Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Zablokowany
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Biker »

Seba999 pisze: pn 05.lut.2018 - 09:23 A moze przez takie podejscie robia z nami co chca? Jednostka z nimi nie ma szans bo przeciagna sprawy az sie komus znudzi... Ale nas jest wiekszosc i warto by zjednoczyc kluby i stowarzyszenia do uczestniczenia w ewentualnym projekcie?

W koncu rzad jest dla nas i powinien reprezentowac nasze poglady a nie na odwrot. Skad kolego Biker masz informacje ze projekt upadl? Jesli to prawda to ciesze sie ze nadal bede mogl realizowac i rozwijac swoje hobby bez zbednej biurokracji :)
Jakie tam podejście... Rzeczywistość. Ja nawet przegrałem sprawę w sadzie najwyższym własnie za "działające wstecz prawo". Więc jak ktoś liczy , że "nabył prawa" (do posiadania broni) i już nic i nigdy tego nie zmieni to :lol: Co do reszty Twojej wypowiedzi to poczytaj w internetach jak to wyglądało , jakie było nastawienie wiceministra MSW (=rządu). Obecna ustawa jest bardzo dobra jeśli chodzi o CP. Niemcy, Czesi dali by pewnei sporo za tak liberalne przepisy.
Seba999
Posty: 15
Rejestracja: czw 25.sty.2018 - 13:36
Moja broń: Ruger New Army

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Seba999 »

Heh :) Staram sie bronic tego co nasze :) Tez mi sie wydaje ze nie ma sensu zmieniac obecnej ustawy. Jest dla nas dobra. Przynajmniej dla ludzi odpowiedzialnych... Jak juz czas pokazal nie ma na razie jakis wiekszych przewinien ze strony urzytkownikow CP a to o nas tylko dobrze swiadczy. Mam nadzieje ze nie znajdzie sie czarna owca ktora to popsuje ;)

Kiedys zglosilem kradziez samochodu a niedawno wlamanie. Policja ma zapewnic bezpieczenstwo? Hehe :) Do tej pory niczego nie wykryli. Wg co niektorych rzadzacych Polacy to barany ktorzy zacza sie mordowac... no skislem:) Czy oni sami przeszli badania? Bo chyba co niektorych poslow trzeba by bylo leczyc u psychiatry i to na oddziale zamknietym. Przeciez Polak ma swoje prawa. Z pewnoscia prawo do placenia podatkow i nic innego! W dodatku z nowym projektem wyskoczyl kukiz... Przeciez on sie nawet na muzyce nie zna :)
ReddyS
Posty: 12
Rejestracja: ndz 22.paź.2017 - 14:45
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: ReddyS »

Tak poczytałem, piszesz o zgłoszeniu kradzieży, ja dzwoniłem aby zgłosić fakt wandalizmu, po 15 min słuchania "pogotowie policji proszę czekać" dałem sobie spokój. Mieszkam przy lesie, do najbliższych zabudowań 300-400 m ciekawe co by napastnicy zrobili w ciągu ponad 15 min? Dlatego jak słucham, że policja nas broni, my sami nie musimy to...

Wysłane z mojego E6533 przy użyciu Tapatalka

Seba999
Posty: 15
Rejestracja: czw 25.sty.2018 - 13:36
Moja broń: Ruger New Army

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Seba999 »

No to chyba nie wymaga komentarza :) Kazdy obywatel powinien miec prawo do obrony kiedy istnieje uzasadnione zagrozenie zycia lub zdrowia. Patologia byl fakt ze kiedy odepchnales atakujacego napasnika z nozem a on sie przewrocil i rozbil leb o kraweznik to ciebie oskarzono o nieumyslne spowodowanie smierci...
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Seba999 pisze: czw 15.lut.2018 - 11:21 No to chyba nie wymaga komentarza :) Kazdy obywatel powinien miec prawo do obrony kiedy istnieje uzasadnione zagrozenie zycia lub zdrowia. Patologia byl fakt ze kiedy odepchnales atakujacego napasnika z nozem a on sie przewrocil i rozbil leb o kraweznik to ciebie oskarzono o nieumyslne spowodowanie smierci...
Fakt. Tak samo patologią jest że jeśli zastaniesz bandziora na swojej posesji to musisz się martwić by nie przekroczyć obrony koniecznej, a jeśli już coś zrobisz to musisz udowodnić że jej nie przekroczyłeś. To napastnik powinien się liczyć z tym że może podczas włamu stracić życie a nie poszkodowany troszczyć by włamywaczowi się krzywda nie stała.
Seba999
Posty: 15
Rejestracja: czw 25.sty.2018 - 13:36
Moja broń: Ruger New Army

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Seba999 »

Policja jest potrzebna wbrew pozorom. Bez niej bylaby taka anarchia ze w nocy strach by bylo zasnac. Ale prawo do obrony koniecznej powinno byc na korzysc potencjalnej ofiary (napadnietego w swoim wlasnym domu). Prawo do posiadania broni do zapewnienia bezpieczenstwa powinno przyczynic sie przede wszystkim do przemyslenia potencjalnemu amatorowi czyjejs wlasnosci czy warto. Policja nie zawsze przyjedzie na czas w tym czasie...

Nie kazdemu powinni dac zezwolenie ale jesli ktos spelnia wymagania powinien takie zezwolenie otrzymac obligatoryjnie. Obecnie moga poslac cie kilka razy do szpitala na intensywna. Mieszkasz na nieoswietlonym zadupiu a jakis "znawca" zycia powie nie bo nie... I nie chodzi nawet o bron krotka a dluga! "Bo Polacy nie sa przygotowani na posiadanie broni..." Po takich slowach dochodze do wniosku ze w naszym kraju mieszkaja sami idioci. Wiec w takim ukladzie kto nami rzadzi skoro nie ma wyjatkow?
Awatar użytkownika
Rotmiszcz
Posty: 69
Rejestracja: sob 30.gru.2017 - 18:07
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Rotmiszcz »

Pożyteczni idioci rzadza cała masą idiotów. Mimo iż bez przerwy od kilkuset lat dostajemy co kilka pokoleń tak po dupie, że zostaja z narodu gruzy. To nadal często słysze "Po co ci broń" ... Cech narodowych nie wytlumie :(
Seba999
Posty: 15
Rejestracja: czw 25.sty.2018 - 13:36
Moja broń: Ruger New Army

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Seba999 »

"Po co co ci bron..." Ciekawe pytanie. Po co wedkarzowi wedka? Czy ktos z tych pytajacych slyszal o strzelaniu rekreacyjnym? Strzelanie do tarczy czy do rzutek do sposob na mile spedzanie czasu. Jesli komus bron kojarzy sie tylko z morderstwem to chyba powinien sie sam pojsc leczyc. Ciesze sie ze jeszcze nikt nie zakazal biatlonistom strzelania do tarcz... Sam mam czarnoprochowego Remingtona 1858 nabytego dzieki uprzejmosci kolegi z forum. Zapisalem sie do klubu. Jezdze na strzelnice i planuje udzialy w zawodach. Jakos mi sie tarcza nie kojarzy z sasiadem czy z moim szefem.
Awatar użytkownika
Rotmiszcz
Posty: 69
Rejestracja: sob 30.gru.2017 - 18:07
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Rotmiszcz »

Mnie to mówisz, ale trudno się walczy z kłamstwami lewicowymi na czele z rozbrajaniem, My mamy słowa, oni nakłady na media :)
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: roundball »

Skarga Czeska odrzucona !

Wklejone bz beżowego :

"W marcu RM zaopiniowała negatywnie projekt poselski:
http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/ ... 1692-s.pdf

Gorsza wiadomość jest taka, że skarga Czech przeciwko Radzie Unii Europejskiej i PE (C-482/17), na postawie której Czechy (i Polska jako pełnomocnik) domagają się uchylenia szkodliwej dla nas dyrektywy 2017/853 została odrzucona :-(
http://curia.europa.eu/juris/liste.jsf? ... =C-482/17#
Tekst jest niestety tylko po czesku i francusku. Dziwne, bo skoro pełnomocnikiem była strona polska, to powinni przetłumaczyć też na język polski :mad:
Wkleiłem poniżej tłumaczenie automatyczne przez Google Translator, więc proszę nie odnosić się do jego jakości.

Poniżej niektóre ważniejsze fragmenty argumentów strony skażącej w kontekście broni CP.
"25 Republika Czeska podnosi w istocie, że dyrektywa 2017/853, wprowadzająca koncepcyjne i zasadnicze zmiany w rozporządzeniach UE dotyczących broni, jest niezgodna z prawem i zawiera niejasności w definicji nowych kategorii broni. broni, w szczególności w odniesieniu do zakazanej broni dodanej niniejszą dyrektywą do pozycji 7 i 8 kategorii A. Zdaniem tego państwa członkowskiego te niejednoznaczności powodują identyfikację danej broni i wdrożenie zakaz stosowania tych bardzo złożonych w praktyce. Ze względu na tę nielegalność i niejasność skuteczne zarządzanie rejestracją i autoryzacją takiej broni przez to państwo członkowskie zostałoby zasadniczo naruszone. Jednak pełna, dokładna i aktualna rejestracja broni byłaby oczywiście jednym z najważniejszych zadań w zakresie regulacji posiadania broni przez cywilów, jako niezbędny element polityki bezpieczeństwa kraju. państwo. Wdrożenie dyrektywy 2017/853 spowodowałoby zatem wewnętrzne trudności i stanowiłoby fundamentalne zagrożenie dla dotychczasowej polityki w tym obszarze w Republice Czeskiej, dlatego należy pilnie ją wstrzymać.
...
29 Następnie dyrektywa 2017/853 wprowadza obowiązek zgłaszania niektórych rodzajów broni, które do tej pory były wyłączone z zakresu dyrektywy 91/477, a mianowicie w szczególności zwielokrotniania broni i nieodwracalnie nieoperatywna broń - czyli zneutralizowana broń - i określenie jej właścicieli. Jednak w tym przypadku Republika Czeska jak dotąd nie zarejestrowała tych broni, tak że nie ma informacji o ich właścicielach. Tak więc identyfikacja tych ostatnich i poszukiwanie takiej broni przez właściwe organy krajowe byłyby trudne pod względem administracyjnym, jeśli nie niemożliwe.
...
30 Wreszcie, w całym szeregu pojedynczych przypadków, takich jak reprodukcja starej broni, konieczne byłoby fizyczne dostosowanie przedmiotowej broni poprzez oznaczenie jej w celu zapewnienia ich rejestracji. , Do tego ograniczenia dodano by złożoność kontroli przestrzegania tego wymogu, zarówno ze względu na dużą liczbę zaangażowanych broni, jak iz powodu braku informacji na temat zatrzymania niektórych z nich."
...
34 Po czwarte, Republika Czeska twierdzi, że transpozycja dyrektywy 2017/853 do prawa krajowego mogłaby mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo publiczne w tym państwie członkowskim. W istocie, nawet jeśli zachowany zostanie ścisły reżim kontroli, każde wzmocnienie przepisów dotyczących nabywania i posiadania broni nieuchronnie doprowadziłoby do przeniesienia niektórych z tych broni do nielegalnej sfery. Konsekwencje tego byłyby potwierdzone przez wcześniejsze doświadczenia w Republice Czeskiej po zaostrzeniu przepisów dotyczących rewolwerów perkusyjnych we wczesnych latach 90. W związku z tym po wprowadzeniu obowiązku rejestracji tych rewolwerów, tylko około 30 000 rewolwerów, z szacowanej łącznej liczby 200 000, zostało zgłoszonych jako zarejestrowane. Ta konsekwencja wynika również z raportu z 2014 r.
...
35 Nowe środki przewidziane w dyrektywie 2017/853 miałyby wpływ na setki tysięcy broni. Nawet gdyby zostało unieważnione, należałoby oczekiwać, że przedmiotowa broń pozostanie w nielegalnej sferze, tak że poniesiona szkoda byłaby nieodwracalna. Ponadto, w wyniku tych nowych środków, które ograniczają możliwości legalnego posiadania broni, należy oczekiwać obniżki cen broni na zwykłym rynku, a odwrotnie - wzrostu tej ceny na czarnym rynku."

A tu fragment stanowiska Trybunału:
"58 Jeśli chodzi, po pierwsze, o roszczenia Republiki Czeskiej dotyczące doświadczenia tego państwa członkowskiego po zaostrzeniu przepisów dotyczących rewolwerów perkusyjnych, należy podkreślić, że to państwo członkowskie nie przedłożył Trybunałowi dowody na poparcie tych zarzutów, aby nie mogły one wykazać ryzyka poważnej i nieodwracalnej szkody.

59 To samo dotyczy argumentu dotyczącego zmian cen broni na legalnym i czarnym rynku. Ponadto to państwo członkowskie nie wskazuje, w jaki sposób fakt, że cena broni miałaby spadać na zwykłym rynku i wzrastać na czarnym rynku, stanowiłaby zagrożenie dla bezpieczeństwa. publiczne na swoim terytorium.

60 Po drugie, fragmenty sprawozdania z 2014 r. Przytoczone przez Republikę Czeską na poparcie jej argumentu niewątpliwie podkreślają, że legalna własność broni może zostać przeniesiona ze sfery prawnej na nielegalny rynek w wyniku zmian w obowiązujących przepisach, w szczególności gdy posiadacze Broń ta nie jest zgodna z nowymi wprowadzonymi regułami, na przykład nie rejestrując broni, która krąży swobodnie przed wejściem w życie tych zasad. W świetle tych fragmentów nie wydaje się całkowicie wykluczone, że niektóre rodzaje broni legalnie przewożone na mocy dyrektywy 91/477 wkraczają do nielegalnej sfery w zakresie, w jakim ich posiadacze nie spełniają nowych wymogów dyrektywy 91/477. Dyrektywa 2017/853 lub na tej podstawie, że ta broń byłaby zabroniona przez tę ostatnią dyrektywę.

61 Z jednej strony jednak niniejsze sprawozdanie podkreśla również, że ogólnie trudno jest oszacować liczbę broni zaangażowanych w te fragmenty ze sfery prawnej do nielegalnej, tak aby znaczenie naruszenia bezpieczeństwa publicznego przedstawione w tych fragmentach pozostaje trudne do oceny.

62 Natomiast w każdym razie, aby ustalić nieodwracalny charakter zarzucanej szkody, Republika Czeska ogranicza się do twierdzenia w istocie, że nawet w przypadku stwierdzenia nieważności dyrektywy 2017/853, byłoby prawdopodobne, że broń legalnie posiadana na mocy dyrektywy 91/477, która miałaby przejść ze sfery prawnej do nielegalnej ze względu na zastosowanie nowych wymogów dyrektywy 2017/853, pozostałaby w tej drugiej sferze , Jednak to roszczenie nie jest obsługiwane. Bez uszczerbku dla wyniku wyroku, który zostanie wydany co do istoty, całkowite stwierdzenie nieważności dyrektywy 2017/853, o które wnioskuje Republika Czeska, powinno co do zasady spowodować powrót do stosowania przepisów. przewidzianej w dyrektywie 91/477, a tym samym zwrot przedmiotowej broni do sfery prawnej. "

Wniosek jest jeden Trybunał jest ślepy i głuchy na argumenty. Dostali prikaz "zwiększenia bezpieczeństwa", bo nie radzą sobie przyjezdnymi z Afryki, więc wpadli na genialny pomysł, :621: żeby rozbroić społeczeństwo. Tyle tylko, że dzięki temu społeczeństwo będzie jeszcze bardziej bezbronne i łatwiej będzie je sterroryzować przez terrorystów i przestępców :502: , którzy nie przejmują się przepisami. Czas przeprowadzić się do USA... :("
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: amigo »

Towarzysze z UESRR odrzucili skargę - a to ci niespodzianka :lol: A cze innego spodziewaliście się po tym betonie orwelowskim ?
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Flash »

Tak powstaje nowa partia leśnych dziadków, tym razem nie mausery czy szmajsery a remiki i colciki. Razem z nami bracia Pepiki!
Ryba
Posty: 39
Rejestracja: ndz 05.lut.2017 - 18:15
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Ryba »

Jeśli zabronią broni palnej, to może kosy na sztorc? Też zacna broń i niejeden raz zmieniiła historię... :?
Seba999
Posty: 15
Rejestracja: czw 25.sty.2018 - 13:36
Moja broń: Ruger New Army

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Seba999 »

Co niektorym w rzadzie sie gowno z mozgiem wymieszalo od siedzenia na dupie. Naprawde nie ma innych ciekawszych rzeczy do roboty jak tylko uprzykrzanie zycia normalnym obywatelom? Ciesze sie ze chociaz te glaby z KGP nie maja za duzo do powiedzenia bo zal im dupsko sciska ze komuna sie skonczyla i nie moga robic co chca.
Awatar użytkownika
SP5L
Posty: 34
Rejestracja: śr 12.kwie.2017 - 15:17
Lokalizacja: Warszawa Pr.Poł.
Moja broń: Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: SP5L »

Cały czas to w jedną stronę to w drugą, a my czekamy na jakieś pozytywne wiadomości.
Zablokowany