Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Zablokowany
Awatar użytkownika
Roland
Posty: 54
Rejestracja: wt 20.mar.2018 - 22:44
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Roland »

Moim zdaniem siejecie niepotrzebnie panike. W ustawie chodzi o wytwarzanie i obrot bronia, nie o posiadanie. Wytwarzacie i sprzedajecie czarnoprochowce? Po pupie dostana wszelkie saguaro-arms i goscie handlujace CP na allegro albo w piwnicy. Ja tak troche pogooglowalem na temat ustawy i wychodzi, ze regularnie co jakis czas wybucha taka lub podobna panika. A nawet jakby zmienili przepisy, co za problem sie dostosowac. Ja juz trenuje, jak kolega wyzej, pod patent strzelecki. W nastepna niedziele ide do bractwa kurkowego i bede sie staral zeby zostac czlonkiem. Oni tam maja cale magazyny pelne broni czarnoprochowej - i co myslicie ze po ew. zamianie prawa oddaja grzecznie i rozwiaza bractwo? Znajdzie sie jakis sposob, chocby poprzez pozwolenie na kolekcjonerska. Jak naprawde zmienia przepisy - w co nie wierze - to przynajmniej bede w towarzystwie gdzie x-osob bedzie mialo podobny problem. Skuteczniejsze podejscie niz pisanie komentarzy w internecie. Pozdrawiam
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: amigo »

No i to pewnie się szykuje że w posiadaniu czarnoprochowców zmiany będą niewielkie albo praktycznie żadne natomiast w obrocie DUŻO bardziej rygorystyczne i skończą się tanie używane sztuki z zachodu i pozostanie oferta krajowa tak nowych jak i używanych. Ja tam osobiście to dokupuję sztuki których mi brakuje w kolekcji a i tak paru ciekawych modeli mi brakuje.
Ostatnio nabyłem cały zbiór rewolwerów z domu kolekcjonera i są tam takie perełki których jeszcze nie widziałem i to niektóre w stanie " pudełkowo-magazynowym" - parę najciekawszych sobie zostawię a te które mi się dublują sprzedam lub wymienię :)
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: roundball »

No pochwal się ! :D Co to za perełki ?
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: amigo »

A taki np. stary Paterson z lat chyba 60-tych, Centaure inox, Santa Barbara w nietypowej grawerce, jakieś stare pockety , trochę nietypowych grawerek i ciekawe pistolety skałkowe. A tak poza tym to typowe remiki i colty różnych firm, niektóre to chyba nawet nie strzelane.
A wracając do tematu to Turczyn coś już chyba wie o nowej ustawie , na beżowym jest wrzutka z linkiem - trzeba śledzić, może coś wypłynie. Na WBP ma dojść jakiś cel " rekreacyjny " i ogólnie ma być jak to u nas niejasno i zagmatwanie.O CP na razie cisza.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

W kazdym gronie znajdzie sie czarna owca..
Masz rację jakby nie było tak niewątpliwie jest .
Rotmistrz - rotmiszcz znieważasz czy to celowo czy przez własną głupotę ludzi którzy coś znaczyli . A co ma do rotmiszcza - Paton ?
Awatar użytkownika
Rotmiszcz
Posty: 69
Rejestracja: sob 30.gru.2017 - 18:07
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Rotmiszcz »

slaw29 pisze: wt 22.maja.2018 - 21:29
W kazdym gronie znajdzie sie czarna owca..
Masz rację jakby nie było tak niewątpliwie jest .
Rotmistrz - rotmiszcz znieważasz czy to celowo czy przez własną głupotę ludzi którzy coś znaczyli . A co ma do rotmiszcza - Paton ?
Nie potrzebnie wywierasz atak na moją Osobę, zapewne masz na myśli bohatera o nieprawdopodobnej odwadzę Rotmistrza Pileckiego, Rotmistrz jak zapewne wiesz był to stopień wojskowy

Rotmiszcz to jest celowe połączenie mojego pseudonimu "Rot" oraz "Mistrz", a jakoś nie pociagało mnie nazywanie się stopniem wyżej wymienionego bohatera

Zauważyłem, że strasznie atakujesz kogokolwiek na tym forum i to nie po raz pierwszy
Pytanie po co ? Bo na mnie to nie robi wrażenia
Chętniej wolałbym zrobić grilla i postrzelać z tobą na strzelnicy niż się atakować, takie zachowanie w naszej rodzinie czarnoprochowej nie przynosi nic dobrego

Pozdrawiam :pomysl: :pomysl:
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Wybacz - ale jakoś nie szukam nowych znajomych, żyjąc tyle lat na tym świecie jakoś słowo rodzina też do mnie kiepsko dociera .... zwłaszcza dalsza ;-) Rotmiszcz mnie po prostu denerwuje . Mistrz to mistrz a miszcz to coś odwrotnego do Mistrza i tyle .
A co ma do rot-miszcza... Paton a wcześniej flaga USA to po prostu nie rozumiem . Moim zdaniem typowy chaos i tyle . Pomieszanie z poplątaniem .
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

No to Pan Kuropatwa napisał ogłoszenie piękne . Chyba dalej będziemy mogli spokojnie spotykać się na strzelnicach i zastanawiać się nad składem cyny w ołowiu i ilości grainów potrzebnych do osiągnięcia najlepszego skupienia :piwo:
Furbolg
Posty: 32
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 08:12
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Furbolg »

Ja bym się nie cieszył przedwcześnie, na razie raptem dwa kraje zadeklarowały, że nie będą niczego zmieniać w tym temacie. Żyjemy w Polsce, tu niewiele rzeczy jest normalnych. Niemniej jednak, są to wreszcie jakieś optymistyczne wiadomości.
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: DRIZZLERE17 »

slaw29 pisze: śr 23.maja.2018 - 22:31 No to Pan Kuropatwa napisał ogłoszenie piękne . Chyba dalej będziemy mogli spokojnie spotykać się na strzelnicach i zastanawiać się nad składem cyny w ołowiu i ilości grainów potrzebnych do osiągnięcia najlepszego skupienia :piwo:
Nie bądź naiwny :-). Przeczytaj cały tekst na stronie A. Turczyna, tam wyraźnie jest napisane, że regulacje CP będą restrykcyjne !!! a to w najlepszym wypadku może oznaczać obowiązek rejestracji, czyli taka forma pozwolenia tylko o obniżonych kryteriach.
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: amigo »

Czytałem Turczyna i jakoś o restrykcjach CP nic nie wiadomo. Z tego co pisze Saguaro to wielcy europejscy gracze biznesowi CP się obudzili i działają .W końcu to dość spory biznes i miejsca pracy aby tak na pstryk wszystko zaorać.
A nasi rządzący zobaczymy jak się zachowają, czy będą bardziej papiescy od papieża. Propagandowo : patriotyzm, historia, wstawanie z kolan itp. Zobaczymy - " po owocach ich poznamy "( do końca )
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: kamilgrzy »

Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Wycior »

Czytanie z wyjaśnień pana Moreau: "reproductions of antique single-shot muzzle-loading guns". A dubeltówki, dwulufowe deringery, rewolwery, Sharpsy i inne odtylcówki gdzie? W depresję nie ma co wpadać, jakoś sobie poradzimy. Tym niemniej czujność jest wskazana. Lepiej też czytać oryginalne dokumenty a nie polegać na ich selektywnych interpretacjach.
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: amigo »

Trybun napisał już artykuł o projektowanych zmianach w temacie CP - artykuł na razie na twitterze ale ogólnodostępny w komentarzach do tematu " o noszeniu czarnoprochowców w kaburze " :shock: poza strzelnicą.
Wnioski : niby po staremu ale tak pokrętnie aby waaadza mogła interpretować prawo jak jej w danej chwili wygodnie . I coś o rejestrach i nowych oznakowaniach jak by brakowało na naszych historycznych zabawkach numerów seryjnych i oznaczeń dla kretynów w stylu " black powder only" :lol:
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: kamilgrzy »

Link do powyższego, http://trybun.org.pl/2018/05/28/rzad-pi ... osiadaczy/ zapoznajcie się.
Zablokowany