Europejska Karta Broni

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
Wycior
VIP
Posty: 2066
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Wycior »

Niet. Może mu się pokićkało np. z bronią PCU (pozbawioną cech użytkowych) - w skrócie też są literki P i C, jak w CP. W przypadku broni PCU na dopełnienie obowiązku rejestracji w tzw. "żółtej książeczce" faktycznie miałbyś 5 dni od daty zakupu. Obejrzyj sobie formularz wniosku o wydanie EKB.
Rovan
Posty: 1
Rejestracja: sob 02.wrz.2017 - 21:30
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Rovan »

rusznik pisze: pt 25.sie.2017 - 07:38 uzywanie broni cp na strzelnicach wymaga albo PATENTU STRZELECKIEGO albo osoby prowadzacej=instruktora...
Na strzelnicy w warszawskim Rembertowie nie wymagają posiadania patentu, ani obecności instruktora. Jest jednak łyżka dziegciu w tej beczce miodu - wymagają EKB.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: slaw29 »

Na strzelnicy w warszawskim Rembertowie nie wymagają posiadania patentu, ani obecności instruktora. Jest jednak łyżka dziegciu w tej beczce miodu - wymagają EKB.
Widać że tą strzelnicę prowadzi całkiem zdrowo myślący człowiek :-D
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Szaddam »

Może i "zdrowomyślący", za to bez znajomości odpowiednich przepisów!
EKBP nie jest dokumentem uprawniającym do używania broni, w jakiejkolwiek formie czy okolicznościach.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: RedGuy »

Tak sobie rozmyślam przy piwku o tym EKB. Załóżmy że wchodzą zmiany i wszyscy nie posiadający pozwolenia na broń muszą się wyzbyć swych zabawek. Jeśli nawet policja ma wgląd w kwity sklepu kto kiedy kupił to ja nie mam obowiązku zgłaszać że sprzedałem swoją sztukę jakiemuś nieznajomemu spotkanemu na ulicy,czy strzelnicy. Nie rejestrowałem jej więc nie muszę spisywać umowy i znać danych kupującego - przejdzie coś takiego? Oczywista rzecz że sprzęt staje się nielegalny i używać go nie mogę. Na plus jest to że nie muszę go oddawać za free.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Szaddam »

Myśl, że Policja sprawdza kwity ze sklepu jest błędna. Nie maja ani środków, ani możliwości, ani chęci by to robić. Oczywiście, jakiś konkretny przypadek mogą sprawdzić, tysięcy się po prostu nie da!
Poza tym, ile na rynku jest nówek ze sklepu, a ile używek i z prywatnego importu? A właśnie! A co ze sklepami zagranicznymi? Sam kupowałem w Czechach i Niemczech :)
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: roundball »

Zgadzam się z Tobą rusznik.
Wprowadzenie normalnego pozwolenia na taką ilośc rewolwerów CP co u nas spowoduje że i tak większa część ludzisków co nie strzela "zawodowo"
to oleje a efekt byłby tylko taki że zrobi się z nich przestępców jak z tych co kolekcjonowali destrukty.
Mnie również nie wydaje sie żeby chcieli zrobić taki debilizm bo mimo wszystko to elektorat a przecież cały czas mówią o swobodniejszym dostępie obywateli do broni.
Chociaż z drugiej strony to ja bym był ostrożny ze stawianiem granic bezmyślności polityków. :-(

Swoją drogą, wprowadzenie rejestracji rewolwerów nie byłoby raczej uciążliwe a odziało by tych niepewnych i za bardzo napalonych, a jednocześnie zamknęło by gebę tym od dyrektywy. Zwłaszcza gdyby to buło oficjalnie rodzaj "pozwolenia" a w praktyce rejestracja od ręki jak teraz wiatrówki pow. 17J
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: DRIZZLERE17 »

Zakładając ten temat prawie rok temu (08/10/2016) miałem zamiar wyrobić EKB. Wyrabianie EKB to w zasadzie nic innego jak dobrowolne wpisywanie się na listę proskrypcyjną. Teraz już wiem, że nie tylko nie warto tego robić, ale stanowi to także potencjalne niebezpieczeństwo w przypadku gdy zmieni się prawo, nie tylko chodzi mi o nowa UOBiA, co do której nie ma pewności jak będzie wyglądać jej ostateczna wersja, ale także kolejną przyszłą dyrektywę Brukselskich EUnuchów, która jest tylko kwestia czasu. Pamiętajmy słowa komosarza ludowego tow. Junckera, który powiedział, że przyjęcie dyrektywy z 14/03/2017 cytat: "...jest tylko KAMIENIEM MILOWYM..." on po prostu miał na myśli to, co zakładała pierwsza wersja tej dyrektywy, której celem była konfiskata prawie wszystkiej posiadanej legalnie broni w krajach EU.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: RedGuy »

roundball pisze: pn 04.wrz.2017 - 20:47
Chociaż z drugiej strony to ja bym był ostrożny ze stawianiem granic bezmyślności polityków. :-(
Właśnie o to chodzi że najsłabszym ogniwem w tym wszystkim są politycy. By mieć święty spokój wprowadzą przepis podpierając go jakimiś kosmicznymi statystykami. Wystarczy choćby referendum poprzedzone kilkoma artykułami o napadach z bronią w ręku i sprawa przegrana :; . Tak na dobrą sprawę ludzie do dziś nie mają zielonego pojęcia że w Polsce można kupić broń palną bez pozwolenia, a żyliśmy tak długo rozbrojeni że na hasło broń palna ludziom nie mającym kontaktu z bronią poważnieją miny i z góry takiego posiadacza mają albo za świra albo bandziora. W obawie o swoje bezpieczeństwo ludzie będą gotowi poprzeć całkowity zakaz posiadania broni by mieć pewność że przestępcy jej nie posiądą. Tylko który z bandytów używa legalnej broni?
roundball pisze: pn 04.wrz.2017 - 20:47 Swoją drogą, wprowadzenie rejestracji rewolwerów nie byłoby raczej uciążliwe a odziało by tych niepewnych i za bardzo napalonych, a jednocześnie zamknęło by gebę tym od dyrektywy. Zwłaszcza gdyby to buło oficjalnie rodzaj "pozwolenia" a w praktyce rejestracja od ręki jak teraz wiatrówki pow. 17J
Tych za bardzo napalonych raczej to nie oddzieli bo każdy kto zaczyna taki jest. Najtańszy rewolwer to jakieś 1000zł a EKB to zaledwie stówka. Jeśli ktoś zainwestuje w broń a wiadomo że to nie koniec zakupów, do tego jest najarany to 100zł raczej go nie zniechęci.
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: roundball »

Ja nie mówię o EKB za stówkę tylko o rejestracji, takiej jak w broni deko czy wiatrówkach pow. 17J
Gdzie jak na razie musisz mieć zaświadczenie o niekaralności a jeszcze zaświadczenie że się nie leczyłeś "na głowę" by nie zaszkodziło.
Co do całkowitej konfiskaty.....marzy się im. Ten kołchoz zdechnie śmiercią naturalną dzięki Takim jak "Makaron" i jakby jeszcze Merkelicę na następną kadęcję to to długo nie wyżyje.
Wolę być biedny w kraju z problemami, ale z bronią, niż być czyimś baranem w zagrodzie kontrolowanym z każdej strony i z wybranym przeze mnie rządem który realizuje obce polecenia.
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Biker »

rusznik pisze: pn 04.wrz.2017 - 20:13
Z drugiej strony mysle ze niedojdzie do rygorystycznych zmian w prawie o broni i ewentualnie tylko jakas czesc typow broni cp bedzie pozwoleniowa reszta pozostanie bez zmian...wiec szkoda robic przedwczesna panike oraz partyzantke.

:piwo: Też tak liczę, ale z drugiej strony mogą nam śrubkę dokręcić mocno. Teraz znowu jakiś plan wycofania pocisków ołowianych się pojawił na internetach.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Szaddam »

Biker pisze: wt 05.wrz.2017 - 18:39 Teraz znowu jakiś plan wycofania pocisków ołowianych się pojawił na internetach.
To będziem prać z tego co do lufy wejdzie, a gwintu nie uszkodzi, Zakupimy tromblony, garłacze i hakownice! Nie damy się stłamsić :?:
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: slaw29 »

Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: KUKUŁKA »

Czytając posty "pojazdów Chrystusowych" o noszeniu załadowanych odprzodowych Pismejkerów w kaburach pod pachą i czy pustaka nim rozwali- jestem za rejestracją i obowiązkowym badaniu głowy.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: RedGuy »

Zaciekawił mnie projekt ustawy, zacząłem w nim pryciać i znalazłem cuś takigo.
Broń dzielimy na kategorie, nie będę wszystkich wymieniał bo szkoda miejsca tylko te:

Art. 14. 1. Pozwolenie podstawowe wydaje się osobie, wobec której nie zachodzą okoliczności wymienione w art. 10 (dla tych co nie wiedzą chodzi o karalność i choroby), oraz która zdała egzamin albo posiada obywatelską kartę broni przez okres co najmniej trzech lat.

2)pozwolenie podstawowe – uprawnia do nabywania i posiadania broni i amunicji, o których mowa w art. 7 ust. 2 i 3, oraz samodzielnego wytwarzania takiej amunicji na własny użytek;

Art. 7.
2. Do kategorii B zalicza się:
1)broń centralnego zapłonu;
2)broń krótką bocznego zapłonu, inną niż wymieniona w ust. 3 pkt 1;
3)powtarzalną i samopowtarzalną broń gładkolufową, której długość nie przekracza 600 mm;
4)broń samopowtarzalną, która jest podobna do broni samoczynnej;
5)amunicję do broni określonej w pkt 1–5, w tym spłonki i materiał miotający;
6)tłumiki dźwięku.
3. Do kategorii C zalicza się:
1)broń krótką bocznego zapłonu jednostrzałową i powtarzalną, której całkowita długość przekracza 280 mm;
2)broń długą bocznego zapłonu;
3)broń gładkolufową, inną niż wymieniona w ust. 2 pkt 3;
4)broń sygnałową, z wyjątkiem samoczynnej;
5)broń alarmową samoczynną;
6)broń pneumatyczną;
7)amunicję do broni określonej w pkt 1–5, w tym spłonki i materiał miotający;
8)urządzenia niebezpieczne.
Podsumowując, jeśli ktoś ma EKB powyżej 3 lata to po wejściu zmian w ustawie może bez egzaminu ubiegać się o wydanie pozwolenia podstawowego? No chyba że czegoś nie doczytałem.
STOP pomyliłem EKB z obywatelską kartą broni. Przepraszam :ops: .
ODPOWIEDZ