kolejna sprawa to że trwa (choć nie oficjalnie) kampania prezydencka. Wykorzystajmy to! Proponuję hasło: "Duda chce zabronić rekonstruktorom historycznym organizowania widowiskowisk patryjotycznych!" To trafi w ich obecnie najczulszy punkt!
Awatar użytkownika
Roland
Posty: 54
Rejestracja: wt 20.mar.2018 - 22:44
Moja broń: brak

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Roland »

To bylo przewidywalne od lat. Nie byloby problemu gdyby bron czarnoprochowa byla uzytkowana tylko przez pasjonatow broni historycznej. Ale niestety spora czesc spoleczenstwa zaczela CP traktowac jako zamiennik broni wspolczesnej - i to byl tak naprawde poczatek konca swobodnego dostepu. Teraz pasjonaci beda musieli cierpiec przez "wolnosciowcow" i tych wszystkich co kupowali inoxy za 5k do obrony osobistej przed zombie.

Zmiany sa nieuniknione, a bron czarnoprochowa powinna wrocic tam gdzie jej miejsce - do pasjonatow broni historycznej. Osobiscie podoba mi sie model niemiecki - potrzebne jest pozwolenie na czarny proch - a zeby je uzyskac - trzeba byc m.in. czlonkiem w towarzystwie strzeleckim o charakterze historycznym. Wiekszosc fanow brzydkiego buraka juz by sie nie zalapala...

Ja spie spokojnie. Papiery sie zrobi. Trzeba bedzie rejstrowac, coz - zarejestruje. A "wolnosciowcy" niech robia pozwolenia albo - skoro uwazaja ze istnieje potrzeba trzymania w domu nabitego "remika" - niech lepiej przestana wychodzic z domow. Zrobia nam wszystkim przysluge.

Takie jest moje zdanie.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: RedGuy »

Roland pisze: ndz 31.maja.2020 - 11:20 ...Nie byloby problemu gdyby bron czarnoprochowa byla uzytkowana tylko przez pasjonatow broni historycznej...

Zmiany sa nieuniknione, a bron czarnoprochowa powinna wrocic tam gdzie jej miejsce - do pasjonatow broni historycznej...

Ja spie spokojnie. Papiery sie zrobi. Trzeba bedzie rejstrowac, coz - zarejestruje. A "wolnosciowcy" niech robia pozwolenia albo - skoro uwazaja ze istnieje potrzeba trzymania w domu nabitego "remika" - niech lepiej przestana wychodzic z domow. Zrobia nam wszystkim przysluge.

Takie jest moje zdanie.
Zakładam że tylko pasjonaci bo są wyszkoleni i zęby na tym zjedli. Policja też jest wyszkolona i:
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... bralo-lpr/
Ale żeby nie było że się policji czepiam:
https://www.farmer.pl/fakty/polska/wypa ... 90951.html
Zaznaczam że to ludzie którzy przeszli wszelkie badania i szkolenia :oczy: .
Genialny pomysł, walczmy z świeżakami by zostali tylko ci godni. Tak samo zachowywali się myśliwi i już zaciśnięto im obrożę. MSWiA szykuje następne "udogodnienia" które nie dotyczą tylko CP ale co tam, ważne że zrobisz papiery i będziesz miał spokój - no nie do końca. Co jak później zacznie się dalsze dociskanie, a się zacznie. Potrzebny będzie każdy głos poparcia a chętnych do obrony twych praw będzie coraz mniej bo droga do posiadania zacznie się wydłużać. Już kiedyś próbowali przywalić wszystkim miłośnikom broni na raz i się przeliczyli. Dobrowolnie dzieląc się na podkategorie sami się wystawiamy na urzędniczy strzał. Czy w ciągu tych kilkunastu lat rzeczywiście aż tak drastycznie wzrosła liczba przestępstw z użyciem broni czy to tylko propaganda przed atakiem jak z myśliwymi? Wnerwiają Cię nieodpowiedzialne Sebixy na strzelnicy - jak robi coś źle z premedytacją zgłoś to obsłudze i niech go wykopią. Owszem, puki co zrobienie papierów nie jest wyczynem graniczącym z cudem, ale nie oddawajmy pola ot tak za free.
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: stangret »

Roland pisze: ndz 31.maja.2020 - 11:20 Zmiany sa nieuniknione, a bron czarnoprochowa powinna wrocic tam gdzie jej miejsce - do pasjonatow broni historycznej. Osobiscie podoba mi sie model niemiecki - potrzebne jest pozwolenie na czarny proch - a zeby je uzyskac - trzeba byc m.in. czlonkiem w towarzystwie strzeleckim o charakterze historycznym. Wiekszosc fanow brzydkiego buraka juz by sie nie zalapala...

Ja spie spokojnie. Papiery sie zrobi. Trzeba bedzie rejstrowac, coz - zarejestruje. A "wolnosciowcy" niech robia pozwolenia albo - skoro uwazaja ze istnieje potrzeba trzymania w domu nabitego "remika" - niech lepiej przestana wychodzic z domow. Zrobia nam wszystkim przysluge.

Takie jest moje zdanie.
Kolejny zwolennik elit, czy mi się tylko wydaje?
A komu to kolega robi przysługę?
Widać coraz szerzej, ze Coronaświrus, zamordyzm i regulatorzy wszelakiej maści maja się coraz lepiej :oczy:
https://youtu.be/h04UBP-179s
https://youtu.be/T9PemRItJGk
Bareja wiecznie żywy.
Kol RedGuy - :brawo: :brawo: :brawo:
alterjorge

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: alterjorge »

Popieram zdanie Kol. Rolanda. broń historyczna jest dla pasjonatów. Mnie też zależy na tym żeby tak było. Jeżeli będzie trzeba ją rejestrować w inny sposób niż wpis w EKB- zarejestruję. Porządek musi być. Nie byłoby problemu, gdyby nie nagły wysyp " leworwerowców" na różnych yutubach i fejsach. Nie wiem dlaczego strzelcy sportowi czy historyczni mają narzekać, przecież pozwolenie nie jest trudno uzyskać, EKB to po prostu formalność, ale nie, trzeba i to omijać i kombinować. Temu jestem przeciwny. A potem mamy np. zalew jęków na forum o proch.
Kol. stangret, widział Kol film " Pingwiny z Madagaskaru 2" ?
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Ale uwiezcie mi, niemieckich praw albo dojscia do prawa nie chcecie. To jest czysty opportunizm, populizm i strach przed wlasnymi obywatelami. Jeszcze sie byscie rozmysleli gdyby wam poszla cala wyplata aby uzyskac pozwolenie a potem z jakiegos byle powodu, za ktorego wy moze nawet nic nie mozecie(jakas bojka ktorej nie zaczeliscie, tylko nie daliscie sie pobic), wam znow zabiora na zawsze.
Tym ktorzy sie trzymaja prawa tu w Niemczech sie zycie utrudina a prawdziwe bandziorstwo sobie itak robi co chce.

Zgadnijcie co policia niemiecka robila tu na tym slubie gdzie te nagrania byly zrobione i gdzie miedzy innymi bylo strzelane z ostrego pistoletu maszynowego:
https://www.youtube.com/watch?v=x0_9p_QUu9E&t

Kierowala ruch drogowy dla tych ludzi. Mowie powaznie.
Jezeli chcecie takie cos we wlasnym kraju to prosze bardzo. Bierzcie Niemcy jako przyklad.
Ostatnio zmieniony ndz 31.maja.2020 - 17:44 przez Chłopiec z Chyloni, łącznie zmieniany 1 raz.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 803
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Czarnowidz »

Guwno prawda!
Nie było żadnego nagłego wysypu. Nikt w tym kraju nie interesował się bronią CP do czasu gdy stała się bezpozwoleniowa. Wszystkie cwaniaczki co myślą że zrobią sobie pozwolenia mocno się zdziwią bo wraz z nową ustawą wraca pałna uznaniowość więc pozwolenia dostaną tylko bliscy znajomi panów komendantów a cwaniaczki będą z podkulonymi ogonami przynosić swoje pukawki kupione za grube dziesiątki tysiący złotych na komędę i oddawać za darmo i ani nie pisną. Pujdą jak te barany na rzeź!

W sumie to nawet dobrze że strzelectwo czarnoprochowe w tym kraju się kończy bo czytając bełkot aterjorge i Rolanda widzę że niedorośliśmy do niego a politycy mający polskie społeczeństwo za stado upośledzonych małp mają rację. Jesteśmy do tego za głupi. I do tego ta mętalność Kalego w strzeleckim wydaniu: "Kali ukraść krowę dobrze. Kalemu ukraść krowę źle" i odpowiednio "Roland mieć pistolet dobrze, sąsiad Rolanda mieć pistolet źle".

No cuż po czarnoprochowcach przyjdzie czas na wiatrówki...
Ostatnio zmieniony ndz 31.maja.2020 - 17:39 przez Czarnowidz, łącznie zmieniany 1 raz.
alterjorge

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: alterjorge »

Ależ dorośliśmy do strzelectwa historycznego i ma ono się dobrze o czym świadczą wyniki kolegów w kraju i za granicą. Natomiast nie rozumiem tego zacietrzewienia i nazywania strzelców historycznych cwaniaczkami. I tu proszę moda o interwencję.
Ostatnio zmieniony ndz 31.maja.2020 - 17:42 przez alterjorge, łącznie zmieniany 1 raz.
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: stangret »

alterjorge pisze: ndz 31.maja.2020 - 16:56 Kol. stangret, widział Kol film " Pingwiny z Madagaskaru 2" ?
A Kol. utożsamia się z jedną z tych postaci I dlatego pyta? :lol:
Formaliści wszystkich krajów łączcie się by żył się lepiej. I jeszcze pieczątka i kolejna pieczątka plus załącznik :brawo: :brawo: :brawo:
alterjorge

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: alterjorge »

Nie w tym rzecz, chodzi o te elity, tam jest taka scena jak w klasie biznesowej rozmawia Julian z Morycem. Proszę sobie to zapamiętać :-))))) Kol stangret, zdaje się, że u wójta to Kol. był dość dawno, o czym wnoszę z umiłowania powoływania się na pieczątki.
P.S. Ok, szalejcie tu ile chcecie, ja biorę się za elaborację , żeby z WR MT i Maynarda jutro postrzelać.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 803
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Czarnowidz »

Pokaż mi jedną osobę która zrobiła pozwolenie po to by kupić na nie broń CP.

Po zmianie przepisów nikt nie zrobi pozwolenia bo nie da się go zrobić. Policja korzystając z uznaniowości nie wyda 0,5mln pozwoleń na broń. Nie zrobisz pozwolenia bo komendant Ci odmuwi jego wydania i nic na to nie poradzisz. Kamendant mając do wyboru wydanie pozwolenia lub konfiskatę zawsze wybierze konfiskatę.
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: stangret »

Jakiś czas temu urzędniczka w Urzędzie Marszałkowskim zganiła mojego przyjaciel za nieumiejętność przystawiania pieczątki z poleceniem ćwiczenia w domu tej czynności. Do dziś zrywamy boki z tego kretynizmu co niestety świadczy, że część aparatu urzędniczego ma takie skrzywienie. Ja pieczątki nie miałem w ręki jakieś 17 lat
ODPOWIEDZ