Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Zablokowany
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Flash »

załóżmy, że za rok nadal masz CP za 6 tys zł. i zrobiłeś z tym nic od dziś
koszty biegłego powiedzmy 1500, potwierdzi, że to replika a nie oryginał i tak dla każdej sztuki
koszty postępowania powiedzmy 500
grzywna niech będzie 2000
przepadek broni
jedna noc na dołku
-----------------------
niecałe 10tys nie licząc utraconego zarobku z tytułu aresztowania :brawo:
a w papierach zawiasy i odpowiednie art. na broń i materiały
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: mar_kow »

Mitek pisze: sob 01.wrz.2018 - 12:28 [...]
Poniosła Cię fantazja- daleko, daleko. Gdyby egzekwowanie prawa przebiegało tak drastycznie to za spacer z pudelkiem bez kagańca płacił byś karę. Podobnie za rozpalenie ogniska na pustyni albo za posiadanie jednego remika 8 lat więzienia. W praktyce robisz co chcesz, jeśli z głową oczywiście. Najpierw miłość bliźniego, potem zdrowy rozsądek a potem prawo. Ja całe życie tak robię i jestem szczęśliwy .
Niestety Kolega @Flash ma rację... Tam gdzie tylko pojawia się określenie broń, amunicja, mat. wybuchowe (nielegalne) to policja i prawnicy dostają białej gorączki... Na samym początku i później będą stosowali drakońskie kary żeby przestraszyć innych. Gość dostał trzy lata w zawiasach za niezbitą łuskę mauzera z okresu II wojny światowej znalezionej za pomocą wykrywacza metali. Jak tylko zobaczą Cię na polu z wykrywaczem od razu lecą sprawdzać (od nowego roku poszukiwania "na dziko" podlegają pod paragraf). Od kiedy paru kolegom skonfiskowano sprzęt, przeszukano posesje i toczą się postępowania mój wykrywacz zawisł na kołku...
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Przeklejam


* * * Informacja odnośnie wczorajszego posiedzenia Stałego Komitetu Rady Ministrów * * *

Po zakończeniu posiedzenia dotarły do nas informacje, że „projekt spadł z obrad”. Oznacza to, że dokument w tej formie NIE ZOSTAŁ skierowany do dalszych prac w Sejmie i nie będzie, tak jak to planowano, głosowany na najbliższym posiedzeniu. Do tego czasu wisieć będzie projekt z dnia 3 sierpnia. Dlatego gorąco prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość i nie sianie paniki, takie są bowiem zasady oraz wewnętrzna logika prac legislacyjnych i uzgodnień międzyresortowych.

Niemniej jednak z informacji jakie do nas dotarły, wynika że nie ma politycznej zgody, na implementację dyrektywy 91/477/EWG w kształcie zbliżonym do propozycji MSWiA.

Projekt ustawy o obrocie koncesjonowanym, będzie zaś nadal konsultowany, gdyż nie tylko przepisy zmieniające ustawę o broni i amunicji okazałaby się kontrowersyjne i wymagające dalszych zmian oraz wyjaśnień.

Ze strzeleckim pozdrowieniem,
Zespół Firearms United
Godarzin44
Posty: 7
Rejestracja: czw 02.sie.2018 - 19:28
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Godarzin44 »

Czyżby nasze protesty wzięto na poważnie?
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Flash »

Flash pisze: sob 01.wrz.2018 - 08:53 załóżmy, że za rok nadal masz CP za 6 tys zł. i zrobiłeś z tym nic od dziś
koszty biegłego powiedzmy 1500, potwierdzi, że to replika a nie oryginał i tak dla każdej sztuki
koszty postępowania powiedzmy 500
grzywna niech będzie 2000
przepadek broni
jedna noc na dołku
-----------------------
niecałe 10tys nie licząc utraconego zarobku z tytułu aresztowania :brawo:
a w papierach zawiasy i odpowiednie art. na broń i materiały
sory, zapomniałem, że najprawdopodobniej ze strachu weźmiesz adwokata w stawce powiedzmy 7 tys za sprawę (zależnie od miasta)
rachunek rośnie do 17 tys. + brudne papiery
@Mitek, nie napisałem, że wlepią 8lat za remika. Co nie znaczy, że tyle nie grozi.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Panowie prawo ma być przestrzegane . Tak przynajmniej sądzą osoby które znam . Więc odpada opcja nielegalnego posiadania jak piszą niektóre osoby .
Nie chciał bym stać nawet przy koledze który nielegalnie strzela na strzelnicy z nielegalnie posiadanego Remika .
Należy lobbować za zmianą przepisów w taki sposób aby osoby które traktują historyczną broń CP jako pasję czy hobby mogły strzelać w wyznaczonych do tego miejscach całkowicie legalnie .
Aby takie pojebusy mogły dalej zastanawiać się nad wyższością łoju nad smalcem . Aby można było czytać stare książki i analizować skupienie w zależności od udziału cyny w odlewanym pocisku i dzielić się tymi opiniami na forum .

Sądzę że osoby twierdzące inaczej jak Mietek powinny być wyjebane z forum . Nie ma tutaj miejsca moim zdaniem dla chcących łamać istniejące prawo .

W praktyce robisz co chcesz, jeśli z głową oczywiście.
Nie ma tutaj miejsca na takie słowa . To nie zabawa pyrtkiem pod pierzyną . To broń i przepisy KK takie jak dla broni .
Proponuję dać koledze urlop . Aby innym takie durne pomysły nie przychodziły do głowy .
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: FunkyKoval5 »

slaw29 pisze: ndz 02.wrz.2018 - 10:20 Panowie prawo ma być przestrzegane . Tak przynajmniej sądzą osoby które znam . Więc odpada opcja nielegalnego posiadania jak piszą niektóre osoby .
Nie chciał bym stać nawet przy koledze który nielegalnie strzela na strzelnicy z nielegalnie posiadanego Remika .
Należy lobbować za zmianą przepisów w taki sposób aby osoby które traktują historyczną broń CP jako pasję czy hobby mogły strzelać w wyznaczonych do tego miejscach całkowicie legalnie .
Aby takie pojebusy mogły dalej zastanawiać się nad wyższością łoju nad smalcem . Aby można było czytać stare książki i analizować skupienie w zależności od udziału cyny w odlewanym pocisku i dzielić się tymi opiniami na forum .

Sądzę że osoby twierdzące inaczej jak Mietek powinny być wyjebane z forum . Nie ma tutaj miejsca moim zdaniem dla chcących łamać istniejące prawo .

W praktyce robisz co chcesz, jeśli z głową oczywiście.
Nie ma tutaj miejsca na takie słowa . To nie zabawa pyrtkiem pod pierzyną . To broń i przepisy KK takie jak dla broni .
Proponuję dać koledze urlop . Aby innym takie durne pomysły nie przychodziły do głowy .

...prawda to, prawda, pieprzenie takiego Mitka, jego własna interpretacja prawa i przepisów, a co gorsza rozgłaszanie tego wszem i wobec budzi ogólną niechęć do nas (strzelców/pasjonatów), a także do broni...
...może sklepy z CP powinny zatrudniać psychologów/psychiatrów którzy przed sprzedażą porozmawiali by z delikwetem i odmawiali by sprzedaży, ewentualnie przepisywali by pistolecik na wodę jako remedium na frustracje takiego czy innego bezrozumnego barana... :-D
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

...prawda to, prawda, pieprzenie takiego Mitka, jego własna interpretacja prawa i przepisów, a co gorsza rozgłaszanie tego wszem i wobec budzi ogólną niechęć do nas (strzelców/pasjonatów), a także do broni...

Proszę kolegów o wypowiadanie opini . Czy jest choć jedna osoba na tym forum która podziela opinie Mietka w sprawie interpretacji przepisów ?

Moim zdaniem nie musimy się godzić na pieprzenie głupot , tym bardziej że chodzi o naszą pasję . Niech głosi swoje jaśnie objawione prawdy na forum dla hodowców pudelków albo wędkarskim . Zle takie pieprzenie jednej owcy wpływa na opinię o pasjonatach . Nie znam drugiej osoby która miała by takie jebnięte podejście do interpretacji prawa .
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: mar_kow »

slaw29 pisze: ndz 02.wrz.2018 - 11:11 [...]
Moim zdaniem nie musimy się godzić na pieprzenie głupot , tym bardziej że chodzi o naszą pasję . Niech głosi swoje jaśnie objawione prawdy na forum dla hodowców pudelków albo wędkarskim . Zle takie pieprzenie jednej owcy wpływa na opinię o pasjonatach . Nie znam drugiej osoby która miała by takie jebnięte podejście do interpretacji prawa .
Nic dodać, nic ująć... :ok:
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: FunkyKoval5 »

mar_kow pisze: ndz 02.wrz.2018 - 11:20
slaw29 pisze: ndz 02.wrz.2018 - 11:11 [...]
Moim zdaniem nie musimy się godzić na pieprzenie głupot , tym bardziej że chodzi o naszą pasję . Niech głosi swoje jaśnie objawione prawdy na forum dla hodowców pudelków albo wędkarskim . Zle takie pieprzenie jednej owcy wpływa na opinię o pasjonatach . Nie znam drugiej osoby która miała by takie jebnięte podejście do interpretacji prawa .
Nic dodać, nic ująć... :ok:
Dokładnie...wyobraźcie sobie tego człowieka na dużej imprezie, jak wygłasza swoje mądrości ( po alkoholu) do większej grupy gości nie związanych ze środowiskiem strzeleckim i nieświadomych w obowiązujących strzelców/posiadaczy broni przepisach...co ci ludzie o nas pomyślą i co opowiedzą innym znajomym na nasz temat przy najbliższej okazji... :-?
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Będzie opowiadał " Giwery , Gnaty , Gliny " Ani słowa o elaboracji rodzaju pocisku , stopie i ilości punktów czy skupieniu . Mowa nienawiści . Ten człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy z tego że strzelanie to benedyktyńska cierpliwość , aptekarska dokładność i opanowanie w każdej stresogennej sytuacji . To nieustanna nauka pokory wobec praw fizyki .
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: FunkyKoval5 »

Język podwórkowych rzezimieszków/cwaniaczków, słabosilnych buraków...
Myślę że szybki test na inteligencję przed sprzedażą też odsiał by zakamuflowanych dresiarzy szukających przedłużenia fiuta... :-D
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Godarzin44 pisze: sob 01.wrz.2018 - 22:32 Czyżby nasze protesty wzięto na poważnie?
Obawiam się że to najzwyklejszy unik. Będą zwlekać do wyborów by nie rozczarować części elektoratu.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: mar_kow »

RedGuy pisze: ndz 02.wrz.2018 - 17:02 [...]
Obawiam się że to najzwyklejszy unik. Będą zwlekać do wyborów by nie rozczarować części elektoratu.
Wysyłałem maile, nie dostałem żadnej odpowiedzi. Na części z adresów nie odczytano maila - mam ustawione dostarczenie i potwierdzenie przeczytania. Mają to w d... liczą się instytucje, stowarzyszenia i sponsorzy...
Mandrake
Posty: 45
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:17
Lokalizacja: Wyspa Wolin
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Mandrake »

Potwierdzenie przeczytania nie jest wiarygodną rzeczą 8) Zwłaszcza na darmowych kontach pocztowych. Raczej odczytali i przenieśli do biura rzeczy załatwiony czyli opcja spam lub usuń ;(
Zablokowany