Potrzebuję porady prawnej dot. przewozu CP w EU

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
Snajperitto
Posty: 14
Rejestracja: czw 05.sty.2017 - 14:24
Moja broń:

Potrzebuję porady prawnej dot. przewozu CP w EU

Post autor: Snajperitto »

Witajcie.
Potrzebuję porady prawnej dotyczącej przewozu remingtona .44 czy innego derringera.
Nie oszukując się - do obrony własnej.
O tyle w RP mogę CP swobodnie nosić nawet załadowany gdyż prawnie nie jest to zabronione - a w myśl co nie jest zakazane jest dozwolone.
Jednak opuszczając granice RP przechodzę na stan prawny innego kraju.
Jeżdżę jako kierowca międzynarodowy, słyszy się co raz częściej o atakach na kierowców niekiedy nawet śmiertelnych.
Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy w innych krajach (na zachód od mexyku europy) Czarnoprochowce są jakoś szczególnie klasyfikowane?
Czy wystarczy mi EKB jako papier potwierdzający iż broń którą mam przy sobie jest legalna?

Szanowni koledzy - proszę, nie wdawajmy się w dyskusję na temat jak tak mogę i że nie powinienem. ponieważ są 2 strony w tym temacie które twierdzą że nie powinienem a inni tak jak w/w co nie jest zakazane jest dozwolone.
Chodzi mi o czystą prawną poradę.
Tak - paragraf który potwierdza iż broń którą nabyłem w PL legalnie zarejestrowaną na EKB która zezwala mi na jej przewóz załadowanej bądź rozładowanej.
Nie - Paragraf który zabrania mi przewożenia broni CP nawet z EKB czy to rozładowanej czy naładowanej.

Jestem zdrowym na umyśle praworządnym obywatelem, nie karanym. Dlatego to pytanie się tu pojawia - gdyż nie chcę:
1. Zrobić czegoś w brew prawu
2. Nie chcę przynieść zniesławienia społeczności czarnoprochowej np. jakimś kretyńskim nagłówkiem w gazetach czy innych tv pod tytułem Polski kierwca zatrzymany za nielegalne posiadanie broni chciał zabijać! xF (wiadomo jak obecna tv potrafi wszystko ubarwić)

Kto pyta nie błądzi.
Z góry bardzo dziękuję za sensowne odpowiedzi.
Awatar użytkownika
MicromaX
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:29
Lokalizacja: Jaworzno
Moja broń: palna
Kontakt:

Re: Potrzebuję porady prawnej dot. przewozu CP w EU

Post autor: MicromaX »

napisz maila na ten adres co ja, popros o opinie,
czekalem 2 tygodnie ale warto.
viewtopic.php?f=43&t=2348&p=24105#p24105
sufo.bprew@policja.gov.pl
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Potrzebuję porady prawnej dot. przewozu CP w EU

Post autor: roundball »

Nawet z EKB nie możesz sobie tak po prostu wozić broni CP po Europie, bo musisz mieć uzasadnienie - np. zaproszenie na konkretne zawody i wtedy wieziesz ją w takim celu.
Wozić załadowanej nie możesz w innych krajach bo obowiązują Cie przepisy danego kraju do jakiego wjeżdżasz !
Snajperitto
Posty: 14
Rejestracja: czw 05.sty.2017 - 14:24
Moja broń:

Re: Potrzebuję porady prawnej dot. przewozu CP w EU

Post autor: Snajperitto »

Jasne i klarowne. Bardzo dziękuję za odpowiedzi, będę wobec tego nosił procę ;)
ODPOWIEDZ