Czarne chmury nad czarnym prochem

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
amigo
Stary bywalec
Posty: 548
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: amigo »

Jeżeli wejdą niekorzystne zmiany w dostępności broni cp to ciekawe jak będzie wyglądać sytuacja kupna/sprzedaży przed zmianą prawa.
Czy będzie masowa wyprzedaż czy wręcz odwrotnie - zwiększony popyt tak jak to było przy okazji kumulacji napływu ubogacaczy kultury z Afryki ?
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: slaw29 »

Nie chce mi się z Tobą Ruszniku dyskutować . Kto Cię dłużej zna ten zna prawdę i tyle . Tyle mojego w temacie .
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: RedGuy »

amigo pisze: pn 04.wrz.2017 - 18:53 Jeżeli wejdą niekorzystne zmiany w dostępności broni cp to ciekawe jak będzie wyglądać sytuacja kupna/sprzedaży przed zmianą prawa.
Czy będzie masowa wyprzedaż czy wręcz odwrotnie - zwiększony popyt tak jak to było przy okazji kumulacji napływu ubogacaczy kultury z Afryki ?
Wydaje mi się że mało się zmieni. Sklepy nie będą wyprzedawać na siłę, ale że sprzedaż może zwolnić. Prywatni właściciele raczej też na potęgę nie pozbędą się swych nabytków. Nikt nie lubi pozbywać się za bezcen, a zmiana przepisów też ich raczej nie zmobilizuje. Bo nie ma obowiązku spisywania umowy kupna sprzedaży. Można zatem "sprzedać" czarnoprochowca przypadkowo spotkanej osobie nie znając jej danych osobowych.
Tomaszz

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: Tomaszz »

Witam wszystkich dopiero co założyłem konto a tu taka niespodzianka...co do ich nowych śmiesznych ustaw kiedy to ma wejść w życie ? Jeśli nie szybciej niż rok to zdążę sobie kupić zapas prochu,kul na kilka lat :D
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: KUKUŁKA »

I co Kolego będziesz robił z tym zapasem? Będziesz miał szansę zostać mianowany kolejnym sukcesem Policji w walce z przestępcami, co najwyżej :oczy:
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: slaw29 »

No dokładnie - bo z 3,5 calowego catelmana to na 25 m do tarczy nie postrzela ;-)
Tomaszz

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: Tomaszz »

slaw29 pisze: pt 08.wrz.2017 - 22:57 No dokładnie - bo z 3,5 calowego catelmana to na 25 m do tarczy nie postrzela ;-)
Dlaczego ??
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: Szaddam »

Tomaszz pisze: sob 09.wrz.2017 - 11:11Dlaczego ??
Bo rozrzut będziesz miał większy niż tarczownica :pomysl:
Tomaszz

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: Tomaszz »

KUKUŁKA pisze: pt 08.wrz.2017 - 21:11 I co Kolego będziesz robił z tym zapasem? Będziesz miał szansę zostać mianowany kolejnym sukcesem Policji w walce z przestępcami, co najwyżej :oczy:
Ciekawe co będą mieli zrobić ci którzy posiadają proch jak to będzie już aktualne,wywalić ? Ja na razie się przymierzam do zakupu.
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: Biker »

To wcale nie takie ciekawe. Będzie okres przejściowy np.: 6 miesięcy w ciągu których trzeba będzie nielegalnie posiadaną broń i amunicję zbyć , zdekować, lub oddać na Policję. Potem robi się już całkiem nieciekawie bo :

Art. 263

§ 2. Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Indiana
Posty: 11
Rejestracja: pn 19.cze.2017 - 22:10
Moja broń:

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: Indiana »

Mnie tam strzelanie wciągnęło, jak będzie trzeba to zrobię sobie pozwolenie kolekcjonerskie i zamiast niezbyt skutecznego do obrony domu Remika kupię sobie co mi się żywnie spodoba :-) Fakt że trzeba dać półtora tysiaka za prosty egzamin i psychologa, ale po tym mogę kupić każdą broń, choćby MG42 z dwoma taczkami amunicji :-) I tak to głupie eurolewactwo spowoduje wreszcie wzrost ilości posiadanej broni w Polsce.

Oczywiście wolałbym żeby to głupie prawo uwalili na samym początku, mam nadzieję że naszym rządzącym zaświeci się zielona lampka, jakich sąsiadów mamy i że powinniśmy mieć dla celów wzmocnienia bezpieczeństwa w każdym domu broń, a nie zakazywać ołowiu czy czarnoprochowców. Gdy robiłem kartę broni popytałem na policji ile przestępstw było w ostatnich latach z CP - ktoś tam kogoś postrzelił w domowej kłótni a kilka osób popełniło samobójstwo. Z broni, którą można nabyć od strzała w normalnym sklepie czy przez internet!
Ostatnio zmieniony pn 25.wrz.2017 - 21:53 przez Indiana, łącznie zmieniany 1 raz.
Indiana
Posty: 11
Rejestracja: pn 19.cze.2017 - 22:10
Moja broń:

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: Indiana »

.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: RedGuy »

Już nam uchodźców chcą wcisnąć i nie mogą. Spokojnie to nie takie chop siup. Poza tym nie po to ugrupowania strzeleckie walczyły o zluzowanie przepisów odnośnie posiadania broni, zmieniano ustawę by teraz znów je ograniczać bo sobie makrela tak wymyśliła i tupnęła nogą. Myślę że nie ma co panikować, jakby tak mogli to już byśmy zamknęli wszystkie kopalnie, elektrownie i pozbyli się wszystkich samochodów bo przecież ekologia.
Indiana
Posty: 11
Rejestracja: pn 19.cze.2017 - 22:10
Moja broń:

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: Indiana »

Ostatnio codziennie w niemieckich i powiązanych z PO mediach (tvn, interia) wyskakują artykuły jakich to zbrodni dopuszczają się posiadacze czarnoprochowców. Nawet CP im przeszkadza, bo broni ostrej wdpółczesnej to by najchętniej zabronili całkowicie. Pamiętajmy o tym przy następnych wyborach.
Awatar użytkownika
MicromaX
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:29
Lokalizacja: Jaworzno
Moja broń: palna
Kontakt:

Re: Czarne chmury nad czarnym prochem

Post autor: MicromaX »

gownoburza wywolana jest celowo, aby zwyklych ludzi przekonac do swoich racji, jaka to bron jest zla i nie dobra.
ODPOWIEDZ