Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: RedGuy »

Przepraszam. Byłem w robocie, spieszyłem się i rzeczywiście nie przyłożyłem się do czytania. Posypuję głowę popiołem i przyznaję do błędu - widać jesteśmy po tej samej stronie.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: Andy88 »

Zauważyłem ,że zarówno w Polsce jaki na tym forum jest bardzo dużo przeciwników powszechnego dostępu do broni.W związku z tym chciałbym abyście obejrzeli film z Panem Wojciechem Cejrowskim, gość mówi rzeczowo i na temat warto posłuchać a potem oceniać o to link https://www.youtube.com/watch?v=5RVBQlNwhYo
Drugi link znalazłem do Pana Cejrowskiego https://www.youtube.com/watch?v=s-NT7G7bfyg DLaczego tam broń jest traktowana jako narzędzie a u nas tak nie można?
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: RedGuy »

Otóż przy obecnym stanie prawnym, mądrości naszych polityków i urzędników, poziomie uświadomienia ludzi względem broni jest to praktycznie niewykonalne. Wielu ma głęboko zakorzenione mądrości rodem z komuny. Czasów kiedy zwykły obywatel miał broni nie potrzebować, a jeśli już zdobył to stawał się przestępcą albo psychopatą. Krążyły wszelkiej maści legendy typu "broń raz do roku strzela sama" i ludzie po prostu się jej bali. Wielu obywatelom taka świadomość została do dziś, a politycy z racji tego że zachowują się jak nasi panowie a nie pracownicy swych poddanych przecież nie uzbroją.
https://docs.google.com/viewerng/viewer ... .pdf&hl=pl
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: Andy88 »

RedGuy pisze: sob 02.lut.2019 - 18:09 Otóż przy obecnym stanie prawnym, mądrości naszych polityków i urzędników, poziomie uświadomienia ludzi względem broni jest to praktycznie niewykonalne. Wielu ma głęboko zakorzenione mądrości rodem z komuny. Czasów kiedy zwykły obywatel miał broni nie potrzebować, a jeśli już zdobył to stawał się przestępcą albo psychopatą. Krążyły wszelkiej maści legendy typu "broń raz do roku strzela sama" i ludzie po prostu się jej bali. Wielu obywatelom taka świadomość została do dziś, a politycy z racji tego że zachowują się jak nasi panowie a nie pracownicy swych poddanych przecież nie uzbroją.
https://docs.google.com/viewerng/viewer ... .pdf&hl=pl
Z tej statystyki wynika ,żę jakby wybuchła wojna to jeden na 30 Polaków miałby jakąkolwiek broń:D
A tak na poważnie to zamiast narzekać powinniśmy wyciągnąć wnioski.Jak komuna zniechęciła nas do broni??? No propagandą, wmawianiem nam głupot, karmieniem nimi ,nachalną reklamą, mediami i brakiem dostępu do rzetelnej prawdziwej informacji.
I jak widać to zadziałało prawda? Więc może zróbmy kontratak to teraz my dajmy ludziom lepszy dostęp do informacji reklamujmy i promujmy wiedzę o broni rozmawiajmy z ludźmi ,uświadamiając ich a jak się przekonają to sami będą walczyć o dostęp do broni.

Problem leży w tym że nie ma chętnych by to zrobić ani nie ma chętnych by zgromadzić środki na ten cel.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: RedGuy »

Andy88 pisze: ndz 03.lut.2019 - 15:51
Problem leży w tym że nie ma chętnych by to zrobić ani nie ma chętnych by zgromadzić środki na ten cel.
Pan Jacek Hoga i fundacja Adarma, całkiem rozsądnie gada. Potem pan Andrzej Turczyn (trybun broni palnej), choć poglądy polityczne całkowicie pro amerykańskie nie do końca do mnie przemawiają. Nie ufam krajom które nie traktują nas jak partnera a raczej jak kolonię. No i jest jeszcze http://romb.org.pl/ oficjalnie popierający projekt posłów Kukiz15 znany jako druk 1692. Co ciekawe wspomniany druk jest mniej liberalny niż tzw dyrektywa Bieńkowskiej przy odpowiedniej interpretacji a mimo to byłby sporym krokiem w kierunku dostępu do broni.
Do wyboru, do koloru prawdziwym problemem w sprawach ustawy o broni jest to że jeśli rządzącym nie spodoba się propozycja środowisk strzeleckich to je najzwyklej w świecie oleją.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: Andy88 »

RedGuy pisze: pn 04.lut.2019 - 10:58 Do wyboru, do koloru prawdziwym problemem w sprawach ustawy o broni jest to że jeśli rządzącym nie spodoba się propozycja środowisk strzeleckich to je najzwyklej w świecie oleją.
Znów nie rozumiesz co chcę ci powiedzieć te organizacje siedzą cicho a mi chodzi o jakąś kampanię ogólnokrajową z dużymi billboardami, reklamą w telewizji i z stronami na których będzie można się doinformować i które będą promować broń palną.My nie mamy się pytać rządu tylko spowodować by ludzie na ten rząd naciskali żyjemy w demokracji gdzie większość decyduje a politycy chcą mieć poparcie więc słuchają głosu większości.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: RedGuy »

Ale rządzący słuchają większości, tylko że głosu który sami w elektoracie wykreowali. Dlaczego każde sprzeczne z prawem użycie broni jest zaraz nagłaśniane a o użyciu jej w słusznym celu nie mówi się nic? By ludzi wystraszyć i zniechęcić. Media dziś nie są by pokazywać obiektywną prawdę lecz by robić propagandę pod zleceniodawców, a kampania o jakiej mówisz to nie na kieszenie kół strzeleckich a co dopiero zwykłych zjadaczy chleba.
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: Biker »

Tylko naiwne umysły roją sobie o powszechnym , ułatwionym dostępie do broni. Sukcesem (i to DUŻYM!) będzie jak nie dojdą nowe ograniczenia.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: Andy88 »

Biker pisze: sob 16.lut.2019 - 23:08 Tylko naiwne umysły roją sobie o powszechnym , ułatwionym dostępie do broni. Sukcesem (i to DUŻYM!) będzie jak nie dojdą nowe ograniczenia.
Tylko naiwne osoby walczą o zmiany bo sceptycy nic nie robią a jak nic nie zrobisz to nie licz na rezultaty.
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: Biker »

Andy88 pisze: ndz 17.lut.2019 - 17:17

Tylko naiwne osoby walczą o zmiany bo sceptycy nic nie robią a jak nic nie zrobisz to nie licz na rezultaty.
Coś tam próbowałem zrobić... Ale każdy rząd będzie próbował ograniczyć dostęp do broni. Zwłaszcza jak będzie się opierać na opinii Policji. Bo oni (policjanci) chcą jak najtrudniejszego dostępu do broni, co z resztą zrozumiałe z ich punktu widzenia. Do tego naciski z Unii.

A my mamy bardzo liberalne prawo na tle Europy. Tak liberalne, że jak zechcemy to pewnie 90% (reszta nie ma broni albo ma tylko karabiny ;) ) forumowiczów może jutro do pracy wyjść z załadowaną bronią przy sobie. Chyba tylko myśliwi nie mogą nosić (w rozumieniu ustawy) broni na co dzień.
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: Zurek »

Bardzo liberalne prawo na tle Europy? Jesteśmy chyba najbardziej rozbrojonym państwem w Europie. Patrząc na naszą historię to powinno być zupełnie odwrotnie.
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: Biker »

Zurek pisze: ndz 17.lut.2019 - 19:22 Bardzo liberalne prawo na tle Europy? Jesteśmy chyba najbardziej rozbrojonym państwem w Europie. Patrząc na naszą historię to powinno być zupełnie odwrotnie.
Rozbrojenie wynika moim zdaniem z czegoś zupełnie innego niż przepisy prawa. Pozwolenie na broń robisz szybko i relatywnie tanio. Jako "sportowiec" kupujesz Glocka, "kałacha" i "pompkę". Co więcej możesz tego Glocka nosić co nie jest takie oczywiste w innych krajach. Broń CP w zasadzie bez ograniczeń a np.: w Niemczech nawet Colt Pocket .31 jest na pozwolenie. No i spróbuj wyjść z załadowanym w kaburze na miasto. A u nas? Sielanka. Tylko jest jeden problem, sejf, karabin, pistolet, strzelba 10 tys PLN.I to jest moim zdaniem problem. Bo przeciętny Polak nie kupi pistoletu jak problemem jest dla niego zakup nowych opon do samochodu (którym co dzień dojeżdża do pracy).
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: Zurek »

Można nosić czy przenosić na tym pozwoleniu sportowym? Bo to spora różnica jest. Pozwolenie na broń do ochrony osobistej też tak łatwo robisz? Skoro jest u nas tak kolorowo to czemu wciąż występuje przy tym rodzaju pozwolenia pełna uznaniowość policji? Mimo tego że najpierw musisz zapłacić, zdać egzamin to po tym wszystkim wydanie pozwolenia zależy od jednej osoby, która z reguły nie wyda tego pozwolenia. Skoro już musi tak być to czemu nie ma tej decyzji przed wyłożeniem całkiem sporej kasy?
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: Biker »

Ach ta absolutnie niezbędna w Polsce broń do ochrony osobistej :lol: . To faktycznie masz mnie. Poza tym widać, ze nawet nie próbowałeś zrobić pozwolenia. Nawet ustawy nie przeczytałeś a biadolisz o opłatach i uznaniowości.

Powtórzę, ze nie spodziewam się jakichkolwiek ułatwień w dostępnie do broni. Przedsmak był przy tej probie nowelizacji UoBiA o którą podniósł się taki krzyk.
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: Bob »

Zdobycie pozwolenie i noszenie to jedno a użycie to już inny temat... U nas może nie jest problemem zdobycie pozwolenia ale użycie broni do obrony obojetnie czy nitro czy cp czy bialej... Ost przykład chłopaka gdzie do mieszkania w którym jest cala rodzinq wchodzi 2 zamaskowanych... On z ojcem odpiera atak mundurowi przyjeżdżaja i znajduja na klatce i dole tych zamaskowanych... I co?? 10lat bo napastnicy mieli rany noża na plecach nie pamietam czy jeden czy obaj... Wg tu jest problem w Polsce... Nie broń ii dostęp a uzycie i obrona....

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ