Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Zablokowany
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: roundball »

Jeżeli miało by to funkcjonować na zasadzie jak teraz EKB, czeli rejestruję jeden egzemplaż żeby kupić proch a mam 20 sztuk to niech będzie.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

I tak każda instytucja będzie dobijać swoje numerki :-? . Nie wystarczy tych oznaczeń co już są?
Laszek
Posty: 34
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 23:18
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Laszek »

źródło: Turczyn to już znamy
Awatar użytkownika
Rotmiszcz
Posty: 69
Rejestracja: sob 30.gru.2017 - 18:07
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Rotmiszcz »

W jakim celu ma byc owe zaznaczanie, skoro jest numer seryjny, rok produkcjj... Panstwo absurdu prl
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Podejrzewam że jest to spowodowane tym że owy projekt piszą osoby które nie mają zielonego pojęcia o broni (niekompetentne głąby po prostu) i nie zdają sobie sprawy że jest ona oznaczona. Poza tym w jakim celu jest to oznaczenie? Myślą że ktoś napadnie na sklep z własną bronią i po drodze ją zgubi? Może kogoś zabije, wyrzuci broń a wspaniali dochodzeniowcy znajdą? Nie jestem specjalistą ale ołowiana kula po uderzeniu w cel się deformuje i śladów na niej próżno szukać wiec po niej ciężko będzie dojść z której broni została wystrzelona - ale mogę się mylić.
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: amigo »

Z tym oznaczeniem to albo coś bredzą albo ma być na nowo wprowadzoną do obrotu broń w UE jakieś inne niż dotychczas albo po prostu się powtarzają i każda broń ma mieć oznaczone indywidualne numery tak jak jest do tej pory. Tak może niezupełnie w temacie CP ale na beżowym jest informacja jakoby gość z firmy handlującej min. WPB dzwonił do MSWiA w sprawie kałachów kolekcjonerskich jak to z nimi będzie po nowelizacji( bo klienci się pytają czy kupować czy czekać ) i otrzymał odpowiedz że po pierwsze nie wiadomo czy ustawa w ogóle wejdzie w życie a jeżeli tak to do już posiadanej broni ( te kałaszki przerobione na semi) będą stosowane prawa nabyte i będzie je można posiadać na starych zasadach.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: mar_kow »

RedGuy pisze: czw 07.cze.2018 - 13:14 Podejrzewam że jest to spowodowane tym że owy projekt piszą osoby które nie mają zielonego pojęcia o broni (niekompetentne głąby po prostu) i nie zdają sobie sprawy że jest ona oznaczona. [...]
Starsze egzemplarze mają swoiste oznaczenia które nie są standardem. Standardowe oznaczenie to dwie litery i cztery cyfry. Podejrzewam że będą akceptowane, natomiast starsze z innym oznaczeniem będą pewnie dodatkowo znakowane...
salvatorfabris
Posty: 37
Rejestracja: śr 27.lut.2008 - 14:02
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: salvatorfabris »

Podejrzewam że znakować będą wszystkie egzemplarze które mają wejść do nowego systemu informatycznego, niezależnie od tego kiedy je wyprodukowano i jaki już posiadają fabryczne oznaczenia. Wynika to z tego, że takie oznaczenia powinny się znajdować na wszystkich istotnych częściach broni - a w wielu replikach tak nie jest _ np numery są nabite tylko na szkielecie rewolweru, a na lufie albo bębnie już nie, albo nie w całości - widziałem takie remingtony i takie colty. W starych przepisach istotną częścią jest lufa wyposażona w komorę nabojową - tj. Lufy rewolwerów nie są taką częścią. Prawdopodobnie zmienią definicje, żeby to uszczelnić i poddać większej kontroli. Dlatego nabijać będą nowe numery na wszystkich istotnych częściach definiowanych wg nowych przepisów. Martwić się można możliwym wymogiem nabijania oznaczeń na pozbawionych numerów oryginałach, z których w innym wypadku nie da się wystawić tej ich śmiesznej karty broni uprawniającej do posiadania prochu. To byłoby barbarzyństwo i faktyczne zaoranie strzelectwa z oryginałów, bo kto się zgodzi na szpecenie broni. Ale na razie to są wszystko gdybania, bo nic nie wiadomo, oprócz tych przecieków Turczyna i projektu ustawy o obrocie.
Ostatnio zmieniony czw 07.cze.2018 - 19:56 przez salvatorfabris, łącznie zmieniany 1 raz.
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: amigo »

Już to widzę jak do CLK nadchodzą te kontenery pełne rewolwerów cp, hawkenów, muszkietów i innych zabytkowych strzeladeł wysłane przez właścicieli w celu nadania nowych eurokołochozowych oznaczeń.
A np. bagnet do Brown Besa też trzeba będzie oznaczyć :lol: - przecież to istotna część broni, no i krzesiwo też by się zdało( no bo co jak co ale w skałkówce jest dość istotną częścią :lol: ) . A co z skałką z krzemienia 8) - może jakiegoś rzezbiarza zatrudnią :)
salvatorfabris
Posty: 37
Rejestracja: śr 27.lut.2008 - 14:02
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: salvatorfabris »

To co jest teraz istotną częścią broni palnej - również tej naszej - definiuje ustawa - można sobie poczytać. Co nią będzie w przyszłości też będzie definiować ustawa. Nasz śmiech tego nie zmieni.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

mar_kow pisze: czw 07.cze.2018 - 18:45 Starsze egzemplarze mają swoiste oznaczenia które nie są standardem. Standardowe oznaczenie to dwie litery i cztery cyfry. Podejrzewam że będą akceptowane, natomiast starsze z innym oznaczeniem będą pewnie dodatkowo znakowane...
No właśnie, standardy. Jakby nie można było zapisać dotychczasowych oznaczeń - nr. i rocznik. Czy aż tyle sztuk jest na świecie z takim samym numerem i rocznikiem?
salvatorfabris pisze: czw 07.cze.2018 - 19:54 Podejrzewam że znakować będą wszystkie egzemplarze które mają wejść do nowego systemu informatycznego, niezależnie od tego kiedy je wyprodukowano i jaki już posiadają fabryczne oznaczenia. Wynika to z tego, że takie oznaczenia powinny się znajdować na wszystkich istotnych częściach broni - a w wielu replikach tak nie jest _ np numery są nabite tylko na szkielecie rewolweru, a na lufie albo bębnie już nie...
A to to już kompletny debilizm naszych włodarzy. Średniej klasy samochód też świetnie nadaje się do zabijania a jest kilkadziesiąt razy droższy, może tam też powinni nabijać numery na istotnych częściach. Więc rozebrać na czynniki pierwsze i po kolei każda ważna śrubka, każdy tryb, tłok, element wtrysku, no i karoseria kawałek po kawałku bijemy numerki. Może jeszcze wymyślą opłatę od każdego numerka nie od sztuki.
Czym jest lufa Colta bez reszty rewolweru - kawałkiem rurki i tyle.
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: kamilgrzy »

Awatar użytkownika
Roland
Posty: 54
Rejestracja: wt 20.mar.2018 - 22:44
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Roland »

Kwiatki turczynowe, z ktorych jak zawsze nic nie wynika. W calym dokumencie znalazlem tyle na temat CP: nie wymaga sie pozwolenia na reprodukcje rozdzielnego ladowania sprzed 1885. I tyle.
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: kamilgrzy »

A proch będzie można nabyć na podstawie karty broni którą w przypadku CP wydadzą w trybie takim jak teraz EKB czyli bez badań itp.
Generalnie nie jest źle. Tylko trzeba będzie oddać broń do oznakowania przez CLK.
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: DRIZZLERE17 »

kamilgrzy pisze: sob 09.cze.2018 - 07:32 A proch będzie można nabyć na podstawie karty broni którą w przypadku CP wydadzą w trybie takim jak teraz EKB czyli bez badań itp.
Generalnie nie jest źle. Tylko trzeba będzie oddać broń do oznakowania przez CLK.
Oddasz milicji broń do oznakowania i już jej więcej nie zobaczysz :-)
Zablokowany