Czarne chmury nad czarnym prochem

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Indiana
Posty: 11
Rejestracja: pn 19.cze.2017 - 22:10
Moja broń:

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: Indiana »

Inna sprawa, skąd tak nagle co dzień mamy jakiś wygłup z CP? Tyle lat był spokój, a jak zaczęli pracować nad ustawą nagle co dzień jakiś debil wyskakuje? Dziwne.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: RedGuy »

Dziś na YT obejrzałem CAŁE czytanie projektu ustawy kukiz 15. Jednak jak człowieka coś interesuje to nawet obrady sejmu obejrzy :-D . Krótko mówiąc, jesli chodzi o CP może być jakieś zaostrzenie w postaci rejestracji. Jeśli chodzi o inną broń to może coś ułatwią ale szału bym się nie spodziewał. Z tej gadki można śmiało wyczytać Kukiz 15 - jak najbardziej za zmianami. Gadają z sensem widać że mają w szeregach pasjonatów broni :ok: . PiS - niby za ale jakoś tak ślisko, może jakieś małe popraweczki ale bez szału 8( . PO - lepiej nie dotykać ustawy bo jest dobrze jak jest :-P . Nowoczesna - panika jakby mieszkali w zakładzie psychiatrycznym a Polacy to bezmuzgie tłuki i byle patykiem się zabiją :; . Niby nowoczesna a ciemnogród jakby ich dopiero z jakiegoś zadupia wypuścili :shock: .
Awatar użytkownika
MicromaX
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:29
Lokalizacja: Jaworzno
Moja broń: palna
Kontakt:

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: MicromaX »

bo my wszyscy jestesmy debilami, pozabijamy nasze zony, tesciowe i bedziemy napadac na stacje benzynowe. pranie "muzgó". kolejny etap MK ULTRA
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: slaw29 »

Inna sprawa, skąd tak nagle co dzień mamy jakiś wygłup z CP? Tyle lat był spokój, a jak zaczęli pracować nad ustawą nagle co dzień jakiś debil wyskakuje? Dziwne.
No jak to czemu władzia widzi co się dzieje . Anglicy mają dość idiotycznej uni z jej biurokracją i socjalem . Grecy też się zorientowali że zostali wyjechani w kakao . Włosi już kręcą nosem że nie chcą być dojeni . Władzia boi się że ludzie wyjdą na ulice i tyle . A jak wyjdą to lepiej żeby mieli w rękach kamienie a nie jakąkolwiek broń i tyle . Bo jak policja nie będzie mogła ich opanowac i zacznie strzelać na masową skalę to chyba ci co wyszli też sobie nie pozwolą by do nich strzelano jak do bydła . Proste i logiczne czemu obywatele nie mogą mieć w ręku broni . Tylko wolny i nieciemiężony człowiek jak ma broń postępuje logicznie .
Niewolnik nie jest w stanie się opanować i lepiej jakby nie miał broni .
Indiana
Posty: 11
Rejestracja: pn 19.cze.2017 - 22:10
Moja broń:

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: Indiana »

Wszystko jest jasne i oczywiste, tylko dlaczego nagle jakiś 60-cio latek strzela do ekspedientki w sklepie, a dwa dni później facet zabija żonę? Gdy do tej pory takie przypadki zdarzały się raz w roku? Za komuny i to w wersji ruskiej rozumiałbym takie "przypadki", ale w demokracji?
Awatar użytkownika
MicromaX
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:29
Lokalizacja: Jaworzno
Moja broń: palna
Kontakt:

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: MicromaX »

a seryjni samobojcy skad sie wzieli ? http://pikio.pl/oni-zgineli-w-tajemnicz ... bija-siec/
ta demokracja to tylko przykrywka.

przypomnijcie sobie co bylo powodem wlaczenia sie usa do 2 wojny swiatowej. zycie ludzkie jest nic nie warte jesli jest jakis cel.
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: roundball »

Jest jeszcze jeden aspekt sprawy który mało kto zauważa bo u nas jego objawy nie wystepują.
Problemem krajów post kolonijnych typy Francja czy UK jest duża ilość-żeby nie powiedzieć nadmiar- kolorowych którzy różnymi drogami nabyli już obywatelstwo ale z zasady pozostają "niepewni".
Nie do końca lub nawet wcale się nie asymilują, żyją we własnych w praktyce zamkniętych społecznościach czy w ręcz gettach.
Tacy ludzie jako obywatele mają prawo do posiadania broni jako zdrowi i niekarani. I o ile na razie jest spokój, o tyle w razie jakichkolwiek wiekszych problemów czy w przyszłości po prostu przewagi kolorowych na danym obszarze nie będzie można sobie z nimi poradzić.
W poprawnym politycznie i jakże wybitnie tolerancyjnym i światłym zachodzie nie można murzynowi odmówić pozwolenia tylko dla tego że jest murzynem i ledwie mówi po francusku czy angielsku choć się tam urodził. Dlatego ichnie służby wymyśliły że najlepiej powoli ograniczać dostęp wszystkim obywatelom . Nie wiem z jakiego kraju to wyszło ale rozlazło się już po całej starej unii.

To jest druga strona tego co dostrzegł slaw29, tyle że on patrząc z naszej Polskiej perspektywy widzi prewencyjne rozbrajanie tylko białego europejczyka.
Owszem, nas autochtonów też się boją, choćby dla tego że i my możemy się w końcu wkurwić ale początkowo chodziło właśnie o kolorowych.
Potem dostrzegli że nie zaszkodzi na wszelki wypadek rozbroić wszystkich żeby czasem się nie sprzeciwili coraz bardziej przymusowej multikulturowości i coraz ciaśniejszej pętli globalnego żydokapitału na ich szyi.
Indiana
Posty: 11
Rejestracja: pn 19.cze.2017 - 22:10
Moja broń:

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: Indiana »

Jeśli zaczadzonego islamem bezrobotnego murzyna trzeba traktować identycznie jak własnego porządnego obywatela, to nic dziwnego że zachodnie rządy karają za posiadanie choćby śrubokręta....
Tomaszz

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: Tomaszz »

Witam czyli niedługo nie będzie można kupić sobie czarno prochowca ?
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: FunkyKoval5 »

Tomaszz nie będzie aż tak źle, jeśli coś w tym temacie wejdzie to pewien rodzaj rejestracji CP, ale trzeba śledzić rozwój sytuacji...
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: roundball »

Moim zdaniem nie jest problemem sama rejestracja -jeżeli taka wejdzie.
Problemem będzie generowanie przez takie rozwiązanie nowej grupy "przestępców" tak jak to było z wykopkami czy zdekowaną bronią z Czech.
Polak nie lubi jak mu się coś odbiera, a już na pewno nie lubi biurokracji i nic nie wnoszących pomysłów z dupy wziętych przez waaadzę któwa wmawia mu na siłę że to jest dobre i potrzebne.
Ci co nie strzelają często i regularnie będą to olewać. Istnieje tez pewna grupa ludzi mających na koncie różne "głupoty" z młodości, uniemożliwiające posiadanie broni na pozwolenie- co za tym idzie również ewentualnej rejestracji już posiadanej bespozwoleniowej.

Trzeba jednak pamiętać że rejestracja CP nie jest wielką ceną za ewentualne ukrócenie uznaniowości i wprowadzenie jednolitych i jasnych zasad ubiegania się o normalną broń na pozwolenie.

Nie można patrzeć na całość nowelizowanej ustawy tylko pod kontem naszej, pobocznej gałęzi strzelectwa
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: amigo »

Na razie cisza przed burzą , większość się łudzi że będzie " tylko " rejestracja a może być finalnie duuużo gorzej.
Tomaszz

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: Tomaszz »

Ciekawe co zrobią skoro trzeba będzie rejestrować a w Polsce wyczytałem że w posiadaniu ludzi jest 200 tysięcy sztuk broni CP.Jakoś tego nie widzę co z tymi którzy mają ją teraz przecież tego nie da się sprawdzić...
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: Szaddam »

A co mają/mogą zrobić?
Wyrywkowe kontrole na strzelnicach, sprawdzanie donosów "życzliwych", itp.
Jak ktoś będzie siedział cicho i się nie chwalił posiadaniem, to jak mają do niego trafić?
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: amigo »

Cicha rejestracja jest od dawna , nawet bez wyrabiania EKB. Ja to widzę tak, że jak wejdą zmiany to będzie okres na dostosowanie się do zmian - zarejestrowanie/ zrobienie pozwolenia/udokumentowane pozbycie się broni. Po tym okresie ci co kupili w sklepach sukcesywnie mogą otrzymywać pisemne wezwania w celu złożenia wyjaśnień co tam dzieje się z pana zakupioną tu i tu w tym i tym czasie zabawką.
ODPOWIEDZ