Europejska Karta Broni

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
mariusz9974
Posty: 13
Rejestracja: sob 19.sty.2019 - 20:42
Moja broń: Strzelba 12 ga slug

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: mariusz9974 »

A mi się wydaje że są źli że ludzie kupują CP i że obywatel ma bron .
compass200
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: czw 08.gru.2016 - 17:19
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: compass200 »

W Łodzi wysłałem pocztą ,po 3 tygodniach przysłali. bez problemów.
kolejna szt,byłem na miejscu,3min -dopisane.bez pokazywania.
jednak gdy nie masz papieru ze sklepu,musisz mieć papier od rusznikarza uprawnionego.
mariusz9974
Posty: 13
Rejestracja: sob 19.sty.2019 - 20:42
Moja broń: Strzelba 12 ga slug

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: mariusz9974 »

Ja miałem fakturę ,rachunek i certyfikat
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: mar_kow »

Andy88 pisze: pt 01.lut.2019 - 17:24
Wiesz dlaczego? Bo mają tak rygorystyczne przepisy że nikomu nie chcą dać broni więc nie ma kto pracować.
[/quote]

Sam podlegam rygorystycznym przepisom i nie wyobrażam sobie żeby pierwszemu lepszemu z ulicy bez odpowiednich procedur dawali pozwolenie na broń. Będąc na misji w Afganie broń krótka i długa z amunicją non stop "przy dupie", rozlicznie zużytej amunicji po bojowym patrolu... Odpowiedzialność nie tylko za siebie ale za podwładnych czego Nangar Khel jest mrocznym przykładem...
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Andy88 »

mar_kow pisze: pt 01.lut.2019 - 18:36
Sam podlegam rygorystycznym przepisom i nie wyobrażam sobie żeby pierwszemu lepszemu z ulicy bez odpowiednich procedur dawali pozwolenie na broń. Będąc na misji w Afganie broń krótka i długa z amunicją non stop "przy dupie", rozlicznie zużytej amunicji po bojowym patrolu... Odpowiedzialność nie tylko za siebie ale za podwładnych czego Nangar Khel jest mrocznym przykładem...
https://www.youtube.com/watch?v=A9y5zKgMnMY
Posłuchaj wypowiedzi ludzi na tym filmie w szczególności Pana Cejrowskiego.Prawo do broni powinno być przyrodzone czyli ja się rodzę z tym prawem gwarantowanym a państwo może mi je odebrać ewentualnie w trakcie mojego życia jak dopuszcze się jakiś nieprawidłowości bądź zrobię coś złego a nie odwrotnie! Państwo to nie mój rodzic ono nie ma prawa decydować o tym co ja mogę a czego nie, jestem dorosłym człowiekiem i ja mam swoje prawa i niech to do ciebie dotrze, że mnie nie obchodzi czy ty się mnie boisz albo innych osób bo ja mam takie prawo i tyle bo jestem dorosły i mogę decydować o sobie i o tym jak chcę zapewnić sobie bezpieczeństwo oraz swoim bliskim!.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: mar_kow »

Andy88 pisze: pt 01.lut.2019 - 19:16 [...]
Posłuchaj wypowiedzi ludzi na tym filmie w szczególności Pana Cejrowskiego.Prawo do broni powinno być przyrodzone czyli ja się rodzę z tym prawem gwarantowanym a państwo może mi je odebrać ewentualnie w trakcie mojego życia jak dopuszcze się jakiś nieprawidłowości bądź zrobię coś złego a nie odwrotnie!
Nie oceniam p. Cejrowskiego - programy ma fajne ale pogląd życiowy trochę chaotyczny... Skoro emigracja mu służy to nic mi do tego a jego wypowiedzi na temat inny niż podróże nie porywają.
Skoro twierdzisz że prawo do broni masz mieć "przyrodzone" to też musisz emigrować bo takiej sytuacji na pewno nie będzie. Nie jestem za aż takimi restrykcyjnymi ograniczeniami ale nie chciałbym mieć za płotem znerwicowanego z manią prześladowczą sąsiada który będzie wybiegał z bronią jak tylko pies zaszczeka... A czekać aż po pijaku pójdzie na plac i rozstrzela kilka osób to chyba nie tędy droga... Tacy ludzie nie powinni mieć broni...
Andy88 pisze: pt 01.lut.2019 - 19:16 Państwo to nie mój rodzic ono nie ma prawa decydować o tym co ja mogę a czego nie, jestem dorosłym człowiekiem i ja mam swoje prawa i niech to do ciebie dotrze, że mnie nie obchodzi czy ty się mnie boisz albo innych osób bo ja mam takie prawo i tyle bo jestem dorosły i mogę decydować o sobie i o tym jak chcę zapewnić sobie bezpieczeństwo oraz swoim bliskim!.
Tu też się nie zgadzam, bo skoro nie obchodzi Cię że ktoś się Ciebie boi skoro np. wymachujesz bronią (daję tylko przykład żebyś nie twierdził że Cię oczerniam) to świadczy tylko i wyłącznie o Tobie... I broni do ręki bym nie dał z prostej przyczyny - rozchwianie emocjonalne z brakiem oceny dobra i zła. Tak by przynajmniej ocenił psycholog...

A na marginesie coś tak myślę (z wcześniejszych wypowiedzi) że pracujesz w ochronie i zamiast broni nosisz pałkę bo odmówili Ci prawa do posiadania broni...
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: KUKUŁKA »

Wszyscy moi koledzy , którzy mieli takie pragnienie , uzyskali pozwolenie- i maja w domu kałachy , strzelby i inne współczesne rozmaite zabawki. I strzelają na parafialnych zawodach i są zadowoleni. Ja nie mam takich potrzeb i uwielbiam siarkowy zapach białego dymu i też pukam na parafialnych zawodach. I też jestem zadowolny.I taką sytuację uważam za "wolność". Ale nie życzę sobie widzieć na ulicy gdy idę np. z dziećmi-całujących się dwóch chłopów, jakiegoś obżyganego pijaka, albo cwaniaczka co mu rękojeść pistoletu wystaje zza paska. I gówno mnie obchodzą ich prawa i wolność i to że są podobno dorośli.
A wracając do tematu - kilkukrotnie wpisywałem i wykreślałem z EKB zabawki ( wpisaną miałem jedną bez umowy kupna, bez problemu) , a rok temu , gdy przedłużałem o następne pięć lat zadzwoniła do mnie pani z komendy i bardzo sympatycznym tonem poinformowała że wniosek dotarł i gdy będę we Wrocławiu to zaprasza do siebie. Jedynym problemem było gdy naszło się ludzi i trzeba było poczekać...
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Andy88 »

@mar_kow To co powiedziałem nie świadczy o moim rozchwianiu emocjonalnym tylko o mojej świadomości ,że jestem wolnym człowiekiem a nie niewolnikiem i jestem świadom swoich praw i o nie walczę, natomiast o tobie świadczy to ,że z powodu swoich lęków stosujesz agresje polegającą na siłowym ograniczeniu praw innych ludzi i wprowadzeniu restrykcji ograniczającej innych dla swojego prywatnego bezpieczeństwa ,ty chcesz podejmować decyzje za innych bez ich zgody czyniąc ludzi niewolnikami czy tak być powinno?

Czy jak jakiś koleś bałby się ludzi i z tego powodu chciałby odebrać im wolność osobistą i spowodować byśmy rodzili się i żyli w klatkach to uznałbyś to za normalne? Prawo do życia wolności i wyboru to prawo wolnych ludzi w wolnym świecie ty widocznie jeszcze nie jesteś gotowy by po 30 latach(od zakończenia komunizmu) na dobre opuścić komunizm i wejść do prawdziwej demokracji praw obywatelskich ,praw człowieka i wolności.

Pozatym pracuję jako ochroniarz nielicencjonowany dlatego nie mam broni.

@KUKUŁKA
To bardzo źle ,że nie liczysz się z innymi widocznie ty też nie dojrzałeś do prawdziwej wolności.A jeżeli chodzi o pijaczków to widzę ,że nie obejrzałeś filmu z panem Cejrowskim gdzie wyraźnie mówił ,że prawo przyrodzone można odebrać jeżeli ktoś dopuści się złamania prawa tak jak można odebrać ci wolność jeżeli złamiesz prawo, tak więc pijaczek nie będzie miał ani pieniędzy ani dostępu do broni uwierz mi to tylko twoja wyobraźnia nic więcej.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: mar_kow »

KUKUŁKA pisze: pt 01.lut.2019 - 22:41 [...] Ale nie życzę sobie widzieć na ulicy gdy idę np. z dziećmi-całujących się dwóch chłopów, jakiegoś obżyganego pijaka, albo cwaniaczka co mu rękojeść pistoletu wystaje zza paska. I gówno mnie obchodzą ich prawa i wolność i to że są podobno dorośli. [...]
:piwo:
Andy88 pisze: pt 01.lut.2019 - 23:40 @mar_kow To co powiedziałem nie świadczy o moim rozchwianiu emocjonalnym tylko o mojej świadomości ,że jestem wolnym człowiekiem a nie niewolnikiem i jestem świadom swoich praw i o nie walczę, natomiast o tobie świadczy to ,że z powodu swoich lęków stosujesz agresje polegającą na siłowym ograniczeniu praw innych ludzi i wprowadzeniu restrykcji ograniczającej innych dla swojego prywatnego bezpieczeństwa ,ty chcesz podejmować decyzje za innych bez ich zgody czyniąc ludzi niewolnikami czy tak być powinno?[...]
Tak jak wcześniej zaznaczyłem nie piję do Ciebie tylko do założonej przez Ciebie hipotetycznej sytuacji. Niestety w środowisku jest wielu o których można powiedzieć że są nieźle stuknięci a nie tylko mają rozchwianą osobowość. I to nie ja ograniczam ich swobody tylko prawo które między innymi pochwalam. Tak jak Kolega @KUKUŁKA nie życzę sobie takich kolesi na ulicach. I też nie lękam się zareagować na różne patologiczne sytuacje bo wiem że żaden nie wyciągnie nagle broni i strzeli mi w plecy.
Nie mam nic do Ciebie - Ty chcesz aby każdy żul mógł sobie kupić broń, ja - cieszę się że psycholog jest normalny, lub inne ograniczenia przed przypadkowym udzieleniem pozwolenia na broń. Po prostu różne zdania a i tak prawo zdecyduje za nas...
Jeżeli ktoś chce posiadać broń klasyczną to jest wiele sposobów jej uzyskania. W pracy wypisuję parę pktów, zapotrzebowań i jadę na strzelnicę postrzelać z tego co jest w magazynie. Pozwolenie dla mnie to zapisanie się do kolekcjonerów i wniosek - nie muszę robić żadnych badań, wystarczy później tylko sejf... Mimo to złapałem czarnego bakcyla bo to jednak zupełnie coś innego...
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: RedGuy »

mar_kow pisze: sob 02.lut.2019 - 09:37 Tak jak Kolega @KUKUŁKA nie życzę sobie takich kolesi na ulicach. I też nie lękam się zareagować na różne patologiczne sytuacje bo wiem że żaden nie wyciągnie nagle broni i strzeli mi w plecy.


Nie mam nic do Ciebie - Ty chcesz aby każdy żul mógł sobie kupić broń, ja - cieszę się że psycholog jest normalny, lub inne ograniczenia przed przypadkowym udzieleniem pozwolenia na broń. Po prostu różne zdania a i tak prawo zdecyduje za nas...
Pozwoliłem sobie podzielić wpis na kilka części.
1. Czy wymóg posiadania pozwolenia na broń ogranicza nielegalne posiadanie? Czy jesteś na 100% pewien że wychodząc do agresywnego gościa na ulicy ten nie wyciągnie nielegalnej klamki i nie pośle kilku pszczółek w twoim kierunku? Jest za to niemal pewne że ktoś będący na bakier z prawem nie będzie się starał o jakieś pozwolenia tylko zakupi broń na lewo.
2. Psycholog - czy wy naprawdę wierzycie że psycholog jest w stanie w ciągu 2-3godz badania stwierdzić czy ktoś jest zdrowy czy nie? Mam autystyczną córkę, macie pojęcie ile godzin samych badań przesiedziała w gabinetach zanim uzyskała orzeczenie o niepełnosprawności? Jeden z lekarzy sam mi powiedział że żaden nie jest w stanie po jednej wizycie stwierdzić czy czy ktoś jest zdrowy czy nie. Tak na marginesie kilka lat pracowałem u gościa który w ciągu tego czasu może miesiąc był trzeźwy. Facet jak rano flaszki nie dziabnął to długopisa nie mógł utrzymać. Koledzy namówili go na "myśliwstwo" i ten bez kłopotu dostał się do tego "elitarnego" grona posiadaczy broni. Zakupił bodajrze dwie sztuki i jeździ na polowania nierzadko zakrapiane - ot i fachowość psychologa.
"Prawo decyduje za nas" - a w zasadzie rządzący, bo to oni mają władzę nad zmianami w prawie. Właśnie rządzący naszym krajem, partie polityczne zasiadające w sejmie i podejście urzędników jest głównym powodem dlaczego jeszcze nie wyrobiłem pozwolenia na broń. Nie mam pewności że któregoś dnia jakiś czołowy polityk nie obudzi się z pomysłem by bez gadki pozabierać obywatelom ich własność a chyba wszyscy się zgodzą że "zabawa w strzelca" nie jest tanim hobby. Widząc próby wprowadzenia projektu MSWiA taka wizja wcale nie staje się taka niemożliwa. Prawdę mówiąc tylko wybory powstrzymały wprowadzenie tego strzeleckiego kagańca.
Więc co, niech ma każdy kto chce? Wiadomo że kryminaliści, do tego osoby z problemami psychicznymi z automatu byliby jej pozbawiani a pozostali obywatele w sumie dlaczego nie, jeśli wszyscy musimy odpowiadać przed tym samym prawem, które w takiej sytuacji powinno być zmienione. Jak już ktoś tu słusznie zauważył nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania i nie powinna być okolicznością łagodzącą. Z jednej strony ułatwiło by to także pracę policji. Przy każdej kontroli musieliby zachować taką samą ostrożność bo każdy obywatel byłby potencjalnym posiadaczem broni. Każdy obywatel musiałby się bezwarunkowo stosować do poleceń policji bo wiedziałby że będzie traktowany jak osoba uzbrojona a nie jak teraz jakieś głupie pyskówki, żenujące szarpaniny kilku wychudzonych policjantów z jednym bysiem, czy albo się zatrzymam do kontroli albo nie.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: mar_kow »

RedGuy pisze: sob 02.lut.2019 - 11:26 [...]
Pozwoliłem sobie podzielić wpis na kilka części.
1. [...]
2. [...]
Podpisuję się pod Twoimi punktami jak najbardziej... :ok: Nieuniknionym jest że patologia będzie występowała pod każdą niestety postacią nawet praworządności... Patrząc subiektywnie z poziomu normalnego obywatela każdy z nas będzie czuł się pokrzywdzony - nie chcemy być naciskani, szufladkowani, obserwowani. Czujemy się szykanowani jeżeli traktuje się nas jak zwykłą nieodpowiedzialną hołotę...
Ale obiektywnie mimo wzrastającej przestępczości nikt nie urządza masakr z broni automatycznej na którą ktoś miał pozwolenie. Obroniłem się kiedyś przed nożem ale nie dlatego że miałem broń palną. Żeby ją nosić z zamiarem samoobrony trzeba zmienić cały system prawny. A tego na pewno nie zrobi żaden rząd w najbliższej dekadzie bo łatwiej ograniczać niż pozwalać... Na razie użycie broni grozi reperkusjami, dochodzeniem i trzeba mieć szczęście jak się nie dostanie paragrafu...
chsklika
Posty: 16
Rejestracja: czw 15.lis.2018 - 18:44
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: chsklika »

Czołem! Z uwagi na brak czasu wniosek o EKB wysłałem kurierem na adres Wydziału Administracji KWP w Krakowie (os. Zgody). Na drugi dzień dostałem telefon od miłej Pani, że karta czeka na odbiór. Moja wina, że nie zapytałem o wysyłkę ale zależało mi na czasie więc pojechałem. Na miejscu dostałem kulturalny oprdl bo zacząłem dzwonić dzwonkiem nie czytając kartki, która była przed moimi oczami i był tam pogrubiony i czytelnie napisany nr do Wydziału Administracji, więc nie miałem za zle Panu Policjantowi :-). Za mną przyszło 5 kolejnych osób i każdy wydzwaniał nie czytając tej kartki :-). Następnie zadzwoniłem z telefonu na ścianie, a po chwili zeszła po mnie piękna Pani Policjantka :ops: ! Naprawdę piękna :-). Zaprowadziła mnie do innej Pani, która dała EKB i kazała grzecznie spadać. Cały proces oceniam bardzo pozytywnie. Mają tam ostry zapierdziel więc czasami trzeba wybaczyć brak humoru!

Pozdrawiam Brać,
Tomek
Awatar użytkownika
peteb12
Posty: 6
Rejestracja: pn 30.mar.2020 - 15:59
Moja broń: brak

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: peteb12 »

Trzy tygodnie temu złożyłem wniosek pisemnie o wydanie EKB dotyczącej broni czarnoprochowej do Warszawskiego WPA. Oczywiście wcześniej wykonałem opłate, do wniosku dołączyłem również oryginał faktury VAT zakupu.
Dzisiaj poinformowali mnie telefonicznie, że nie wydadzą mi EKB bo byłem karany oraz że zostało wszczęte postępowanie administracyjne w tej sprawie.
Bardzo się zdenerwowałem i tłumaczyłem im jak wygląda prawo i że nie mogą mi odmówić, ale nic to nie dało. Potraktowali mnie jak śmiecia próbując zastraszyć. Proszę o pomoc. Co ja mam zrobić z bronią, mogą mi ją zabrać? Lepiej ją sprzedać?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: mar_kow »

peteb12 pisze: pn 30.mar.2020 - 16:06 [...]
Bardzo się zdenerwowałem i tłumaczyłem im jak wygląda prawo i że nie mogą mi odmówić, ale nic to nie dało. Potraktowali mnie jak śmiecia próbując zastraszyć. Proszę o pomoc. Co ja mam zrobić z bronią, mogą mi ją zabrać? Lepiej ją sprzedać?
Najlepiej sprzedaj ale koniecznie na umowę kupna/sprzedaży. Jak się uprą to każą zdeponować broń i będziesz się włóczył po sądach - a tak pokażesz umowę i tyle. Następną kupisz i nie będziesz zgłaszał bo nie musisz i tyle...

...Możesz to zrobić dla kogoś z rodziny byle miał 18 lat aby broń formalnie zmieniła właściciela. Tylko pamiętaj o podatku przy sprzedaży za ponad tys. zł przed upływem pół roku bo inaczej mogą z tej strony uderzyć... Ewentualnie może to być też darowizna (podatek na kolejny rok)...
Awatar użytkownika
peteb12
Posty: 6
Rejestracja: pn 30.mar.2020 - 15:59
Moja broń: brak

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: peteb12 »

Człowiek legalnie kupuje broń, ma dowód zakupu, z własnej woli chce wyrobić dokument poświadczający jej posiadanie i co otrzymuje w zamian. Wstyd mi za taki kraj.

Wziałem już dane policjantów i pracowników WPA którzy tak mnie potraktowali:

Obsługująca telefon bardzo nieuprzejma A.... która w wyniku rozmowy okazało się, że nie posiada stopnia służbowego ani numeru legitymacji służbowej oraz jak wyżej wymieniona Pani podała jej przełożony nadkomisarz T..... Mam zamiar pisać skargę do komendanta głównego. Co o tym myślicie?

[proszę nie podawać imion i nazwisk urzędników bo RODO itd.]
ODPOWIEDZ