Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Zablokowany
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: roundball »

A swoją drogą, co z tym Czeskim zaskarżeniem dyrektywy ?? Co to może dać ?? Bo ja w tych jewro-kołchozowych przepisach nie siedzę.
woldo2
Posty: 4
Rejestracja: śr 15.lis.2017 - 13:30
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: woldo2 »

I tu jest pies pogrzebany. Ciężko wpaść na jakiś pomysł który wyjdzie nam na dobre.
-Happeningi i zapraszanje person na strzelnice-? Ok. Ale zasięg i rozgłos mały
-Oficjalny ruch lub stowarzyszenie na rzecz utrzymania wolnego dostępu do CP? Ok rozgłos duży ale jakoś tak armia "uzbrojonych ludzi krzyczących że chcą pozostać "uzbrojeni" to nie może dobrze wyglądać i odnieść skutek odwrotny do zamierzonego (cudzysłów zamierzony gdyż nie uważam broni CP za wartościowe narzędzie obrony)
-Oficjalna petycja? Pomysł dobry, pod warunkiem że podpisze się pod nią niewyobrażalnie duża liczba osób.
-Siedzenie cicho i niezwracanie na siebie uwagi też nie wydaje się wobec powyższych złym pomysłem.
I co tu począć? 8(
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Co począć proste . Cicha petycja do ministra Macierewicza wydaje się być najlepszym rozwiązaniem problemu . Zawsze strzelcy CP to jakieś zaplecze . większość nawet dobrze sobie radzi i umie lepiej strzelać jak 50 % wojska albo lepiej .
Słyszałem jaka była reakcja Macierewicza jak się okazało że w Andrychowie się już nie produkuje wojskowych materiałów . Od razu Macierewicz się
wk.....ił i miały lecieć głowy odpowiedzialnych za ten stan rzeczy . PIS jest blisko z Węgrami a im też chyba zależy na CP . Może ktos mądry napisze petycję i będziemy się mogli podpisać . Może jakaś akcja na Faceboku .
Jak wszyscy będziemy się zachowywać na zasadzie olewania to i nas oleją .
gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: gondoljerzy »

Nie zastanawiajmy się tylko działajmy. Informacje o posłach i ich biurach poselskich są dostępne na stronie sejmu: http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/poslowie_okregi.xsp
Przydał by się jakiś dobry tekst listu.
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Stefanek »

roundball pisze: czw 23.lis.2017 - 20:52 A swoją drogą, co z tym Czeskim zaskarżeniem dyrektywy ?? Co to może dać ?? Bo ja w tych jewro-kołchozowych przepisach nie siedzę.
Dyrektywa została zaskarżona do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Przedmiotem skargi jest wiele zapisów dyrektywy, w tym ten dotyczący replik broni zabytkowej. Skończyć to się może na wiele sposobów. Trybunał może przyklepać dyrektywę, stwierdzając, że jest całkowicie zgodna z prawem unijnym, może ją w całości uwalić - jeśli stwierdzi, że jest niezgodna z prawem, może też uwalić pewne konkretne zapisy, pozostawiając pozostałe. Tak naprawdę jeszcze nic nie wiadomo i raczej aż do wydania wyroku żadnych przecieków z Trybunału nie będzie.
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: roundball »

Logiczne byłoby gdyby nasi poczekali na ten wyrok.
W całości raczej nie uwalą ale jakby uwalili punkt zrównujący repliki do broni współczesnej, to my (CP) mielibyśmy argument do naszych żeby w tych replikach nie grzebać przy robieniu nowej ustawy.
Awatar użytkownika
SP5L
Posty: 34
Rejestracja: śr 12.kwie.2017 - 15:17
Lokalizacja: Warszawa Pr.Poł.
Moja broń: Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: SP5L »

Panowie trzeba cierpliwie poczekać - pożyjemy zobaczymy !!!!!!!!
Tigeriii
Posty: 2
Rejestracja: wt 05.gru.2017 - 23:09
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Tigeriii »

Witam, jestem tu nowy. Właśnie nabyłem rewolwer cp. W świetle tego co tu czytam zastanawiam się mocno czy nie odstąpić od tranzakcji i poczekać aż sytuacja się wyjaśni. Czy może wiadomo coś nowego?
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Szaddam »

"Coś nowego" będzie wiadomo za rok o tej porze, a i tak (pewnie) będzie jeszcze jakiś okres przejściowy.
Chcesz dymić? Olej dylematy i baw się świetnie.
Boisz się "rejestracji" - odpuść sobie CP i kup łuk :)
Tigeriii
Posty: 2
Rejestracja: wt 05.gru.2017 - 23:09
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Tigeriii »

Thx za szybką odpowiedź. Nie boję się rejestracji. Nie mam zamiaru robić czegoś na pograniczu prawa. Będę po prostu poirytowany w momencie kiedy ustawodawca zmusi mnie do dokonania wiecznego depozytu zabawki.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Szaddam »

Jak na razie na to się nie zanosi. Wątpię by aż tak daleko zaprowadzili zmiany. Tyle, że przed rejestracją nie uciekniemy .....
Awatar użytkownika
krzywooki
Posty: 17
Rejestracja: pn 01.maja.2017 - 19:58
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: krzywooki »

@Tigeriii
Kupując broń CP nie robisz niczego na granicy prawa, ale postępujesz w pełni zgodnie z nim. A poza tym, jak pisał kolega Szaddam, prace nad ustawą potrwają jeszcze ho ho [albo dłużej], zaś efektem będzie co najwyżej konieczność rejestracji zabawki. Może obowiązkowe EKB? I ostatnia rzecz - broni CP jest z miesiąca na miesiąc coraz więcej, to już nie jest grupa kilkuset osób, które można łatwo zaorać, CP sprzedaje się podobno w tej chwili więcej, niż wszelkich innych rodzajów broni palnej razem wziętej [na rynku cywilnym rzecz jasna]. Rośniemy w siłę. Moja rada taka sama jak w poście powyżej - kupuj i zadymiaj atmosferę, dobrej zabawy :-)
Awatar użytkownika
SP5L
Posty: 34
Rejestracja: śr 12.kwie.2017 - 15:17
Lokalizacja: Warszawa Pr.Poł.
Moja broń: Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: SP5L »

A zabawa jest przednia, w sobotę zawody na ZKSie. Jadę też podymić.
Awatar użytkownika
Rotmiszcz
Posty: 69
Rejestracja: sob 30.gru.2017 - 18:07
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Rotmiszcz »

Panowie, jakby nie kombinowali to nie wolno pozwolic im u nas mieszac

Od 7 lat mamy swobodny dostep do zbrojenia domu w cp bez ograniczen, na poczatku czytania projektu pojawil sie w tym samym 1 INCYDENT z cp przez caly czas cp w Polsce

To jest dowód, że wobec wszelkim kłamstwom lewico-mediów, ze jestesmy społeczenstwem z celujaco zdanym egzaminem na wolnym dostepie

Co nas moze ocalic od rejestracji i pozniejszych ewentualnych zniewolen prawa ? Rozglos, rozglos i akcje w mediach, srodowisko cp uroslo sporo i rozwija sie bardzo szybko, musza sie z nami liczyc tylko potrzebna jest organizacja w razie zagrozenia prawnego z kołchozu
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Rotmiszcz pisze: sob 13.sty.2018 - 08:11
Co nas moze ocalic od rejestracji i pozniejszych ewentualnych zniewolen prawa ? Rozglos, rozglos i akcje w mediach, srodowisko cp uroslo sporo i rozwija sie bardzo szybko, musza sie z nami liczyc tylko potrzebna jest organizacja w razie zagrozenia prawnego z kołchozu
.

Tyle że właśnie rozgłosem puki co zaczęli z nami walczyć. Byle incydent z bronią i zaraz wyciąga się temat UoBiA. Ukazują się artykuły o użyciu broni ale o tym że jest to współczesna broń i do tego nielegalnie nabyta to albo wspomną gdzieś na końcu, albo w ogóle się nie zająkną. To że są to marginalne przypadki też nikt nie wspomni. Za to zaraz podnoszą larum o zmianach w ustawie i jaki to będzie argamedon jak Polacy się uzbroją. Większość ludzi nie interesuje strzelectwo więc nie zapoznając się z tematem lub najzwyklej nie myślący samodzielnie na wszelki wypadek są przeciw.
Wszyscy w osiągnięciu swych celów w mniejszym lub większym stopniu używają propagandy. Tu przyszedł prikaz z Unii i by ludzie nie poczuli się zniewoleni stosuje się takie manewry byśmy sami się pod unijną smycz podpięli.
Zablokowany