Broń CP na pozwolenie

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
Furbolg
Posty: 32
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 08:12
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Furbolg »

I bardzo dobrze, że sprzedaż idzie . Im nas więcej, tym lepiej. Kto wie, może jednak całkiem sporo ludzi zna litanię Bene Gesserit :-)
Awatar użytkownika
Rotmiszcz
Posty: 69
Rejestracja: sob 30.gru.2017 - 18:07
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Rotmiszcz »

DRIZZLERE17 pisze: czw 22.mar.2018 - 08:44
Rotmiszcz pisze: czw 22.mar.2018 - 07:55 Na tym polega fenonem CP w Polszy
Jest WOLNY
Idziesz, kupujesz i strzelasz

Jeżeli ktoś powiela kwestie nieodpowiedzialnych ludzi to powtarza tylko medialne gadanie

Ile jest strzelcow cp ? Samej broni w Polsce sprzedanej okolo 900 Tysiecy
W kazdej grupie jest ktos nieodpowiedzialny, Ale na takie cyfry tylko kilka razy cos sie stalo. To jest dowod, ze niestety medialne sranie to zwykly stek bzdur

Wytlumaczenia wladzy sa rozne, skoro dyrektywa wbija sie w legalnych posiadaczy. A nie ogranicza czarnego rynku oraz terrorystow. To trzeba byc kretynem aby wierzyc w te wytlumaczenia
Skad ta liczba 900tys....? Nie sadze ze jest tego tak wiele.
Jakis raport milicyjny z zeszlego roku dotyczacy ogolnej sprzedazy, nie rejestracji itp
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: raguel »

Furbolg pisze: czw 22.mar.2018 - 07:24 Lament, jeśli można w ogóle tak to nazwać, moim zdaniem nie dotyczy broni CP jako takiej, tylko kierunku w jakim to wszystko zmierza. Pewnie, że zawsze będzie jakaś droga do zdobycia pozwolenia. Tylko że staje się ona coraz bardziej wyboista. Wypisz, wymaluj, typowa polska droga :lol:
Z całym szacunkiem ale, po co narzekać, coś to zmieni? Rozmowa przeszła od lichego ustawodawstwa UE, przez agresję na drogach do kolejek u lekarzy. To może jeszcze dodam, że drogi są kijowe, a DK1 na odcinku Częstochowa Piotrków mnie wk***ia i nikt z tym nie chce nic zrobić :(
Furbolg pisze: czw 22.mar.2018 - 07:24 Tobie pasuje taki stan rzeczy? Coś, co mogłeś kupić jak normalny, wolny człowiek i co nikomu w zasadzie nie przeszkadzało, teraz będzie choćby częściowo zakazane? Mówisz, że to spowoduje odsiew idiotów i pseudokowbojów. Ąż tak Ci oni przeszkadzają? Wszak to margines jest, dosłownie i w przenośni. Mnie bardziej przeraża to co się dzieje na drogach niż jakiś naprawdę rzadki przypadek w postaci ziomka z falistej tektury noszącego pod pachą półmetrowy rewolwer. Przypominam, że powyższe wypowiedzi tyczą się podziałów w naszym środowisku, i nie obraź się, ale dla mnie twój post jest tego przykładem.
Też mi to nie pasuje i nie pseudokowboje mi przeszkadzają a obłuda. Prawda jest taka że gwoździem do trumny CP byłaby liberalizacja dostępu do broni nitro.
I wybaczcie nie chciałem dzielić, chciałem realnie ocenić sytuacje. Obawiam się, że tak czy siak obostrzenia wejdą i to niezależnie od tego ile osób będzie posiadało broń CP w kraju nad Wisłą, narzekanie nic nie da, a jedyną rzeczą jaką możemy realnie zrobić to skrzyknąć się oficjalnie do jakiegoś stowarzyszenia, które jak pisał roundball mogłoby dbać o interesy pasjonatów CP i zająć się rzeczami bardziej przyziemnymi
typu edukacja czy jakieś patenty czrnoprochowe, tak żeby nie tworzyć kolejnych biurokratycznych bzdur jak uprawnienia PS, do tego żeby móc samemu strzelać albo EKBP żeby móc kupić proch czarny.
Furbolg
Posty: 32
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 08:12
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Furbolg »

Stowarzyszenie nie byłoby złym pomysłem. Postaram się w miarę możliwości sprawdzić co z czym się je. Tylko muszą być chętni. Jednoosobowe stowarzyszenie chyb nie przejdzie.
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: kamilgrzy »

Koledzy temat stracił swoją merytorykę. Zaczęły się narzekania, obwinianie itd., biadolicie i tyle. Wszystko to o d... potłuc.
Przede wszystkim przeczytajcie dyrektywę, tam jest wszystko czarne na białym, określone jest co to replika, co reprodukcja a co broń historyczna ( Kolega Rusznik jako amant oryginałów ma pewnie teraz niezły ubaw i słusznie ) oraz jakie są kategorie broni i co jest wyłączone z jej obowiązywania.

Należy zastanowić się nie jak zatrzymać bezpozwoleniową broń czarnoprochową, gdyż dyrektywa unijna jest jednoznaczna i na to nie pozwala, a polski rząd i tak zrówna z nią przepisy, a jak wpłynąć i z kim się kontaktować by wcisnąć czarnoprochówki w kat. C czyli na rejestrację, i by owa rejestracja była jak najmniej problematyczna.
Koledzy znacie przecież historię ona zawsze się powtarza, należy podejść dp problemu realistycznie bo narzekanie nic tu już nie pomoże.
A i jeszcze jedno - łączenie się w bólu z resztą społeczności strzeleckiej nic nie da, należny walczyć o bardzo konkretne i precyzyjne zapisy gdyż głoszenie ogólnych haseł w stylu: wolny dostęp do broni jest z góry przegrany.
Ostatnio zmieniony czw 22.mar.2018 - 14:03 przez kamilgrzy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1059
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: mar_kow »

kamilgrzy pisze: czw 22.mar.2018 - 13:51 [...]jak wpłynąć i do kogo pisać petycję by wcisnąć czarnoprochówki w kat. C czyli na rejestrację, i by owa rejestracja była jak najmniej problematyczna.
Koledzy znacie przecież historię ona zawsze się powtarza, należy podejść dp problemu realistycznie bo narzekanie nic tu już nie pomoże.
:brawo:
amigo
Stary bywalec
Posty: 548
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: amigo »

Jak będzie " tylko" rejestracja cp to broń niestety nie będzie już wasza mimo że za nią zapłaciliście swoimi ciężko zarobionymi 10x opodatkowanymi pieniędzmi . Polecam wpis na blogu Turczyna jak to facet ma sprawę za podatki a tu już rach-ciach policja mu broń z dokumentami "zabezpieczyła" do depozytu.
Tak się obywatela traktuje - jak śmieć.
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: kamilgrzy »

amigo pisze: czw 22.mar.2018 - 14:12 Jak będzie " tylko" rejestracja cp to broń niestety nie będzie już wasza mimo że za nią zapłaciliście swoimi ciężko zarobionymi 10x opodatkowanymi pieniędzmi .
Kolego a jak wejdą nowe przepisy zamierzasz ją zdeponować w ziemi ?
Po co ją posiadać jak nie będzie można z niej korzystać, ani nawet trzymać legalnie w domu ?
Furbolg
Posty: 32
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 08:12
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Furbolg »

kamilgrzy pisze: czw 22.mar.2018 - 14:20
Kolego a jak wejdą nowe przepisy zamierzasz ją zdeponować w ziemi ?
Po co ją posiadać jak nie będzie można z niej korzystać, ani nawet trzymać legalnie w domu ?
Temat zaczyna iść w złym kierunku. Pragnę przypomnieć, że to publiczna dyskusja...
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Ptaku_1 »

Tak sobie czytam różne internety na temat tej dyrektywy i już sam nic nie rozumiem. Ostatnio zastanawiam się czy nie wrócić do strzelania z CP i nie kupić znowu jakiegoś rewolweru i już prawie byłem zdecydowany kiedy natknąłem się na wpisy o tym wynalazku KE 477.

W zależności od źródeł można wyczytać że CP będzie to podpadało pod klasę B – pozwolenia gdzie indziej że pod C – rejestracja.

Ktoś się orientuje kiedy to może stać się jasne i klarowne?

Widzę inne kwiatki jak np. w kategorii C jest cos takiego „Jednostrzałowa krótka broń palna bocznego zapłonu, której całkowita długość przekracza 28 cm” to co będzie można tylko na rejestracje kupić KBKS-a.
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: raguel »

Ptaku_1 pisze: czw 22.mar.2018 - 15:16 Widzę inne kwiatki jak np. w kategorii C jest cos takiego „Jednostrzałowa krótka broń palna bocznego zapłonu, której całkowita długość przekracza 28 cm” to co będzie można tylko na rejestracje kupić KBKS-a.
Tak, tak samo jak strzelbę ;)
Żeby być bardziej precyzyjnym, unijna dyrektywa nie narzuca, że broń ta musi koniecznie podlegać tylko rejestracji - musi conajmniej podlegać rejestracji, a więc jeśli w PL ktoś pozostawi to na pozwolenie to dyrektywa będzie spełniona.

Pożyjemy zobaczymy, skarga czech merytorycznie i logicznie jest spójna, moim zdaniem zasadna. Przede wszystkim podważa się tryb zgodnie którym miałaby wejść dyrektywa - proces przewidziano do regulowania sposobu wymiany handlowej, a sama dyrektywa dotyczy, czego nikt nie kryje, poprawy bezpieczeństwa. Jest więc to odbierane jako nadużycie.
Ostatnio zmieniony czw 22.mar.2018 - 15:33 przez raguel, łącznie zmieniany 1 raz.
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Ptaku_1 »

Z punktu widzenia władz które nie lubią obywateli z bronią to bez sensu, na ich miejscu wolałbym już Januszy z CP niż z strzelbami i i kbksami.
amigo
Stary bywalec
Posty: 548
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: amigo »

No właśnie - nie rozumiem co im w Brukseli szkodzą strzelcy z czarnoprochowymi replikami którzy w większości są już w "statecznym" wieku i głupoty im do głowy raczej nie przychodzą. A też wartość "bojowa" tych zabytków jest dyskusyjna bo to się : zacina, upierdliwe w obsłudze, wielgaśne i nieporęczne do "noszenia" itd.
Byle "dres" tego nie ogarnie - co innego 22 lr, to nawet półanalfabeta wsadzi magazynek i posieje - prostota obsługi i szybkostrzelność nieporównywalna, inna epoka.
Awatar użytkownika
lipton73
Posty: 43
Rejestracja: śr 10.sty.2018 - 21:00
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: lipton73 »

amigo pisze: czw 22.mar.2018 - 16:39 No właśnie - nie rozumiem co im w Brukseli szkodzą strzelcy z czarnoprochowymi replikami którzy w większości są już w "statecznym" wieku i głupoty im do głowy raczej nie przychodzą.
Ja już pisałem wcześniej, że jak dla mnie to jest systematyczne rozbrajanie naszego kontynentu, komuś zależy, żeby ludzie nie mieli się czym bronić. Proces długotrwały, ale skuteczny, ktoś przygotowuje sobie grunt pod coś, bo innego wytłumaczenia nie ma. Co z tego że ludzie posiadają prawa jazdy, jak w wielu rękach pojazd to maszyna siejąca śmierć i zniszczenie, tutaj nikt większego problemu nie widzi i każdy może stać się mordercą na drodze, ale co ja tam wiem :-)
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: roundball »

Co do przygotowywania gruntu pod "coś" , to żeby nie było tak jak ja to widzę i już kiedyś na tym forum pisałem ze za parę lat obudzimy się jako republika związkowa federacji europejskiej z jakąś tam resztkową autonomią, a naród jeszcze to poprze- bo wzrost gospodarczy, bo wolny rynek, dopłaty, praca gdzie się chce, mieszkanie gdzie się chce... byleby w dupie było pełno i poczucie dobrobytu.
ODPOWIEDZ