Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Zablokowany
Ritcheer
Posty: 53
Rejestracja: wt 02.sie.2016 - 16:02
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Ritcheer »

Wiadomo coś nowego ?
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1140
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: zbiho »

Brak wiadomości to dobre wiadomości.
Ritcheer
Posty: 53
Rejestracja: wt 02.sie.2016 - 16:02
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Ritcheer »

Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Według artykułu wiele by się nie zmieniło :-) . Jednak to tylko artykuł, zobaczymy jak wykażą się nasze polityczne asy ;( .
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: DRIZZLERE17 »

Według mnie wygląda na to, że jednak repliki CP będą podlegały rejestracji lub pozwoleniom. Przeczytajcie dokładnie ten fragment:"...ustawą nie zostanie objęta broń palna rozdzielnego ładowania przystosowana do strzelania wyłącznie przy użyciu prochu czarnego, wytworzona przed 1885 rokiem, a także repliki i przekroje broni niezdolne do miotania pocisków..." Tu jest mowa o replikach niezdolnych do miotania pocisków.
amigo
Stary bywalec
Posty: 561
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: amigo »

Zobaczymy co " poeta miał na myśli " ale i tak jest mowa o tzw. broni historycznej i jej replikach. Jakoś dziwnym trafem w naszym radosnym kraju prawo jest formułowane nieprecyzyjnie i niejednoznacznie .
Nawet gdyby były zmiany to myślę że bedzie i tak o wiele łatwiejszy dostęp do naszych zabawek CP niż do WBP, a może nawet zostanie po staremu.
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: kamilgrzy »

Dyrektywa jest precyzyjna określa iż replika czarnoprochowa jest bronią palną i podlega reglamentacji, i cześć pieśni.
Koledzy nie ma co dywagować przeczytajcie ze zrozumieniem dyrektywę.
Awatar użytkownika
Rotmiszcz
Posty: 69
Rejestracja: sob 30.gru.2017 - 18:07
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Rotmiszcz »

Niech szlag trafi ten kolchoz ...
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: DRIZZLERE17 »

Samo nasuwa się pytanie. Jakie będą kryteria tych przyszłych pozwoleń na CP...? Jeżeli takie same jak w przypadku broni współczesnej to będziemy mieć w Polsce co najmniej kilkadziesiąt tysięcy przestępców, mowie o ludziach, którzy z różnych powodów nie będą w stanie wypełnić tych kryteriów, jak również nie zgodzą się na konfiskatę broni, za którą nierzadko wydali kwotę równą średniej krajowej.
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: kamilgrzy »

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, ale za to wiem że za powyższe grozi od 6mc do 8 lat pozbawienia wolności :). Z pewnością będzie czas na sprzedaż broni w obecnej chwili gdy stracisz pozwolenie na broń masz 30 dni na jej zbycie.
Jeśli nie sprzedaż broni masz obowiązek zdać ją do organu deponującego z dalszą możliwością jej zbycia.
amigo
Stary bywalec
Posty: 561
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: amigo »

Już widzę te kolejki zdających :lol:
Jeżeli już to wprowadzą z początku rejestrację aby ujawnić te setki tysięcy rewolwerów cp i przypisać do konkretnego właściciela - i tu cię mamy , jesteś misiu w systemie . A teraz to trzeba dociekać kto to nabył od kogo i nawet nie warto pytać czy ma bo odpowiedz może być w stylu " nie mam pańskiego płaszcza i co mi pan zrobi ? "
W gorszej sytuacji są właściciele WBP np tacy kolekcjonerzy - nakupowali fajnych np. pepesz i innych stumgewerów i władza powie że szlus nie może cywil mieć broni szturmowej i albo powiercisz i zaspawasz to albo zdaj i nie ma wyjścia bo nie powiesz że zaniosłeś na skup złomu jak CP .
Tak sobie myslę pomijając aspekt historycznego hobby jak ktoś chce jeszcze nabyć przwdziwą broń bez zbędnych formalności to chyba już ostatni dzwonek.
dam
Posty: 24
Rejestracja: czw 03.maja.2018 - 16:09
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: dam »

DRIZZLERE17 pisze: śr 09.maja.2018 - 10:04 Według mnie wygląda na to, że jednak repliki CP będą podlegały rejestracji lub pozwoleniom. Przeczytajcie dokładnie ten fragment:"...ustawą nie zostanie objęta broń palna rozdzielnego ładowania przystosowana do strzelania wyłącznie przy użyciu prochu czarnego, wytworzona przed 1885 rokiem, a także repliki i przekroje broni niezdolne do miotania pocisków..." Tu jest mowa o replikach niezdolnych do miotania pocisków.
Nie , mowa jest o replikach i imitacjach broni , czyli replikach strzelających i niestrzelających .
dam
Posty: 24
Rejestracja: czw 03.maja.2018 - 16:09
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: dam »

Ritcheer pisze: śr 09.maja.2018 - 07:43 http://trybun.org.pl/2018/05/08/mswia-z ... acji-broni

Czyżby dobra wiadomość :D
Z tego artykułu wyraźnie widać że w sprawie CP i replik nic nie ulega zmianie , proszę czytać ze zrozumieniem.
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: kamilgrzy »

Dam Kolego przeczytaj to raz jeszcze, gdyż grubo się mylisz. Przeczytaj też dyrektywę.
Podpowiem na co zwrócić szczególną uwagę w powyższym tekście - repliki nie zdolne do miotania...
Awatar użytkownika
SP5L
Posty: 34
Rejestracja: śr 12.kwie.2017 - 15:17
Lokalizacja: Warszawa Pr.Poł.
Moja broń: Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: SP5L »

Czekamy i czekamy na dobre wiadomości a tu nic !!
Zablokowany