Europejska Karta Broni

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: mar_kow »

Właśnie złamałeś zapisy ustawy w kilku paragrafach - podałeś nie tylko nazwiska i strukturę. Niech admin usunie post włącznie z moim teraz...

Nie walcz tylko zrób co napisałem powyżej bo stracisz więcej niż zyskasz. Chyba że masz kasę na kilka "papug" bo jedna tak szerokiego aspektu nie ogarnie...
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: mar_kow »

peteb12 pisze: pn 30.mar.2020 - 18:57 [...] Mam zamiar pisać skargę do komendanta głównego. Co o tym myślicie?
[proszę nie podawać imion i nazwisk urzędników bo RODO itd.]
"Sprzedaj" bratu i pokaż umowę kupna/sprzedaży - sprawa się zakończy. Inaczej wszystko się może zdarzyć zwłaszcza teraz w tym chwiejnym czasie...
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: RedGuy »

mar_kow pisze: wt 31.mar.2020 - 17:26
peteb12 pisze: pn 30.mar.2020 - 18:57 [...] Mam zamiar pisać skargę do komendanta głównego. Co o tym myślicie?
[proszę nie podawać imion i nazwisk urzędników bo RODO itd.]
"Sprzedaj" bratu i pokaż umowę kupna/sprzedaży - sprawa się zakończy. Inaczej wszystko się może zdarzyć zwłaszcza teraz w tym chwiejnym czasie...
Taka podpowiedź odnośnie podatku od darowizn ;)
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-daro ... ez-podatku
Awatar użytkownika
peteb12
Posty: 6
Rejestracja: pn 30.mar.2020 - 15:59
Moja broń: brak

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: peteb12 »

Przesyłam w załączniku skan pisma które otrzymałem od tych czubów z warszawskiego WPA.
Myślicie, że mogą próbować zarekwirować broń i spodziewać się przeszukania?
Załączniki
pismo ekb.jpg
Ostatnio zmieniony pt 03.kwie.2020 - 18:13 przez peteb12, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Zurek »

Wg tego pisma sprawdzają czy mogą wydać Ci ekb i tyle. Jak się okaże że będą mogli to wydadzą, jak stwierdzą że nie to nie wydadzą.
Awatar użytkownika
peteb12
Posty: 6
Rejestracja: pn 30.mar.2020 - 15:59
Moja broń: brak

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: peteb12 »

Jak gadałem z tą nieuprzejmą babą przez telefon do krew mnie zalała bo wprost mi powiedziała, cytuję: ''Jak ktoś był karany to nie wydajemy takim osobom EKB''. Jak napiszę oficjalne pismo o rezygnacji z EKB to muszą umorzyć to postępowanie administracyjne?
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Zurek »

Te postępowanie jest w celu ustalenia czy mogą wydać ekb i tylko w tym celu. Czy umorzą to nie wiem, natomiast ja bym poczekał na wynik bo może wydadzą kartę i będzie po problemie.
Awatar użytkownika
peteb12
Posty: 6
Rejestracja: pn 30.mar.2020 - 15:59
Moja broń: brak

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: peteb12 »

Gdybym zdecydował się poczekać na decyzję, to czy w przypadku odmowy wydania EKB dostanę zwrot pieniędzy? Na innym forum ktoś mi napisał:

''Jesli zamkna postepowanie po Twoim wycofaniu się ( a zdrobią to z urzędu ) to absolutnie nie oznacza, iz mając uzasadnione podejrzenie że posiadasz substancje niedozwolone ( proch ) nie moga Ci wjechac na chatę.''

To oczywiście jakaś bzdura co nie? Mogę posiadać proch bez EKB będą właścicielem broni czarnoprochowej?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: mar_kow »

peteb12 pisze: pt 03.kwie.2020 - 18:46 [...]
To oczywiście jakaś bzdura co nie? Mogę posiadać proch bez EKB będą właścicielem broni czarnoprochowej?
Nie do końca bzdura - zależy za co i jakie dostałeś wcześniej paragrafy... Proch czarny ma status prawny materiału miotającego podobnie jak nitro...
Awatar użytkownika
peteb12
Posty: 6
Rejestracja: pn 30.mar.2020 - 15:59
Moja broń: brak

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: peteb12 »

Bardzo proszę inne osoby o wypowiedzenie się w temacie.

mar_kow Nie znasz tej uchwały Sądu Najwyższego?

Uchwała Sądu Najwyższego

z dnia 24 lutego 2010 r.

I KZP 29/09

Nie jest wymagane pozwolenie na posiadanie czarnego prochu, mogącego być także częścią amunicji do broni palnej wytworzonej przed 1850 r., w odniesieniu do której, stosownie do art. 11 pkt 1 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (Dz.U. z 2004 r. Nr 52, poz. 525 ze zm.) nie jest wymagane pozwolenie na posiadanie w rozumieniu art. 9 tejże ustawy.

OSNKW 2010/4/30, Prok.i Pr.-wkł. 2010/5/8, OSP 2010/9/86, Biul.SN 2010/2/14

Więcej: https://trybun.org.pl/2015/08/06/nie-je ... go-prochu/

mar_kow lepiej nie gadaj takich bzdur bo niedługo każdy się będzie musiał pokitrać, bo przyjdzie pan policjant, pałką zapierdzieli i kolegium wlepi. Komuna się skończyła koleżko!
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: zbiho »

peteb12 pisze: sob 04.kwie.2020 - 16:26 Bardzo proszę inne osoby o wypowiedzenie się w temacie

Komuna się skończyła koleżko!
Jakoś na podstawie Twojego przypadku z urzędem widać że jednak nie :-(
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: mar_kow »

peteb12 pisze: sob 04.kwie.2020 - 16:26 [...] Komuna się skończyła koleżko!
Trochę to wygląda inaczej dla tych na których ciążą "zawiasy"...
Ciutek
Posty: 54
Rejestracja: sob 11.lis.2017 - 01:18
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Ciutek »

Podepnę się do tematu. Co jeśli chce uzyskać EKB na cp co do którego nie posiadam żadnego dowodu zakupu? Rewolwer ponad rok temu kupiony i chciałbym teraz wyrobić ekb a tu zonk.
Edit: województwo pomorskie
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: KUKUŁKA »

Ja w czasie wizyty na komendzie pisałem oświadczenie że na aukcji internetowej kupiłem pukawkę taką to a taką o numerze seryjnym takim i takim -podpis , i kobita wpisała do dokumentu . Bez problemu ( przynajmniej we Wrocławiu).
escobar
Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: escobar »

Kurcze też mam jedną sztukę kupioną na szybko miałem się skontaktować ze sprzedającym na spokojnie i spisać umowę ale jakoś przeleciało zgubiłem kontakt i po temacie , ale skoro można kupić nawet na " bazarze " to taki papier nie jest obligatoryjny myślę że oświadczenie powinno wystarczyć .
ODPOWIEDZ