Jak to jest z wysyłką CP pomiędzy prywatnymi osobami?

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
Mad Bob
Posty: 48
Rejestracja: czw 17.sie.2017 - 23:53
Lokalizacja: W-wa Białołęka
Moja broń:

Jak to jest z wysyłką CP pomiędzy prywatnymi osobami?

Post autor: Mad Bob »

Witam

Szukałem po forum i gdzie indziej i ze względu na mnogość teoretycznych poglądów i ogólnikowość podawanych przykładów, nie mogę ogarnąć tematu. Niby zgodnie z przepisami broń nie wymagająca pozwolenia nie podlega obostrzeniom w transporcie takim jak broń na zezwolenia i teoretycznie można by ją zapakować w paczkę i wysłać.
Z drugiej strony zdaje się, że firmy kurierskie nie chcą przyjmować "broni" do transportu.
No to jak do diaska wysyłają to ci wszyscy co piszą na aukcjach, że wyślą używańca pocztą/kurierem?
Przecież jak za pobraniem i wartościowa i z ubezpieczeniem to trzeba wpisać co w paczce jest ... :-(
Sklepy też przecież wysyłają...
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Jak to jest z wysyłką CP pomiędzy prywatnymi osobami?

Post autor: FunkyKoval5 »

A czy ważny jest dla ciebie mechanizm sprzedaży wysyłkowej...?
Zamawiasz/kupujesz i wysyłają...odbierasz, otwierasz i zaczyna się zabawa:-)
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Jak to jest z wysyłką CP pomiędzy prywatnymi osobami?

Post autor: slaw29 »

Możesz na paczce napisać Ślusarka metalowa lub metaloplastyka lub Włoska rzeżba metalowa . Prochu natomiast wysyłać nie wolno i to jest pewne . Co do Remika to pewny nie jestem czy nie wolno .
Mad Bob
Posty: 48
Rejestracja: czw 17.sie.2017 - 23:53
Lokalizacja: W-wa Białołęka
Moja broń:

Re: Jak to jest z wysyłką CP pomiędzy prywatnymi osobami?

Post autor: Mad Bob »

Z ego co wyczytałem, to wysyłka broni na którą nie ma zezwolenia, amunicji hukowej do 6mm drogą wysyłkową jest legalna i nie wymaga specjalnej procedura, która dotyczy broni palnej na zezwolenia. Tak więc remik i kapiszony są OK (proch, itd oczywiście nie - i nawet o tym nie myślę). Tylko, że większość firm kurierskich ma wpisane, że "broni" nie wolno przesyłać w paczkach i tu polska kwadratura się zaczyna, że wolno wysyłać, ale nie wiadomo czy jakaś firma taką przesyłkę przyjmie :D
Ale ze sklepów przychodzi, ludzie handlują itd, więc jest jakaś droga, tylko ja jej nie znam...
A mam na oku Remika z zestawem startowym, jeszcze na gwarancji od osoby prywatnej, która nie załapała bakcyla rewolwerowego i chce się pozbyć, tylko żaden z nas nie ma pojęcia jak to ugryźć, żeby się nikt nie przyczepił, że np. jakiś świstek nie jest wypełniony albo opłata dodatkowa nie uiszczona albo coś innego ...
Dlatego pytam, czy ktoś wie jak to zrobić, żeby było tak jak trzeba.
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Jak to jest z wysyłką CP pomiędzy prywatnymi osobami?

Post autor: Stefanek »

Zadzwoń do pierwszego lepszego sklepu, który wysyła broń do klientów, to Ci powiedzą, jak to się robi. Ja raz wysyłałem broń CP kurierem, ale kurier był zamówiony i opłacony przez sklep (zwrot w ramach reklamacji), więc sam nic nie załatwiałem - po prostu oddałem paczkę kurierowi i już.
ODPOWIEDZ