Dlaczego na zawodach CP nie wymaga się licencji ,patentu lub innego uprawnienia ?

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Dlaczego na zawodach CP nie wymaga się licencji ,patentu lub innego uprawnienia ?

Post autor: Arab »

Jak w temacie .
Sądzę że dyskusja będzie ciekawa :)
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Dlaczego na zawodach CP nie wymaga się licencji ,patentu lub innego uprawnienia ?

Post autor: zbiho »

Bo brakłoby strzelców do obsadzenia osi.
Mazi
Posty: 64
Rejestracja: wt 17.paź.2006 - 12:51
Lokalizacja: Sławków / Opole / Londyn
Moja broń: brak

Re: Dlaczego na zawodach CP nie wymaga się licencji ,patentu lub innego uprawnienia ?

Post autor: Mazi »

Dlaczego ma tak nie być? Przecież na CP nie jest wymagane pozwolenie.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Dlaczego na zawodach CP nie wymaga się licencji ,patentu lub innego uprawnienia ?

Post autor: mar_kow »

Sadam AlAdin pisze: ndz 18.mar.2018 - 09:45 Jak w temacie .
Sądzę że dyskusja będzie ciekawa :)
O ile admin nie będzie potrzebny... :-P
Awatar użytkownika
Rotmiszcz
Posty: 69
Rejestracja: sob 30.gru.2017 - 18:07
Moja broń:

Re: Dlaczego na zawodach CP nie wymaga się licencji ,patentu lub innego uprawnienia ?

Post autor: Rotmiszcz »

Ponieważ ma status broni bezpozwoleniowej, prawnie wyglada to w ten sposob ze wszystkiego o tej broni uczysz sie sam lub na forum

Do tej pory wszystko bylo cacy, wiec po co te twoje... wymysly ?
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Dlaczego na zawodach CP nie wymaga się licencji ,patentu lub innego uprawnienia ?

Post autor: slaw29 »

Patentu się nie wymaga , bo strzelcy obok Ciebie bacznie Cię obserwują . Gdybyś robił coś nie tak zaraz zostaniesz wyproszony ;-)
Są ustalone zasady i nikt nie sprawdza czy masz uprawnienia czy nie . Ale wszyscy mimochodem patrzą jak przestrzegasz ustalonych reguł bezpieczeństwa.
wszystkiego o tej broni uczysz sie sam lub na forum
Ja takich strzelców uczących się z forum i samotnie widziałem kilku na strzelnicach . Zawsze spierdalałem jak najdalej od nich żeby mi krzywdy nie zrobili własną głupotą .

Normalny cywilizowany biały człowiek przyjeżdza na strzelnicę i mówi . Panowie robie to pierwszy raz , fora już przeczytałem - pokarzcie jak to się robi :-D .
No to się delikwetowi tłumaczy co z czym i dlaczego . Ze dwie wizyty się go przypilnuje i może strzelać .
Awatar użytkownika
Rotmiszcz
Posty: 69
Rejestracja: sob 30.gru.2017 - 18:07
Moja broń:

Re: Dlaczego na zawodach CP nie wymaga się licencji ,patentu lub innego uprawnienia ?

Post autor: Rotmiszcz »

slaw29 pisze: ndz 18.mar.2018 - 13:10 Patentu się nie wymaga , bo strzelcy obok Ciebie bacznie Cię obserwują . Gdybyś robił coś nie tak zaraz zostaniesz wyproszony ;-)
Są ustalone zasady i nikt nie sprawdza czy masz uprawnienia czy nie . Ale wszyscy mimochodem patrzą jak przestrzegasz ustalonych reguł bezpieczeństwa.
wszystkiego o tej broni uczysz sie sam lub na forum
Ja takich strzelców uczących się z forum i samotnie widziałem kilku na strzelnicach . Zawsze spierdalałem jak najdalej od nich żeby mi krzywdy nie zrobili własną głupotą .

Normalny cywilizowany biały człowiek przyjeżdza na strzelnicę i mówi . Panowie robie to pierwszy raz , fora już przeczytałem - pokarzcie jak to się robi :-D .
No to się delikwetowi tłumaczy co z czym i dlaczego . Ze dwie wizyty się go przypilnuje i może strzelać .

Głównym źródłem informacyjnym jest internet... nic na to nie poradzisz, Ja osobiscie nie mialem problemów ze strachem przed swiezymi z cp... bym
C może dlatego ze sam jestem swiez oraz Czestochowa to troszke dziura i malo kto tutaj strzela z cp ! Niewiem jak wyglada to w innych miastach
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Dlaczego na zawodach CP nie wymaga się licencji ,patentu lub innego uprawnienia ?

Post autor: Marek »

A mnie interesuje co autor ma na myśli piszac - lub innego uprawnienia?

Może rozwinie tą myśl.
Ryba
Posty: 39
Rejestracja: ndz 05.lut.2017 - 18:15
Moja broń:

Re: Dlaczego na zawodach CP nie wymaga się licencji ,patentu lub innego uprawnienia ?

Post autor: Ryba »

Poza tym na zawodach CP - niektórych, tych zgłoszonych do kalendarza PZSS lub związku regionalnego - wymaga się licencji.
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Dlaczego na zawodach CP nie wymaga się licencji ,patentu lub innego uprawnienia ?

Post autor: raguel »

Niewymaga się, bo jest tam zazwyczaj sędzia z papierami PS, który cały ambaras obserwuje, a w przypadku gdyby ktoś nieogarniał przewiduje się dyskwalifikację i wyproszenie delikwenta. Na codzień na strzelnicy nie zawsze znajdziesz osobę która zechce pilnować nowicjusza bez papierów (a jak rozumiem do tego pijesz).
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Dlaczego na zawodach CP nie wymaga się licencji ,patentu lub innego uprawnienia ?

Post autor: RedGuy »

Marek pisze: ndz 18.mar.2018 - 13:46 A mnie interesuje co autor ma na myśli piszac - lub innego uprawnienia?

Może rozwinie tą myśl.
Jak mniemam kolega Sadam AlAdin pragnie rozpocząć nową dyskusję o słynnym na forum kursie na PS. Sam zrobił i podejrzewam że średnio mu się podoba by na strzelnicę chodzili ludzie bez tegoż kursu, czy też innego uprawnienia. Myślę że w temacie "It`s not personal , it`s just buisness" wyjaśniono wszelkie obawy i gdzie co i komu jest potrzebne. Jeśli chodzi o zawody to odpowiedź padła tutaj: PS mają sędziowie a i podejrzewam że na strzelnicy prócz nich jest jakaś obsługa czuwająca nad bezpieczeństwem - czy nie?
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Dlaczego na zawodach CP nie wymaga się licencji ,patentu lub innego uprawnienia ?

Post autor: Arab »

Gdyby kolega Red nie zauważył ,to pytanie "jak w temacie " zostało zadane przez DEREK-a w poprzedniej dyskusji .
Chciałem jedynie w swym "egoiżmie " otrzymać na nie odpowiedż ,gdyż sam nie posiadam w tym temacie wiedzy .
Rozumiem że tematy prawa , bezpieczeństwa ,i związane z tym pytania są nie popularne i wzbudzają niechęć i "hejt" w merytorycznej dyskusji .
Odpowiedż na ten temat otrzymałem . :D
Osobiście patrząc przez diopter :D mam w "głębokim poważaniu " czy ktoś ma "prawo jazdy " na CP ,czy nie .Jak strzela to ma ! Co najwyżej przeniosę się z dala od niego gdy poczuję zagrożenie ! :)
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Dlaczego na zawodach CP nie wymaga się licencji ,patentu lub innego uprawnienia ?

Post autor: Arab »

Sorki ale zdublowało post . :ops:
Coś mi się " kiełabasi " w systemie win 10 z aktualizacjami z Reedmond :(
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Dlaczego na zawodach CP nie wymaga się licencji ,patentu lub innego uprawnienia ?

Post autor: amigo »

Dobre pytanie - dlaczego przy " podchodach" do atrakcyjnej kobitki nie wymaga się licencji, patentu lub innego uprawnienia ? :-D - a coś jednak powinno być bo mogą być straty po obu stronach :lol:
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Dlaczego na zawodach CP nie wymaga się licencji ,patentu lub innego uprawnienia ?

Post autor: amigo »

Dobre pytanie - dlaczego przy " podchodach" do atrakcyjnej kobitki nie wymaga się licencji, patentu lub innego uprawnienia ? :lol: :-D
ODPOWIEDZ