Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: Bob »

https://trybun.org.pl/2019/01/06/refere ... z-wkrotce/
Nie wiem czy było...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatal
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: RedGuy »

A u nas nadal wśród większości ludu poglądy socjalistyczne rodem z poprzedniego systemu. Jak na wigilii wdałem się z wujem w gadkę odnośnie posiadania broni przez Polaków to pierwsze co usłyszałem to zaraz się wystrzelamy po pijaku, a tak w ogóle to bandziory będą uzbrojeni latać po ulicach i tym podobne duperele. Na początku zapytałem kogo tak nienawidzi że zaraz by do niego strzelał? Potem na spokojnie go uświadomiłem ze od kilkunastu lat możemy posiadać broń palną bez zezwolenia i zakupywać ją przez internet, a żaden rozgarnięty przestępca nie stosuje legalnie posiadanej broni. Zaczął dukać, stękać, ale po twarzy widać że mu to nie w smak. Cóż wychowany w komunie, gdzie broń mógł posiadać albo zaufany polityk, milicjant czy wojskowy a uzbrojony cywil z natury był albo świrem albo bandziorem.
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: Bob »

Z ciekawostek to UE ponoć naciska teraz państwa członkowskie do wprowadzenia ograniczeń co do noszenia noży... Nie wiem czy są tu zwolennicy tej broni białej...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: Andy88 »

O czym tu w ogóle mowa skora nasze propagandowe media piszczą jaka to broń jest zła a nikt tak poważnie nie uświadamia Polaków.
Większość ludzi ze swoimi konserwatywnymi poglądami nawet nie przemyśli sprawy tylko z automatu zaznaczy na referendum "nie" bo broń to źródło całego zła a on jako obywatel ma obowiązek walczyć o praworządność i nielogicznie przez niego pojmowane pojęcie bezpieczęństwa.
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: DRIZZLERE17 »

Szwajcaria nie jest niemieckim bantustanem w przeciwieństwie do naszej nieszczęśliwej ojczyzny. Natomiast u nas prowadzone są tajne prace nad nowelizacja UoBiA, która to ma zaspokoić żądania EUrokratów. Władze czekają tylko na odpowiedni moment tzn. do ostatniej chwili. Wtedy będą mogli powiedzieć, że nie ma już czasu na dyskusje i konsultacje, bo zbliża się ostateczny termin wdrożenia implementacji tzw. Dyrektywy i grożą nam surowe kary, jak tego szybko nie zrobimy.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: Andy88 »

Hej wpadłem na taki pomysł nie wiem czy już ktoś to próbował ,żeby zebrać sto tysięcy podpisów pod petycją o liberalizację przepisów dotyczących posiadania broni oraz odrzucenie dyrektyw unijnych. Moglibyśmy to uargumentować rosnącym zagrożeniem terrorystycznym albo coś w tym stylu, przecież chyba jesteśmy w stanie znaleźć w Polsce 100 tys. zwolenników broni palnej.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: .44 »

Andy88 pisze: śr 09.sty.2019 - 07:32 Hej wpadłem na taki pomysł nie wiem czy już ktoś to próbował ,żeby zebrać sto tysięcy podpisów pod petycją o liberalizację przepisów dotyczących posiadania broni oraz odrzucenie dyrektyw unijnych. Moglibyśmy to uargumentować rosnącym zagrożeniem terrorystycznym albo coś w tym stylu, przecież chyba jesteśmy w stanie znaleźć w Polsce 100 tys. zwolenników broni palnej.
Jesteś genialny...
A tak na poważnie: daj sobie spokój z tymi twoimi pomysłami.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: RedGuy »

Andy88 pisze: śr 09.sty.2019 - 07:32 Hej wpadłem na taki pomysł nie wiem czy już ktoś to próbował ,żeby zebrać sto tysięcy podpisów pod petycją o liberalizację przepisów dotyczących posiadania broni oraz odrzucenie dyrektyw unijnych. Moglibyśmy to uargumentować rosnącym zagrożeniem terrorystycznym albo coś w tym stylu, przecież chyba jesteśmy w stanie znaleźć w Polsce 100 tys. zwolenników broni palnej.
Właśnie tak kibluje w sejmowej lodówce projekt UOBiA Kukiz15. Odnośnie odrzucenia dyrektywy to raczej nie przejdzie. Szwajcaria nie jest w Unii, mimo to łączy ją z nią wiele przepisów handlowych jak i politycznych. Jak to przeczytałem w pewnym artykule jedną nogą już siedzi w UE. Rezygnacja z dyrektywy spowoduje wycofanie jej ze strefy Schengen oraz wiele handlowych utrudnień. "Rosnący terroryzm" tym właśnie eurokołchoz tłumaczy rozbrojenie swych obywateli, jakby to właśnie oni robili zamachy.
Tak na marginesie to dyrektywa unijna, jeśli odpowiednio ją interpretować przyniosłaby nam korzyści bowiem jest bardziej liberalna niż obecna UBOi-ka. Niestety naszym rządzącym nie jest w smak by Polacy mieli broń czego dowodem jest paszkwil MSWIA szczęśliwie zablokowany przez ludzi.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: Andy88 »

@RedGuy masz dużo racji ale zwróć uwagę że petycja ze 100 tys. podpisów jest bardziej istotna niż jakiś projekt kukiz15 żyjemy w państwie demokratycznym i takie coś ma wartość prawną i nie można tego zlekceważyć. Pozatym nie jestem ekspertem w prawie ale jakie korzyści przynosi dyrektywa unijna?
TomazPotatoe
Posty: 5
Rejestracja: czw 08.lut.2018 - 14:30
Moja broń: brak

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: TomazPotatoe »

Masz dużo racji odnośnie tej petycji. Przypomnij sobie jednakże, co rządzący wszystkich opcji robili z takimi podpisami... - za gardło można ich złapać tylko przy wyborach ( patrz ostatnie samorządowe - zrobił się szum i się cofnęli ). Dyrektywa byłaby dla nas korzystna, gdyby na górze była chęć dobrej "interpretacji". A jaka ta chęć jest, to zobaczyliśmy w połowie zeszłego roku.
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: jedna_brew »

sam miałem konwersację w której udowadniałem, ze Polacy to naprawdę cywilizowany i odpowiedzialny naród bo praktycznie nie ma wypadków przestępczego użycia legalnie posiadanej broni. nie jesteśmy Latynosami albo Czeczenami i nie strzelamy do siebie z byle powodu, na sylwestra albo po wódce. trzeba uświadamiać społeczeństwo naokoło siebie że legalne posiadanie broni to nic takiego, no ja posiadam i jakoś nie latam z gnatem po pijaku strzelając gdzie popadnie. polskie społeczeństwo wie o broni bardzo mało i traktuje ją prawie jak jakieś magiczne, niezrozumiałe urządzenie, którego powinno się zakazać bo wzbudza lęk i strach. czasem jak słucham co ludzie mówią o broni to naprawdę wygląda to jak połączenie braku wiedzy i zabobonu.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: RedGuy »

Andy88 pisze: śr 09.sty.2019 - 17:11 @RedGuy masz dużo racji ale zwróć uwagę że petycja ze 100 tys. podpisów jest bardziej istotna niż jakiś projekt kukiz15 żyjemy w państwie demokratycznym i takie coś ma wartość prawną i nie można tego zlekceważyć. Pozatym nie jestem ekspertem w prawie ale jakie korzyści przynosi dyrektywa unijna?
Adres do dyrektywy jest gdzieś na forum bo ją czytałem ale nie pamiętam w jakim temacie ale fajnie omawia ją pan
Jacek Hoga z fundacji Ad Arma.
https://www.youtube.com/watch?v=e0muc8lPw0w&t=42s
Mandrake
Posty: 45
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:17
Lokalizacja: Wyspa Wolin
Moja broń:

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: Mandrake »

Bob pisze: ndz 06.sty.2019 - 18:41 Z ciekawostek to UE ponoć naciska teraz państwa członkowskie do wprowadzenia ograniczeń co do noszenia noży... Nie wiem czy są tu zwolennicy tej broni białej...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Ja jestem takim zwolennikiem 8)
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: RedGuy »

Mandrake pisze: śr 16.sty.2019 - 19:44
Bob pisze: ndz 06.sty.2019 - 18:41 Z ciekawostek to UE ponoć naciska teraz państwa członkowskie do wprowadzenia ograniczeń co do noszenia noży... Nie wiem czy są tu zwolennicy tej broni białej...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Ja jestem takim zwolennikiem 8)
A ja przeciwnikiem i to z prostego powodu. Jest to utrudnienie tylko i wyłącznie dla uczciwych obywateli używających noży zgodnie z przeznaczeniem. Jak i w broni palnej tak i w białej bandyta będzie miał w zwieraczu wszelkie dyrektywy i zakazy. Jestem za to za zdecydowanym pogorszeniem poziomu życia dla osadzonych w więzieniach by nie traktowali tego przybytku jak darmowego hotelu, a dla wyjątkowych zwyroli karą śmierci.
Magua
Stary bywalec
Posty: 548
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: Magua »

Nie wiem czy są tu zwolennicy tej broni białej...
Ja jestem takim zwolennikiem
A ja przeciwnikiem...
Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem. :brawo:
ODPOWIEDZ