Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Wena2k432 »

Rusznik ma rację - cały mechanizm jest doskonale znany i przetestowany. Dlatego, idąc za radą światlejszych kolegów, zapisuję się od nowego roku do klubu i będę chciał wyrobić sobie pozwolenie. Zobaczymy jak to będzie, bo nigdy jakoś nie miałem ciśnienia na współczesną. Lepiej jednak zacząć powoli teraz, niż później obudzić się z ręką w nocniku.
Awatar użytkownika
krzywooki
Posty: 17
Rejestracja: pn 01.maja.2017 - 19:58
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: krzywooki »

Myślę, jak @woldo2, że w grę wchodzi raczej jakaś forma rejestracji, może obowiązek EKB? Obiło mi się ostatnio o uszy, że teraz zabawek CP sprzedaje się więcej niż wszystkich pozostałych rodzajów broni palnej razem wziętych [na rynku cywilnym, rzecz jasna]. Jest nas już chyba za dużo, by decydowali się na tak inwazyjne sposoby jak ileś lat temu. Minister Zalewski [vice-Błaszczak] mówił w przemówieniu sejmowym właśnie o rejestracji CP, tego, co już jest u ludzi. No a zanim tę ustawę przygotują, skonsultują, uchwalą, będzie chyba połowa przyszłego roku, a nas kilka tysięcy więcej niż dziś :) Oby.
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Flash »

slaw29 pisze: sob 18.lis.2017 - 17:21 Przypominam 2016 rok
3500 osób ginie w wypadkach drogowych
5000 osób wybiera śmierć samobójczą
ile osób ginie wyniku użycia broni ? Ktoś zna te dane ? jaka to może być liczba 10 - 50 osób
to zaledwie promil tych którzy wybierają samobójwsto z powodów finansowych i nadmiernego fiskalizmu Państwa .
w 2010 zastrzeliło się 39 osób z 4087 samobójców (0.95% tj 9.5%%)
70 osób zastrzeliło się w 2016 spośród 5405 skutecznych zamachów samobójczych (1.3% czyli 13%%)
http://statystyka.policja.pl/st/wybrane ... -roku.html

:rogers:
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Dziennikarka Pani Maria odpowiedziała na mojego maila skierowanego do niej . Stwierdziła iż to był wywiad a jej rozmówca miał jasne i wyraziste poglądy na ten temat. Podziękowała za list i wyrażenie odmiennego zdania .
Ogólnie przyjemna korespondencja . Sama pani też jest piękną kobietą . Sądzę że można śmiało pisać . Może nakłonimy ją do przedstawienia zdania odmiennej strony .
Proponuję szanownym kolegom erudytom napisać do Pani Mari maria.mazurek@gk.pl . Pozwolę sobie wkleić maila do niej , bo mail był powszechnie dostępny pod artykułem .
Może któryś z kolegów będzie umiał wyrazić to czego ja nie umiałem wyrazić , mój język pozostawia wiele do życzenia i nie jest tak giętki aby wypowiedzieć to co myśli głowa .
Koledzy zachowajmy kulturę wypowiedzi w stosunku do dziennikarki .
Ktoś napisze i przedstawi punkt widzenia tradycyjnego spalacza prochu ?
woldo2
Posty: 4
Rejestracja: śr 15.lis.2017 - 13:30
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: woldo2 »

A może by tak zaprosić Panią dziennikarkę na strzelnicę i pokazać jak przyjemne jest dymienie CP? Przecież to dużo lepsza zabawa niż pykanie z 9mm. A ile przy tym roboty... Chodzi mi o to by pokazać hobbystyczne podejscie do tematu(też nie jestem zbyt elokwętny).
Chciałbym jeszcze dodać swoje spostrzeżenie: mamy jako naród wolny i nieograniczony dostęp do broni CP od 6 lat. I jakoś wbrew temu czego obawiają się niektórzy politycy sprzeciwiający się łatwiejszemu dostępowi do broni, nie pozabijaliśmy się. Ciężko nawet wygooglować jakiś incydent z udziłem CP. Jako naród zdaliśmy egzamin wzorowo i kolejnym etapem powinien być łatwiejszy dostęp do broni nowoczesnej.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Link do forum i tej dyskusji też Pani podałem
Woldo pisz .
Piszcie wszyscy ... więcej ludzi napisze tym większe prawdopodobieństwo że któryś z polityków przeczyta inną wersję wydarzeń i może zmądrzeje.

Po cholerę ci większy dostęp do nowoczesnej broni . Stare jest piękne . Jaka to przyjemność do nowego karabinu naboje wkładać ?
Ustawa Ziobry miała dobre założenia ale nie realne , ten szum niby polużnienia był robiony tylko po to aby ludzie się zbuntowali i prawo zostało zaostrzone .
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

slaw29 pisze: wt 21.lis.2017 - 21:53 ten szum niby polużnienia był robiony tylko po to aby ludzie się zbuntowali i prawo zostało zaostrzone .
Ma to ręce i nogi. Odgórnie z kochanej unii przyszło zaostrzenie. Jak to wprowadzić by ludzie pomyśleli że to dla ich dobra? Wystarczy ogłosić że dostęp do broni broni będzie miał każdy pijak bandzior i chory umysłowo a ludzie sami poproszą o zaostrzenie przepisów :-( . Jak stado baranów, wystarczy machnąć kijem i pobiegną tam gdzie chcemy.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

No toż od samego początku tej dyskusji mówię że w imię demokracji pędzi się to stado baranów gdzie chce władza w coraz większym tempie .
Demokracja to takie słowo klucz które tłumaczy kolejne obciążenia i podatki . Kolejne obostrzenia i kolejne zaostrzenia .Słowo Demokracja tłumaczy wciąż nowe przepisy . Demokratycznie produkujemy dziennie 300 kartek formatu A4 nowych przepisów . Parlament , sejm , wola narodu i głosowanie to słowa klucze pomocnicze . Wspaniale one funkcjonują przy średnim iQ 99 .

Prostej ustawy nie są w stanie zrozumieć nawet prawnicy . Interpretacja prawa osiągneła już chory poziom .
http://www.polskatimes.pl/artykul/95194 ... ,id,t.html
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Stefanek »

Panowie, to nie jest wina demokracji. Stany są też krajem demokratycznym. Demokracja tam jest starsza i mocniej utrwalona niż w niejednym kraju europejskim (naszego nie wyłączając). I co? Prawo obywatela do posiadania broni ma się tam świetnie. Mało tego - jest wpisane do Konstytucji. To samo próbują uczynić Czesi - a Czechy to przecież też kraj demokratyczny. To w końcu Czesi zaskarżyli nową dyrektywę unijną - i zrobili to całkowicie demokratycznie!
W Polsce to właśnie 40 lat niedemokratycznej komuny doprowadziło do tego, że po pierwsze: broń w ręku obywatela kojarzy się od razu z łamaniem prawa i zamachem na wszechpotęgę sprawujących władzę, po drugie: broń stała się symbolem tej władzy, a takimi symbolami nikt nie chciał się z szarymi obywatelami dzielić. I taki stosunek do broni pozostał do dziś. Demokracja nie ma nic do tego.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Najstarszą formą demokraci była Demokracja Ateńska .
Jej upadek był spowodowany chciwością . Dokładnie jak teraz . Coraz więcej dobra w rękach coraz mniejszej liczby obywateli . Praktycznie to samo .
http://www.polskatimes.pl/artykul/37206 ... ,id,t.html


Dla umiejących czytać
https://pl.wikipedia.org/wiki/Demokracja_ate%C5%84ska
Dla umiejących czytać i analizować
https://www.google.pl/search?source=hp& ... iCVqmRoBUM

Natomiast ustrój komunistyczny musiał zostać zlikwidowany aby te 1% ludzi mogło posiadać 99% kapitału :-D Inaczej było by to nie możliwe .
Proste .... czy za skomplikowane do zrozumienia ?

W tej ostoi demokracj USA pewno połowa obywateli nie ma dostępu do należytej opieki zdrowotnej . Pewno ponad połowa obywateli zamieszkuje w domach do nich nie należących ;-) . Generalnie jakby na to nie patrzeć to mówiąc po Cieszyńsku Gówno maja na własność . Całe posiadanie oparte jest na kredytach i debetach :-D
Statystyczny dług obywatela USA zaraz po narodzeniu to pewno z 300000 zł . W dupie mam taki dobrobyt żeby się urodzić jeszcze się nie odlać i mieć dług.
Statystyczny polak zaraz po narodzeniu jest obciążany kwotą 125000 zł . ALE TA DEMOKRACJA BIEDNA :-o :-o :-o

I to nie polityka to suche liczby z którymi nie sposób dyskutować . Liczby są apolityczne i w tyłku maja czy są demokratyczne czy inne .
Ostatnio zmieniony czw 23.lis.2017 - 12:18 przez slaw29, łącznie zmieniany 2 razy.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Przyznam szczerze że absolutnie nie rozumiem rozczłonkowania środowiska strzelców CP i czekania aż pozbawią nas prawa do swojego NIESZKODLIWEGO DLA NIKOGO HOBBY . Hobby które przynosi dochód budrzetowi i podatki . Wzmacnia obronność i patryjotyzm.
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: roundball »

Co to znaczy czeka ?
To znaczy co mają robić ? Według ciebie pisanie indywidualnych liścików do posłów i senatorów pomoże ?
Żeby mówić jednym głosem i do tego głośnym to trzeba mieć organizacje zrzeszające, ale takie sensowne i dobrze zorganizowane jak w USA.
A u nas co ? ROMB się skompromitował przez religijno-filozoficzne pierdu-pierdu pana prezesa T. c o odstręcza od nich dużą ilość potęcjalnych chętnych.
Do tego oni krzywo patrzą na CP bo zakładają że jak ludzie mają swobodny dostęp do CP to nie będą walczyć o lużniejsze przepisy odnośnie b. współczesnej bo im to wystarczy. Dotego dochodzi szkodliwe podejście PZSS który poprzednim razem uwalił tzw. pozwolenie rekreacyjne czy jak to tam się miało nazywać a teraz na pewno będzie uwalał Obywatelską Kartę bo jak .22 i dubeltówki będą łatwiej dostępne to im chętnych do klubów dużo odpadnie. Część myśliwych też na nas krzywo patrzy. Takie są fakty. Silne lobby typowo czarno prochowe nie istnieje, a środowisko strzeleckie jest podzielone.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Może to jedyne i szybkie wyjście aby nawet posiadacze CP pisali do dziennikarzy czy ich zapraszali na strzelnicę pokazać jak to naprawdę wygląda . Choć tyle zróbmy . Walczmy i nie dajmy się zajebać żywcem . Za jakiś czas może być za póżno .
Wszak to taka sama pasja jak inne popierane przez państwo . Może napiszmy do Macierewicza ? pomijając polityczne różnice podobno potrafi czasami wspierać mądre pomysły .

Może właściciele forów o tematyce CP napiszą jakąś petycję pod którą się będzie można podpisać . Może sprzedawcy ? Michał z Saguaro .... wszak jest największym chyba sprzedawcą CP w PL .
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: roundball »

Nie wydaje mi się że zwykły, przeciętny "dymiarz" będzie miał czas i chęć na takie rzeczy.
Zresztą to jest zabawa dla samej zabawy. Nie mówię że jest głupie ale nic raczej nie przyniesie, co najwyżej uspokoi sumienie zainteresowanego ze coś się robi.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Heron »

Ech. Sami widzicie co sie dzieje z projektami. Tak namieszaja ze wyjdzie na ich :D
Ostatnio kukisy staraly sie cos przebakiwac...i co sie stalo? :) nic. Nie widze sensu w tej walce ;)

Wysłane z mojego Z Pro przy użyciu Tapatalka

Zablokowany