Europejska Karta Broni

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Stefanek »

300 metrów to tylko Góra Kalwaria. No... tam tramwajem nie dojedziesz ;-)
Qrcze, faktycznie odjechaliśmy off topic daleko... :-) Tak dla ścisłości, to też nie jeżdżę ani skodą ani porsze, a na ZKS faktycznie raz jechałem pociągiem, metrem i tramwajem! I dało radę :-) Teraz mam strzelnicę z osią do 100m 15 minut jazdy samochodem od domu.
studniarz
Posty: 20
Rejestracja: pn 02.paź.2017 - 00:11
Lokalizacja: okolice Mińsk Maz.
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: studniarz »

Kolego stefanek ... a mogę się spytać ....gdzie ta strzelnica??? .... jeśli to nie tajemnica. :)
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Stefanek »

Tutaj:
http://grodzisksport.pl/strzelnica/
Żadna tajemnica :-) Tylko trzeba się umawiać na telefon, bo z tej strzelnicy korzysta też parę okolicznych komend Policji. No i trzeba mieć swoją broń i amunicję. W latach 90-tych, jak jeszcze należała do LOK-u, to sporo na niej strzelałem. Potem przez wiele lat leżała odłogiem i niszczała, a teraz ruszyła na nowo, już jako własność gminy.
studniarz
Posty: 20
Rejestracja: pn 02.paź.2017 - 00:11
Lokalizacja: okolice Mińsk Maz.
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: studniarz »

Kolego Stefanek.
Obiektu nie znam osobiście, ale interesowałem się w necie. Niestety to dokładnie druga strona Warszawy od Mińska Maz., aczkolwiek często bywam u matki w Nadarzynie i jest szansa na miłe pogaduchy w oparach prochu. Ale domyślam się, i mam nadzieję że się spotkamy. Dzisiaj było spotkanie w Górze Kalwarii na którym być nie mogłem i ubolewam, na wiosnę chłopaki z NTS-u szykują znów jakiś biwak dla swoich na strzelnicy w G.K. to i może się pozapraszamy :?: .... Pozdrawiam Ciebie oraz kominiarzy CP i nitrowców
studniarz
Posty: 20
Rejestracja: pn 02.paź.2017 - 00:11
Lokalizacja: okolice Mińsk Maz.
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: studniarz »

studniarz pisze: czw 09.lis.2017 - 21:23 Dzięki za słowo, ale dostałem informację że przyjdzie do mnie pocztą poleconym do rąk własnych. Niestety telefonicznie tylko poinformowała mnie kobietka że skoro nie otrzymałem to trwa procedura administracyjna i trzeba czekać... a na pytanie ile czasu , uzyskałem odpowiedź że oni mają 3 miesiące od daty wpłynięcia wniosku!!!!!! Ja konto mam zupełnie czyste, nigdy nie byłem karany więc to odpada. Mam tylko bumagę z pieczęcią WPA ul.Nowolipie 2 i że wpłynęło 20 września. Cholera mnie bierze bo nie mogę sobie legalnie postrzelać.
Chcę uzupełnić informacje odnośnie WPA Warszawa i karty EKB ... i cóż???? Dzisiaj zadzwoniłem do WPA i ""bardzo miła Pani"" poinformowała mnie że karta czeka do odbioru osobistego już półtora miesiąca u nich
Normalnie szlag mnie trafia jaki mają tam B U R D E L, na moje słowa o poprzednich rozmowach z WPA oraz że zostawiłem numer telefonu, adres e-mail do kontaktowania, Pani stała się jeszcze milsza i zjeb..ała mnie że oni nie mają obowiązku mnie informować ani odsyłać listem poleconym ... i że to ja jestem wnioskodawcą a nie oni i......iiii wogóle jak śmiałem cokolwiek jej wypomnieć bo to nie jest jej działanie tylko kolegi ... i szkoda że nie opier..oliła mnie jeszcze że w ogóle śmiałem do nich zadzwonić.....
Normalnie ręce mi opadają.....
Dodam że z natury jestem dosyć spokojny a dialog z Panią prowadziłem bardzo uprzejmie i opanowanie.
I teraz jak to jest, że inni dostają informacje, albo ktoś dzwoni, albo przysyłają do domu ????... ja nie wiem... ale do dnia dzisiejszego jeszcze miałem neutralne zdanie o naszej Policji jednak od dzisiaj bardzo... ale to bardzo zmieniłem zdanie .. Ot taka refleksja....
mao
Posty: 19
Rejestracja: wt 07.lis.2017 - 10:22
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: mao »

Legendy i mity....
i ja się wypowiem ;)
Wyrobienie EKB zajeło 4 tygodnie.
Wszystkie dokumenty wysłałem pocztą do WKP (dowód wpłaty 105 zł, jedno zdjecie, podanie o EKB, kopie faktury, orginał faktury)
fakturę orgin. odesłali szybciej :) EKB też pocztą dostałem.
co mnie zaszkoczyło....? karta jest ważna tylko 5 lat :(
no i jak osoba widnieje w KRK ;) to też nie ma problemu z wyrobieniem. Prawo jest takie, że każdemu wydają, tylko dłużej w tym przypadku to trwa :P
ps. co 3-4 dni dzwoniłem do KWP z zapytaniem o moją EKB
ps. z czasem zdobyłem doświadaczenie i wiem gdzie kupić proch i postrzelać legalnie na strzelnicy nie posiadajać EKB. szkoda tych 105 zł bo miałbym za to 1 kg proszku :)
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Bob »

Czy jest jakiś okreslony czas od zakupu broni CP na wyrobienie EKB?
Czy mogę to zrobić w dowolnym momencie czy to po tygodniu czy po roku czasu?
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Szaddam »

Nie, żadnych ograniczeń i terminów nie ma.
Vick
Posty: 4
Rejestracja: wt 12.gru.2017 - 12:01
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Vick »

Jeżeli EKB jest na 5 lat, co się stanie jeśli się go nie przedłuży a broń nadal będzie się posiadało?

Drugie pytanko: jeśli trzeba zarejestrować broń żeby dostać EKB, to co potem z taką bronią? sprzedać trzeba ją z umową, ale to oznacza że ktoś kto ją kupi musi ją przerejestrować na siebie? czy ja wyrejestrowuje a on nie musi rejestrować? czy obowiązek rejestracji ciągnie się za tą bronią do końca jej "życia"?

Trzecia rzecz, jeśli będę miał taką zarejestrowaną broń, to muszę ją przechowywać w szafie S1 jak współczesną? czy nadal mogę "gdziekolwiek" jak nierejestrowaną?
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Szaddam »

1. Nic.
2. Lepiej sprzedać na papier, ale nie jest to wymagane. Możesz też wyrejestrować broń tylko na oświadczenie.
Nabywca nie musi jej rejestrować.
3. Do przechowywania CP nie ma żadnych szczególnych wymagań. Niemniej warto zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa.
Vick
Posty: 4
Rejestracja: wt 12.gru.2017 - 12:01
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Vick »

Dziękuję!
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: RedGuy »

Jak już ktoś wcześniej słusznie zauważył EKB jest potrzebna głównie przy zakupie prochu w naszym kraju (niezbyt mądre moim zdaniem ale cóż). Sporadycznie wymagają jej na strzelnicach choć nie mam pojęcia po co. Jak kolega Szaddam zauważył nie jest wymagana sprzedaż broni na papier, jednak wiedząc że przy zakupie w sklepie podałem soje dane wolałbym sprzedać na umowę. Nie wiadomo kim jest przyszły potencjalny nabywca i czy po jakimś czasie nie okaże się że znaleziono broń porzuconą po napadzie na jakąś wioskową pocztę czy sklep a zakupiłem ją właśnie ja :oczy: .
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Biker »

RedGuy pisze: czw 28.gru.2017 - 20:27 . Jak kolega Szaddam zauważył nie jest wymagana sprzedaż broni na papier,
Odkąd można kupować coś "na gębę" zamiast na umowę, fakturę czy paragon? To , że tak wiele osób robi nie znaczy, że to legalne.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: RedGuy »

A kto ci zabroni sprzedać czarnoprochowca bez spisywania umowy? Gdzie jest napisane że musisz mieć papier że sprzedałeś? Oczywiście nie jest to mądre ale nie ma obowiązku. Równie dobrze możesz sprzedać samochód nie spisując umowy. Tylko kupujący może zostać wydymany bo zgłosisz kradzież, a i ty możesz mieć kłopoty bo nabywca może na twoje konto popełnić przestępstwo. Koniec końców lepiej się jakąś papierową podkładką zabezpieczyć.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Szaddam »

Biker pisze: pt 29.gru.2017 - 12:08 Odkąd można kupować coś "na gębę" zamiast na umowę, fakturę czy paragon? To , że tak wiele osób robi nie znaczy, że to legalne.
Co nie jest prawnie obowiązkowe, jest dozwolone wg widzi-mi-się obywatela!
To "odkąd" i na jakiej podstawie, może kol. @Biker odpowie, istnieje obowiązek zbywania/nabywania broni CP na "umowę, fakturę czy paragon".
ODPOWIEDZ