Broń CP na pozwolenie

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mauser-83
Posty: 59
Rejestracja: ndz 18.lut.2018 - 12:07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Moja broń: muszkiet M1842 ,Remington 1858

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: mauser-83 »

Póki co Panowie szlachta - nirvana ;)
Kaczory skutecznie pokazują gdzie mają eu-kochoźnicze dyrektywy ...
Prawo Polskie jest ponad unijnym !
Bez paniki i trzepania o parapet :) :?:
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: DRIZZLERE17 »

mauser-83 pisze: czw 22.mar.2018 - 17:41 Póki co Panowie szlachta - nirvana ;)
Kaczory skutecznie pokazują gdzie mają eu-kochoźnicze dyrektywy ...
Prawo Polskie jest ponad unijnym !
Bez paniki i trzepania o parapet :) :?:
Przestań pieprzyc bzdury, jest dokładnie na odwrót. Prawo tzw. "unii europejskiej" jest ponad polskim prawem, to wynika z traktatów lizbońskich.
Awatar użytkownika
lipton73
Posty: 43
Rejestracja: śr 10.sty.2018 - 21:00
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: lipton73 »

Powiem tak, co będzie to będzie. Myślę, że są małe szanse żebyśmy się wszyscy skrzyknęli, zjednoczyli, chodzi mi o środowisko CP. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie i z chęcią będę członkiem czegoś większego, macie moje poparcie. Ale nie ukrywajmy, że ktoś musi latać koło tego wszystkiego, a większość z nas zwyczajnie nie ma na to czasu. Jeśli wejdzie to wszystko w życie i trzeba będzie latać i wyrabiać pozwolenia, a co za tym idzie wywalić całkiem sporą sumkę, to jest już po mnie. W domu taki manewr już nie przejdzie niestety i stanę jednym z wielu, którzy zostali uje...ani przez pieprzone elity.
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: roundball »

DRIZZLERE17->>To co widać to tylko "fasada" dla baranów i ciemnogrodu, dala ukierunkowania pospólstwa by myślało że myśli.
Trzeba patrzeć w głąb i czytać między wierszami. Trzeba myśleć w skali nastu lat lub dłużej i analizować fakty a nie papkę wlewaną nam wiadrami do głowy.
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: DRIZZLERE17 »

lipton73 pisze: czw 22.mar.2018 - 18:08 Powiem tak, co będzie to będzie. Myślę, że są małe szanse żebyśmy się wszyscy skrzyknęli, zjednoczyli, chodzi mi o środowisko CP. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie i z chęcią będę członkiem czegoś większego, macie moje poparcie. Ale nie ukrywajmy, że ktoś musi latać koło tego wszystkiego, a większość z nas zwyczajnie nie ma na to czasu. Jeśli wejdzie to wszystko w życie i trzeba będzie latać i wyrabiać pozwolenia, a co za tym idzie wywalić całkiem sporą sumkę, to jest już po mnie. W domu taki manewr już nie przejdzie niestety i stanę jednym z wielu, którzy zostali uje...ani przez pieprzone elity.
Zacznijmy coś w końcu robić w tym kierunku. Musimy się zjednoczyć, inaczej nie mamy szansy. Ja się pisze na początek. Czekam na innych, pamiętajcie pisząc na tym forum nie ważne jak ciekawe artykuły i komentarze nic nie zdziałamy.
Furbolg
Posty: 32
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 08:12
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Furbolg »

DRIZZLERE17 pisze: czw 22.mar.2018 - 18:18
lipton73 pisze: czw 22.mar.2018 - 18:08 Powiem tak, co będzie to będzie. Myślę, że są małe szanse żebyśmy się wszyscy skrzyknęli, zjednoczyli, chodzi mi o środowisko CP. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie i z chęcią będę członkiem czegoś większego, macie moje poparcie. Ale nie ukrywajmy, że ktoś musi latać koło tego wszystkiego, a większość z nas zwyczajnie nie ma na to czasu. Jeśli wejdzie to wszystko w życie i trzeba będzie latać i wyrabiać pozwolenia, a co za tym idzie wywalić całkiem sporą sumkę, to jest już po mnie. W domu taki manewr już nie przejdzie niestety i stanę jednym z wielu, którzy zostali uje...ani przez pieprzone elity.
Zacznijmy coś w końcu robić w tym kierunku. Musimy się zjednoczyć, inaczej nie mamy szansy. Ja się pisze na początek. Czekam na innych, pamiętajcie pisząc na tym forum nie ważne jak ciekawe artykuły i komentarze nic nie zdziałamy.
Tak jak wspomniałem wcześniej, próbuję właśnie wraz z żoną sklecić wstępnie statut stowarzyszenia, może przez wykend coś nam się uda zmontować. Wrzucę jakby co na forum szkic, może pomożecie dopracować.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Marek »

Tak jak wspomniałem wcześniej, próbuję właśnie wraz z żoną sklecić wstępnie statut stowarzyszenia, może przez wykend coś nam się uda zmontować
Szkoda Twojego czasu, to już było i nic nie dało. Tylko straconego czasu szkoda i kilometrów, bo kasa rzecz nabyta.
Nie masz szans zjednoczyć tego towarzystwa, każdy ma inny cel, juz o tym pisałem.
Przestańcie panikować.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: RedGuy »

DRIZZLERE17 pisze: czw 22.mar.2018 - 18:18
lipton73 pisze: czw 22.mar.2018 - 18:08 Powiem tak, co będzie to będzie. Myślę, że są małe szanse żebyśmy się wszyscy skrzyknęli, zjednoczyli, chodzi mi o środowisko CP. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie i z chęcią będę członkiem czegoś większego, macie moje poparcie. Ale nie ukrywajmy, że ktoś musi latać koło tego wszystkiego, a większość z nas zwyczajnie nie ma na to czasu. Jeśli wejdzie to wszystko w życie i trzeba będzie latać i wyrabiać pozwolenia, a co za tym idzie wywalić całkiem sporą sumkę, to jest już po mnie. W domu taki manewr już nie przejdzie niestety i stanę jednym z wielu, którzy zostali uje...ani przez pieprzone elity.
Zacznijmy coś w końcu robić w tym kierunku. Musimy się zjednoczyć, inaczej nie mamy szansy. Ja się pisze na początek. Czekam na innych, pamiętajcie pisząc na tym forum nie ważne jak ciekawe artykuły i komentarze nic nie zdziałamy.
Zdajecie sobie sprawę że prawdopodobnie możecie liczyć tylko na ludzi waszego pokroju tj. osoby nie posiadające uprawnień? Już w kilku tematach rozwlekano jak to by było wspaniale jakby powstały kluby strzeleckie CP czy jak wspaniale jest gdy strzelcy CP posiadają uprawnienia bo są wyszkoleni, nieomylni i w ogóle niezawodni a papier daje + 10 do odpowiedzialności i celności. Jak to już wcześnie opisałem nie realne jest by wszyscy skrzyknęli się pod jednym sztandarem bo natura Polaka jest taka że "jeśli ja zrobiłem uprawnienia to inni też muszą bo to jest dobre". Osoby posiadające pozwolenie na broń i tak będą mieli dostęp, strzelcy z wszelkiego rodzaju licencjami, patentami też przełkną utratę "luźnych strzelców" bo jak to ktoś na forum ujął będzie "luźniej i bezpieczniej".
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Wycior »

Nie mieszajmy uprawnień do posiadania broni np. z uprawnieniami do strzelania na strzelnicy. Mogę mieć uprawnienia PS ale nie zmienia to w żadnym stopniu mojej relacji do kwestii posiadania broni bo mam tu taki sam interes jak cała reszta bez czerwonej książeczki. Sądzę że jednym z głównych problemów naszego środowiska jest ogólnie kiepska znajomość prawa i wynikająca stąd tendencja do mieszania "mydła, widła i powidła". Było to aż nadto wyraźnie widać w wątkach o noszeniu i "rowerzyście".
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: DRIZZLERE17 »

Marek pisze: czw 22.mar.2018 - 18:43
Tak jak wspomniałem wcześniej, próbuję właśnie wraz z żoną sklecić wstępnie statut stowarzyszenia, może przez wykend coś nam się uda zmontować
Szkoda Twojego czasu, to już było i nic nie dało. Tylko straconego czasu szkoda i kilometrów, bo kasa rzecz nabyta.
Nie masz szans zjednoczyć tego towarzystwa, każdy ma inny cel, juz o tym pisałem.
Przestańcie panikować.
Jestem za. Niech pod tym postem dopiszą się inni zainteresowani. Trzeba cos robić, inaczej jedyne co nam pozostanie, to jest to forum i wspomnienia z przeszłości. Podobną historię przerabiał już jeden kraj w europie. Nie zjednoczyli się w porę i pewien wówczas młody polityk i jego ludzie z partii co to się zwie pracy, załatwili ich na amen.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: RedGuy »

Wycior pisze: czw 22.mar.2018 - 19:03 Nie mieszajmy uprawnień do posiadania broni np. z uprawnieniami do strzelania na strzelnicy. Mogę mieć uprawnienia PS ale nie zmienia to w żadnym stopniu mojej relacji do kwestii posiadania broni bo mam tu taki sam interes jak cała reszta bez czerwonej książeczki. Sądzę że jednym z głównych problemów naszego środowiska jest ogólnie kiepska znajomość prawa i wynikająca stąd tendencja do mieszania "mydła, widła i powidła". Było to aż nadto wyraźnie widać w wątkach o noszeniu i "rowerzyście".
No może za bardzo władowałem wszystkich do jednego wora ale faktem jest że Polacy z natury nie są skorzy do walki za prawa dla niektórych nie mając w tym interesu a łatwiej by było gdyby tak wszyscy się postawili - tak mi się wydaje. Ogólnie zaj.biście czarny pijar robią nam media i choćbyśmy się dwoili i troili to i tak w oczach ludzi nie mających kontaktu z bronią będziemy uzbrojonymi świrami. Podejrzewam że przeciętny Kowalski bardziej się lęka człowieka idącego z bronią na strzelnicę niż pijanego sąsiada z siekierą.
Ostatnio zmieniony czw 22.mar.2018 - 19:26 przez RedGuy, łącznie zmieniany 1 raz.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Wycior »

Marek pisze: czw 22.mar.2018 - 18:43 Przestańcie panikować.
Pod tym się podpisuję bez zastrzeżeń. Czuję że cała reszta postu Marka też jest sensowna bo opiera się na jego długim i zapewne niezbyt różowym doświadczeniu. Tym niemniej sądzę że nawet jak nie uda się od razu osiągnąć wiele w kwestii zasadniczej to pozytywny byłby sam fakt zrobienia czegokolwiek. Jak powiedział facet z kraju w którym podobno wynaleziono proch - podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku.
RedGuy pisze: czw 22.mar.2018 - 19:12 Podejrzewam że przeciętny Kowalski bardziej się lęka człowieka idącego z bronią na strzelnicę niż pijanego sąsiada z siekierą.
W oczach przeciętnego cymbała czerpiącego swoją wiedzę o świecie z TV z pewnym dodatkiem youtube i brukowców każdy człowiek z bronią jest be - chociażby dlatego że w/w cymbał broni nie rozróżnia. Dla pijanego sąsiada ma zrozumienie bo świetnie potrafi się w niego wczuć. IMO najbardziej opinię psują nam myśliwi. Większość wypadków i incydentów z bronią - zwłaszcza tych najbardziej żenujących - zawdzięczamy im.
Ritcheer
Posty: 53
Rejestracja: wt 02.sie.2016 - 16:02
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Ritcheer »

Jestem za stowarzyszeniem CP, chętnie wesprę tą inicjatywę. Mówcie, że to walka z wiatrakami, ale tak jak powyżej zostało napisane - musimy próbować. Wątpię by to mogło pogorszyć sytuację.
Furbolg
Posty: 32
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 08:12
Moja broń: brak

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Furbolg »

Marek pisze: czw 22.mar.2018 - 18:43
Szkoda Twojego czasu, to już było i nic nie dało. Tylko straconego czasu szkoda i kilometrów, bo kasa rzecz nabyta.
Nie masz szans zjednoczyć tego towarzystwa, każdy ma inny cel, juz o tym pisałem.
Przestańcie panikować.
Ech, pewnie masz rację. Ja tam nie panikuję zbytnio. Po prostu nie mam póki co żadnych planów na wykend, to co mi szkodzi usiąść i skreślić choćby szkic statutu. Czy coś z tego wyjdzie? Pewnie nie. :-(
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Broń CP na pozwolenie

Post autor: Marek »

Nawet gdzieś mam, trzeba by poszukać.
Tylko w jakim celu ?
Co potem ?
ODPOWIEDZ