Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: nerokpl »

Wszystko co stało się z projektem ustawy o wykonywaniu działalności, wycofanie się z zmian w UOBiA etc. w przeddzień wyborów samorządowych to klasyka działań politycznych. Po wyborach samorządowych temat wróci, na szczęście 2019 są wybory parlamentarne.
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: DRIZZLERE17 »

Co dalej z nowelizacją UoBiA ? Coś ostatnio cisza w panuje. Może ma ktoś update na ten temat ?
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Flash »

chyba wszyscy żyją teraz ZUS'em :)
Godarzin44
Posty: 7
Rejestracja: czw 02.sie.2018 - 19:28
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Godarzin44 »

Hm czyli że odpadają badania, niekaralność, znakowanie ale rejestrować i tak trzeba, tak?
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: raguel »

Nic nie trzeba, zostaje jak było. Masz mieć 18 lat i to wszystko
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Wycior »

Tym niemniej hasło: broń rozdzielnego ładowania straszy dalej, więc lefoszówki, Chassepoty, Dreyse czy inne nabojówki nie byłyby tym objęte.
gajzol
Posty: 29
Rejestracja: ndz 27.maja.2018 - 23:51
Lokalizacja: Poznań
Moja broń: R&S 44, Rigby 451, Łucznik wz 70

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: gajzol »

Kluczowy w dokumencie punkt V.5 powiem uczciwie jest niejednoznaczny (i nie wiem czy radość nie jest przedwczesna..)
"ustawa wyłącza z zakresu jej stosowania repliki i przekroje broni, nie będące bronią" co można czytać że nie obejmuje tylko replik nie będących bronią.. co powoduje że wchodzimy w te wszystkie zabawy proceduralne i toniemy w bagnie..
albo że nie obejmuje replik (wszystkich)-czyli zostaje po staremu.. czego wszystkim i sobie bym życzył..
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Wycior »

Dla mnie wygląda to jednoznacznie. Jeżeli [(coś jest repliką nie bądącą bronią) ALBO (coś jest przekrojem broni nie będącym bronią)] wówczas to coś jest wyłączone spod ustawy.
Furbolg
Posty: 32
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 08:12
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Furbolg »

Dokładnie. Jakoś nigdzie w tekście tej "ustawy" nie znalazłem owego "odstąpienia" od obowiązku rejestracji CP.
Albo Brudziński plunął stekiem kłamstw tuż przed wyborami, albo ktoś ostentacyjnie ignoruje jego polecenia. Sam nie wiem, co gorsze.

Zresztą, nie ma co się łudzić, że będzie normalnie. Sukcesywne zakazywanie ludziom pasjonowania się swoim hobby,
jakieś chore gadki o równości i sprawiedliwości społecznej...
Ci nieco starsi użytkownicy forum zapewne wiedzą, czym to pachnie.
Polvere nera
Posty: 3
Rejestracja: pt 26.paź.2018 - 11:44
Moja broń: proca

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Polvere nera »

Po wyborach samorządowych nastąpiła dziwna cisza w temacie nowej ustawy. Czy zaniechano prac nad nowymi (chorymi) regulacjami ws. czarnoprochowców, czy też w ukryciu intensywnie odpowiedni "fachowcy" dzień i noc pracują przy pomysłach zdelegalizowania pasji dymienia na strzelnicach?
Polvere nera
Posty: 3
Rejestracja: pt 26.paź.2018 - 11:44
Moja broń: proca

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Polvere nera »

Zastanawia mnie jedno; jeśli zostanie wprowadzony nakaz rejestracji czarnoprochowców, to czy zarządcy strzelnic mogą zostać zobligowani do przekazania odpowiednim organom rejestrów osób używających czarnoprochowców na strzelnicach. Wyobrażam sobie sytuację, gdy posiadacz colta (używający go raz w roku dla rozrywki) nieświadomie nie zarejestruje go w wyznaczonym czasie. Może wówczas ciężko się zdziwić, gdy po przeszukaniu stanie się przestępcą.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: mar_kow »

Polvere nera pisze: czw 03.sty.2019 - 12:45 Zastanawia mnie jedno; jeśli zostanie wprowadzony nakaz rejestracji czarnoprochowców, to czy zarządcy strzelnic mogą zostać zobligowani do przekazania odpowiednim organom rejestrów osób używających czarnoprochowców na strzelnicach. Wyobrażam sobie sytuację, gdy posiadacz colta (używający go raz w roku dla rozrywki) nieświadomie nie zarejestruje go w wyznaczonym czasie. Może wówczas ciężko się zdziwić, gdy po przeszukaniu stanie się przestępcą.
Niestety, ale to bardzo możliwe. Sprzedawca ze sklepu jest również źródłem informacji... Kupując od kogoś na podstawie umowy kupna/sprzedaży a miał numery wpisane w EKB - policja też dojdzie... Oczywiście ciężko znaleźć 400 tys. sztuk (bo tyle podobno statystycznie jest na polskim rynku) w krótkim czasie. Jak kogoś złapią zrobią ostrą pokazówkę - reszta sama odda...
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: wyrzucony »

Zastanawia mnie jedno Pulvere nera dlaczego dywagujesz nad prawem, którego nie ma i nikt nie proponował ?
Rejestracja miała dotyczyć wytwórców broni i rusznikarzy a Ty ciągniesz coś jak wizję katastroficzną. Zależy Tobie by tak było czy tylko sondujesz środowisko na ile będzie mocno protestowało ?
Jakoś nie zajmujesz się na naszym forum niczym innym jak prowokacjami do byłego projektu zmian ustawy o broni i amu.
Proponuję by ignorować zaczepki Pulvere nera.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Wycior »

Polvere nera pisze: czw 03.sty.2019 - 12:45 gdy posiadacz colta (używający go raz w roku dla rozrywki) nieświadomie nie zarejestruje go w wyznaczonym czasie. stanie się przestępcą.
Abstrahując od bezsensu dyskusji nad nieistniejącym prawem: niezajomość prawa nie chroni przed konsekwencjami. Skoro "posiadacz colta" zdecydował się zostać posiadaczem nie pistoletu na wodę, ale Colta - prawdziwej broni, to jego psim obowiązkiem jest prawo o broni znać i interesować się jego zmianami. Jeżeli tego nie zrobi i - nawet nieświadomie - prawo naruszy, to będzie to jego własna, wyłącznie własna wina, a ewentualna kara - jak najbardziej zasłużona.
Derek pisze: czw 03.sty.2019 - 14:07 Proponuję by ignorować zaczepki Pulvere nera.
Jasne! (napisałem post zanim przeczytałem Twoje zalecenie).
Zablokowany