Europejska Karta Broni

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
studniarz
Posty: 20
Rejestracja: pn 02.paź.2017 - 00:11
Lokalizacja: okolice Mińsk Maz.
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: studniarz »

Witam kolegów. Czy może orientuje się ktoś ile czasu czeka się WPA Warszawa na EKB. Pytam, gdyż dokumenty złożyłem 20 września i do dzisiaj cisza, a niestety na strzelnicę AON w Rembertowie nie puszczą bez cholernej EKB. Pozdrawiam.
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Stefanek »

W moim przypadku to był tydzień. Zadzwoń, może karta już na Ciebie od dawna czeka? Chociaż to chyba oni powinni zadzwonić, że jest do odebrania. Do mnie zadzwonili. Chyba, że nie podałeś numeru kontaktowego...
studniarz
Posty: 20
Rejestracja: pn 02.paź.2017 - 00:11
Lokalizacja: okolice Mińsk Maz.
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: studniarz »

Dzięki za słowo, ale dostałem informację że przyjdzie do mnie pocztą poleconym do rąk własnych. Niestety telefonicznie tylko poinformowała mnie kobietka że skoro nie otrzymałem to trwa procedura administracyjna i trzeba czekać... a na pytanie ile czasu , uzyskałem odpowiedź że oni mają 3 miesiące od daty wpłynięcia wniosku!!!!!! Ja konto mam zupełnie czyste, nigdy nie byłem karany więc to odpada. Mam tylko bumagę z pieczęcią WPA ul.Nowolipie 2 i że wpłynęło 20 września. Cholera mnie bierze bo nie mogę sobie legalnie postrzelać.
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Stefanek »

Co to jest EKB to każdy z nas wie. Problem jest taki, że na niektórych strzelnicach "srają ogniem" i nie chcą wpuszczać z bronią CP nie wpisaną do EKB. Gość stanie na bramie i nie przeskoczysz. Zastrzelić palanta, żeby wejść na strzelnicę? Skargę do Prezesa "Legii" pisać? Policję wzywać?
Są strzelnice nieprzyjazne CP i tyle. Mają CP w d..., bo i tak swoje zarobią na innych klientach.
Trzeba zmienić strzelnicę i finito.
studniarz
Posty: 20
Rejestracja: pn 02.paź.2017 - 00:11
Lokalizacja: okolice Mińsk Maz.
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: studniarz »

Witam i dzięki za odzew, z cały szacunkiem dla kolegi rusznika... ale nic nie poradzę, na strzelnicę legii mam 20 min samochodem, następna strzelnica przez całą stolyyycę to ok. godzinki bez , a 2 godz z koreczkami, jeszcze następna to Góra Kalwaria 55km i sytuacja analogiczna z korkami i bez. A dalej to już wielka bieda ze strzelnicami CP po wschodniej stronie Warszawy. Na tej jakiś człek ponury wymyślił że bez EKB nie nada i paszła won.
I tak po paru latach zostałem zmuszony do "samogwałtu". A na pocieszenie żeby sobie piardnąć z innych rurek to musisz i na nie mieć bumagę i tyle. Ja wiem że popieprzone to jest, ale nic nie mogę uczynić.
Kolego stefanek, skarga nic nie pomoże gdyż zawsze zasłonią się bezpieczeństwem, czy np. pochodzeniem broni,...etc
Jeden gościu z Sulejówka pyszczył sobie z obsługą i wypyszczył całkowity zakaz wejścia na obiekty strzelnic CWKS LEGIA, gdyż będąc agresywnym był czynnym zagrożeniem dla innych użytkowników strzelnicy i nie reagował na polecenie obsługi, która to wezwała szanowną policyyyję a Panowie za wsiarz doradiowozu iiiiiii..... tyle go widzieli :-o. Pozdrawiam wszystkich "kominiarzy" CP :ok: .
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: slaw29 »

Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Stefanek »

Wiem, że skarga nic nie pomoże. Chciałem w ten sposób podkreślić kompletną bezradność w takiej sytuacji. Na ZKS-ie była kiedyś jakaś dyskusja na temat kto może, a kto nie może wejść na strzelnicę (chodziło akurat o niezachowywanie zasad bezpieczeństwa, a nie o CP) i jeden z instruktorów powiedział jasno: "To jest NASZA strzelnica i to MY decydujemy, kto na nią wejdzie. Jak napiszemy w regulaminie, że można strzelać tylko w czerwonych skarpetkach, to tak będzie!". Nie przeskoczysz.
Z prawej strony Warszawy na ZKS to faktycznie cała wyprawa. Jak masz gdzieś blisko do pociągu to można SKM albo KM do Śródmieścia, metrem na Marymont i potem tramwajem na strzelnicę. Bez korków, bez łaski.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: RedGuy »

slaw29 pisze: sob 11.lis.2017 - 23:00 http://www.geekweek.pl/aktualnosci/2107 ... bron-palna

A my się cofamy.
Widać po kim odziedziczyliśmy przepisy dotyczące posiadania broni, tyle że oni swoje zmieniają a my jak napisałeś się cofamy :; .

Stefanek zobaczysz co będzie jak zacznie ubywać amatorów i strzelnice zaczną wymierać z powodu chronicznego braku klientów. Nie oszukujmy się ale ludzie którzy dopiero zaczynają się rozsmakowywać w strzelectwie gdy zaczną się co rusz potykać o nowe ograniczenia w końcu zaczną rezygnować. Każdy z nich to jednak klient i brak kilku, kilkunastu to dziura w budżecie. Wiem że w okolicach stolicy to może nie być problem bo Warszawa to wielkie skupisko ludzi ale w mniejszych miejscowościach strzelectwo wraz z strzelnicami padnie. Swoją drogą to trochę dziwne że nikt z rządzących nie przejmuje się poziomem uświadomienia ludzi w kierunku posiadania i obsługi broni gdzie na około każdy z sąsiadów jest o wiele bardziej uzbrojony. Czyżbyśmy nie uczyli się na błędach z historii i bezgranicznie ufamy sąsiadom?
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Stefanek »

Biadolicie Hipolicie! Sorry ;-) - bez urazy. Nie wiem, jak jest w Rosji, bo internetowym pismakom nie wierzę (być może faktycznie jest tak różowo, jak piszą), ale póki co, uzyskanie w Polsce pozwolenia "na dowolną ilość" broni to nie jest żaden kosmos. Znam mnóstwo ludzi, którzy maja pozwolenia, albo właśnie je robią. Sam też mam - na każdy rodzaj broni, w tym dowolną CP, nieważne sprzed czy po 1885, rozdzielnego czy scalonego ładowania, oryginał czy replikę. Mam na to wyj...ane, jak mawiają gimnazjaliści!
Co Was przed tym powstrzymuje? Powtarzam to jak mantrę - róbcie pozwolenia i miejcie wszystko w d...!
A czy strzelnice wymrą? Sorry. Strzelcy CP to nie jest podstawowy "target", jak mawiają spece od marketingu. W ciągu ostatnich paru lat otworzyło się w Wa-wie sporo nowych strzelnic komercyjnych. W tym roku ruszyła bardzo fajna strzelnica w byłej FSO, W przyszłym roku rusza strzelnica w Michałowicach. Wiele z tych strzelnic to obiekty zamknięte, w których w ogóle nie przewiduje sie strzelania z CP. Po wielu latach leżenia odłogiem w tym roku została reaktywowana strzelnica w moim mieście - nie muszę już jeździć na ZKS. Rusza właśnie rządowy projekt "Strzelnica w każdym powiecie". Oznacza to, że zgodnie z prawem w każdym powiecie będzie MUSIAŁA BYĆ ogólnodostępna strzelnica! Gdzie tu wymieranie!
ReddyS
Posty: 12
Rejestracja: ndz 22.paź.2017 - 14:45
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: ReddyS »

Co do prywatnych strzelnic to jestem za ich prawem do decydowania jakich papierów żądają od strzelca. Mój biznes, moje warunki, a klient głosuje portfelem.

Wysłane z mojego E6533 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: RedGuy »

Stefanek nie zamierzam się obrażać. Myślę że gdybym chciał to z pewnością zrobiłbym pozwolenie, tyle że puki co nie jest mi potrzebne bo innej broni na razie zamierzam zakupywać. Nie biorę udziału w zawodach a strzelanie z CP traktuję jako forma relaksu i nie przejmuję się osiągami na tarczy. Taki ze mnie niedzielny strzelec :-) . Jak zauważyłeś wiele strzelnic ostatnio powstało i wiem że CP to tylko niewielki ułamek strzelców jednak podejrzewam że wiele osób zaczyna przygodę ze strzelectwem właśnie przez niewiążące CP (np ja :-D ). Sprawa jest podobna do motocykli. Od kiedy wprowadzono możliwość jazdy 125ccm na kat. "B" odczuwam inne, łagodniejsze zachowanie kierowca samochodu - motocyklista. Może to tylko moje odczucie :-) ale ludzie którzy nie mieli do czynienia z motocyklami bez zdawania dodatkowych egzaminów mają szansę poczuć się motocyklistą i zmienia się wtedy punkt widzenia. Myślę że tym samym może być CP w strzelectwie. Początkujący mógłby spróbować strzelectwa nie pakując się w zbędne pozwolenia i patenty a w razie zmiany zainteresowań sprzedaje zabawki i koniec. Z drugiej strony mogąc samodzielnie rozebrać nasmarować do tego postrzelać na strzelnicy łatwo złapać bakcyla dzięki czemu potencjalnych strzelców przybywa. Zaznaczam że to moje gdybanie, zielonego, niedzielnego strzelca ;) .
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Stefanek »

Zgadzam się. Mam całkiem podobne odczucia. Motocyklowe prawo jazdy mam od trzydziestu lat. Jeżdżę całkiem "poważnymi" motocyklami (jeden ma silnik 900, drugi 1200 ccm), ale też zaczynałem swoją przygodę z motocyklami od 125 :-) Uważam (notabene odmiennie od wielu innych motocyklistów), że liberalizacja dostępu do stodwudziestekpiątek, to był bardzo dobry ruch. Ludzie się uczą, nabierają doświadczenia. Jak im się spodoba, to łatwiej mogą zrobić prawo jazdy kat. A. A jak nie chcą, to bez dodatkowych "korowodów" też mogą poczuć wiatr we włosach :-) Parę lat temu była podobna liberalizacja, jeśli chodzi o możliwość prowadzenia jachtów żaglowych i motorowych (bo ja mam też patent sternika motorowodnego). I też mimo początkowego krzyku, że się będą wszyscy na potęgę topić (a najgłośniej krzyczeli ci, którzy już uprawnienia mieli), jakoś nic się nie stało. Tak, jak z kierowcami stodwudziestekpiątek, którzy - jak się okazało - wcale nie powodują masowo wypadków drogowych. Podejście, żeby traktować bron CP jako takie swoiste "stodwudziestkipiatki" jest OK. To racja. Chociaż osobiście mam zupełnie inne doświadczenia. Bronią CP zainteresowałem się całkiem niedawno, po wieloletnich doświadczeniach "obcowania" z bronią nitro (notabene nie jestem strzelcem sportowym, mam pozwolenie kolekcjonerskie). Nadal traktuję ją tylko jako ciekawostkę. Nie jest to główny przedmiot moich zainteresowań. Stąd może trochę inne podejście.
W każdym razie prawo mamy takie, jakie mamy. Mimo "demokracji", tak naprawdę nie mamy na to większego wpływu. Trzeba się cieszyć z tego, co jest. Są kraje na świecie, gdzie jest dużo gorzej. Nikt też nie powiedział, że u nas będzie zawsze tak samo. A skoro prawo może się zmienić na niekorzyść, a my mamy tego świadomość - to grzechem by było załamać ręce, usiąść i zapłakać, a nie zacząć się do tego przygotowywać.
gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: gondoljerzy »

Stefanek pisze: ndz 12.lis.2017 - 10:58 Biadolicie Hipolicie! Sorry ;-) - bez urazy.
...
ale póki co, uzyskanie w Polsce pozwolenia "na dowolną ilość" broni to nie jest żaden kosmos.
...
Co Was przed tym powstrzymuje? Powtarzam to jak mantrę - róbcie pozwolenia i miejcie wszystko w d...!
Przy ostatniej wizycie na strzelnicy miałem na sąsiednim torze strzelca przygotowującego się do weekendowych zawodów sportowych. Zawodów z musu, wiadomo dlaczego. Ja z czarnoprochowcem, on ze współczesnym pistoletem 9mm. Nie było pospiechu, razem łaziliśmy do tarcz sprawdzić wyniki i trochę sobie gadaliśmy. Między innymi zapytałem jak to jest: w internecie czytam, że zrobienie pozwolenia na współczesną broń to koszt jak na prawo jazdy. Czy to prawda? W odpowiedzi usłyszałem kwotę, jaką wydał w ciągu niecałych dwu lat na swoje, było nie było hobby. Suma przekraczała czterokrotnie moje wydatki w podobnym okresie. Obie kwoty całościowe, z zakupem broni i wszelakich niezbędnych akcesoriów.
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Stefanek »

Nie dostałeś odpowiedzi na swoje pytanie. Zapytałeś go ile kosztuje zrobienie pozwolenia, a on Ci odpowiedział ile wydał na swoje hobby. A to jest różnica. Znam ludzi, którzy na swoje hobby wydają kilkanaście tysięcy rocznie. Ja tylko na ubezpieczenie swoich motocykli wydaję ok. 4000 rocznie od paru lat - a ile kosztuje zrobienie prawa jazdy?
Strzelec sportowy musi regularnie startować w zawodach, żeby utrzymać licencję. To kosztuje. Jeśli myśli o wynikach, to musi trenować. Znam takich, co wystrzeliwują tygodniowo parę setek sztuk amunicji. W ciągu roku to idzie w tysiące złotych. Tyle kosztuje ich hobby. Ale czy to jest koszt zrobienia pozwolenia?
Ja wydałem: Badania lekarskie i psychologiczne - 500 zł. Opłata skarbowa za wydanie pozwolenia - 242 zł. Opłata za egzamin kolekcjonerski - 1100 zł. Opłata za wydanie jednego zaświadczenia uprawniającego do zakupu broni - 17 zł. Bierzesz ich tyle, ile broni chcesz kupić. Oczywiście nie więcej, niż masz w pozwoleniu. I to wszystko! Wszystkie opłaty są opisane w odpowiednich przepisach - możesz sam sprawdzić. Ponieważ strzelać umiem, nie przygotowywałem się jakoś specjalnie do egzaminu. Oczywiście można też pięć razy w tygodniu iść na strzelnicę i wydać na to 15 tys. zł - kto bogatemu zabroni. Tylko po co? A broń i akcesoria... A CP to nic nie kosztuje? Piszesz, że gość wydał cztery razy tyle, co Ty. OK! Znam takich, którzy wydali osiem razy więcej niż ja. I co z tego wynika? Jeden jeździ Skodą Octavią, a drugi Porsche Cayenne... Jaki to ma związek z kosztem zrobienia prawa jazdy?
studniarz
Posty: 20
Rejestracja: pn 02.paź.2017 - 00:11
Lokalizacja: okolice Mińsk Maz.
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: studniarz »

Tak koledzy wszyscy macie rację.
Kolego stefanek ,ale to wszystko popierdułki takie 25m czy 50m i one jak najbardziej są bardzo potrzebne a powstanie każdej następnej powinno cieszyć po stokroć.... ja osobiście miałem na myśli osie minimum 100m a już 300m to jest ideał. Niestety ,ale niektóre egzemplarze fajnie jest przestrzelić na dłuższym dystansie. ........cytat: Jeden jeździ Skodą Octavią, a drugi Porsche Cayenne... Jaki to ma związek z kosztem zrobienia prawa jazdy? Skodą??? :oczy: Jeszcze niedawno otrzymałem propozycję jakąś SKM-ką ,Metrem, i może jeszcze rowerem miejskim :-D :-D Chorobcia tylko już zapomniałem od kogo :-) :-) ..... no niestety jak włożę 3 sztuki w pokrowcach do bagażnika mojego samochodu to ciężko już skrzynkę z zasilaniem do tego dobytku ułożyć... i zapewniam że nie jeżdżę fiatem 126p ani Yariską :ok: A motocykle kocham obecnie tylko została FJR1300 a VIRAGO 750 i VARADERO poszły we wrześniu do młodszych użytkowników szos...
Pozdrawiam tubylców ... a propos chyba troszkę odeszłem od tematu............... :ok:

sory za edit ale poprawiałem końcówki
ODPOWIEDZ