Europejska Karta Broni

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: RedGuy »

Wycior pisze: sob 21.kwie.2018 - 15:13
Ptaku_1 pisze: sob 21.kwie.2018 - 15:00 Swoją drogą wszystko jest możliwe ale: Jak często zatrzymuje nas policja
@Ptaku_1, zapomnialem dodać najważniejszego. Jak już te przepisy musiałem wyszukać, wydrukować i pozakreślać, to przy okazji miałem okazję dość gruntownie je przestudiować. Ten efekt uboczny był przypuszczalnie największą moją korzyścią.
Całkiem dobry pomysł. Bardzo wątpię by drogówka była na bieżąco z UOBiA a niestety w naszym kraju urzędas nie ponosi odpowiedzialności za popełnione błędy. Jeśli jedyną naszą obroną będzie zarzekanie się że to jest zgodne z prawem to na pewno nadgorliwy policjant może się pokusić o zarekwirowanie a przynajmniej zmarnowanie nam sporo cennego czasu. Może jak pokażę jak kolega radzi ustawę to zechce się zapoznać i się odwali.
Jeśli skan to raczej całej ustawy bo co mniej rozgarnięty krawężnik może pomyśleć że to jakiś wydumany druczek.
tomtap

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: tomtap »

Ptaku_1 pisze: sob 21.kwie.2018 - 15:00 Swoją drogą wszystko jest możliwe ale: Jak często zatrzymuje nas policja, dwa z jakiego powodu mieli by robić rewizje auta? Niby dwie rzeczy są możliwe na raz ale wydaje mi się ze statystyczne szanse na kontrole połączona z rewizją auta w czasie jazdy na strzelnice są poniżej 1%.
Problemu z zakupem prochu nie ma wystarczy wskoczyć na forum, olx-a czy na strzelnicę. Ja nawet nie myślę o EKB puki nie ma prawnego obowiązku rejestracji, moim zdaniem to kolejna smycz na obywatela.
co drugi mój przejazd na strzelnicę mam na drodze patrol kontrolujący co prawda głównie przekraczających prędkość, ale też losowe ofiary. a bywa, że jestem tam 3-4 razy w tygodniu. już mi Twoja statystyka jakby nie pasuje?
wiozę dwie torby z bronią i to wyraźnie torby z bronią na siedzeniu czy to jednego czy drugiego wozu bo długa nie mieści się w bagażniku żadnego z nich. czyli wystarczy że podchodząc do mnie policjant zerknie na tył i znowu to 1% prawdopodobieństwo jest nie na miejscu jakby bardzo.

możesz sobie kupować na olx, ja wolę w zgodzie z prawem.

smycz na obywatela...? prędzej jesteś na smyczy systemu ekonomicznego niż politycznego. Polska jest krajem mega liberalnym, jak chcesz usłyszeć coś na temat państwa policyjnego to spytaj tych co mieszkają w Niemczech.
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Zurek »

To ile razy obok nich przejeżdżałeś i ile razy Cię zatrzymali do kontroli i sprawdzili torby? Jeśli mniej niż raz na 100 to statystyka kolegi jest trafna.
tomtap

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: tomtap »

Zurek pisze: sob 21.kwie.2018 - 16:52 To ile razy obok nich przejeżdżałeś i ile razy Cię zatrzymali do kontroli i sprawdzili torby? Jeśli mniej niż raz na 100 to statystyka kolegi jest trafna.
koledzy.

nie zamierzam nikogo przekonywać do swoich racji. opisałem jedynie moje motywy. osobiście śpię spokojniej mając ekb i nie rozumiem przyczyn negatywnego nastawienia części środowiska do tego papierka, ale z tego powodu nikogo nie będę punktował. niech każdy robi co uważa, oba sposoby mieć/nie mieć są zgodne z prawem. dla mnie wydatek w stosunku do innych inwestycji w CP był żaden, a procedura banalnie łatwa i szybka.

p.s.
pewnie w okolicach 20 razy. jeszcze mam spore szanse cnie? :lol:
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Ptaku_1 »

Ja po drodze do pracy mam praktycznie patrol co drugi dzień, przez dwa lata ani razu mnie nie zatrzymali. Autem jeżdżę ponad 20 lat i zatrzymany byłem mniej niż 10 razy i nigdy policja nie pytała co wożę i nie chciała zaglądać do bagażnika.
Ostatnio zmieniony sob 21.kwie.2018 - 18:00 przez Ptaku_1, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1059
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: mar_kow »

Ptaku_1 pisze: sob 21.kwie.2018 - 15:27 Może zrobisz coś dobrego dla bliźnich i zamieścisz tutaj skany.
Też bym się uśmiechnął... :oops:
Wycior
VIP
Posty: 2066
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Wycior »

Skany? Nie lepiej jednak oryginalną treść? Zaraz, czy Google przestały działać? Musi że tak bo inaczej byście na pewno już dawno sami znaleźli. W takim razie podam linki. Na zdrowy rozum wydaje mi się że dla CP wystarczą 3 dokumenty: aktualna UOBiA, WRS i orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie legalności posiadania prochu czarnego:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 0549Lj.pdf
http://trybun.org.pl/wp-content/uploads ... .-rozp.pdf
http://trybun.org.pl/2015/08/06/nie-jes ... go-prochu/
Osobom podróżującym z bronią CP środkami transportu publicznego mogłoby przydać się jeszcze jedno rozporządzenie (z aktualizacją):
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 000390.pdf
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 111410.pdf
tomtap

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: tomtap »

Wycior pisze: sob 21.kwie.2018 - 18:57 Skany? Nie lepiej jednak oryginalną treść? Zaraz, czy Google przestały działać? Musi że tak bo inaczej byście na pewno już dawno sami znaleźli. W takim razie podam linki. Na zdrowy rozum wydaje mi się że dla CP wystarczą 3 dokumenty: aktualna UOBiA, WRS i orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie legalności posiadania prochu czarnego:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 0549Lj.pdf
http://trybun.org.pl/wp-content/uploads ... .-rozp.pdf
http://trybun.org.pl/2015/08/06/nie-jes ... go-prochu/
Osobom podróżującym z bronią CP środkami transportu publicznego mogłoby przydać się jeszcze jedno rozporządzenie (z aktualizacją):
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 000390.pdf
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 111410.pdf
a może warto by było to co tu wkleiłeś zawrzeć w osobnym temacie? jak założony przez @Herona "WPISY OBRONA KONIECZNA Z UŻYCIEM BRONI PALNEJ – ZAGADNIENIA PRAWNE. CZĘŚĆ I. PRAWO DO OBRONY. "

myślę, że przydatne dla wielu osób.
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: DRIZZLERE17 »

Już kiedyś tu pisałem, że tzw. EKB to dobrowolny wpis na listę proskrypcyjną. Jak sejm wprowadzi restrykcyjna implementacje dyrektywy EUnuchoparlamentu (czyt. ostateczne rozwiązanie kwestii CP), to milicja najpierw odwiedzi wszystkich posiadaczy EKB. Co się tyczy kontroli drogowych, to służby zawsze mają prawo zatrzymania broni pod warunkiem, że wymyślą jakiś pretekst, a to nie jest trudne.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Willie357 »

Masz dzisiaj tok myslenia sfrustrowanego kryminalisty skrzyżowanwgo z przestraszoną przekupką z targu.w najgorszym przypadku/w ktorego zaistnienie szczerze watpię\ co sie stanie,najwyzej trzeba bedzie poswiecic te kilka promes.
mariusz9974
Posty: 13
Rejestracja: sob 19.sty.2019 - 20:42
Moja broń: Strzelba 12 ga slug

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: mariusz9974 »

Witam. Chciał bym się podzielić z wami dzisiejszą wizytą na policji os zgody 10 kraków w sprawie EKB CP .Na dzien dobry dostalem zj..e że po co tu przyszedłem ,że nie mają czasu itd. I Pan policjant rzucił słuchawką( na oś zgody dzwoni się na wewnętrzny z telefonu na ścianie ) po jakimś czasie zszedł policjant i zje..ł moją żonę ,że trzeba się umawiać telefonicznie na dzień ,godzinę i że nie mają oni na to czasu .Pan policjant przyjął nas na ławce w ciemnym korytarzu na szybko ,czyli daje te papiery podpisz jakiś druk i wypad bo już dzwi na kod wam otworzyłem .jesteśmy w szoku z żoną .U was milicja też tak traktuje obywatela ? Pozdrawiam
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Andy88 »

mariusz9974 pisze: pt 01.lut.2019 - 17:03 Witam. Chciał bym się podzielić z wami dzisiejszą wizytą na policji os zgody 10 kraków w sprawie EKB CP .Na dzien dobry dostalem zj..e że po co tu przyszedłem ,że nie mają czasu itd. I Pan policjant rzucił słuchawką( na oś zgody dzwoni się na wewnętrzny z telefonu na ścianie ) po jakimś czasie zszedł policjant i zje..ł moją żonę ,że trzeba się umawiać telefonicznie na dzień ,godzinę i że nie mają oni na to czasu .Pan policjant przyjął nas na ławce w ciemnym korytarzu na szybko ,czyli daje te papiery podpisz jakiś druk i wypad bo już dzwi na kod wam otworzyłem .jesteśmy w szoku z żoną .U was milicja też tak traktuje obywatela ? Pozdrawiam
Ja byłem w wydziale Administracji Policji i tam mnie przyjęła Pani bez słowa miło uprzejmie ale to Poznań.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1059
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: mar_kow »

mariusz9974 pisze: pt 01.lut.2019 - 17:03 Witam. Chciał bym się podzielić z wami dzisiejszą wizytą na policji os zgody 10 kraków w sprawie EKB CP .[...]
U was milicja też tak traktuje obywatela ? Pozdrawiam
Nie dziwię się że są sfrustrowani - przynajmniej w mojej okolicy mają 60% wakatów...
mariusz9974
Posty: 13
Rejestracja: sob 19.sty.2019 - 20:42
Moja broń: Strzelba 12 ga slug

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: mariusz9974 »

Ale ja nie jestem przestępcą żeby się tak zachowywał !!! Z moich podatków ma pensje .jak mu się nie podoba w policji to zawsze może iść do biedronki pracować .
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Andy88 »

mar_kow pisze: pt 01.lut.2019 - 17:15 Nie dziwię się że są sfrustrowani - przynajmniej w mojej okolicy mają 60% wakatów...
Wiesz dlaczego? Bo mają tak rygorystyczne przepisy że nikomu nie chcą dać broni więc nie ma kto pracować.
ODPOWIEDZ