Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Zablokowany
dam
Posty: 24
Rejestracja: czw 03.maja.2018 - 16:09
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: dam »

To dlaczego są repliki i jakieś przekroje , a nie po prostu repliki niezdolne do strzelania? Co to jest przekrój i czym różni się od repliki?
Grigor
Posty: 8
Rejestracja: sob 14.maja.2016 - 20:49
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Grigor »

Nie znam się to się wypowiem.

Ten tekst jest odnośnie obrotu bronią i amunicją i wszystkim innym co miota. To nie jest ustawa o broni i amunicji. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi, w tekście można wyczytać jedynie tyle że repliki broni sprzed 1885 będą rejestrowane. Ewentualne zmiany w dostępie do broni reguluje chyba ustawa o broni i amunicji.
dam
Posty: 24
Rejestracja: czw 03.maja.2018 - 16:09
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: dam »

W sumie dobra uwaga , natomiast nie wiem jak w praktyce wyglądało by egzekwowanie ewentualnych pozwoleń na CP ,bo jednym przepisem robi sie nagle rzeszę przestępców z normalnych ludzi - jeżeli tak to moim zdaniem jest to działanie celowe o bardzo poważnych konsekwencjach i to za "panowania" tej ekipy , kto by pomyślał...
M1858
Posty: 3
Rejestracja: pt 23.mar.2018 - 11:36
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: M1858 »

Pisze jak byk, że repliki i broń wytworzona przed 1885 rokiem nie będzie ewidencjonowana! przestańcie straszyć.
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: kamilgrzy »

M1858 pisze: śr 09.maja.2018 - 19:10 Pisze jak byk, że repliki i broń wytworzona przed 1885 rokiem nie będzie ewidencjonowana! przestańcie straszyć.
Kolego czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem?
Napisane jest "ustawą nie zostanie objęta broń palna rozdzielnego ładowania przystosowana do strzelania wyłącznie przy użyciu prochu czarnego, wytworzona przed 1885 rokiem, a także repliki i przekroje broni niezdolne do miotania pocisków..."

Rozumiesz co to jest "replika niezdolna do miotania pocisków"? Po chłopsku NIESTRZELAJĄCA / NIE MOGĄCA WYSTRZELIĆ POCISKU.

Dam przekrój broni, proszę http://gunblog.eu/2014/03/centralne-lab ... retynizmu/ tak jak na zdjęciach.

Rozumiem że dla niektórych ciężko jest przeczytać dyrektywę UE ale może warto byście się w nią zagłębili i przestali się pocieszać że CP zostanie bez pozwoleniowe/ bez rejestracyjne .
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: amigo »

Ach ci TFUrcy prawa - powinno być jasno napisane : " a także JEJ repliki " i przekroje niezdolne do miotania pocisków - i sprawa byłaby jasna, a tak babka ( KGP) na dwoje wróżyła :?
Czy występują w przyrodzie jakieś przekroje WBP potrafiące jeszcze miotać/wystrzelić pocisk ? :shock:
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: kamilgrzy »

Właśnie tak jest napisane w obecnej UOBiA " i jej repliki" Co nam daje że obecnie repliki są bez pozwolenia.
W Nowej Formie masz tylko i wyłącznie broń czarnoprochową wytworzoną do 1885r " bez i jej repliki ", co wszystko zmienia.
Uwierzcie lub nie, ale w dyrektywie UE jest jasno określone że repliki czyli wg dyrektywy - reprodukcje broni, traktowane są jako pełnoprawna broń która podlega reglamentacji i nasi legislatorzy nie będą z tym walczyć.
Ostatnio zmieniony śr 09.maja.2018 - 20:20 przez kamilgrzy, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: roundball »

Po pierwsze to definicja repliki jest inna w dyrektywie i w polskim prawie i ta definicja zostanie zmieniona na naszą niekozyść bo musi zostać dostosowana.

Nasze tzw. "repliki" to w myśl dyrektywy reprodukcje czyli kopie funkcjonalne a replika w dyrektywie to atrapa, zabawka, model itd czyli np. znalowa ozdoba na kominek.
To zostanie dostosowane i tyle, i o tym trzeba pamiętać.
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: kamilgrzy »

roundball pisze: śr 09.maja.2018 - 20:16 Po pierwsze to definicja repliki jest inna w dyrektywie i w polskim prawie i ta definicja zostanie zmieniona na naszą niekozyść bo musi zostać dostosowana.

Nasze tzw. "repliki" to w myśl dyrektywy reprodukcje czyli kopie funkcjonalne a replika w dyrektywie to atrapa, zabawka, model itd czyli np. znalowa ozdoba na kominek.
To zostanie dostosowane i tyle, i o tym trzeba pamiętać.
I o to właśnie chodzi :brawo: I jest to jasno określone przez MSWiA.
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: amigo »

Coś tu nie gra - to MSWiA w swojej " trosce" pochyliło się także nad replikami z znalu ? Niemożliwe - ja tu widzę raczej niejednoznaczność słowno/znaczeniową albo przez to że jest to pisane na od...dziel i poprawiane "milion" razy bo tu coś a tam dobrze by było jednak inaczej etc.
Chyba że celowo ma być tak zapętlone aby można było interpretować zależnie od wytycznych w danej chwili - w piątek było dobrze ale w niedzielę po mszy to już niebardzo bo prezesowi jednak ci dymiący kowboje nie pasują do krajobrazu.
dam
Posty: 24
Rejestracja: czw 03.maja.2018 - 16:09
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: dam »

Czyli co , zacznie się strzelanie po lasach, rewizje , dziesiątki tysięcy podejrzanych , zatrzymania i akcje abw ? Normalnie jak za okupacji.
Taki przepis to de facto działanie prawa wstecz .
Mandrake
Posty: 45
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:17
Lokalizacja: Wyspa Wolin
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Mandrake »

To może być zwykła literówka pisarska na stronie.

https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci ... Broni.html

Istotny jest zapis w gotowej ustawie. Czy "zabawkowa- ozdobna" replika broni musiałaby być ujęta w ustawie o broni?
Z reguły repliką jest coś co imituje wygląd i działanie danej rzeczy w pełni funkjonalnie, aczkolwiek są wyjątki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Replika_(duplikat)

Mimo wszytko mam nadzieję, że Kolega Kamilgrzy się myli..... ale w myśl zasady oczekuj najlepszego, szykuj się na najgorsze :!:
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: kamilgrzy »

Obym się mylił, ale MSWiA wzoruje się na dyrektywie a tam replika=zabawka, a cała reszta oprócz oryginałów z przed 1885 rozdzielnego ładowania ma być reglamentowana.
Mandrake
Posty: 45
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:17
Lokalizacja: Wyspa Wolin
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Mandrake »

Czy ta dyrektywa juz obowiązuje?
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: kamilgrzy »

Tak od maja 2017r. a państwa unii powinny ją wprowadzić do swoich przepisów bodajże do września 2018r.
Zablokowany