Europejska Karta Broni

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: hniv »

To dodam cos z własnego doświadczenia. Mialem EKB na remika. Wpisywałem go do EKB na podstawie faktury. Minęło troche czasu, sprzedałem remika ale bez umowy kupna-sprzedaży. Chciałem wyrejestrować go z EKB i nie bylo tak kolorowo jak sądziłem. Z EKB wypisała po długiej dyskusji ale poinformowała mnie ze do czasu dostarczenia umowy kupna sprzedaży bedzie widniał w mojej kartotece. A więc na targu staroci lub portalach aukcyjnych da sie kupic bez umowy z reestracja do ekb nie bedzie problemu ale przy sprzedaży lepiej miec podkładke
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Szaddam »

Pożyjemy - zobaczymy!
Wstępny projekt opuścił Komisję i wygląda obiecująco. A co z tego się ostanie ... zobaczymy.
Ale i pisiory, i kukizy od początku deklarowali rozszeżenie dostępy do broni, co innego lewaki - ci własnego cienia się zawsze bali.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Wycior »

slaw29 pisze: czw 17.sie.2017 - 18:09 Może mnie ktoś oświeci co od 1989 roku posuneło się ku lepszemu Takiemu normalnemu robotnikowi pracującemu w fabryce ?
Dam ci przykład. Taki normalny robotnik pracujący w fabryce może mieć teraz bez żadnego pozwolenia czy rejestracji zarówno broń CP, jak i gwintowaną wiatrówkę do 17J.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: slaw29 »

Kolego Wycior tak z czystej ciekawości w którym roku się kolega urodził ?
Chylę czoło przed Kolegą i biję pokłony ze względu iż się kolega odważył odezwać . To teraz rzadkość a podobno mamy wolność słowa :-D .
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Wycior »

slaw29 pisze: pt 18.sie.2017 - 18:24 Kolego Wycior tak z czystej ciekawości w którym roku się kolega urodził ?
Tak między 1955 a 1958. Czy taka dokładność Koledze wystarczy? Myślę więc że odpowiedź na ewentualne pytanie, czy pamiętam czasy przed 1989, mamy załatwioną.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: slaw29 »

No to kolega Wycior podatny jak ch.... na pranie mózgu jest biorąc pod uwagę rocznik urodzenia. Ale i tak gratuluję odwagi .
Po pierwsze proponuję poczytać
Wiatrówkę to mieliśmy w domu w latach osiemdziesiątych i żaden milicjant problemów nie robił - byli zajęci bardziej pilnymi sprawami .
Proponuję poczytać
https://www.google.pl/search?q=posiadan ... e&ie=UTF-8

Tutaj ma kolega napisane że Sanacja w Polsce też nie chciała aby obywatele mieli broń i kary były takie same jak za komuny
http://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/30126 ... .html#ap-1
Zarówno dekret naczelnika państwa z 1919 r., jak i podobne w swej surowości rozporządzenia: prezydenta Rzeczypospolitej z 27 października 1932 r. czy ministra spraw wewnętrznych z 23 marca 1933 r. i ministra spraw wojskowych z 10 grudnia 1933 r., wpisywały się w modną wówczas w Europie politykę ograniczania wolności obywatelskich, zapoczątkowaną przez bolszewików i faszystów. Jakkolwiek, co warto podkreślić, w Związku Radzieckim zakazano prywatnego posiadania broni palnej dopiero w 1929 r. Nie
O proszę to w europie rewolucjoniści pażdziernikowi jako ostatni wprowadzili ograniczenia na posiadanie broni :-D
A tu o Polsce ma kolega Wycior kto pierwszy wprowadził zakazy
5) Kiedy zakaz posiadania broni wprowadzono w Polsce (po przewrocie majowym? w 1939? w PRL?)?
Pierwszym aktem prawnym regulującym posiadanie broni palnej i odpowiedzialności z tytułu jej nielegalnego posiadania był Dekret Naczelnika Państwa z dnia 25 stycznia 1919 r. o nabywaniu i posiadaniu broni i amunicji30. Ustanawiał on obowiązek uzyskania pozwolenia odpowiedniej władzy państwowej na posiadanie broni myśliwskiej lub broni palnej krótkiej przeznaczonej do obrony osobistej.
Widzisz kolego Wycior przed 2 wojną swiatową w Polsce była bieda po ch..... ino grzmi i buczy . Zapytałem jako dziecko swojego dziadka jak było wczasie wojny i usłyszałem odpowiedz która nie dała mi spać po nocach.

Że miał buty a przed wojną nie miał .

Tutaj ma kolega podsumowanie normalności ustroju minionego
W PRL pozwolenia na wiatrówki wydawał komendant miejski lub powiatowy. Pozwolenia na broń palną wydawał Komendant Wojewódzki Milicji. Można było otrzymać pozwolenie na broń sportową bocznego zapłonu kal. 5,6 mm, myśliwską (sztucery, strzelby, kombinowana), do ochrony osobistej (pistolety i rewolwery) oraz na broń pamiątkową (broń osobista, krótka, z okresu wojny lub utrwalania władzy ludowej).Nie było pojęcia "broni pozbawionej cech użytkowych". Jeśli lufa była zaspawana a czoło zamka ścięte nie była to broń w rozumieniu prawa i nie trzeba było na nią żadnego zezwolenia. Broń "wykopkowa" była często kwestionowana i szła do ekspertyzy. Jeżeli nie było np. zamka a korozja była zaawansowana przychodziła opinia, że nie jest to broń w rozumieniu ustawy i zwracano ją posiadaczowi.Generalnie nie było takiego cyrku jak teraz i nikt nie czepiał się zardzewiałego naboju czy wyoranej na polu lufy.Teraz jest dużo gorzej niż za PRL-u bo i poparcie dla władzy jest nikłe a liczebność służb mających inwigilować obywateli urosła do niebotycznych rozmiarów. Gdyby w PRL-u frekwencja na wyborach wynosiła 50 % a PZPR dostałoby 20% głosów trąbiono by o klęsce władzy i utracie zaufania społecznego. (2014/01/02 13:43)
Generalnie nie było takiego cyrku jak jest teraz :-D

Więc podsumowywując . Wiatrówkę mógł mieć każdy byle z nią nie latać po centrum . Dużo ludzi miało wiatrówki i to pamiętam jako dziecko . mozna było kupić Slawie od ludzi co jeżdzili do pracy do Czech .

Co do broni czarnoprochowej to na ch..... ona była ludziom potrzebna ? Przestępczość była nikła i nikt nie bał się nocą najebanym przez centrum iść .
22 kbks to jak się do klubu zapisałeś to mogłeś napierdalać całymi dniami i nocami za darmo .

Nikt cię do pierdla nie wsadził za krzywą pordzewiałą lufę a teraz to jak nie wydasz na adwokata to takie oczywiste nie jest .

W komunie można było mieć korkowce i pistolety na kapiszony a teraz to zabronione .

Widzisz kolego wycior można było samemu zaspawać teraz to trzeba mieć na spawanie papiery :-D :-D
Tak między 1955 a 1958.
Wracając jeszcze do czasów urodzenia kolegi to wnioskuję że kolega mieszka w Mieście . Poszedł do roboty na 8 godzin wyspał się odpoczoł , przyszedł do mieszkania które dostał prawie za free , odkręcił ciepłą wodę która też była prawie za free i PIERDOLIŁ CAŁĄ RESZTĘ .

Ośmielam się twierdzić że gdyby kolega coś po tej niby pracy w zakładzie zrobił , jakąś usługę na zewnątrz to kasą i dobrem by w Komunie srał i nie wiedział co z tą kasą i dobrem robić :-D :-D :-D

Patrząc po roku urodzenia to Komuna dała koledze teraz ze 2 tysie albo 2,5 tysia renty czy emerytury to sobie może kolega czarnoprochowca kupić .
Mnie jak Kapitalizm da 800 zł to będę sobie mógł w dupie palcem poruszać a nie czarnoprochowca kupić .

Kolego Wycior może jakiś inny argument - chętnie podyskutuję
Ostatnio zmieniony pt 18.sie.2017 - 19:21 przez slaw29, łącznie zmieniany 1 raz.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Wycior »

Kolego slaw29, całkowicie odbiegliśmy od tematu EKB. Poza tym nasze wspomnienia z minionego okresu wydają się być tak diametralnie odmienne, że nie widzę szansy na zbliżenie stanowisk. Za komuny byłem pracownikiem naukowym a potem "prywaciarzem", tzn. wrzodem na zdrowej dupie socjalizmu. Podatek dochodowy wynosił wtedy 85%, plus ewentualny domiar. Raz na kwartał miałem nalot jakichś organów. Podanie o wiatrówkę zostało załatwione odmownie bez podania przyczyny. Do emerytury mi jeszcze trochę brakuje. Bardzo dziękuję za polemiczny wkład, ale tę dyskusję proponuję niniejszym zakończyć.
Ostatnio zmieniony pt 18.sie.2017 - 19:45 przez Wycior, łącznie zmieniany 5 razy.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: slaw29 »

Szkoda kolego Wycior - przeważnie ludzie krytykujący miniony ustrój to współcześni złodzieje kradnący miliony , współcześni biurokraci , albo idioci nic nie mający oprócz idei niby wolnościowych ;-) a głupsi od sznurówek które mają w butach .

A wracając to tematu EKB to po zmianach i wprowadzeniu nowej ustawy znikną Remiki i Colty . Niby nie będzie uznaniowości a liczba wydanych pozwoleń spadnie .
Takie czary mary .... niby ma być lepiej a będzie dwa razy gorzej . Jak zwykle na przestrzeni ostatnich 20 lat .
Ustawa będzie mieć ze dwa razy więcej kartek jak obecnie i dwa chu...je więcej będą do jej interpretacji - przez najbliższe 2 lata nikt nie będzie wiedział jak ją interpretować .
Ostatnio zmieniony pt 18.sie.2017 - 19:31 przez slaw29, łącznie zmieniany 1 raz.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Wycior »

slaw29 pisze: pt 18.sie.2017 - 19:25 złodzieje, współcześni biurokraci, idioci ... a głupsi od sznurówek które mają w butach .
Noszę buty na rzepy. W dalszej dyskusji na takim poziomie nie będę uczestniczył.
Ostatnio zmieniony pt 18.sie.2017 - 21:25 przez Wycior, łącznie zmieniany 3 razy.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: slaw29 »

No to wiemy że kolega leniwy ;-) jak ma rzepy
Awatar użytkownika
MicromaX
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:29
Lokalizacja: Jaworzno
Moja broń: palna
Kontakt:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: MicromaX »

zimowe tez ?
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: roundball »

Tobie Sławek coś ostatnio pier....ło do łba z tą polityką czy masz kryzys wieku średniego ??
Masz problem że ktoś widzi tą tzw "komunę" inaczej niż Ty ?
Że dla kogoś choćby sama idea wolności jednostki jest ważniejsza niż bydlęca mentalność- iść za każdym co daje żreć ?
W Polsce było gówno nie komuna. Może wersja Radziecka by ci pogląd zmieniła ? Jak byś się bez zgody władzy wysrać nie mógł nie mówiąc już o jakiejkolwiek prywacie czy nawet większym gospodarstwie na własność.

Bo Ci dziadek powiedział że "za niemca" dostał buty a za sanacji nie miał to znaczy że okupacja była lepsza dla przeciętnego Polaka ??

Coś Ci się te zaczepki polityczne za długo ciągną i to nie tylko na forum !

Jak mi zaczniesz takie tematy na strzelnicy to dostaniesz wyciorem przez łeb i będziesz strzelał już sam bo ja sobie nerwów psuł nie będę.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: slaw29 »

Tobie Sławek coś ostatnio pier....ło do łba z tą polityką czy masz kryzys wieku średniego ??
Nic mi nie odpierdoliło - nie mam kryzysu tylko coraz więcej idiotycznych przepisów wkoło mnie i coraz większe stawki ZUS
Klimatu doprawia nowa ustawa o Vat która każe mnie jak ktoś od kogoś coś kupuję tego Vat nie zapłaci . Jak mam kurwa odpowiadać za to czy ktoś odprowadza Vat czy nie . Jebnięty ustrój.
http://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/7 ... -Sejm.html
Masz problem że ktoś widzi tą tzw "komunę" inaczej niż Ty ?
Tak mam problem jak ktoś pierdoli bez sensu a nie zna prawdę mówiących liczb . A coraz więcej ludzi którzy beczą tak samo jak barany przewodnicy :-D
Denerwuje mnie jak ktoś mówi że za komuny był ograniczony dostęp - mnie wychodzi że w kwestji broni za komuny było lepiej . W wielu innych kwestiach podobnie .
Że dla kogoś choćby sama idea wolności jednostki jest ważniejsza niż bydlęca mentalność- iść za każdym co daje żreć ?
Dobrze ujęte - masz teraz ide wolności i nic więcej - tylko ide bo wolności za chuj na pewno nie . Nie ma wolności bez finansowej niezależności.
Ciekawe jak czuje się lwia część tego narodu z kredytami hipotecznym :-D Są kó.... niesamowicie wolni do końca swoich dni :-D
Są tak wolni że jak w poniedziałek do roboty nie pójdą i przestaną płacić kredyty to jeszcze ich dzieci będą je spłacać . Wolność jak pieron . Gorzej jak psy u budy . Więc jakieś 40 % tego narodu choćby skały srały a z nieba spadały żaby w poniedziałek na kolanach zapierdala do roboty ..... bo ich na PRAWDZIWĄ wolność nie stać :-)

Rundball - jaki ty wolny jesteś jak Państwo zadłużyło Twoją osobę bez twojej zgody na 120000 zł Kto ten dług spłaci ? Twoja babcia 120000 twój ojciec 120000 matka 120000 ..... wolni po ch.....u ale idea jest :ok: Idea wolności .... bo wolności to ja nie widzę .

Wolność to pierdyknąć wszystkim i robić co się chce - Jakoś nie widzę aby stać na to było z 50 % społeczeństwa w niby wolnej polsce .
W komunie więcej ludzi było wolnych , byli tak wolni że aż ich milicja musiała gnać do roboty - bo przeżyć zawsze można było w przeciwieństwie do teraz . Nic w tej komunie nie robiłeś a przeżycie miałeś zapewnione , teraz robisz co możesz i ch..... nie bardzo idzie przeżyć .

Rundball wolność to niezależność a nie uwiązanie u roboty . Jaką my mamy wolność jak nam każą emigrantów przyjmować , Jaka to wolność jak nam unia pisze jakie ogórki sprzedawać . Rundball jaka to wolność jak krowy kolczykowane .
Zaprawdę powiadam ci jesteś jak pies uwiązany u budy na metrowym łańcuchu a nie wolny . Ino pan ci mówi że masz lepiej jak inne psy bo masz dłuższy łańcuch o pół metra jak pies sąsiada .
Kapitalizm dwa razy więcej zniewala człowieka niż ten ustrój co był kiedyś w polsce .

Jaki Ty wolny jesteś to możesz sobie poczytać ze stenogramów rozmów u Sowy . Jak się wczytasz to zobaczysz że Baran przewodnik ma to stado co za nim idzie za kompletnych idiotów a nie wolnych ludzi :-D :-D :-D . Baran przewodnik wie że reszta baranów to kompletne durnie , musi tylko najgłośniej beczeć i nic więcej .

I wiesz co jest najsmutniejsze- że wychowując swoje dzieci coraz częściej myślę że nie ma ich sensu wychowywać na normalnych zdrowo pracujących i uczciwie myślących obywateli . Tak się zajebią swoją uczciwością i przepisami które ich otaczają pomimo wielkiego trudu włożonego w pracę . Muszą być Baranami przewodnikami . Mającymi pełną świadomość beznadzieji .... ale głosno krzyczącymi jak to dobrze i jak wolno teraz jest :-)

Rundball tak na koniec to powiedz mi który człowiek jest większym niewolnikiem ten co mu pan zabiera 20 % tego co zarobił czy ten co mu pan zabiera 60 % tego co zarobił ?

Proszę odpowiedz mi na to jedno proste pytanie .

Grzesiu lubię Cię i szanuję Twoje uzdolnienia ale za cholery nie mogę zrozumieć Twojego zacietrzewienia na ustrój którego nawet nie pamiętasz .
Martwi mnie że na każdą próbę rzeczowej dyskusji opartej na liczbach padają z Twojej strony bezsensowne argumenty mówiące o użyciu siły w postaci wycioru .

Nawet to by było dobre gdyż użycie wycioru względem mojej osoby mogło by ci uświadomić jak droga jest obecna wolność :-D i jakie są prawdziwe koszty fałszywej niby wolności .
Awatar użytkownika
MicromaX
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:29
Lokalizacja: Jaworzno
Moja broń: palna
Kontakt:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: MicromaX »

Kolego co maja skladki ZUS z tym ustrojem?
co do reszty wypowiedzi napisze tylko tyle, czytam i nie wierze w to co widze.....

rowniez prowadze dzialalnosc gospodarcza i zaliczam sie do tej czesci ludzi wolnych. niestety na to co piszesz mam inny poglad, tak samo jak na poprzedni system, ktory jedynie beneficjenci potrafia chwalic. Nie chce wywyolywac niepotrzebnej burzy, bo temat jest o EKBP.
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: roundball »

Nie chce mi się tego ciągnąć, więc krótko i koniec.

1. To co teraz jest to nie kapitalizm tylko farsa ! a konkretnie rządy międzynarodowego żydo-kapitału, tak jak miniony ustrój nie był komunizmem tylko socjalizmem i to w bardzo "polskim" wydaniu w porównaniu z Radzieckim czy Chińskim.

2. Ja nie mam żadnych przewodników, mentorów czy idoli a do "autorytetó" zawsze miałem duuuuży dystans.

3. Mam w dupie ile mi państwo zabiera, mnie interesuje ile mi zostaje !

4. Ci co wymagają państwa opiekuńczego co będzie zapewniać pracę, emerytury, zasiłki, 500+, tanie mieszkania i ch... wie co jeszcze to jest właśnie bydlęce myślenie. Państwo ma przede wszystkim zabierać jak najmniej, a nie zabierać i potem rozdawać wielkopańską łaską !
Jeśli tak będzie to człowiek da sobie radę.

5. Co do oberwania wyciorem za politykowanie to zgłoszenie pobicia byłoby najgłupszą rzeczą jaką byś zrobił w życiu, wież mi.
Nic o mnie nie wież. Ale to nie jest temat na forum.
ODPOWIEDZ