Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
PaszaVonPomiot
Posty: 4
Rejestracja: śr 15.lis.2017 - 22:45
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Moja broń:

Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: PaszaVonPomiot »

Jakby ktoś był zainteresowany pytaniami:
https://strefadyskomfortu.pl/pytania-eg ... e-na-bron/

Jak możecie to wrzućcie też na inne fora o broni.
Duży tata
Posty: 10
Rejestracja: ndz 17.lut.2019 - 21:21
Lokalizacja: Wlkp
Moja broń: Remik .44

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: Duży tata »

patentstrzelecki.eu i masz testy, fiszki i teorię bez logowania i $.
Awatar użytkownika
Nduro
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: śr 07.mar.2018 - 20:51
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Moja broń: .45.54.58

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: Nduro »

Apka pod androida NTS Quiz
Duży tata
Posty: 10
Rejestracja: ndz 17.lut.2019 - 21:21
Lokalizacja: Wlkp
Moja broń: Remik .44

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: Duży tata »

Patentstrzelecki wciąż wygrywa, dostęp online :)
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: kamilgrzy »

Polecam Patentstrzelecki oraz Braterstwo, którego jestem członkiem.
Z Braterstwem zdobyłem pozwolenie w 7mc, dało by się szybciej ale PZSS miał swoje narowy, teraz wdrożono system informatyczny, jest szybciej aczkolwiek rejonizacja egzaminów na patent może wydłużyć czas oczekiwania.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: FunkyKoval5 »

Robiłeś pozwolenie sportowe...???
Duży tata
Posty: 10
Rejestracja: ndz 17.lut.2019 - 21:21
Lokalizacja: Wlkp
Moja broń: Remik .44

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: Duży tata »

Jedyną rozsądną opcją jest sport plus kolekcja. Koszt to 10 zł za rok a dodatkowo wyciągniesz minimum 10 promes. Sam sport to najczęściej 5 promes.
Składka w braterstwie to 60 zł rocznie i zawody po 7 zł za konkurencję :)
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: kamilgrzy »

FunkyKoval5 pisze: wt 19.lut.2019 - 21:33 Robiłeś pozwolenie sportowe...???
Tak zrobiłem pozwolenie sportowe, kolekcjonerskie i dopuszczenie czyli wszystko co da się zrobić drogą sportową, polecam tą drogę z Braterstwem choć do Wrocławia mam 500km to wszystko da się zrobić zaocznie a szkolenia strzeleckie organizowane są w kilku miejscach w Polsce więc nie trzeba robić takich kilometrów.
Na stronach Braterstwa https://braterstwo.eu/procedury/ jest wszystko dokładnie opisane.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: .44 »

FunkyKoval5 pisze: wt 19.lut.2019 - 21:33 Robiłeś pozwolenie sportowe...???
A co w tym dziwnego?
Droga sportowa lepsza niż przez egzamin na Policji, gdzie zdawalność jest niewielka. Koszty egzaminu wręcz nieprzyzwoite, 1150 złotych, poprawka za 500 praktycznie rzecz biorąc gwarantowana. Patent i licencja dają możliwość wystąpienia o pozwolenie sportowe i kolekcjonerskie. Cała procedura wychodzi taniej niż przez egzamin na Policji. Jedyną "niedogodnością" jest zrobienie startów w zawodach do licencji. Ale tutaj stowarzyszenia dbają o to by odbyło się to bezproblemowo. W jeden dzień można zrobić starty (jedne zawody) I raz do roku trzeba złożyć wniosek o licencje(już tylko drogą elektroniczną) i wpłacić 50 złotych. Dla co niektórych pozwolenie sportowe jest lepsze od kolekcjonerskiego z uwagi na możność noszenia i użyczania broni(choć nie wiem po co).
Egzamin na patent łatwy do zdania, zakres wiedzy mniejszy niż na policyjnym, jeden błąd w teście dopuszczalny i nikt nie każe rozbierać broni, nazywać wszystkich jej elementów i suwmiarką skupienia nie mierzy.
Więc może kolego FunkyKoval5 powiesz czemu się dziwisz(ten wielokropek i 3 pytajki)?
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: kamilgrzy »

Dodam jeszcze od siebie że kolega .44 wszystko ładnie podsumował.
Jeśli jest się praworządnym ( nieskonfliktowanym z prawem ) i zdrowym psychicznie obywatelem bez problemu można zdobyć pozwolenie na broń sportową w ciągu 7mc i nie martwić się czy w przyszłości CP będzie na pozwolenie, rejestrację itd. gdyż w pozwoleniu można mieć wpisaną broń przystosowaną do strzelania wyłącznie za pomocą czarnego prochu, o bocznym, centralnym zapłonie i gładkiej lufie nawet nie wspomnę.
Zawody do utrzymania licencji na pistolet, karabin, i strzelbę to raptem 8 startów a same zawody to czysta przyjemność i można je ogarnąć w ciągu dwóch niedziel za 200-300zł nie posiadając nawet własnej broni a we Wrocławiu na zawodach Braterstwa to już całkiem groszowe opłaty wchodzą w grę.
Ruchomy
Posty: 11
Rejestracja: wt 12.gru.2017 - 17:50
Lokalizacja: Rzeszów
Moja broń: remington 1858 sheriff kal.44 pietta 8"

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: Ruchomy »

witajcie dołączę się do dyskusji z pytaniem

Gdzieś czytałem czy słyszałem o takim czymś jak "zawody korespondencyjne". Ma to polegać na tym że nie trzeba stawiać się w jakimś konkretnym miejscu i strzelać z członkami swojego klubu. A zamiast tego można na dowolnej strzelnicy postrzelać do tarczy a następnie wysłać jej fotki.
Jest to prawdą? Bo wydaje się to być zbyt piękne aby było prawdziwe.
Bo też chce z "Bractwem" zrobić sport+kolekcja ale nie chce mi się jechać z prawie samych Bieszczad aż do Wrocka aby tylko zaliczyć start w zawodach.
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: kamilgrzy »

Tak takie zawody są w Braterstwie nawet nie musisz wysyłać fotki tarczy, zawody polegają na zaufaniu, tyle tylko że te zawody nie zaliczają się do utrzymania licencji - tego typu zawody muszą być zgłoszone do kalendarza PZSS/WZSS i być przeprowadzone pod okiem delegata PZSS/WZSS.
Co do zawodów wcale nie musisz jechać do Wrocławia, ogarniasz zawody w miejscowych klubach które masz w pobliżu a następnie pod koniec roku składasz oświadczenie wymieniając w nim 8-startów z zawodów w których uczestniczyłeś.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: FunkyKoval5 »

.44 pisze: sob 23.lut.2019 - 12:13
FunkyKoval5 pisze: wt 19.lut.2019 - 21:33 Robiłeś pozwolenie sportowe...???
A co w tym dziwnego?
Droga sportowa lepsza niż przez egzamin na Policji, gdzie zdawalność jest niewielka. Koszty egzaminu wręcz nieprzyzwoite, 1150 złotych, poprawka za 500 praktycznie rzecz biorąc gwarantowana. Patent i licencja dają możliwość wystąpienia o pozwolenie sportowe i kolekcjonerskie. Cała procedura wychodzi taniej niż przez egzamin na Policji. Jedyną "niedogodnością" jest zrobienie startów w zawodach do licencji. Ale tutaj stowarzyszenia dbają o to by odbyło się to bezproblemowo. W jeden dzień można zrobić starty (jedne zawody) I raz do roku trzeba złożyć wniosek o licencje(już tylko drogą elektroniczną) i wpłacić 50 złotych. Dla co niektórych pozwolenie sportowe jest lepsze od kolekcjonerskiego z uwagi na możność noszenia i użyczania broni(choć nie wiem po co).
Egzamin na patent łatwy do zdania, zakres wiedzy mniejszy niż na policyjnym, jeden błąd w teście dopuszczalny i nikt nie każe rozbierać broni, nazywać wszystkich jej elementów i suwmiarką skupienia nie mierzy.
Więc może kolego FunkyKoval5 powiesz czemu się dziwisz(ten wielokropek i 3 pytajki)?
To nie zdziwienie, to zapytanie. Ja też chcę zrobić pozwolenie i rozważam które wybrać...to wszystko.
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: kamilgrzy »

Idź najprostszą i najtańszą drogą oporu czyli sport + kolekcja, gdy nie odbębnisz startów i nie utrzymasz licencji WPA odbierze Ci pozwolenie sportowe ale mając opłaconą składkę w stowarzyszeniu o charakterze kolekcjonerskim ( w Braterstwie 10zł - wiem że robię reklamę klubowi ale do niego należę więc mogę a nawet powinienem go reklamować :) ) , pozwolenia kolekcjonerskiego nikt odebrać Ci nie może gdyż nie będzie do tego przesłanek.
Koledzy zajrzyjcie na stronę Braterstwa, Prezes naprawdę wszystko świetnie opisał i wyjaśnił po przeczytaniu tego https://braterstwo.eu/faq/ ( wiem dla niektórych lektura nie do ogarnięcia :) ) nie będziecie mieli wątpliwości.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Pytania egzaminacyjne na pozwolenie na broń

Post autor: FunkyKoval5 »

Chyba się skuszę...nie powinieneś robić sobie wymówek za to że jesteś lojalny wobec braterstwa, tej lojalności między nami pasjonatami broni jak na lekarstwo...
Króluje za to złośliwość, chamstwo naśmiewanie się czy wręcz szydzenie z mniej doświadczonych...większości najlepiej wychodzi chwalenie się stanem posiadania, grubością konta, a w niektórych przypadkach minioną(wyolbrzymioną) jurnością do kobiet... :-D
...ale się rozpisałem... :-D
ODPOWIEDZ