Dlaczego na zawodach CP nie wymaga się licencji ,patentu lub innego uprawnienia ?

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Dlaczego na zawodach CP nie wymaga się licencji ,patentu lub innego uprawnienia ?

Post autor: RedGuy »

Sadam AlAdin pisze: ndz 18.mar.2018 - 17:25 Gdyby kolega Red nie zauważył ,to pytanie "jak w temacie " zostało zadane przez DEREK-a w poprzedniej dyskusji .
Chciałem jedynie w swym "egoiżmie " otrzymać na nie odpowiedż ,gdyż sam nie posiadam w tym temacie wiedzy .
Rozumiem że tematy prawa , bezpieczeństwa ,i związane z tym pytania są nie popularne i wzbudzają niechęć i "hejt" w merytorycznej dyskusji .
Odpowiedż na ten temat otrzymałem . :D
Osobiście patrząc przez diopter :D mam w "głębokim poważaniu " czy ktoś ma "prawo jazdy " na CP ,czy nie .Jak strzela to ma ! Co najwyżej przeniosę się z dala od niego gdy poczuję zagrożenie ! :)
Założyłeś oddzielny temat wiec myślałem że to twoje pytanie, nic nie wspomniałeś że występujesz w roli czyjegoś adwokata. Nie pytałeś "czy" tylko "dlaczego" więc zabrzmiało to trochę jakby ci to przeszkadzało. Dlatego mylnie połączyłem te dwa tematy. "egoiźmie"? - nie no bez przesady, chyba nikt tego tak nie odczytał. Jeśli odczułeś jakąś niechęć z mojej strony to przepraszam. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to z mojej strony żaden "hejt". Może po prostu czuję się niekomfortowo gdy ktoś mi próbuje coś na siłę narzucać.
Ryba
Posty: 39
Rejestracja: ndz 05.lut.2017 - 18:15
Moja broń:

Re: Dlaczego na zawodach CP nie wymaga się licencji ,patentu lub innego uprawnienia ?

Post autor: Ryba »

raguel pisze: ndz 18.mar.2018 - 15:07 Niewymaga się, bo jest tam zazwyczaj sędzia z papierami PS, który cały ambaras obserwuje, a w przypadku gdyby ktoś nieogarniał przewiduje się dyskwalifikację i wyproszenie delikwenta. Na codzień na strzelnicy nie zawsze znajdziesz osobę która zechce pilnować nowicjusza bez papierów (a jak rozumiem do tego pijesz).
Kolego, wymaga się. Czasem dopuszcza się start osób bez licencji na takich zawodach (zgłoszonych w PZSS), ale one nie są ujmowane w komunikatach oficjalnych. Nie chodzi o to, czy bezpiecznie strzelasz, tylko czy możesz brać udział w klasyfikowanym współzawodnictwie.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Dlaczego na zawodach CP nie wymaga się licencji ,patentu lub innego uprawnienia ?

Post autor: Marek »

Bo to jest tak że dopuszcza się do zawodów organizowanych pod egidą PZSS strzelców bez licencji.
Kiedyś nawet pzss nie miał nic przeciw temu żeby im rozdawać medale za które płacił (Mistrzostwa Polski ).
Na innych zawodach z kalendarza za medale czy puchary płaci organizator i to jego sprawa komu je da.
Trochę z naszej winy bo tak kombinowaliśmy żeby niezrzeszeni zawsze byli klasyfikowani i teraz narząd roszczeniowy niektórym nakazuje rzucać się na pzss że juz nie chce dawać medali czy nawet dopuszczać do zawodów zawodników nie będących w pzss. Skoro ktoś ie chce być w pzss to nie musi bo nasza broń nie wymaga posiadania licencji, jednak warto zrozumieć i druga stronę ze juz nie chce osób z nie swojej organizacji na swoich zawodach.
Są zawody organizowane nie przez pzss i tam nikt organizatorom nie narzuca ograniczeń.
Większość czynnych zawodników CP od dawna posiada licencję zawodniczą, nie chwalą się tym ale ją mają, posiadam taka wiedzę bo te informacje przy okazji MP są mi podawane w zgłoszeniu, sporo z nas posiada i broń pozwoleniową, nie dla wszystkich na CP świat się kończy.

Jak ktoś chce czynnie strzelać na zawodach to warto zrobić licencje bo jak na razie PZSS jest jedyną organizacja zrzeszającą czynnych zawodników.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Dlaczego na zawodach CP nie wymaga się licencji ,patentu lub innego uprawnienia ?

Post autor: slaw29 »

Dobre pytanie - dlaczego przy " podchodach" do atrakcyjnej kobitki nie wymaga się licencji, patentu lub innego uprawnienia ?
Bo zawsze sonsiad może patelke strzelić zwilżając flejtuch ślina jak stary nie potrafi :-D doprowadzić do drżenia nóg :ok:

Coraz częstsze przypadki w dobie internetu i buraka że kobiety wiedzą że nogi muszą dygotać . Starają się tak dobierać granuklację prochu i dawkę żeby se trafić . A czy to w domu cz poza nim to ....
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Dlaczego na zawodach CP nie wymaga się licencji ,patentu lub innego uprawnienia ?

Post autor: raguel »

Ryba pisze: pn 19.mar.2018 - 17:42 Czasem dopuszcza się start osób bez licencji na takich zawodach (zgłoszonych w PZSS), ale one nie są ujmowane w komunikatach oficjalnych. Nie chodzi o to, czy bezpiecznie strzelasz, tylko czy możesz brać udział w klasyfikowanym współzawodnictwie.
Każdy szanujący się klub działający przy strzelnicy daje takie możliwości, więc nie jest to jakiśtam wyjątek. Osoby bez licencji PZSS na zawodach PZSS nie są brane pod uwagę w klasyfikacji (nagrody) ale w komunikacie powinny, jeśli nie muszą, zostać wymienione. Gdyby nie to, to wyrobienie pozwoleń sportowych nie byłoby takie łatwe z chwilą uzyskania licencji, gdyż polityka przyznawania promes w WPA głównie opiera się na ocenie aktywności strzelca, którą ten dokumentuje np. przedstawiając komunikaty z zawodów w których brał udział.

Na zawodach poza PZSS jest tak jak pisze Marek. Czyli, w zależności od tego co kto ma w regulaminie.

Tak czy inaczej pytanie było nie tylko o licencję, a także o patent lub inne czarodziejskie uprawnienie, więc wnioskuję że nie chodzi samo dokumentowanie przynależności do jakiegośtam stowarzyszenia pozwalające na, jak to ująłeś, "branie udziału w klasyfikowanym współzawodnictwie", a generalnie jest przytykiem do samej możliwości startu na zawodach bez "papierka" w kontraście do wymagania tegoż "papierka" przy treningu strzeleckim w zwykły dzień poza zawodami (o czym zdaje się była burzliwa dyskusja w innym wątku).
Ryba
Posty: 39
Rejestracja: ndz 05.lut.2017 - 18:15
Moja broń:

Re: Dlaczego na zawodach CP nie wymaga się licencji ,patentu lub innego uprawnienia ?

Post autor: Ryba »

Mieszasz. Toż piszę przecież o tym, co Ty powtarzasz. Marek To ujął całościowo. Żeby dostać pozwolenie na broń sportową musisz należeć do klubu, mieć patent i licencje (jeszcze parę innch warunków). Żeby mieć licencję musisz mieć patent. Nie musisz mieć żadnych osobostartów w zawodach. Pozwolenie dostaniesz na kilka (w różnych WPA różne ilości) sztuk broni, zwykle dają na 5-6 szt. Dopiero, jak chcesz więcej, to musisz przedstawić komunikaty, że w takich, a nie innych zawodach bierzesz udział z takiej, a nie innej broni, która chciałbyś jeszcze oprócz tego, co Ci przyznali. To tyle o zawodach, licencji i patencie i pozwoleniu.
Kiedyś było tak, że patent stwierdzał Twoje umiejętności strzeleckie i mogłeś se sam strzelać na strzelnicy. Teraz to się zmieniło i albo musi być osoba ps, albo sam musisz mieć papiery ps. Patent i licencja nie dają Ci tego, że możesz sobie sam strzelać. Dają jednak możliwość startów w zawodach PZSS i ubiegania sie o broń do celów sportowych.
ODPOWIEDZ