Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: Zurek »

No tak Biker, Ty wiesz co ja zrobiłem a czego nie.
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: Biker »

Ten chłopak to jakiś podrzędny diler prochów, a ci co go napadli przyszli po kasę jaką im wisiał za narkotyki. I ponoć dźgał ich nożem na klatce schodowej jak uciekali. Sprawa nie jest taka jednoznaczna. Poza tym U nas za pobicie napastnika można mieć problemy, za dołożenie złodziejowi kijem na swojej posesji można być oskarżony...
Zdobycie pozwolenie i noszenie to jedno a użycie to już inny temat...
Otóż to...
Zurek pisze: ndz 17.lut.2019 - 22:35 No tak Biker, Ty wiesz co ja zrobiłem a czego nie.
Ustawy na pewno nie czytałeś , bo wtedy wiedziałbyś co można a czego nie. Albo przeczytałeś i nie pamiętasz/nie zrozumiałeś. Faktycznie Cię nie znam, ale broń do ochrony osobistej? Temat o którym nawet nie ma co rozmawiać. Zgadzam się, ze jest całkowicie uznaniowy i nieco patologiczny. Podobnie jak broń do celów . I konieczność startów, wystaw itp. Ale pozwolenie (jakiekolwiek) łatwo uzyskać i nie trzeba się specjalnie wysilać lub wykosztować.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: RedGuy »

Z tymi pozwoleniami to też trochę naciągane. Sami dobrze wiecie że by mieć pozwolenie na broń sportową to trzeba być sportowcem tj. należeć do koła i startować w zawodach. By mieć myśliwską trzeba być myśliwym co również wiąże się z przynależnością do koła. Niema czegoś takiego jak posiadanie broni dla samego posiadania, no chyba że wziąć pod uwagę CP. Dlatego właśnie mamy tylu strzelców sportowych bo to najłatwiejszy sposób na posiadanie broni na scalone. Osobiście przed wyrabianiem pozwolenia na nitro powstrzymuje mnie zawierucha w naszej UBOice. Z genialnymi pomysłami naszych "mądrych głów" szybko może się okazać że posiadanie jest całkowicie zabronione a broń trzeba będzie zdać do depozytu, a i udawanie sportowca też jakoś do mnie nie przemawia. Przygodę z bronią zaczynać od kłamstwa? Wiadomo że utarło się w naszym kraju że Polak sobie poradzi, sam słyszałem parę lat temu te słowa z ust posła i tym właśnie zmuszają ludzi do omijania przepisów zamiast wymodzić coś normalnego.
Do tego poruszony tu temat użycia broni w obronie. Chyba niemal każdy zdaje sobie sprawę że przy obecnym prawie z chwilą wyciągnięcia broni na napastnika sami stajemy się agresorem. Z praworządnej osoby w świetle prawa stajemy się takim samym bandziorem jak ten co nas napadł i musimy udowodnić że mieliśmy pełne prawo broni użyć - co łatwe zapewne nie jest i może się skończyć dla nas kryminałem.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Referendum w Szwajcarii... A u nas co??

Post autor: Andy88 »

Więc tak jak już mówiłem w Polsce jest problem z finansami dlatego dzisiaj zapłaciłem 40 zł na rzecz fundacji ADArma uważam ,że każdy zwolennik wprowadzenia lepszego prawa dotyczącego broni palnej powinien wspierać jakieś Polskie organizacje o to walczące dlatego również was zachęcam byście dokonywali wpłaty jak macie jakieś wolne środki minimum to 40 zł w AdArma nie wiem jak to wygląda w Romb ale zachęcam.

Ps. Proszę nie traktować to jak reklamy.
ODPOWIEDZ