Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: .44 »

FunkyKoval5 pisze: sob 23.lut.2019 - 20:55 Chyba się skuszę...nie powinieneś robić sobie wymówek za to że jesteś lojalny wobec braterstwa, tej lojalności między nami pasjonatami broni jak na lekarstwo...
Króluje za to złośliwość, chamstwo naśmiewanie się czy wręcz szydzenie z mniej doświadczonych...większości najlepiej wychodzi chwalenie się stanem posiadania, grubością konta, a w niektórych przypadkach minioną(wyolbrzymioną) jurnością do kobiet... :-D
...ale się rozpisałem... :-D
Więc się nie rozpisuj a coś rób.
Ponad wszelką wątpliwość droga przez patent i sport i kolekcja jest optymalna.
Zacznij więc od początku, czyli zapisz się do stowarzyszenia.
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: Ptaku_1 »

Polecam Braterstwo zapisałem sie 30 lipca, pewnie za dwa tyg. odbiorę promesy. Egzamin to betka, a sam kurs przygotowawczy do egzamin jest wielce przyjemny i bardzo merytoryczny o sympatycznej atmosferze nie wspomnę.
Patent odebrał w grudniu, licencje na początku stycznia. Szafa już czeka, podstawki i zbijaki zakupione :)
Zeby nie było za kolorowo, dziś się dowiedziałem że strzelnica na którą chodzę od 1 marca podniosła ceny na CP z 50 do 60 zł :( chyba się chcą pozbyć strzelców CP bo cena na centralny zapłon do 25zł

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ruchomy
Posty: 11
Rejestracja: wt 12.gru.2017 - 17:50
Lokalizacja: Rzeszów
Moja broń: remington 1858 sheriff kal.44 pietta 8"

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: Ruchomy »

Ile kasy Ci poszło na to wszystko jak do tej pory? Masz już upatrzone jakieś konkretne pukawki :)?
I po jakim czasie można zrezygnować z licencji sportowej i przepisać wszystko na kolekcjonerkę?
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: Ptaku_1 »

70zł wpisowe, 190zł kurs, 450 egzamin, 50 licencja, 484zł opłata skarbowa za dwa pozwolenia (sport i kolekcja), 10zł dopuszczenie, 85zł za 5 promes = 1339zł

Rejestrować od razu możesz na kolekcjonerkę, z licencją jest tak że jak nie będziesz startował to po prostu na następny rok jej nie otrzymasz.
Na pierwsze zakupy wybiorę się po CZ P09 i do zabawy Sig Sauer 1911 w boczniaku, oraz nasz rodzimy PM63 czyli Rak, tego już zaliczkowałem.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: mar_kow »

Ptaku_1 pisze: sob 02.mar.2019 - 19:54 [...]oraz nasz rodzimy PM63 czyli Rak, tego już zaliczkowałem.
Przy pierwszym strzelaniu musisz uważać żeby Ci zębów nie wybił... :)
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: Ptaku_1 »

Strzelałem z raka i uważam to za mit taki sam jak z podbijaniem oka, długość kolby na to nie pozwala.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: mar_kow »

Długość kolby jest optymalna i wszystko zależy jak ktoś przyłoży się do strzelania... Po prostu od 1996 r. widziałem i znam różne przypadki... :)
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: Ptaku_1 »

Niby tak ale przy składaniu się odciągamy zamek więc każdy widzi ile ma jeszcze miejsca.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: mar_kow »

Przy strzelaniu statycznym do tarczy z reguły jest najmniej przypadków ale przy dynamicznym uszkodzenia twarzy były na porządku dziennym. Broń nie cieszyła się popularnością...
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: Ptaku_1 »

Ja właściwie kupuje jako inwestycje, teraz są tanie a ich nie przybędzie. Pamiętam jak P64 i P83 byly po 600 zł, a Magi po 900.
ODPOWIEDZ