Prawo a przewożenie prochu na terenie RP

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Prawo a przewożenie prochu na terenie RP

Post autor: Stefanek »

Latarkami świecili, ale bagażnika nie otwierali i do toreb nie zaglądali... DOKŁADNA kontrola to jest wtedy, jak (między innymi oczywiście) ściągają tapicerkę z drzwi, zdejmują oponę z koła zapasowego i wpuszczają endoskop do zbiornika paliwa :-)
W "teorii prawa" nie ma określonej minimalnej ilości. Chłopaki Ci tłumaczą, jak mogą - możesz przewozić bez większych ceregieli nie więcej niż 20 kg. To znaczy 20 kg, a także każdą ilość, która jest mniejsza od 20 kg. Każdą ilość! No przecież żeby to zrozumieć, to wystarczy mieć ukończoną szkołę podstawową.
Sorry, ale nawet anioł by stracił cierpliwość :!:
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Prawo a przewożenie prochu na terenie RP

Post autor: slaw29 »

Stefanek - trochę cierpliwości .
Kolega jeszcze nie zapytał co kupić czemu kaszka a nie filc.... jaki smar i dlaczego 2. Jakie kule i czemu 454 a nie 440 albo 447 .Jest jeszcze strategiczne pytanie jak trzymać lewą rękę żeby wypał bębna nie uwalił paca wskazującego i kciuka i jakie okulary kupić itp i itd ;-)
Trochę cierpliwości :ok:
Bartosz
Posty: 9
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 00:12
Moja broń:

Re: Prawo a przewożenie prochu na terenie RP

Post autor: Bartosz »

Stefanek pisze:Latarkami świecili, ale bagażnika nie otwierali i do toreb nie zaglądali... DOKŁADNA kontrola to jest wtedy, jak (między innymi oczywiście) ściągają tapicerkę z drzwi, zdejmują oponę z koła zapasowego i wpuszczają endoskop do zbiornika paliwa :-)
W "teorii prawa" nie ma określonej minimalnej ilości. Chłopaki Ci tłumaczą, jak mogą - możesz przewozić bez większych ceregieli nie więcej niż 20 kg. To znaczy 20 kg, a także każdą ilość, która jest mniejsza od 20 kg. Każdą ilość! No przecież żeby to zrozumieć, to wystarczy mieć ukończoną szkołę podstawową.
Sorry, ale nawet anioł by stracił cierpliwość :!:
Zaglądali też do bagażnika,tylko sprawa była tego typu,że nic nie znaleźli. Szukają powierzchownie,aczkolwiek dokładnie każde miejsce,schowek,czy bagaż. Jak by coś znaleźli,to może tapicerke i by ściągali,czy tam szukali czegoś w kole. Jak nic nie znajdą,to z reguły kontola zostaje zakończona.
https://www.youtube.com/watch?v=kDViC9gy3xU
-Chodziło mi o to,czy na bardzo małe ilości prochu typu kilkadziesiąt gram,lub mniej,to też ma być obowiązkowo w aucie gaśnica o wadze 2Kg -tak samo jak i by w aucie znajdowało się 19Kg?
-Czy może być do małych ilości przewożonego prochu gaśnica 1Kg i też będzie to w razie kontroli akceptowane?
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Prawo a przewożenie prochu na terenie RP

Post autor: Heron »

Jeśli nie daje Ci to spokoju - kup gaśnicę jaką chcesz, nawet 5kg, wykonaj atesty samochody itd, itp.
Masz też możliwość nie zbliżania się do prochu, nie mówiąc aby przemieszczać się z 1 gramem proch autem - wszystkie probelmy przestaną istnieć.
Jeśli potrzebujesz oficjalnej informacji - przygotuj sobie wszystkie pytanie i możliwe problemy, zgłoś się do prawnika, poproś Policję o pomoc w rozwiązaniu tych wątpliwości - będziesz miał na piśmie.

Wolałbym na tym zakończyć dyskusję, jako nic nie wnoszącą ...
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Prawo a przewożenie prochu na terenie RP

Post autor: Biker »

Heron pisze:...
Jeśli potrzebujesz oficjalnej informacji - przygotuj sobie wszystkie pytanie i możliwe problemy, zgłoś się do prawnika, poproś Policję o pomoc w rozwiązaniu tych wątpliwości - będziesz miał na piśmie.

..

A niezawisły sąd i tak podejmie swoją decyzję :lol:
ODPOWIEDZ