Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Marek »

Pamiętajcie że poucza Was w prawie gość który zamówił w swej głupocie bez promesy Rolling Blocka 45-90, kupil cały osprzęt do elaboracji i nawet diopter, a potem nie dostał pozwolenia na broń bo kiepelko nie to.

Karabin na szczęście poszedł w dobre ręce, a szpeje sprzedaje po kawałku do dziś.
rmatysiak
Posty: 50
Rejestracja: sob 14.paź.2006 - 17:33
Lokalizacja: Łódź
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: rmatysiak »

Marek i nie wstyd Ci tak kłamać na temat mojego pozwolenia na broń ?
Naprawdę chcesz w sadzie udowadniać że napisałeś prawdę i nie jest to pomówienie ?
Zaczynam tracić cierpliwości do waszych kłamstw i obelg. Chyba tylko jak wylądujecie w sądzie nauczycie się odpowiedzialności za swoje słowa.
To jak Marek nadal pootrzymujesz swoje słowa ?
Slavo
Posty: 12
Rejestracja: śr 07.cze.2017 - 22:19
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Slavo »

Jeśli nowy projekt ustawy przejdzie? to posiadacze replik typu Colt SAA Peacemaker i inne prawdopodobnie będą mieć problem, sprzedaż broni albo wniosek o pozwolenie? nie sądzę by w tej sytuacji prawo nie działało wstecz? chyba że do definicji dodadzą: broń zabytkowa – broń wytworzoną nie później niż w 1885 roku oraz funkcjonalne repliki i kopie takiej broni, zapis "rozdzielnego ładowania" zamiast (zachowujące jej oryginalny sposób działania). sam jestem w posiadaniu takiego SAA. jestem ciekawy czy ten projekt w obecnym kształcie przejdzie? przynajmniej wyeliminowano by wtedy uznaniowość organu, jak pisałem wcześniej policja prawdopodobnie nie odda prawa wydawania pozwoleń do samorządów terytorialnych.
Slavo
Posty: 12
Rejestracja: śr 07.cze.2017 - 22:19
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Slavo »

proszę Szanownych Pasjonatów CP wątkiem poruszanym jest nowy projekt UoBiA a nie kłótnie i obelgi, proszę o grzeczne i rozważne zachowanie jak na strzelnicy!
rmatysiak
Posty: 50
Rejestracja: sob 14.paź.2006 - 17:33
Lokalizacja: Łódź
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: rmatysiak »

Slavo jak zmienia prawo nie wie nikt, trzeba czekać i zobaczyć co będzie. Plotki mówią że w sejmie jest zgoda żeby przepchnąć ustawę.
Sprawa SAA jak pisałem wcześniej jest śliska, oryginału nie ma ale technicznie była to przeróbka wykonalna a nie sposób udowodnić że nie była wykonana, więc nikt nie wie jak będzie ta broń traktowana przez sądy. (a jak działają sądy w Polsce proponuję przeczytać uzasadnienie wyroku TK w sprawie nacjonalizacji składek w OFE)
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Marek »

Nie karmcie trolla
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Biker »

Oglądali pierwsze czytanie? Jak wrażenia?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Wycior »

Zamiast gdybać, narzekać i panikować można np. wyrazić swoją opinię w sondażu Trójki, wysyłając e-maila na adres: za@polskieradio.pl.
Caly sondaż pod adresem:
http://www.polskieradio.pl/9/302/Artyku ... en-na-bron
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Wena2k432 »

Oddałem swój głos :)

Niestety akurat dzisiaj jakiegoś świra poniosło (przypadek czy już podstawa do teorii spiskowej???):

http://fakty.interia.pl/polska/news-zab ... Id,2446385

A tak poważnie, to nie wierzę w dobroć naszej władzy - obym się mylił, ale raczej znowu stracimy niż coś dostaniemy.
Awatar użytkownika
MicromaX
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:29
Lokalizacja: Jaworzno
Moja broń: palna
Kontakt:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: MicromaX »

jeszcze macie czas, proponuje zapisac sie do klubu strzeleckiego jeszcze dzis, postarac sie o patent, licencje i pozwolenie...

co do linku, pieprzenie. panstwo i policja nigdy nie bedzie mnie bronic. taka sytuacja nigdy nie miala miejsca i nie bedzie miala rowniez w przyszlosci.
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: DRIZZLERE17 »

Z nieograniczonym dostępem do broni CP już możemy się pożegnać. Pytanie jest tylko czy będzie wymóg rejestracji, czy też konieczność uzyskania pozwolenia. Jeżeli tylko rejestracja to przez jakiś czas zostawia nas w spokoju, choć zapewne nie na długo. Natomiast jeśli pojawi się wymóg pozwolenia to razem z uznaniowością, która jak się domyślam, chciałby wprowadzić minister Zieliński, wówczas będziemy na dobre musieli pożegnać się z naszym hobby.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Jeśli już się coś zmieni to na początek na pewno rejestracja by oszacować ile jest niezarejestrowanych jednostek broni, a po kilku latach pozwolenie i leżym i kwiczem.
A tu znowu znalazłem takie cuś.
http://fakty.interia.pl/polska/news-suk ... Id,2446895
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Stefanek »

Nie popadajmy w skrajny pesymizm.
Po pierwsze: do nowej ustawy jeszcze droga bardzo daleka. Tak naprawdę nie wiadomo, kiedy, czy w ogóle, i w jakiej formie nowa ustawa wejdzie w życie. W komisjach może leżeć miesiącami. Nikt w tej chwili nie może przewidzieć, co z tego wyniknie! To, że projekt ustawy znalazł się w sejmie i odbyło się pierwsze czytanie, jeszcze nie oznacza, że już, już, za chwilę wejdzie w życie. Jeszcze za wcześnie na odtrąbianie sukcesu lub porażki - zależy, jak kto do tego podchodzi.
A po drugie: popieram apel Micromaxa - kto jeszcze nie ma, niech wystąpi o pozwolenie na broń! Sportowe, albo kolekcjonerskie. To drugie nie jest wcale trudniejsze do uzyskania ani - suma sumarum - dużo droższe. Nie ma potrzeby startu w zawodach (a nie wszystkim na tym zależy). Egzamin teoretyczny jest porównywalny, a praktyczny nie jest trudniejszy (do pozwolenia tylko na broń CP strzela się z pistoletu centralnego zapłonu). Jeśli starujemy od zera, to pozwolenie kolekcjonerskie można uzyskać szybciej, bo nie ma konieczności odbywania stażu w klubie sportowym przed uzyskaniem patentu i oczekiwania na uzyskanie licencji. Wystarczy zapisać się do stowarzyszenia kolekcjonerskiego, których jest mnóstwo - do wyboru, do koloru..., zrobić badania i złożyć wniosek! A na to wystarczą dwa tygodnie.
A kiedy się okaże (jeśli się okaże), że repliki będą wymagać pozwolenia, to po prostu wpiszemy je sobie do książeczek i będziemy mieli wszystko w d...
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: roundball »

Z moim zdaniem ktoś się może nie zgadzać, ale ja to widzę tak:
Co do rewolwerów CP:
Jesli utrzymają pomysł Obywatelskiej Karty- czyli kategorii C to nawet jeśli podepną pod to Rewolwery CP to dla normalnego człowieka będzie to formalność (jakieś tam zaświadczenia i parę pierdół a wydawane to przez organy cywilne) a jeżeli dodatkowo będzie ona zawierać dubeltówki i kal. 22 jak to miało być, to dla mnie tonie problem.
Tak samo jak dla normalnego człowieka nie jest problemem rejestracja wiatrówki pow. 17J
Problemem może być dla karanych i dla tych co mają fobie bycia w "rejestrach". Jedni i drudzy to margines bez znaczenia.

Jeżeli będzie można kupić proch normalnie bez cyrków z EKB to tez plus.

Co do WBP to jeżeli zabiorą uznaniowość i dadzą nawet wymagające jednoznaczne i jasne przepisy to będzie duży plus.

Oczywiście znając Polskie przepisy to trzeba brać pod uwagę że wyjdzie "jak zawsze", ale niema co gdybać bo to nic nie da. Czekać na konkrety.
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Stefanek »

Ja tam się zgadzam ;-)
Zablokowany