Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Zablokowany
Awatar użytkownika
Rotmiszcz
Posty: 69
Rejestracja: sob 30.gru.2017 - 18:07
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Rotmiszcz »

Zgadza się, ale my jako spoleczenstwo strzeleckie cp mamy spore grono uczestnikow, jedynym wyjsciem na wszelkie klamstwa, dyrektywy, rozbrojenia i propagande jest promowanie kultury broni w tym cp. Bedac cicho umrzemy z dyrektywa w rece
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Bob »

Rotmiszcz pisze: sob 13.sty.2018 - 15:35 Zgadza się, ale my jako spoleczenstwo strzeleckie cp mamy spore grono uczestnikow, jedynym wyjsciem na wszelkie klamstwa, dyrektywy, rozbrojenia i propagande jest promowanie kultury broni w tym cp. Bedac cicho umrzemy z dyrektywa w rece
Możesz nagłasniać promować itp a jak wyjdzie ustawa to nic nie poradzisz na to siła wyższa i już...
Prosty przykład z wykrywaczmi metlu amatkrskich poszukiwaczy... bieganie z wykrywką było wykroczeniem i od stycznia 2018 mamy jakies 100tys przestępców wiecej bo od 1.1.2018 poszukuwanie skarbów przy użyciu urządzeń jest przestępstwem ale nigdzie nie pisze co jest skarbem... Garnek złotych monet czy luska mauser czy puszka alu po piwie na polu.... I nie pomogły pisma, wnioski, petycje itp... Nikt se ne przejmuje ze przez zgloszenia takich amatorów wiele faktów i skarbów ujrzało światlo dziennie a za to wszędzie głośno ze amatorzy niszcza stanowiska i nie zakopuja dołków w lesie... W kazdym środowisku znajda się czarne owce..

Dzisaj np dowiedziałem się że złapano kolesia co z CP strzelal w lesie do tarczy na drzewie w okolicach strzelnicy..
Jak będzie tylko obowiazkowa rejestracja to ja w tym nic zlego nie widzę.
Wystarczy poczytać forum a zobaczysz ile szeryfów chce nosić rewolwery CP do obrony na mieście albo trzymać nabite w domu bo szkoda wydać trochę kasy na pozwolenie do celów sportowych zdać egzamin i chodzic z normalna bronią legalnie na po ulicy jak ktoś się czuje taki zagrozony i mu to potrzebne...

Więc nic poza gadaniem nie poradzisz na zmianę ustawy...
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Bob »

A tak mnie jeszcze naszła myśl... Kolejny przykład z ostatniego czasu to zmiana ustawy o sądownictwie... Wielkie protesty w całym kraju i ile pomogło?
Nic tylko czekać na nowe prawo :)
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Bob pisze: sob 13.sty.2018 - 18:31
Wystarczy poczytać forum a zobaczysz ile szeryfów chce nosić rewolwery CP do obrony na mieście albo trzymać nabite w domu bo szkoda wydać trochę kasy na pozwolenie do celów sportowych zdać egzamin i chodzic z normalna bronią legalnie na po ulicy jak ktoś się czuje taki zagrozony i mu to potrzebne...
Średnio się znam na przepisach ale pozwolenie do celów sportowych chyba nie zezwala do spacerów z załadowaną bronią palną, ale mogę się mylić bo nie interesowała mnie współczesna broń. Z tego co się orientuję to prawdopodobnie na skutek przeoczenia z załadowanym CP można bezkarnie łazić. Zaznaczam że ja swej zabawki załadowanej nawet nie przetrzymuję (bo i po co) i czuję że swym wpisem narażę się na porównania mnie do wsiowych kołków ale uważam że jeśli ktoś czuje się zagrożony to powinien mieć prawo nosić broń. Jeśli chodzi o obronę domostwa także uważam że każdy powinien mieć prawo do obrony swego życia i mienia, jak również swoich bliskich. Bez późniejszych zbędnych procesów i walki by udowodnić że na 100% intruz się włamał a nie ja go siłą wciągnąłem. Na pewno miało by to wpływ na ilość włamań a i głupie tłumaczenia że "Panie syndzio byłym pijany i myślałem że do siebie włażę" też by się skończyły. Wiadomo że jeśli chodzi o noszenie przy sobie broni to w razie kontroli policji trzeba by było uważać bo jeden niewłaściwy ruch i można by było dostać kulkę, ale skończyłoby się cwaniakowanie policjantom. Czy Polacy są tacy głupi że zaraz się powystrzelają? Ile osób zginęło z użyciem CP po udostępnieniu ludziom tejże broni? Wbrew pozorom nie jesteśmy bezmózgim narodem którego trzeba prowadzić na powrozie jak woły a wszelkiego rodzaju patenty, pozwolenia, to zwykłe dzielenie ludzi na tych lepszych i gorszych przy pomocy pieniędzy. Podejrzewam że zainteresowanym wystarczyłby jakiś podstawowy kurs z bezpiecznej obsługi i użycia broni by nie powstawały dziwaczne podkategorie jak na przykład z prawem jazdy gdzie zdajemy prawo jazdy np. kat "C" ale ciężarówką to sobie samemu do kościoła możemy podjechać bo zarobkowo to następne kursy trzeba robić i co jakiś czas odnawiać. Jakby zarobkowo po innych drogach trzeba było jeździć. Naturalnie że nie każda broń powinna być powszechnie dostępna, jak również ludzie z problemami z prawem czy też leczący się psychicznie powinni mieć ograniczony dostęp.
Cóż zdaję sobie sprawę że tym wpisem nie jednemu ciśnienie podniosłem nie gorzej jak kawa. Na swoją obronę tłumaczę że to tylko moje prywatne zdanie i każdy ma prawo się z nim nie zgadzać.
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Bob »

RedGuy pisze: ndz 14.sty.2018 - 15:55 Średnio się znam na przepisach ale pozwolenie do celów sportowych chyba nie zezwala do spacerów z załadowaną bronią palną, ale mogę się mylić bo nie interesowała mnie współczesna broń.
Kiedys przepisy nie zezwalały na takie noszenie broni teraz tak nie pamiętam w którym roku wprowadzono zmianę.
RG_CP
Posty: 33
Rejestracja: sob 02.wrz.2017 - 20:43
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RG_CP »

Witam szanownych Kolegów,
śledzę powyższy wątek i się zastanawiam, dlaczego rejestracja CP miałaby pomóc ograniczyć strzelanie w lesie czy innych niebezpiecznych dla przypadkowych przechodniów miejscach.

Obawiam się, że będzie dokładnie odwrotnie.. Poza strzelnicą lubię chodzić również na ryby i grzyby, nie chciałbym, aby mi "coś do głowy strzeliło" :-( Dlaczego?

Wiele razy na tym forum pisano, jak kończyła się rejestracja broni, której wcześniej wymagano w innych krajach. Mówiąc krótko, nie wszyscy to zrobili. Czy tak będzie i u nas? Przypuszczalnie. Należy przypuszczać, że bez papierów na posiadane CP na strzelnice tacy "strzelcy" nie wejdą.

Jaki to ma związek ze strzelaniem w miejscach niedozwolonych? Prosty. Ci którzy bywają na strzelnicy sami są obserwatorami, lub tylko (na szczęście!) słyszą o nieprzemyślanych zachowaniach niektórych bywalców strzelnic. Niektórzy robią błędy z głupoty inni niewiedzy. Aktualnie mogą LEGALNIE postrzelać na obiekcie nadzorowanym, i ktoś ma szansę im pomóc strzelać bezpiecznie, czy po prostu solidnie obstukać. Jest szansa, że zmądrzeją. Co będzie, gdy wprowadzi się obostrzenia prawne? Czy obrót prywatny nie będzie działał? Czy nie będzie kolejnych "Świeżaków", chcących przetestować swój nabytek? A ci którzy już mają i się nie zarejestrują gdzie będą strzelać? Na pewno tacy "mądrzy" się znajdą... I na ryby i grzyby w hełmie trzeba będzie chodzić ...

To nie rozważania teoretyczne. Do tej pory zdarzało mi się tylko, że śrut dubeltówek myśliwych siało mi po wodzie... Teraz kaliber może się zwiększyć.... To tyle czarnowidztwa, życzę samych dziesiątek!
Seba999
Posty: 15
Rejestracja: czw 25.sty.2018 - 13:36
Moja broń: Ruger New Army

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Seba999 »

Ile paniki i niezadowolenia. Bede musial zdac bron CP do depozytu? Glowa do gory :) W Polsce nadal obowiazuje zasada zgodna z konstytucja czyli prawo nie dziala wstecz i tego sie trzymajmy. Jesli wejdzie w zycie nowa ustawa a tobie skonczyly sie kapiszony to zonk. Na zakup nowych potrzebne bedzie moze obowiazkowe EKB.

Co do broni i akcesoriow... Zakupione calkowicie legalnie bez wymaganego zezwolenia zgodnie z OBOWIAZUJACA ustawa. Wiec mamy podstawe prawna. Dlaczego nagle mialoby stac sie nielegalne? Kupiles, wydales duze pieniadze inwestujac w sprzet, szkolenia i dodatkowe kursy a zmieniaja sobie ustawe i tracisz wszystko bo ci zabiora? Sami popelniliby przestepstwo. Ja poczulbym sie oszukany a to juz podlega pod KK. To jakbym dzisiaj dostal mandat za to ze jechalem 70km/h na 70dziesiatce tydzien temu a od dwoch dni wprowadzono ograniczenie do 50. Czyli o 20km/h za duzo jechalem? Albo skoro dostalem prawo jazdy bezterminowo a nowe sa wydawane na czas okreslony to moje straci za jakich czas waznosc? Nigdy w zyciu!

IInaczej mozna byloby to interpretowac gdyby nie bylo zadnej ustawy regolujacej prawo posiadania CP czy sposobu jej noszenia (jak na chwile obecna) Walczmy o swoje prawa skoro je mamy. Przyznanie sie do bledu kiedy tego bledu nie bylo tworzy z nas ofiary.

Nowa ustawa bedzie dotyczyc nabywanie po wejsciu jej w zycie. Oczywiscie w naszym kraju cudow nasi aniolowie stroze dbajacy o "nasze bezpieczenstwo" beda z pewnoscia probowac naginac prawo na swoja strone. Jak widac z doswiadczenia nie wiedza jaka jest roznica miedzy kopia a replika a juz tym bardziej oryginalem... Stad czepianie sie do Rugera OA (inspirowany m.in.Remingtonem 1858 jednak pozbawiony ich wad) czy repliki Pacemakera SA. A co z Remington Target? ;) Co niektorzy na forum rowniez maja z tym problem przez co chca byc bardziej swieci od papieza... A replika Ferrari z 1970 na bazie Fierro? Samochod przeciez zrobiony na bazie Ferrari ze zmienionymi i nowoczesnymi rozwiazaniami. Jest to jednak nadal replika czy kopia a w nich dopuszcza sie odstepstwa. Nawet wskazane jest ze kopia musi byc sygnowana inaczej niz oryginal inaczej bylaby by uwazana za nielegalna podrobe a w konsekwencji mogloby byc odszkodowanie dla producenta oryginalow.

Dlaczego nie mam bicia REMINGTON na mojej wloskiej kopii? Nawet w instrukcji Pietta nie ma slowa z nazwa tej broni CP. Tylko Pietta New Army 1858? Poniewaz jest to bron zaprojektowana od nowa bazujac na broni wykonanej przed 1858r. A wszelkie nowoczesne rozwiazania jak regolowana szczerbinka czy poprawione mechanizmy z zachowaniem zasady dzialania broni o ktorej mowi ustawa (naboj rozdzielnego ladowania oraz replika broni sprzed 1885) ma za zadanie poprawienie wygody uzytkowania a nie zwiekszenie jej zabojczosci. Bo chyba to chca nam wmowic.

Gdyby ktos w tym roku (teoretycznie) zaprojektowal bron na czarny proch rozdzielnie ladowany i to w dodatku odprzodowo ze zautomatyzowanym trybem pracy umozliwiajac strzelanie z magazynkow z prochem i osobnym do kul to faktycznie nie powinna byc traktowana jako wyjeta spod zezwolenia poniewaz nie zachowuje zasady dzialania takiej broni o ktorej mowi ustawa.

Cattleman Ubertiego czerpiac za wzor Colta Pacemaker SA zachowal zasade dzialania rozdzielnego ladowania wiec w czym mamy problem? Przyjeto rozwiazanie zasady dzialania broni z tamtej epoki z rozwiazaniami wymaganymi przez ustawe!

W calej UE nie maja problemow tylko u nas szuka sie dziury w calym. Wiec obowiazkowo nalezy zapoznac sie z przepisami i nie dac sie dymac... Jesli ktos twierdzi ze ma idealna KOPIE Colta czy Remingtona a nie bron zaprojektowana od nowa to proponuje sprobowac wymienic sie czesciami z oryginalnej jednostki broni. Zycze powodzenia. Ale moze wtedy zrozumiane zostana pojecia jak replika czy kopia.

"Zalecenia" ze bron ma byc wykonana z tych samych materialow i zachowaniem tych samych wlasciwosci bo... nowe repliki sa z wytrzymalszych (ale czy napewno?) jest abstrakcja wymyslona przez dobrze zimprezowanego fantaste erotomana. Inaczej nie mozna tego wytlumaczyc. Maja odbudowac kopalnie w ktorej skonczyla sie ruda zelaza bo musi byc to ten sam material? Grawerka Colt Pacemaker SAA w niewielkim stopniu przeciez obniza wytrzymalosc konstrukcji. . Takiego oznaczenia nie ma prawa byc na kopi Uberti czy Pietty, SB oraz innych producentow. To ze wygasl patent na rozwiazania techniczne nie zmienia faktu ze Colt jest nazwa wlasna i logiem zastrzezonym! Jej brak analogicznie wzmacnia konstrukcje czyli nie ma mozliwosci wytworzenia klona o jakim marza tegie umysly udziwniajac przepisy.

Przepraszam za brak polskich znakow.

Pozdrowienia dla wszystkich strzelcow CP.
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: amigo »

Prawa naby te - no ciekawe, a jak z tymi Lefoszkami było ? W całej uni lepiej ? Może w Niemczech czy Czechach gdzie na rewolwery cp trzeba pozwolenie (zgłupieli) chyba że niemiec rozwierci 5 komór to ma jednostrzałowca bezpozwoleniowego - czasami się takie u nas trafiają na sprzedaż.
Jeżeli chodzi o cp u nas to oby pozostało jak jest .
Seba999
Posty: 15
Rejestracja: czw 25.sty.2018 - 13:36
Moja broń: Ruger New Army

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Seba999 »

amigo pisze: ndz 04.lut.2018 - 20:33 Prawa naby te - no ciekawe, a jak z tymi Lefoszkami było ? W całej uni lepiej ? Może w Niemczech czy Czechach gdzie na rewolwery cp trzeba pozwolenie (zgłupieli) chyba że niemiec rozwierci 5 komór to ma jednostrzałowca bezpozwoleniowego - czasami się takie u nas trafiają na sprzedaż.
Jeżeli chodzi o cp u nas to oby pozostało jak jest .
Tylko ze nie stwarzaja jakis wiekszych problemow. Jednostrzalowiec bez pozwolenia. Chcesz czarnoprochowego pelnoprawnego 6 strzalowego Colta? Nie jestes karany a w szczegolnosci za rozboje. Przechodzisz badania lekarskie i odbierasz zezwolenie.

Uwazam ze takie podejscie jest jak najbardziej akceptowalne. W Polsce Cie skasuja odpowiednio a na koncu pan policjant bedzie mial zly humor i odpowie NIE BO NIE i tu jest patologia w naszych przepisach. Z jednej strony chce zeby przepisy zostaly niezmienione jesli chodzi o czarnoprochowce bo sa wygodne dla ludzi odpowiedzialnych. Ostatnio zatrzymali pewnego osobnika co postanowil postrzelac w lesie. Gdyby niechcacy postrzelil jakiegos spacerowicza? Az strach pomyslec jakbysmy na tym wszyscy "skorzystali"...

Cale szczescie w srodowisku CP takich nieodpowiedzialnych idiotow (bo inaczej nie mozna ich nazwac) mozna wyliczyc na palcach jednej reki. Kurna... Kupujesz czarnoprochowa bron. Jedziesz na strzelnice. Wracasz do domu konserwacja i do szafy. Banan na twarzy zostaje :)

Jak juz koniecznie chca zmienic przepisy niech beda dla nas jak najbardziej korzystne uwzgledniajac chociazby dotychczasowy "przebieg" posiadaczy broni CP.
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: amigo »

Waadza ma ogólnie w d...e " dotychczasowy przebieg posiadaczy CP " - oni wiedzą lepiej, mają inne priorytety - zobacz co zrobili np z pasjonatami poszukiwań za pomocą wykrywaczy metalu.
Poczytaj Turczyna, facet mimo,że kontrowersyjny to ma sporo racji i przedstawia jak mają się sprawy posiadania broni w Polsce.
Seba999
Posty: 15
Rejestracja: czw 25.sty.2018 - 13:36
Moja broń: Ruger New Army

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Seba999 »

amigo pisze: pn 05.lut.2018 - 07:50 Waadza ma ogólnie w d...e " dotychczasowy przebieg posiadaczy CP " - oni wiedzą lepiej, mają inne priorytety - zobacz co zrobili np z pasjonatami poszukiwań za pomocą wykrywaczy metalu.
Poczytaj Turczyna, facet mimo,że kontrowersyjny to ma sporo racji i przedstawia jak mają się sprawy posiadania broni w Polsce.
Z pasjonatami poszukiwan... jak znalazlo sie sie grono osob ktorzy nawet po sobie nie potrafili posprzatac to odbilo sie to na reszcie. Ale nie o to chyba chodzi w tym temacie. P. Andrzeja czytalem.
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Biker »

Jak czytam o "prawach nabytych" i "prawo nie działa wstecz" to śmiać mi się chce z takich naiwnych osób. Na szczęście ustawa wylądowała w koszu i na jakieś większe zmiany się nie zanosi. I dobrze.
Seba999
Posty: 15
Rejestracja: czw 25.sty.2018 - 13:36
Moja broń: Ruger New Army

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Seba999 »

A moze przez takie podejscie robia z nami co chca? Jednostka z nimi nie ma szans bo przeciagna sprawy az sie komus znudzi... Ale nas jest wiekszosc i warto by zjednoczyc kluby i stowarzyszenia do uczestniczenia w ewentualnym projekcie?

W koncu rzad jest dla nas i powinien reprezentowac nasze poglady a nie na odwrot. Skad kolego Biker masz informacje ze projekt upadl? Jesli to prawda to ciesze sie ze nadal bede mogl realizowac i rozwijac swoje hobby bez zbednej biurokracji :)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Wycior »

Seba999 pisze: pn 05.lut.2018 - 09:23 W koncu rzad jest dla nas i powinien reprezentowac nasze poglady a nie na odwrot.
A rząd o tym wie?
Seba999
Posty: 15
Rejestracja: czw 25.sty.2018 - 13:36
Moja broń: Ruger New Army

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Seba999 »

Wycior pisze: pn 05.lut.2018 - 09:48
Seba999 pisze: pn 05.lut.2018 - 09:23 W koncu rzad jest dla nas i powinien reprezentowac nasze poglady a nie na odwrot.
A rząd o tym wie?
No dobre pytanie :) Osobiscie mam takie wrazenie ze chyba nie.
Zablokowany