Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Zablokowany
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: DRIZZLERE17 »

kamilgrzy pisze: wt 29.maja.2018 - 07:33 Link do powyższego, http://trybun.org.pl/2018/05/28/rzad-pi ... osiadaczy/ zapoznajcie się.
Nie jesteśmy środowiskiem zorganizowanym nawet w jakieś małe ogólnopolskie stowarzyszenie nie mówiąc już o organizacji porzytku publicznego jak to ładnie ktoś kiedys nazwał, więc Rząd może zrobić z nami co chce z konfiskata łącznie, ale ponieważ konfiskata w polskich warunkach przyniosłaby skutek odwrotny zastosowano podstęp, nadal będzie można posiadać CP rozdzielnego ładowania, ale tylko posiadać i nic więcej ! Każdy, kto będzie chciał strzelać na strzelnicy będzie musiał prosić władze o zezwolenie na posiadanie czarnego prochu, które to moze, ale nie musi otrzymać. Będą ciąć brzytwą, ale nie po gardłach tylko po nadgarstkach. Skutek prawie taki sam.
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: hniv »

Coraz lepiej. Czyli gdyby było tak jak pisze na stronie trybun.org po rejestracji można by nabywać proch czarny ale na takich samych zasadach jak amunicje scalona? Gdybyśmy chcieli kupić kilo Vesuvitu musielibyśmy prosić o uprzednia zgodę przewozowa? Czy wystarczy nam tylko EKB? Bo gdy już trafi do nas i będzie sprzedawany w koncesjonowanym sklepie zapłacimy tyle ile za złoty stok.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

kamilgrzy pisze: wt 29.maja.2018 - 07:33 Link do powyższego, http://trybun.org.pl/2018/05/28/rzad-pi ... osiadaczy/ zapoznajcie się.
Przeczytałem artykuł kilka razy i wydaje mi się że to takie trochę straszenie na wyrost. Nie znamy tekstu projektu ustawy, a to co Pan Turczyn pisze to urywki brzmiące podobnie do wcześniej obowiązującej UOBiA i domysły jak "wspaniale" spie...lą sprawę politycy by napsuć krwi obywatelom. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać i mieć nadzieję.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Wycior »

Mam podobne zdanie. Pana Turczyna warto czytać z uwagą ale i krytycznie. IMHO pan Turczyn gotuje własną zupkę. Za szczególnego sojusznika CP też bym go nie uważał, gdyż jego cele leżą gdzie indziej. Gdyby musiał dla nich sprzedać całe CP to nie wiem czy by się zastanawiał.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Arab »

Śledzę temat UBOiA i "turczyna " z uwagą .
Wycior ma rację ! ten "turczyn " to własny kapitał polityczny chce zbić na gorącym temacie dostępności broni dla Polaków !! Chętnie by wjechał na "rydwanie strzelectwa" do sejmu i jak co niektórzy "piosenkarze "śpiewał.
Jak nie wiadomo o co chodzi .... to chodzi o pieniądze .!!!!
Zachęcając "Januszy" do noszenia broni "bezpozwoleniowej " CP w kaburach ,i miejscach publicznych ,posługując się interpretacjami prawa i ustaw ,zachęca do kłopotów .
Znajdą takiego "janusza " z bronią CP , rozdmuchają temat .......media coś wtrącą , jakiś z "bożej łaski " pismak coś tam napisze , przekręci , i co ?! i DUPA BLADA !!!!!
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: mar_kow »

Sadam AlAdin pisze: czw 31.maja.2018 - 07:50 [...]
Zachęcając "Januszy" do noszenia broni "bezpozwoleniowej " CP w kaburach ,i miejscach publicznych ,posługując się interpretacjami prawa i ustaw ,zachęca do kłopotów .
Znajdą takiego "janusza " z bronią CP , rozdmuchają temat .......media coś wtrącą , jakiś z "bożej łaski " pismak coś tam napisze , przekręci , i co ?! i DUPA BLADA !!!!!
Nic dodać, nic ująć...
Nawet kapiszony będą co najmniej na EKB...
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Arab »

"turczyn" trybun broni palnej !!!! ja pierd...ę !!!!!
cyt, ze wspomnianego artykułu może mi to ktoś wyjaśni bo jakoś nie jarzę ! :D

"Czarny proch można będzie nabywać jedynie na podstawie karty broni. Karta broni upoważnia do posiadania czarnego prochu do broni w karcie zarejestrowanej. Bez karty broni będzie można posiadać tylko broń palną rozdzielnego ładowania przystosowaną do strzelania wyłącznie przy wykorzystaniu prochu czarnego, wytworzoną przed 1885 r. lub jej reprodukcje – przepis nic nie mówi o tym, że także proch czarny, czyli element amunicji rozdzielnego ładowania."

Co to jest ta "karta broni" ? , może to EKB ? a może ........ ?
On jakimś "szyfrem mówi " :oczy:
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: mar_kow »

Na razie to tylko projekt, ale jak sam napisałeś że mogą rozdmuchać efekt pod wpływem zdarzenia jakiegoś "Janusza"...
Na razie nie ma co panikować tylko korzystać do woli z wolności...
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: raguel »

Sadam AlAdin pisze: czw 31.maja.2018 - 08:16 Co to jest ta "karta broni" ? , może to EKB ? a może ........ ?
On jakimś "szyfrem mówi " :oczy:
Coś na kształt kart wydawanych wiatrówkom powyżej 17 jouli.

Jedyną zasadniczą różnicą miałoby być to, że trzeba będzie robić papiery u psychologa. Pytanie czy co 5 lat, czy tylko raz przy rejestracji (ale pewnie to drugie), tak czy inaczej koszt samej karty to byłoby coś circa 500 PLN.

Kwestią otwartą jest to czy trzeba będzie rejestrować wszystkie jednostki z których zamierzamy strzelać, czy wystarczy jedna, tak jak teraz w EKB, żeby na legalu kupić proch i dymić z czego dusza zapragnie.

PS. wasze reakcje na rewelacje turczyna bardzo mnie cieszą - nie jestem sam :D
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: DRIZZLERE17 »

Jak w Sejmie w czerwcu będą obradować nad nową UoBiA to "polskie" media i dziennikarze pełniący obowiązki Polaków rozkręcą czarny PR. Nagle zaczną się pojawiać różnego typu "strzelaniny" z wiatrówek lub przedmiotów przypominających bron itp. nieważne, że niektóre z tych informacji to manipulacje, lub jawne przekłamania a zdarzenia często miały miejsce rok temu, to będzie paliwo dla tych, którzy chcą powrotu do stanu sprzed 2011 roku.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: mar_kow »

raguel pisze: czw 31.maja.2018 - 09:03 [...]
Kwestią otwartą jest to czy trzeba będzie rejestrować wszystkie jednostki z których zamierzamy strzelać, czy wystarczy jedna, tak jak teraz w EKB, żeby na legalu kupić proch i dymić z czego dusza zapragnie.[...]
Formalnie jeżeli ktoś chce sobie wyrobić EKB to każdy egzemplarz powinien być wpisany do tej karty. Na niektórych strzelnicach nie postrzela się bez EKB. W planowanych zmianach mówi się o znakowaniu broni i opłacie. Mam nadzieję że nowe egzemplarze które posiadają oznaczenie literowe i numerowe nie będą dodatkowo znakowane.
Aktualnie dane:
http://warminsko-mazurska.policja.gov.p ... alnej.html
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: amigo »

Zagmatwany ten projekt , jakiś " nabój rozdzielnego ładowania " poeci wymyślają :shock: . W zasadzie niby wszystko po staremu - broń czarnoprochowa rozdzielna do 1885 r bez kwitów od 18 lat ( wczytując się badań itp nie stosuje się do rozdzielnej -> 1885 )
Tylko z tym prochem jakieś kombinacje wymyślają, chyba trzeba będzie dokupić aby jesienią było czym załadować bo może bałagan się zrobić. Może jeszcze niech kaszkę zrobią na EKB, bo to też istotny element " naboju rozdzielnego ładowania " :lol: :;
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Arab »

Czyli co ? zwykła zupka mleczna na śniadanko z grysikiem na EKB?
Tyle pytań a tak mało odpowiedzi :(
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Sadam AlAdin pisze: czw 31.maja.2018 - 13:28 Czyli co ? zwykła zupka mleczna na śniadanko z grysikiem na EKB?
Tyle pytań a tak mało odpowiedzi :(
Ewentualnie z pokrojonym filcem, jak kasza nadaje się do strzelania to może filc z mlekiem też przejdzie :-D
Awatar użytkownika
Nduro
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: śr 07.mar.2018 - 20:51
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Moja broń: .45.54.58

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Nduro »

Zablokowany