Broń CP na pozwolenie

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: slaw29 »

Potem pójdziemy na miesiącznice smoleńskie ze sztandarami nie ma wolności bez prawdy smoleńskiej a pod spodem Żądamy dostępu do CP ;-)
Dupne wielkie transparenty w biało czerwonych barwach .300 osób a jaki efekt medialny .

Albo

Prawda Smoleńska
CP dla każdego Polaka

Smoleńsk Pomścimy
Wolne CP w Wolnej Polsce.

Wczoraj Smoleńsk
Jutro ograniczenia CP
Mówimy Nie .

Jarosław broń nas przed Unią
Wolna Polska wolny dostęp do CP
Furbolg
Posty: 32
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 08:12
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Furbolg »

Tak na szybko: celem mogłyby być promocja i rozwój strzelectwa historycznego w Polsce. Słanie listów i petycji do posłów i innych ludzi na wysokich stołkach, nie jako pojedyncze osoby, a jako stowarzyszenie mające xx członków.
Żadne ROMBY czy inne organizacje za nas tego nie zrobią, skupili się (jeśli można tak to nazwać) na broni współczesnej. W sumie może nawet i dobrze.
Na to i inne fora zagląda sporo ludzi. Część z nich najpierw kupuje broń, potem zadaje pytania, bywa że trochę dziwne. Cierpliwie tłumaczyć, wyjaśniać, zachęcać. Wiem, że to trudne, czasem nawet niemożliwe. Ale trzeba próbować. Ostatnią rzeczą, jakiej nam teraz trzeba to tworzenie hermetycznej grupy. Mnie udało się w dość krótkim czasie wkręcić w temat 3 osoby (nie licząc żony). Zawsze to coś. Część ludzi ma mnie trochę za dziwaka, co to się bronią fascynuje, jakby nie było ciekawszych rzeczy do roboty. Mimo wszystko moje cierpliwe tłumaczenia powoli przynoszą efekty :-)
To tyle na dzisiaj, muszę iść spać bo padam już z nóg.
slaw29 pisze: czw 22.mar.2018 - 22:44
Prawda Smoleńska
CP dla każdego Polaka
Skisłem :-D
Wycior
VIP
Posty: 2066
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Wycior »

Furbolg pisze: czw 22.mar.2018 - 23:05 jakby nie było ciekawszych rzeczy do roboty.
Wiadomo, najciekawsze jest oglądanie meczów i seriali z popijaniem piwka i przegryzaniem snacków na kanapie. Hasło z propagowaniem strzelectwa historycznego warto by może połączyć z wątkiem patriotycznym - np. bractwem strzelców powstańczych albo jakoś tak. Przy okazji upowszechniałoby się wiedzę o broni powstańczej a może i o Polakach walczących w XIX wieku za wolność naszą i waszą. To pod kątem PR. Dziennikarze najchętniej piszą o rzeczach które są już napisane i zawierają w sobie niezaprzeczalną i czytelną dla każdego jełopa "słuszność".
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Marek »

Słanie listów i petycji do posłów i innych ludzi na wysokich stołkach,
Pomysł Pana Sławka przyniesie więcej pożytku.
karion
Posty: 41
Rejestracja: pt 05.lut.2016 - 18:58
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: karion »

arczi72 pisze: śr 21.mar.2018 - 14:24 Witam
Jestem ciekawy jak zostanie wyegzekwowanie zdanie CP dla tych którzy nie będą mogli lub chcieli wyrobić sobie pozwolenia ?
Jakoś nie wyobrażam sobie , że wszyscy posiadacze biegną na komendę i masowo zdają broń ,

Pozdrawiam
Realnie patrząc
Będą 3 grupy tych co pobiegną na komendę oddać, tych co zarejestrują i ci co zakopią w ziemi a broń zgniję. Jak przypieprzą wyroki za posiadanie to i tak większość 99% nie wykopie już broni i nie strzeli ze strachu przed wyrokiem. Ten jeden 1% to ryzykanci ale gra nie będzie warta świeczki.
Jedyny plus że w razie wojny gdyby jeszcze nie zgniło zawsze można sobie mieć coś do obrony zamiast miotły i tyle.

Jakiś czas temu sądziłem że już tyle się sprzedało że już nic tego stanu rzeczy nie zmieni ale to było niewłaściwe myślenie.
Trzeba być przygotowanym na takie zmiany bo to tylko kwestia czasu w innych moich pasjach też pasy są dociskane i też nic się nie zrobi , wszystko jest zabetonowane.
Ryba pisze: śr 21.mar.2018 - 18:20 Załóżmy, że nie uda mi się jej sprzedać i co - będę ją musiał złomować? Czy Państwo zwróci mi wtedy jej wartość?
Haha dobre. Nie dostaniesz niczego i jeszcze wylądujesz w bazie w razie gdyby chcieli mieć pewność. Jakby mieli wypłacać i zwracać to by nie pili win i palili cygar.
raguel pisze: czw 22.mar.2018 - 00:25 Ja pitole, Panowie i Panie, po co ten lament? Jak będą wymagali pozwoleń to zawsze przecież będzie jakaś droga by je zrobić. Po co od razu zakładać, że ta opcja nie wchodzi w rachubę?

Doświadczenie, samo życie. Zawsze się zakłada czarny scenariusz w kwestii ograniczeń i prawie zawsze się sprawdza zwłaszcza te najrozsądniejsze mają najgorzej.
Jeśli możesz zrobić to faktycznie nie masz powodu żeby narzekać tylko czy czyni się to lepszym i bardziej cool i czy godzisz się na kolejne wydatki żeby skorzystać ze swojego prawa do wolności. Po prostu godzisz się na płacenie w zamian za zgodę. To tak jakby cię zamknęli i dali ci się szansę wykupić , aty nie dochodząc do swojego prawa po prostu się oddajesz . Możesz się z tym godzić lub nie twój wybór.
Za XX lat twoi potomkowie jeśli będziesz mieć to będą musieli mieć zgodę na nóż do masła.
Ostatnio zmieniony pt 23.mar.2018 - 01:23 przez karion, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: RedGuy »

slaw29 pisze: czw 22.mar.2018 - 22:44 Potem pójdziemy na miesiącznice smoleńskie ze sztandarami nie ma wolności bez prawdy smoleńskiej a pod spodem Żądamy dostępu do CP ;-)
Dupne wielkie transparenty w biało czerwonych barwach .300 osób a jaki efekt medialny .

Albo

Prawda Smoleńska
CP dla każdego Polaka

Smoleńsk Pomścimy
Wolne CP w Wolnej Polsce.

Wczoraj Smoleńsk
Jutro ograniczenia CP
Mówimy Nie .

Jarosław broń nas przed Unią
Wolna Polska wolny dostęp do CP
Jarosław Polskę zbaw.
Powszechnym dostępem do CP :-D - chyba to jest zaraźliwe.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: slaw29 »

Jarosław Polskę zbaw.
Powszechnym dostępem do CP
Smiało może ktoś coś genialnego wymyśli .

Niestety sądzę że gdyby mój pomysł połączyć z pomysłami kolegi Wyciora to może mogło by coś dać ..... ale wiele sztandarów z dobrymi hasłami . Tak by czołowi politycy zapamiętali .

Furbolg - trzeba osiągnąć cel . Jak ...- czasem przymknąć oczy na swoją prawdę i jak na studiach dumę schować do kieszeni .
Furbolg
Posty: 32
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 08:12
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Furbolg »

Tak po prawdzie to ja byłbym nawet gotów chwycić za transparent 8)
Jednocześnie pisząc do polityków (wiem Marku, że to bezcelowe- ale papier jest cierpliwy), można też spróbować nawiązać kontakt z paroma redakcjami. Jest fejsbuń, jutub, warto to wykorzystać, póki jeszcze Internetu nie ocenzurowali. To takie luźne pomysły na razie.
A może by tak zmontować spotkanie w realu celem poczynienia pewnych ustaleń? Taka forma testu ile osób chce ruszyć zadek i coś zacząć robić.
karion
Posty: 41
Rejestracja: pt 05.lut.2016 - 18:58
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: karion »

Internetu nie ocenzurowali ?? fb ?? ;)))

A co zrobi fb yt czy redakcje przekonają parę duszyczek które się nie przekonały.
Bardziej realne jeśli chodzi o działanie w tym kierunku była by zbiórka kasy na karnet wielorazowego użytku na bora bora kupno takich stosu i rozdanie odpowiednim ludziom bo inaczej nie przekonasz.
Furbolg
Posty: 32
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 08:12
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Furbolg »

Jak tam uważasz. Tylko co robi odpowiedni przycisk na stronie głównej portalu? Wypełniacz?
Taaak, najlepiej nie robić nic, wszak niczego to nie zmieni. To może umrzeć już teraz? Bo czego by się nie zrobiło, koniec będzie przecież taki sam.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: slaw29 »

Flag i transparentów mogę zrobić kilka kilometrów

You tub . Fb dobre pomysły .
Furbolg
Posty: 32
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 08:12
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Furbolg »

Ponawiam prośbę o spotkanie i ustalenie konkretów. Przy okazji wyjdzie komu zależy. Z tego co widzę, gros osób jest z Górnego Śląska. Mieszkam co prawda spory kawałek od tych okolic, ale mogę dojechać w razie czego.
Awatar użytkownika
lipton73
Posty: 43
Rejestracja: śr 10.sty.2018 - 21:00
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: lipton73 »

A tutaj lubuskie się kłania, tylko z dojazdem nie będzie tak różowo
Furbolg
Posty: 32
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 08:12
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Furbolg »

Spokojnie, na razie jak widać ludzie nie palą się do działania.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: slaw29 »

Spokojnie, na razie jak widać ludzie nie palą się do działania.
Spoko jest piątek po południu . Z kranu leci ciepła woda . W żabce jest piwo na promocji po 1,2 zł . W Tesco jest kiełbasa po 4,5 :-D .... czego chcieć więcej .
ODPOWIEDZ