Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Zablokowany
Johannes
Posty: 2
Rejestracja: śr 26.paź.2016 - 10:19
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Johannes »

pisałem
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Dobra. Dziś wreszcie mam trochę wolnego więc siadłem do klepania listów do naszych posiełów. Znalazłem sobie stronkę:
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/poslowie.xsp?type=A
Można tam ich sobie podzielić na partie, naleźć adres email i z japy zobaczyć co to za gagatek. Skleciłem liścik i przerobiłem inny do posieła i posiełki. Teraz tylko kopiuj-wklej ;)
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Ktoś jeszcze pisze ?
Fajna stronka Red Guy pisałeś do Korwina Mikiego on mógłby nagłośnić sprawę , że szykuje się nam ubezwłasnowolniony naród niewolniczo robotniczy .
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Brayan »

ktoś pisze...
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Chodzi ci czy ktoś odpisuje? Dzisiaj święto wiec nie spodziewam się ze ktoś odpisze ale ja dzisiaj do tej pory machnąłem 55 wiadomości.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Szaddam »

Ja, od "Prezydenta" tylko dostałem zwrotkę, ale to chyba automat ...
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: kamilgrzy »

Mitek jest dobrze a może nie, ustawy jeszcze nie uchwalono.
Na chwilę obecną podniósł się spory szum który został podniesiony przez strzelców którzy chcą ugrać jak najwięcej dla całej grupy strzeleckiej również CP.
Od pewnego czasu monitoruję wiele for internetowych dot. broni i widać ten aspekt doskonale.
Z przykrością muszę stwierdzić iż strzelcy CP wiele piszą na forum za to mało robią, a wystarczy że każdy z nas wyślę maile do posłów i senatorów by władza wiedziała że nam zależy.
Jeśli teraz odpuścimy przemielą wszystkich WBP, CP, itd.
Więc Mitek i tobie podobni zamiast pisać że jest dobrze pisz do posłów że jest źle bo taka jest właśnie prawda.
Nie można pozwolić by władza robiła co im się podoba i pomniejszała nasze swobody obywatelskie które już mamy.

Slaw pytałeś wcześniej czy napisałem, TAK wysłałem 10tki maili do posłów i senatorów naświetlając zło które chcą uchwalić i nie dotyczyło to tylko CP ale całego strzelectwa sportowo-rekreacyjnego.

Musicie zrozumieć że w strzelectwie nie powinno być podziału jeśli CP przejdzie obronną rękę to między innymi dzięki WBP gdyż tą część strzelectwa zmiany dotyczą najbardziej a przy tym WBP walczy i o CP jak i o cały ogół więc CP też powinno walczyć o WBP i cały ogół.
Ostatnio zmieniony śr 15.sie.2018 - 21:30 przez kamilgrzy, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Mitek pisze: śr 15.sie.2018 - 20:55 W portalu polityka.pl wyraźnie pisze. że odstąpiono od pomysłu rejestracji a tym samym badań i zaświadczeń o niekaralności dla broni czarnoprochowej więc proszę nie siać strachu i frustracji na forum. Pewna grupa ludzi w tym temacie pieprzy głupoty. Nie się nie zmieni. od czasu wprowadzenia prawa do posiadania replik co jakiś czas ktoś pisze że koniec z tym a kupę lat jest jak było na początku czyli dobrze.
Jak słusznie zauważyłeś w portalu polityka.pl wyraźnie jest napisane, jednak to nie oficjalne stanowisko rządzących tylko artykuł w internecie a z takiego czegoś można się łatwo wycofać. Niedawno jedna pani poseł zarzekała się że nie mają żadnego projektu UOBiA a jednak się znalazł i to z takimi kwiatkami że jakby nikt nie zareagował to po cichaczu przepchnęli by ten kał. Pewna grupa ludzi nie pieprzy głupot, tylko zawczasu dmucha na zimne, dzięki temu rządzący jeszcze się nie zagalopowali w uszczęśliwianiu społeczeństwa.
Wycior
VIP
Posty: 2066
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Wycior »

kamilgrzy pisze: śr 15.sie.2018 - 21:17 wystarczy że każdy z nas wyślę maile do posłów i senatorów by władza wiedziała że nam zależy.
By władza się zastanowiła czy warto rozwścieczyć wcale nie taką małą grupę wyborców nie mając na widoku żadnego wyraźnego politycznego profitu. Wyborców aktywnych i zaangażowanych, bo tylko tacy piszą maile. Nie ma pewności czy pisanie maili da duży efekt. Nie ma jednak także pewności że jest nieskuteczne. Chcąc mieć moralne prawo do narzekania trzeba najpierw spróbować samemu zrobić coś na miarę swoich możliwości. Pisanie maili wydaje się być zadaniem wykonalnym dla każdego forumowicza (hmmm, jak czytam niektóre posty to jednak niezbitej pewności nie mam ...).
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1059
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: mar_kow »

Wycior pisze: śr 15.sie.2018 - 21:49 [...] Chcąc mieć moralne prawo do narzekania trzeba najpierw spróbować samemu zrobić coś na miarę swoich możliwości. Pisanie maili wydaje się być zadaniem wykonalnym dla każdego forumowicza (hmmm, jak czytam niektóre posty to jednak niezbitej pewności nie mam ...).
Co prawda to prawda...
Wg mnie politycy mają wszytko w d... jeżeli nie przynosi to korzyści... Nowelizacja ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami spowodowała że mój wykrywacz zawisnął na kołku (nie mogę dostać §...) więc spodziewam się wszystkiego najgorszego...
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Przeklejam fajny list . Jest pozwolenia aby go powielać i wysyłać



Panie Pośle , w imieniu środowiska strzeleckiego skupionego przy największym polskim forum strzeleckim bron.pl proszę Pana o interwencję w jakże ważnej sprawie nie tylko dla miłośników broni i strzelectwa ale także bezpieczeństwa Polski i porządku publicznego.

Wiara w stereotyp, że wojsko i służby pro obronne są w stanie same zapewnić bezpieczeństwo państwa i zapewnić porządek publiczny -została zweryfikowana przez bardzo bolesne i zarazem kosztowne lekcje historii . Powstania i zrywy niepodległościowe nie były by możliwe bez zaangażowania potencjału obronnego tkwiącego w ludności cywilnej jak i posiadanej w jej rękach prywatnej broni. Trudno jest zniewolić uzbrojony naród.

Wiedzieli o tym zaborcy , wiedział Hitler i Stalin . Konsekwencje brutalnego rozbrajania Polskiego Narodu odczuwamy do dziś. I to zarówno fizycznie jak i mentalnie.
Ustawa o Broni i Amunicji z 1999r. wprowadziła odwilż w po PRL-owskie bezprawie, ale był to tylko półśrodek, improwizacja na okres przejściowy. O potrzebie nowelizacji lub skonstruowaniu zupełnie nowej Ustawy o Broni i Amunicji skrojonej na miarę dzisiejszych potrzeb mówi się od lat ,prowadzony jest dialog pomiędzy organizacjami militarnymi ,środowiskami strzeleckimi a stroną rządową.
Tymczasem MSWiA zgotowało nam „niespodziankę” .Zrobiono to w okresie urlopowym , wakacyjnym. Dając bardzo mało czasu na konsultacje społeczne.
Oto znienacka 3-go sierpnia 2018r. na światło dzienne wypłynął projekt nowej ustawy O Broni i Amunicji podpięty pod nowy projekt Ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym. Przez całe miesiące Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ukrywało przed opinią publiczną i organizacjami zadającymi pytania, fakt posiadania kompleksowego, w praktyce gotowego nowego projektu ustawy o Broni i Amunicji !

Z odpowiedzi udzielanych na wielokrotne zapytania w lutym, kwietniu, maju, czerwcu 2018r. mogliśmy się dowiedzieć że:
„tylko trwają prace analityczne”! podczas gdy gotowy 70 stronicowy projekt ustawy już od miesięcy krążył gotowy po gabinetach !
Otrzymały go;
– Departamenty Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komenda Główna i komendy wojewódzkie Policji, niektórzy dystrybutorzy i sprzedawcy broni, Polski Związek Strzelectwa Sportowego, Centralne Laboratorium Kryminalistyczne,
Do konsultacji nie zaproszono:
-Organizacji i Środowisk strzeleckich , klubów, prywatnych posiadaczy broni palnej , organizatorów strzelnic , muzeów militariów.
Czyli wychodzi na to MSWiA okłamało zainteresowanych tą ustawą !

Nowy projekt UoBiA w sposób drakoński i niczym racjonalnie nieuzasadniony ogranicza dostęp osób cywilnych do broni palnej w tym broni bezpozwoleniowej-czarnoprochowej . Rygorystyczne wymagania, koszty, ryzyko uszkodzenia wartościowej broni poprzez znakowanie- będzie dla większości nie do przyjęcia . Nowa ustawa jest obliczona na zniszczenie strzelectwa w naszym kraju i odebrania broni osobom prywatnym.
Czytając tekst nowelizacji Ustawy UoBiA zwraca uwagę prymitywny język techniczny sprawiający wrażenie ,że tak ważny dokument opracowywali ludzie nie mający pojęcia o materii jakiej on dotyczy ! To jest naprawdę karygodne . Na czyje zlecenie to robili skoro zignorowali nawet sugestie do poprawek wysunięte przez takie autorytety w technice uzbrojenia jak WiTU ? http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12 ... 4#12457184

Z Wyrazami Szacunku

........................
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

W portalu polityka.pl wyraźnie pisze. że odstąpiono od pomysłu rejestracji a tym samym badań i zaświadczeń o niekaralności dla broni czarnoprochowej więc proszę nie siać strachu i frustracji na forum. Pewna grupa ludzi w tym temacie pieprzy głupoty. Nie się nie zmieni. od czasu wprowadzenia prawa do posiadania replik co jakiś czas ktoś pisze że koniec z tym a kupę lat jest jak było na początku czyli dobrze.
Ile ty masz lat ?

Chłopie nie nauczyłeś się że jak mówią ze paliwo będzie tanieć to drożeje ? Władza zawsze mówi odwrotnie do tego co robi .Siedze oglądam film i napierdalam maile
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: kamilgrzy »

slaw29 pisze: czw 16.sie.2018 - 00:19
.Siedze oglądam film i napierdalam maile
I to jest pozytywna postawa. Koledzy czym więcej wyślemy maili tym lepiej, politycy muszą zauważyć naszą grupę społeczną i nasze niezadowolenie.

Z życia wzięte: mam znajomego zatwardziałego od lat pisowca od ponad roku strasznie narzeka na legislację obecnego rządu a jeśli mu zadeklarowanemu zatwardziałemu pismenowi to się nie podoba to ile partia rządząca może stracić w najbliższych wyborach ?!?
Mandrake
Posty: 45
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:17
Lokalizacja: Wyspa Wolin
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Mandrake »

http://trybun.org.pl/2018/08/14/sprzeci ... o-za-malo/

Tak. MSWIA podjął próbę. Próba zawszę może się nie udać :;
Zablokowany