Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Zablokowany
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Arab »

Pierwszy post w tej materii LISTOPAD 2016 ! De facto minęło 2 lata z okładem ! DWA LATA !!! Dwadzieścia cztery miesiące ,730 dni !!! A Wy dalej o jednym ! Czy coś się zmieniło w sprawie CP? !
NIC !
Całe elaboraty, wypociny napisaliście i co ? i "dupa blada" ! :oczy:
Czarny scenariusz się nie spełnił ! Nostradamusy z was są jak z "koziej dupy reisen tasche " !
Napiszę wprost ! jak Wille!!!, dosadnie i Tak by wam w "pięty poszło "
Przestańcie PIERDOLIĆ!
ADMINISTRATORZE ! Usuń ten wątek !!

Ps. A teraz można mnie zbanować do czasu "aż piekło zamarznie "
Strzelacie ze swoich czarnoprochowców w najlepsze !
Dziewiątek na tarczy !
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: kamilgrzy »

Kolego Arab powiem Ci na moim przykładzie że ten wątek dał mi jedno - czerwoną książeczkę a bynajmniej mobilizację do jej zdobycia :).
Magua
Stary bywalec
Posty: 548
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Magua »

Całe elaboraty, wypociny napisaliście i co ? i "dupa blada" ! :oczy:
Czarny scenariusz się nie spełnił ! Nostradamusy z was są jak z "koziej dupy reisen tasche " !
Wątek, to bez wątpienia gównoburza, ale... po prawdzie to latem wiele nie brakowało by się jednak spełnił. Zrobił się szum i Brudziński się rakiem z projektu wycofał, co nie znaczy, że nie będą do tego wracać.
czerwoną książeczkę a bynajmniej mobilizację do jej zdobycia
Przynajmniej.
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: kamilgrzy »

Magua pisze: czw 03.sty.2019 - 23:59
Przynajmniej.
Racja :D
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Arab »

Jako że ani wytwórcą ,producentem ,lub dystrybutorem broni nie jestem i raczej te szczegółowe przepisy UOBiA mnie nie dotyczą ,moja UOBiA sprowadza się do kilku punktów które łatwo zapamiętać :
1.Broń przechowuję w odpowiedni zabezp. szafie typ min S1
2.Broń przewożę na strzelnicę w kuferku rozładowaną
3.Posługuje się bronią tylko i wyłącznie na strzelnicy zgodnie z jej regulaminem
4. Jestem świadomy tego że mam broń palną, a nie procę na groch !
5.Bez względu jakie wykroczenie popełnię ,"dostanę po łapach " od organów .....
Oczywiście przepisy mogły by być troszeczkę łagodniejsze ,ale i tak należy się cieszyć że nie mamy "modelu niemieckiego" ew. "angielskiego "
Nie będę dywagował "dlaczego muszę być "sportowcem " by posiadać WBP.,i czy muszę znać wymiary pudełka na pistolet dowolny sportowy .
Wielu z nas posiada tzw. Czerwoną książeczkę , wielu nie ,nie znaczy to jednak że nie postrzelamy na strzelnicy z Glocka , kałacha ew Colta Remingtona czy innego muszkietu w kal 078 ! .Po prostu należy się umówić z kolegą który ową broń ma ,a znając "ludzi na strzelnicy" każdy da postrzelać,nawet jeżeli będzie się to wiązało z póżniejszym jej pucowaniem!
Kilka przykładów :
Marek mechanik
Wille
Marek P.
Derek
Ramrod
no i na samym szarym końcu ja Arab .
Proponuję zamknąć ów temat i zamiast tego dać nowy, np. "UOBiA -wnioski , konkluzje " ,bo żaden to "Nowy projekt"

Dziesiątek na tarczy !
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Nie jest to związane z UOBiA ale na pewno efekty mogą się na niej odbić:
https://www.youtube.com/watch?v=OBFk5oa9imw
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Andy88 »

https://petitiongo.org/en/petition/pety ... a-do-broni
Taką petycję znalazłem i już się wpisałem. Jak myślicie to zadziała? Po osiągnięci 150k podpisów pójdzie to do Prezydenta?
Wpiszcie się też pokażcie że robicie coś w tym kierunku.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Referendum konstytucyjne - ale jakieś konkrety są znane czy tylko na hura zmiana konstytucji i powszechny dostęp do broni? Osobiście jestem za powszechnym dostępem ale nie do końca mnie przekonuje gmeranie w konstytucji przez naszych polityków nie mających konkretnego projektu. Zanim ktoś zacznie majdrować w najważniejszym ponoć akcie prawnym wolałbym wiedzieć co chce zmieniać.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: .44 »

Andy88 pisze: ndz 20.sty.2019 - 15:52 https://petitiongo.org/en/petition/pety ... a-do-broni
Taką petycję znalazłem i już się wpisałem. Jak myślicie to zadziała? Po osiągnięci 150k podpisów pójdzie to do Prezydenta?
Wpiszcie się też pokażcie że robicie coś w tym kierunku.
Głupszego w obecnej sytuacji pomysłu nie widziałem. Jeśli jakimś cudem doszło by do referendum to jesteśmy jak mówią Czesi "w czarnej dupie". Większość Polaków jest PRZECIWKO powszechnemu dostępowi do broni. Rządzący po takim referendum pod pretekstem "woli narodu" zmienią Ustawę i będzie gówno. Jest jak jest, pozwolenie, jeśli sie chce i spełnia przesłanki ustawowe, dostaje się. Troszkę chęci, przyswojenia wiedzy w zakresie prawa, regulaminów i zasad bezpieczeństwa, pewne umiejętności strzeleckie(wymagania na egzaminach niewygórowane), parę złotych i papier jest. Na ... to zmieniać? Kolego Andy88, proszę...
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Wycior »

Czy tak trudno zauważyć że ta tzw. petycja to kompletny fake? Czy dyskusja na tym poziomie idiotyzmu służy czemukolwiek (komukolwiek?) poza naświetlaniem nas jako zbieraniny debili i przygłupów? Może byłoby do rozważenia (panie Moderatorze?) założenie kłódeczki i na tym temacie.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: wyrzucony »

Robi się.
Zablokowany