Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Wycior »

rmatysiak pisze: pt 18.sie.2017 - 22:51 Zgodnie z prawem to na prokuratorze ciąży obowiązek udowodnienia winy
Domniemanie niewinności to chyba pojęcie z prawa karnego. Tu na razie nie ma oskarżonego a zastosowanie mogą mieć np. przepisy o wprowadzaniu towaru do obrotu itp. Wtedy producent lub importer odpowiada za zgodność z obowiązującymi normami prawnymi i we własnym interesie musi zaopatrzyć się w stosowne podkładki, np. zrobić badania wyrobów w uprawnionych laboratoriach lub postarać się o odpowiednie certyfikaty. Myślę że byłoby bardzo cenne aby w tej kwestii wypowiedział się kompetentny prawnik.
rmatysiak
Posty: 50
Rejestracja: sob 14.paź.2006 - 17:33
Lokalizacja: Łódź
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: rmatysiak »

wycior-> jeżeli broń nie spełnia wymogów ustawy i wymaga pozwolenia to mamy kk, posiadanie broni bez pozwolenia....
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Domniemanie niewinności to chyba pojęcie z prawa karnego. Tu na razie nie ma oskarżonego a zastosowanie mogą mieć np. przepisy o wprowadzaniu towaru do obrotu itp. Wtedy producent lub importer odpowiada za zgodność z obowiązującymi normami prawnymi i we własnym interesie musi zaopatrzyć się w stosowne podkładki, np. zrobić badania wyrobów w uprawnionych laboratoriach lub postarać się o odpowiednie certyfikaty. Myślę że byłoby bardzo cenne aby w tej kwestii wypowiedział się kompetentny prawnik.
Importer i sprzedawca mają kwity że towar maja zgodny z ustawą .
Ale kwity importera i sprzedawcy to nie twoje kwity . Ty odpowiadasz tak jakby oni kwitów nie mieli . Była podobna sprawa Kolter i sprzedawany przez nich Zoraki.

Google - 2 godziny czytania i kolega będzie oświecony .
Moim zdaniem podobnie jak z Zorakim ma się sprawa z Catelmanem . Nie ma nic dokąd się nic nie stanie . Jak się coś stanie to może być wielka dupa i nie potrzebne sądy .
Jak policja będzie się chciała wykazać to połazi po sklepach i zobaczy w papierach kto kupił catelmana a po tem będą naloty i artykuły w gazetach o rzekomej skuteczności funkcjonariuszy :-D .
Cały obrót CP w sklepach i Allegro jest rejestrowany więc problemu nie ma ze zlokalizowaniem posiadaczy tej wielce dyskusyjnej zabawki ;-)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Wycior »

rmatysiak pisze: sob 19.sie.2017 - 14:39 jeżeli broń nie spełnia wymogów ustawy i wymaga pozwolenia to mamy kk, posiadanie broni bez pozwolenia....
Temat który mnie nurtuje to właśnie to, czy Cattleman spełni wymogi nowej ustawy (załóżmy że w kształcie projektu). Jeżeli nie spełni, to sprawa jasna, aczkolwiek może będzie okres przejściowy na zdobycie papierów lub zbycie, jak kiedyś przy Dreyse czy Lefaucheux. Dlatego ciekawi mnie, czy istnieje jakakolwiek wiarygodna dokumentacja (obiekty w muzeach lub prywatnych kolekcjach, zdjęcia i zapisy w uznanej literaturze bronioznawczej), z której wynikałoby że w epoce taka konwersja była robiona, a więc dzisiejsze kapiszonowe Cattlemany mają historyczny pierwowzór.
rmatysiak
Posty: 50
Rejestracja: sob 14.paź.2006 - 17:33
Lokalizacja: Łódź
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: rmatysiak »

slaw29 pisze: sob 19.sie.2017 - 14:50 [

Importer i sprzedawca mają kwity że towar maja zgodny z ustawą .
Ale kwity importera i sprzedawcy to nie twoje kwity . Ty odpowiadasz tak jakby oni kwitów nie mieli . Była podobna sprawa Kolter i sprzedawany przez nich Zoraki.
no nie do końca, jeżeli ja posiadam broń która wymaga pozwolenia i sprzedał mi go sklep to sklep powonień odpowiedzieć że mi sprzedał broń gdy nie miałem uprawnień na jego nabycie.
Niestety nie znam się na rewolwerach, spróbuj zadać to pytanie na beżowym forum może ktoś Ci odpowie.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Szaddam »

rmatysiak pisze: sob 19.sie.2017 - 15:42 jeżeli ja posiadam broń która wymaga pozwolenia i sprzedał mi go sklep to sklep powonień odpowiedzieć że mi sprzedał broń gdy nie miałem uprawnień na jego nabycie.
I to się nazywa: rozumowanie naiwne!
W takim przypadku Ty odpowiesz za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia, a sklep beknie za za sprzedaż broni osobie nieuprawnionej :?:
rmatysiak
Posty: 50
Rejestracja: sob 14.paź.2006 - 17:33
Lokalizacja: Łódź
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: rmatysiak »

szadam, odnosiłem się do wypowiedzi sła29.
Przeczytaj poproszę moje wcześniejsze posty. Moje zdanie jest identyczne z twoim.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Szaddam »

Spoko! Nie wadzę się, tylko bawi mnie i tak ta "dyskusja", jak i otoczenie prawne w jakim przychodzi nam żyć.
I nie chcę stawać po niczyjej stronie, bo i każdy z was ma trochę racji, jak i trochę się myli. Kiedyś i dzis obowiązuje wiele regulacji, które nawet sobie przeczą. A jeszcze czymś innym są wewnętrzne instrukcje odpowiednich służb, toż to "państwo w państwie" i jak na razie żadna władza nie potrafi ruszyć tych instytucji. :-x
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Kolego Matysiak
no nie do końca, jeżeli ja posiadam broń która wymaga pozwolenia i sprzedał mi go sklep to sklep powonień odpowiedzieć że mi sprzedał broń gdy nie miałem uprawnień na jego nabycie.
Takie pojęcie prawa to miałem w 1994 roku..... na pierwszym roku . Więc koledzy Szaddam i Matysiak proponuję czytać , czytać i jeszcze raz czytać a nie pisać głupot .

no nie do końca, jeżeli ja posiadam broń która wymaga pozwolenia i sprzedał mi go sklep to sklep powonień odpowiedzieć że mi sprzedał broń gdy nie miałem uprawnień na jego nabycie.
Szukanie w googlach nie boli . Słowa kluczowe - Kolter , Zoraki ,sąd , broń na gumowe kule .
Też mi się tak wydawało bo to logiczne ale temida ma zawiązane oczy .... teraz wiem że to z głupoty :-D

Tutaj możesz poczytać ale rozboli cię to co masz między uszami :oops: .
http://trybun.org.pl/2016/10/08/o-bledz ... ie-karnym/
Więc wyłuskałem najważniejsze jak mi się wydaje po 30 sekundach czytania
1 Zakup przedmiotu mającego cechy broni (amunicji), nawet od przedsiębiorcy, który zawodowo zajmuje się sprzedażą tego rodzaju towarów, nie zwalnia kupującego od upewnienia się, czy kupowany przedmiot rzeczywiście spełnia kryteria broni (amunicji), do posiadania której nie jest potrzebne pozwolenie. To teza z postanowienia wydanego przez Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia z dnia 20 kwietnia 2016 r., w sprawie III KK 135/16.
Z tego wynika że to ty masz wiedzieć że zoraki jest nie legalne. Sprzedawcy nic nie zrobią bo stać go na dobrych adwokatów i ma papiery że to legalne . Ale jak pisałem wcześniej jego papiery to nie twoje papiery . Ty moczysz dupę . Amen
Więc może zamiast zastanawiać się nad Catelmanami , scharpsami na zaworki i innymi patentami nie mającymi ewentualnego epokowego pokrycia , lub gdzie to pokrycie jest dyskusyjne to posłuchajmy sobie ....

Proponuję dotrwać do refrenu to i morał się pojawi
https://www.youtube.com/watch?v=sj88Iuma6BQ

Szaddam - dziś dziennie tworzy się 300 kartek A4 różnego rodzaju przepisów . Przepisy się wzajemnie wykluczają i pętlą . Tego racja kto więcej na adwokata wydaje i tyle .
rmatysiak
Posty: 50
Rejestracja: sob 14.paź.2006 - 17:33
Lokalizacja: Łódź
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: rmatysiak »

oki to trochę poczytałem
Ustawa z dnia 22 czerwca 2001 r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.
2) broń oraz istotne części broni sprzedaje się:
a) osobom fizycznym, przedsiębiorcom oraz innym podmiotom, które przedłożą zaświadczenie wydane odpowiednio przez właściwy organ Policji lub organ wojskowy, uprawniające do nabycia określonego rodzaju oraz liczby egzemplarzy broni,
Czyli jak sprzedaż broń nie spełniając tych warunków to można Ci cofnąć koncesję.

i dalej KK:
Art. 263. § 1. Kto bez wymaganego zezwolenia wyrabia broń palną albo amunicję lub nią handluje, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
Sprzedaż broni wymaga zezwolenia które posiada kupujący więc można powiedzieć że sprzedaż broni na pozwolenie komuś kto go nie ma oznacza odpowiedzialności z art 263.

Takie jest prawo ale jak pisałem wcześniej prawo prawem a sąd sądem.

Sharps kapiszonowy jest opisany w książce że istniał jeden taki egzemplarz. To wystarczy żeby wytworzyć jego replikę i legalnie ja posiadać.
Łuski z zaworkami nie wymagają zezwolenia i może je posiadać każdy. Więc jak chcesz kogoś skazać za posiadanie takiej repliki ?

Nie wiem czy udokumentowany Catelmanam z zapłonem kapiszonowym, wiemy że taka przeróbka była epokowa możliwa do wykonania i nie mamy dowodu ze ktoś jej nie przeprowadził tylko egzemplarz się nie zachował. Ale to jest słabe i nie wiadomo jak sąd na to by się zapatrywał.

Pisałem w swoim życiu trochę decyzji, byłem biegłym sadowym, teraz biorę rozwód więc doskonale wiem jak działa wymiar sprawiedliwości w Polsce i pozwolę sobie tego nie komentować.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Sharps kapiszonowy jest opisany w książce że istniał jeden taki egzemplarz. To wystarczy żeby wytworzyć jego replikę i legalnie ja posiadać.
Łuski z zaworkami nie wymagają zezwolenia i może je posiadać każdy. Więc jak chcesz kogoś skazać za posiadanie takiej repliki ?
Człowieku jest taka stronna WWW.google.pl - myślenie nie boli

Czytaj czytaj - na temat zaworasa jest dwa dni czytania i wyciągniesz właściwe wnioski , jest też poruszona kwestia tego jednego zdjęcia konwersji wstecznej w tej sławnej książce Franka .

Naprawdę zanim zaczniesz pisać bzdury upewnij się że temat nie był szeroko poruszany przez autorytety w tej dziedzinie w PL i USA ;)
rmatysiak
Posty: 50
Rejestracja: sob 14.paź.2006 - 17:33
Lokalizacja: Łódź
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: rmatysiak »

sław29 nie obrażaj mnie bo to droga do nikąd. Zdania są podzielone cześć twierdzi że to zdjęcie przedstawia wsteczną konwersję do zapłonu kapiszonowego cześć że nie.
Uprzejmie proszę żebyś merytorycznie pokazał gdzie napisałem bzdury bo ciskać obelgi bez pokrycia potrafi każdy.


Rusznik czytaj ze zrozumieniem. Napisałem jasno że nie wiem czy była przeróbka Cattlemana na wersję kapiszonową i na drodze prawnej dochodzenie że można ja mieć jest słabe ale możliwe i tyle w tym temacie - To ja rusznuik tu pisze - słuchaj dyletancie rozsiewasz kolejne brednie wiec musze stanowczo zareagowac...bredzisz twierdząc ze cos moglo byc , ze jest mozliwe itp...w Sadzie liczy sie NAMACALNY rzeczowy dowod , NIEMA takiego dowodu na istnienie w epoce kapiszonowego Peacemakera...jesli Ty znasz taki dowod to go przedstaw ocenimy jego wage i prawdziwosc , znamiennym jest ze jak narazie nikt takiego dowodu nieznalaz i przedstawil!

Czytałem na bezowym to co zostało napisane. Ty twierdzisz tak, inni twierdzą inaczej. Jak dla mnie wystarczy jedna sztuka żeby replika była jak najbardziej legalna. Nie jest to zwykły kapiszonowiec bo zamek jest z nowszej wersji. (tak jak wersji Michała). Amunicja w postaci łusek z zaworkiem jest nie historyczna ale ona nie wpływa na mozliwości posiadania samego karabinu. - No to pokaz mi dyletancie fotke z tymi niby innym zamkiem ''nowszej wersji'' w ksiazce Serersa...jestes dyletant i niewiesz co widzisz na fotkach oraz piszesz tu brednie bronioznawcze!

Roling-Bllocki kapiszonowe były w epoce są zdjęcia z aukcji gdy taki egzemplarz sprzedawano. Tak niesamowite to zjawisko z tymi RB kapiszonowymi gdyz NIKT niewie kiedy je konwertowano z nabojowek na kapiszonowke i te z aukcji sprzedawalo Muzeum taki to zabytek i wartosc kolekcjonerska przedstawiaja owe kapisznowe RB...tyle z faktow a nie mrzonek dyletanta.

"Na koniec dodam merytorycznie ze tak jak powyzej opisal to jeden kolega ze w Polsce mamy tak skonstrulowane prawo o obrocie bronia ze to [niestety] na kupujacym spoczywa obowiazek lub raczej ciezar kupuwania broni zgodnie z prawem...sprzedawcy sa ZWOLNIENI z tego obowiazku gdyz maja inne uprawniania w tej kwesti...."

Właśnie że nie. Podałem zapisy z prawa które przeczą twojej tezie i tezie kolegi. Za to można kogoś skazać na 10 lat więzienia.

Podsumowując dla prawa nie ma znaczenie czy broń była konwertowana tyko czy konwersje dokonano przed granicznym rokiem.
W nowym projekcie ustawy jest:
"broń zabytkowa – broń wytworzoną nie później niż w 1885 roku oraz funkcjonalne
repliki i kopie takiej broni, zachowujące jej oryginalny sposób działania;"
oryginalny sposób działania czyli jak był kapiszonowy to ma być kapiszonowy.
Jeżeli robimy replikę sharpsa konwertowanego na kapiszony który został konwertowany sprzed 1885 to można je legalnie posiadać bo jest zgodny z ustawą.

Dalej bedziesz rmatysiak tu jeszcze bredzil to potraktujemy Cie jak dzume...przegonic i wypalic...tu niema miejsca na rozsiewanie glupoty !
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Niech sobie kolega Rmatysiak pisze swój punk widzenia jak chce . Średnio inteligentny szympans po przeczytaniu tej dyskusji wyciągnie wnioski . Jak wyciągnie ch.....e to może mieć pretensję że nie jest średnio inteligentny ino całkiem durny . Miejsce całkowitych durni bawiących się bronią jest w pierdlu i tyle . Jedno szkoda że to na koszt podatnika a nie durnego delikwenta .

Niech sobie kolega Matysiak kupuje co chce i jak chce , byle nie pisał że to jego zdaniem stuprocentowo legalne . Bo jeszcze całkowite durnie zaczną to kupować i tyle . A jak te durnie chcą posłuchać racji kolegi Matysiaka to lepiej żeby wiedziały gdzie go szukać jak już z tego pierdla wyjdą . Kolego matysiak możesz komuś udostępnić namiar na siebie żeby wiedział komu i gdzie za te wykładnie prawa dziękować , jak w sądzie się okaże że kolega nie miał jednak racji ;-)
rmatysiak
Posty: 50
Rejestracja: sob 14.paź.2006 - 17:33
Lokalizacja: Łódź
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: rmatysiak »

rusznik, slaw29 widzę że zamiast merytorycznej dyskusji wolicie inwektywy...

Rmatysiak jak niechcesz prowadzic z nami MERYTORYCZNEJ dyskusji to po co sie odzywasz ??! Twoje dyletanckie i natrentne niczym glupi insekt tu i ówdzie pisanie typu rzucanie w internet jakiegos widzimisie i innych glupot niepopartych żadnymi dowodami czy wiedza tematu uwazasz za merytoryczna dyskusje....czlowieku idz sie lecz i nie męcz nas tu juz swoja wypaczona psyche.
rmatysiak
Posty: 50
Rejestracja: sob 14.paź.2006 - 17:33
Lokalizacja: Łódź
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: rmatysiak »

rusznik jak masz odwagę napisz post normalnie z taka treścią a spotkamy się w sądzie.
Zablokowany