Czy dozwolone jest strzelanie na wiwat, oczywiście bez kuli.

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
skurczybyk
Posty: 5
Rejestracja: czw 23.mar.2017 - 19:01
Moja broń:

Czy dozwolone jest strzelanie na wiwat, oczywiście bez kuli.

Post autor: skurczybyk »

Witam...

... sorki za infantylne pytanie, ale chetnie postrzelałbym na wiwat poza strzelnicą i bez kuli. Po prostu już oczami wyobraźni widzę jak mi szpaki objadają czereśnie latem. W 2016 roku naprawdę zjadłem zaledwie kilka czereśni zanim na dobre dojrzały.
A jesli można tak dymić i hałasować to jak i z czego wykonać przybitkę czy wypełnienie komory bebna, zamiast kuli żeby było bezpiecznie a zarazem głośno. Jakie ilości prochu stosować?
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Czy dozwolone jest strzelanie na wiwat, oczywiście bez kuli.

Post autor: slaw29 »

Zdecydowanie nie wolno. No chyba że lubisz się tłumaczyć . Z tego co wyczytałem na internetach to interpretacja prawna strzału bez kuli = strzałowi z kulą.
Jak będziesz się tłumaczył i kto uwierzy że strzelałeś na wiwat .... Policja raczej nie. Taniej wyjdą petardy.

"Broń czarnoprochowa jest BRONIĄ PALNĄ i tak powinna być traktowana. Zasięg strzału wynosi od 1,5 km (okrągła kula) do 3-4 km (pocisk). Wyklucza to strzelanie po lasach, polach, działkach czy podobnych miejscach. Dotyczy to także pistoletów i rewolwerów – posiadających relatywnie mniejszy zasięg. Strzelanie bez kuli jest problemem prawnym – udowodnij później, podczas wizyty odpowiednich służb – że strzelałeś legalnie bez kuli, strasząc tylko starszą osobę, która złożyła odpowiednie powiadomienie."

https://blackpowder.pl/gdzie-mozna-strz ... prochowej/
skurczybyk
Posty: 5
Rejestracja: czw 23.mar.2017 - 19:01
Moja broń:

Re: Czy dozwolone jest strzelanie na wiwat, oczywiście bez kuli.

Post autor: skurczybyk »

Dzięki slaw29...

Taniej to na pewno wyjdzie "korkowiec" i w takim razie bedę musiał kupić.
Co do donosów to starsi ludzie maja wstręt do takich zachowań, za to młodych ORMOwców nie brakuje. Mowa oczywiście o średniej zachowań. Padalców nie brakuje w żadnej grupie wiekowej, ale przewagę mają wśród młodych.

Wiem, wiem... od razu się podniesie krzyk. Jednak fakty są takie jak napisałem i wiem to z policyjnej statystyki.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Czy dozwolone jest strzelanie na wiwat, oczywiście bez kuli.

Post autor: Heron »

Tylko i wyłącznie petardy :) wychodzi to taniej niż strzelanie ... i całkowicie legalne ;)
skurczybyk
Posty: 5
Rejestracja: czw 23.mar.2017 - 19:01
Moja broń:

Re: Czy dozwolone jest strzelanie na wiwat, oczywiście bez kuli.

Post autor: skurczybyk »

Nosz qrwa, to korkowiec już też jest nielegalny??? Powaliło ich???

Pozostała mi puszka po lakierze i karbid??? normalnie mnie rozwaliliście.

Acha, przypomniałem sobie że fajerwerki i petardy legalne chyba tylko w sylwestra?. Przecież wtedy czeresnie nie dojrzewają :-D
Ostatnio zmieniony ndz 26.mar.2017 - 19:49 przez skurczybyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Czy dozwolone jest strzelanie na wiwat, oczywiście bez kuli.

Post autor: Szaddam »

Heron pisze: ndz 26.mar.2017 - 19:38 ... i całkowicie legalne ;)
Nie tak do końca!
Używanie petard dozwolone jest tylko parę dni w roku. Konkretne daty ustalają Wojewodowie.
Najczęściej to Sylwester, Nowy Rok. W innych terminach grozi za to mandat.

A nie lepiej zainteresować się działkiem hukowym? Jego używanie w ochronie upraw jest dozwolone.
skurczybyk
Posty: 5
Rejestracja: czw 23.mar.2017 - 19:01
Moja broń:

Re: Czy dozwolone jest strzelanie na wiwat, oczywiście bez kuli.

Post autor: skurczybyk »

Szaddam, miało być tanio bezpiecznie i skutecznie. Zaraz ktoś zaproponuje system wczesnego ostrzegania przed nadlatujacą chcmara szpaków i rakiety Patriot wystrzeliwane z procy.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Czy dozwolone jest strzelanie na wiwat, oczywiście bez kuli.

Post autor: Szaddam »

To tu masz tanio i skutecznie :)
https://www.youtube.com/watch?v=LLIj1cgeUCc
skurczybyk
Posty: 5
Rejestracja: czw 23.mar.2017 - 19:01
Moja broń:

Re: Czy dozwolone jest strzelanie na wiwat, oczywiście bez kuli.

Post autor: skurczybyk »

ha, ha, ha

Chyba nie myślałeś że ja chcę strzelać do szpaków. Ja chcę je odstraszać
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Czy dozwolone jest strzelanie na wiwat, oczywiście bez kuli.

Post autor: slaw29 »

"To tu masz tanio i skutecznie :)"

Fajnie jak da zamiast 20 grain ..... 200 grain z tego dezodorantu to jak jebnie to nic nie będzie . Jego też nie będzie i czereśni nie będzie ;-)

Karbid w puszcze to nie wiem czy czasem nie podchodzi wedle władzy pod konstrukcję materiałów wybuchowych :-D

Co do ustalania daty strzelań z petard przez wojewodów to . "SZLACHCIC NA ZAGRODZIE RÓWNY WOJEWODZIE"
Petardy skuteczne , legalne i mało kto wie że nie wolno strzelać na co dzień . Mandat jakby co lepszy od paragrafów.
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Czy dozwolone jest strzelanie na wiwat, oczywiście bez kuli.

Post autor: roundball »

To nie jest do końca tak.
Był temat na rudym, chyba ze dwa lata temu, o strzelaniu na wiwat w sylwestra. Kto chce poszuka.
Pytanie pod co to podpiąć:
Pod rekonstrukcje-nie.
Pod alarmowe ? (można używać broni w celach alarmowych)

Znaczenie ma tez kiedy i gdzie. Na sylwestra w nocy i na własnej działce raczej się nikt nie przyczepi (mnie się zdarza na sylwestra strzelać z pistoletu.)
Natomiast w biały dzień i to często (w przypadku płoszenia ptaków) albo w głupich miejscach typu parki, środek ulicy przed blokiem, ewidentnie bedzie problem.
Najlepiej będzie napisać do 9X19 na rudym i zapytać o podstawę prawną.
ODPOWIEDZ