Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Zablokowany
Awatar użytkownika
krzywooki
Posty: 17
Rejestracja: pn 01.maja.2017 - 19:58
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: krzywooki »

Chyba tenże min. Zieliński wspomniany w artykule GW mówił już wcześniej w przemówieniu sejmowym, że liberalizacja im [rządowi] się nie podoba, a co do CP to trzeba rozważyć jakieś formy rejestracji broni. Żeby przynajmniej było wiadomo, co kto ma. I ten wariant wygląda prawdopodobnie moim zdaniem, jakaś rejestracja, może przymusowe EKB, diabli wiedzą. W każdym razie nie sądzę, żeby chcieli wprowadzić przymus posiadania pozwolenia na broń dla CP, za dużo ludzi ma już takie zabawki. Tak czy owak mamy pozostać najbardziej rozbrojonym społeczeństwem Europy, czyli idiotyzmu i obłudy prawnej cd.
Awatar użytkownika
SP5L
Posty: 34
Rejestracja: śr 12.kwie.2017 - 15:17
Lokalizacja: Warszawa Pr.Poł.
Moja broń: Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: SP5L »

Projekt Kukiza prawdopodobnie do kosza.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Ktoś jeszcze wierzy w liberalizację przepisów i jakieś ustawy o obronie miru ?
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: amigo »

Jaka liberalizacja , w przypadku CP lepiej żeby zostało po staremu ale coś są sygnały, że dobrze to już było.
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Stefanek »

To nie jest kwestia wiary, tylko fakty. Sejm ma mniej więcej rok na dostosowanie polskiego prawa do unijnej dyrektywy (termin implementacji to wrzesień przyszłego roku). Obojętnie czy będzie obowiązywać jeszcze stara ustawa, czy będzie już może ta nowa (w to to ja akurat nie wierzę ;-)) to raczej nic się już nie zmieni - oryginały rozdzielnego ładowania wyprodukowane do 1885 roku bez pozwolenia i rejestracji, repliki do rejestracji. Trzeba się do tego przygotowywać i przyzwyczajać się z tym żyć, a nie biadolić. Rejestracja nie boli! Jeśli nie mam padaczki, alzheimera, nie jestem alkoholikiem, narkomanem, no i nie byłem karany za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu lub mieniu (albo kary się już zatarły), to rejestracja należy mi się jak psu micha. Nikt nie może mi tego odmówić. Mandaty za prędkość się nie liczą.
Ale jeśli... masz padaczkę, alzheimera, nie przeżyjesz dnia bez połówki albo strzała... i właśnie wyszedłeś po trzech latach "sanatorium" za "zrobienie" tej babci na rogu... to nawet ja bym ci raczej broni do ręki nie dał.
A poza tym powtórzę już nie wiem który raz... wykorzystajcie ten rok na zrobienie pozwoleń!
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Stefanek »

Tak wracając do nowej dyrektywy... Skarga Czech na dyrektywę została wreszcie opublikowana w dzienniku urzędowym Unii Europejskiej, a więc sprawa uzyskała formalny bieg. Czechy domagają się stwierdzenia nieważności dyrektywy przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Zarzutów jest sporo - w sumie w dyrektywie mało jest rzeczy, do których nie można się przyczepić... w tym oczywiście sprawa replik broni zabytkowej.
No cóż, pozostaje czekać na wyrok Trybunału.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Szkoda tylko że sami o to walczą a naszym rządzącym bliżej jest by poprzeć Unię niż Czechy. Odbije nam się to czkawką jak będziemy potrzebować poparcia.
Odnośnie tego że oryginały bez rejestracji a reszta już tak to myślę że może być nie tak różowo. Jeśli chodzi o skuteczność i moc obalającą to replika i oryginał nie odbiegają zbytnio od siebie więc jeśli dyrektywa podpiera się bezpieczeństwem to rejestracja raczej wszystkich, może nie od razu ale jednak. Do tego gdzieś się obiło o forum kombinowanie unii z zakazem używania ołowiu jako pocisk. Tym to już na pewno nieźle okroją amatorów broni czarnoprochowej.
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Stefanek »

Tak nawiasem mówiąc Czechy to też Unia ;-) Tu nie chodzi o to, żeby popierać "kogoś", tylko słuszny (nie tylko według mnie) protest. Skarga jest skargą, nie ważne ile jest pod nią podpisów, chociaż z tego, co wiem, to polski rząd rozważa przyłączenie się do niej. Nie wiem, co z tego wyjdzie, bo rząd PiS jest raczej zwolennikiem zaostrzania przepisów dotyczących broni, a nie liberalizacji...
Oryginalnej broni zabytkowej póki co nikt nie rusza i chyba nie ruszy. Jakoś nie ma na to ciśnienia. W końcu nie słyszałem o zamachach przy użyciu harkabuzów albo lontowych muszkietów. A nowa dyrektywa wyrosła na fali "antyterrorystycznej" (co jest zresztą kompletną bzdurą, ale nieważnie...).
A co do ołowiu... Widzisz... ołów to metal mocno trujący. Już od dawna odchodzi się od jego używania. Jest w użyciu benzyna bezołowiowa i amunicja myśliwska bezołowiowa (śrut stalowy). Zakaz o którym mówisz miałby dotyczyć całkowitego odejścia od amunicji ołowiowej używanej do polowań, szczególnie na terenach podmokłych i nad wodą. Chodzi o to by zmniejszyć skażenie środowiska metalami ciężkimi. I w sumie jakiś sens w tym jest. Oczywiście nie dotyczyło by to strzelnic. Docelowo pewnie za jakiś (według mnie jeszcze odległy) czas można się spodziewać ogólnego zakazu używania ołowiu - podobnie jak było z azbestem. Ale do tej pory na pewno znajdzie się jakiś zamiennik. Natura nie znosi próżni. Amerykanie od dawna używają zamienników prochu czarnego, nie zawierających prochu :-) i jakoś nie narzekają.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Ktoś już to kiedyś wstawił ale powtórzę (punkt 2):
http://www.europarl.europa.eu/sides/get ... /PL#BKMD-7
To odnośnie podpierania się terroryzmem. Poza tym mam nadzieję że masz rację. Polacy to zaradny naród i z pewnością wejdą do obrotu wszelkie zamienniki ołowiu.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

No i ruszyła kampania .
W piątkowej Gazecie Krakowskiej na okładce Broń dla każdego Polaka ? Wiemy , co się wtedy stanie .

Pani Maria rozmawiała z psychologiem warto poczytać . Miałem kilka minut na przeczytanie tego artykułu ale psycholog chyba nie miał odwagi przedstawić się z imienia i nazwiska .
proponuję pisać do dziennikarzy i przedstawić im prawdziwe dane statystyczne na temat wypadków z bronią .
Tutaj artykuł
https://plus.gazetakrakowska.pl/magazyn ... e,12681609

Przypominam 2016 rok
3500 osób ginie w wypadkach drogowych
5000 osób wybiera śmierć samobójczą
ile osób ginie wyniku użycia broni ? Ktoś zna te dane ? jaka to może być liczba 10 - 50 osób
to zaledwie promil tych którzy wybierają samobójwsto z powodów finansowych i nadmiernego fiskalizmu Państwa .
Grigor
Posty: 8
Rejestracja: sob 14.maja.2016 - 20:49
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Grigor »

"Broń kojarzy się z władzą. Proszę zwrócić uwagę, że do policjantów zwracamy się: panie władzo. Przecież nie dlatego, że mają dbać o nasze bezpieczeństwo. Dlatego, że są uzbrojeni."

Dobrze wiedzieć że policjant bez broni to nic nie znaczący knypek. Zawsze myślałem że policjant to przedstawiciel prawa i dlatego należy mu się szacunek. No cóż, widać że się myliłem. Dobrze że mamy takich "mondrych" ludzi z wyższym wykształceniem. Ja, taki prosty człowiek to bym szanował policjanta nawet bez broni :(
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Mnie ciekawi co to za psycholog taki mądry . Pod takimi mądrościami to się powinien podpisać .
Zresztą przypominam sobie głośną sprawę znanej pani psycholog której syn zamordował kogoś . Ciekawe innych pouczała , była autorytetem a własnego dziecka nie umiała wychować . Sądzę że takim osobom powinno się przypominać fraszkę naszego wielkiego wieszcza i poety Kochanowskiego .
http://literat.ug.edu.pl/fraszki/014.htm
Awatar użytkownika
krzywooki
Posty: 17
Rejestracja: pn 01.maja.2017 - 19:58
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: krzywooki »

Dla pana psychologa każdy posiadacz broni to czciciel 'dzikiej bestii'. Żadnych rozróżnień na strzelających rekreacyjnie, sportowo, na kolekcjonerów czy po prostu pasjonatów broni. Żałosny wywiad.
Awatar użytkownika
fuelcare
Posty: 26
Rejestracja: ndz 05.lut.2017 - 14:49
Lokalizacja: Szczecin
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: fuelcare »

mam akurat zawod ze co rok musze robic te smieszne testy psychologiczne. obojetnie jaka firma, jakie stanowisko zawsze ta sama sztampa czyli ok 300 pytan ktore co piate jest o tym samym tylko inaczej ujete tak aby zlapac cie na klamstie. takie cos nawet trynkiewicz by pszeszedl aplikujac na stanowisko pomocy przedszkolnej. i co sam moge powiedziec o tych ludziach. z zachowania przypominaja troche slynna scene z ck dezerterow co von nogayowi pokazywali do znudzenia kure. wiekszosc z nich nie dziala wcale na zasadzie obserwacji i analizy tylko powiela ciagle te same schematy. jesli gdzies raz uslyszal ze ktos kogos zabil widelcem, to do konca zycia bedzie twierdzic ze widelc w rekach czlowieka jest zagrozeniem dla drugiej osoby i trzeba jesc drewnianymi paleczkami jak azjaci. winnym robi sie urzadzenie a nie jego operatora. ale tak jest latwiej i nie trzeba zbytnio sie wysilac. walimy opinie wg. przyjetego schematu i kasujemy pare stowek za godzine. proste
woldo2
Posty: 4
Rejestracja: śr 15.lis.2017 - 13:30
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: woldo2 »

Myślę, a może raczej mam nadzieję, że nie mamy się czego obawiać. Replik CP jest w naszym kraju mnóstwo. Nie wszystkie strzelają, niektóre tylko ozdabiają ściany i gablotki. Jakoś nie widzę szans na to by legalnie okradli tak wielu obywateli z ich prywatnego mienia. Ale realne wydaje się obowiązkowe EKB np na strzelnicach dla tych właścicieli CP co chcieliby przetestować praktyczne możliwości swoich zabawek. A przy okazji EKB nie dają za darmo więc państwo na tym zyska.
Choć oczywiście mocno ściskam kciuki by w kwestji CP wszystko zostało po staremu.
Zablokowany